Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Thajsko Wat Traimit

Letenka Thajsko Wat Traimit


Letenka do Thajska nie je lacnou záležitosťou, ale každý, kto sa rozhodne toto nádherné miesto navštíviť, by mal rozhodne siahnuť po tejto skúsenosti. Medzi miestami, ktoré by nemala preísť pozornosť pri návšteve Thajska, patrí aj chrám Wat Traimit.

Kto si chce pozrieť symbolický základ kultúry thajskej spoločnosti, mal by sa vybrať práve tam. Chrám Wat Traimit sa nachádza v mestskej časti Chinatown v Bangkoku. Tento nádherný chrám je vo svete známy predovšetkým svojím obrovským Buddhovým sochou.

Táto socha je s výškou 3,5 metra nielen krásnym kusom religióznej architektúry, ale je to aj najvýznamnejší zlatý Buddhovy socha na svete. Buddhova socha sa skrýva v hranulovom kryte, ktorý pôvodne poslúžil na ochranu sochy pred čínskymi pirátmi.

Tu sa dozviete veľa o histórii tohto rozmanitého a nádherného miesta, domovu niektorých najvýznamnejších thajských architektonických skvostov. Razkaachovaná nádhera abstraktných soch na jeho múroch predstavuje krásnu ukážku miestnej kultúry a histórie. Pretože chrám Wat Traimit bol až do nedávnej doby opomínaný, mnohí turisti zónu stále prechádzajú a prehliadajú.

Chrám Wat Traimit v Bangkoku má však v očiach tých, ktorí ho navštívili, veľa neporovnateľného neopakovateľného kúzla. Každý, kto sa rozhodne navštíviť Thajsko, by mal mať toto miesto v svojom zozname, aby sa mohol tešiť z krás thajskej kultúry, histórie a tradícií.


Počasie Thajsko Wat Traimit


Thajsko je krajina s tropickým podnebím, kde sa teploty pohybujú v rozsahu od 20 ° C do 35 ° C počas celej sezóny. Na juhu krajiny, v oblasti Wat Traimit, sú vlhkosti o niečo vyššie a teploty o niečo nižšie, ako na severnom pobreží. Väčšina návštevníkov sa však do tejto časti Thajska hrnie počas sezóny sucha, ktorá sa rozprestiera od decembra do marca.

Toto je obdobie, keď sú teploty najpríjemnejšie a väčšina dní je slnečná a suchá. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, a tak je vhodné, aby navštíviteľ prišiel z obdobia dažďov. Aj keď pri oteplení sa môžu vyskytnúť príležitostné záhryzy tepla, v porovnaní s obdobím dažďov sú podstatne znížené.

Počas sezóny dažďov, ktorá prebieha od mája do októbra, môžu byť teploty horúce a vlhké. Dážďové búrky a príležitostné záplavy sú očakávanými javmi počas tejto doby, a preto nie je ideálnou dobou pre turistov. Avšak, tento obdobie môže byť vhodné pre návštevu ako turista, ktorý sa zaujíma o miestne plodiny a vegetáciu, ktoré kvitnú v období dažďov.

Hoci počas celého roka existuje riziko hornej vlhkosti v Thajsku, každá z týchto období má svoje osobitosti. Preto sa odporúča nájsť si najvhodnejšie obdobie pre svoju návštevu. Ak plánujete návštevu Wat Traimit, ktorá sa nachádza v centre Bangkoku, odporúča sa navštíviť ju v období sucha, aby ste mohli v plnej miere využiť jej krásy a zároveň si užili prijemné počasie.


Ubytovanie Thajsko Wat Traimit


Thajsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Táto krajina ponúka návštevníkom množstvo krásnych pláží, tajomných chrámov, rozmanitú kuchyňu a kultúru. Ak hľadáte ubytovanie v Thajsku, máme pre vás odporúčanie - Wat Traimit.

Wat Traimit sa nachádza v Bangkoku, hlavnom meste Thajska. Tento chrám je známy svojou zlatou sochou Buddhovej hlavy, ktorá sa ukrýva vo vnútri. Socha je považovaná za najväčšiu zlatú Buddhovu sochu na svete, jej váha je približne 5,5 tony a cena zlata, z ktorého je vyrobená, dosahuje niekoľko miliónov dolárov.

V blízkosti tohto nádherného chrámu sa nachádza aj niekoľko hotelov, ktoré vám môžu ponúknuť luxusné a pohodlné ubytovanie v tejto oblasti. Medzi najlepšie hotely v okolí patrí Mercure Bangkok Makkasan.

Tento hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od Wat Traimit a ponúka moderné a elegantné izby. Každá izba je vybavená klimatizáciou, minibarom, satelitným TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, fitnescentrum a kaviareň.

Ak preferujete niečo exkluzívne a luxusné, rozhodnite sa pre ubytovanie v Pullman Bangkok Hotel G. Tento hotel sa nachádza na krátku jazdu taxíkom od Wat Traimit a ponúka nádherný výhľad na mesto Bangkok. Izby sú priestranné a elegantné, vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a minibarom. Okrem luxusných izieb hotel ponúka kaviareň, reštauráciu a wellness centrum.

Wat Traimit a jeho okolie ponúkajú návštevníkom množstvo možností na ubytovanie. Od najjednoduchších hostincov a penziónov až po luxusné hotely – každý si tu príde na svoje. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, určite bude vašou zárukou pohodlie a zážitky na celý život.


Dovolenka Thajsko Wat Traimit


Thajsko je obľúbenou destináciou miliónov turistov po celom svete. Krajina svojim návštevníkom ponúka rôznorodé zážitky a atrakcie, medzi ktoré patrí aj návšteva chrámu Wat Traimit.

Wat Traimit je budhistický chrám, ktorý sa nachádza v bangkokskom štvrti Chinatown. Je aj známy ako chrám Zlatej budhy a skrýva v sebe jeden z najväčších zlatých budh s hmotnosťou až 5,5 ton, ktorého pôvod siaha do 13. storočia.

Návšteva tohto chrámu je obohatená o nepoznaný pocit úcty a duchovnosti. Každý, kto príde do chrámu, musí prechádzať cez dlhé schody, aby sa dostal k samotnému chrámu. Pri príchode do chrámu sú návštevníci privítaní obrovskou sochou Zlatej budhy, ktorá je dlhá takmer 5 metrov a je zhotovená z pár tisíc zlatých platní.

V priestoroch chrámu sa nachádza niekoľko zlatých soch a množstvo ďalších budhistických artefaktov s historicým významom. Starostlivo zariadené a zlatom ozdobené útulky vytvárajú pocit úcty, pokoja a duchovnosti. Ďalšou veľkou atrakciou tohto chrámu je jaskyňa, ktorá sa nachádza priamo pod sochou Zlatej budhy. V tejto jaskyni sa zachováva jedinečná históriu tejto budhy a pochádza z prvej polovice 13. storočia.

Pri návšteve chrámu Wat Traimit sa návštevníci môžu ponoriť do kultúry a histórie Thajska, ktoré sú tu úžasne zachované. Chrám poskytuje dokonalý zážitok pre každého návštevníka, ktorý sa chce ponoriť do bohatých kultúrnych a náboženských tradícií Thajska.

Ak sa chystáte na dovolenku v Thajsku, nezabudnite navštíviť tento krásny chrám, ktorý má veľký historický a duchovný význam pre miestnych obyvateľov aj pre turistov. Je to určite miesto, ktoré vám dodá potrebnú dávku energie a pokoja pre váš záznamný pobyt v Thajsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Wat Traimit


Otázka: Čo je Wat Traimit?
Odpoveď: Wat Traimit je chrám nachádzajúci sa v Bangkoku v Thajsku. Je známy svojou zlatou sochou Buddhu.

Otázka: Koľko stojí vstup do Wat Traimit?
Odpoveď: Vstup na územie chrámu je bezplatný, avšak návšteva zlatého Budhu vyžaduje vstupný poplatok.

Otázka: Koľko váži zlatá socha Buddhu v Wat Traimit?
Odpoveď: Zlatá socha Buddhu vo Wat Traimit váži 5,5 ton.

Otázka: Kedy je možné navštíviť Wat Traimit?
Odpoveď: Wat Traimit je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hodiny.

Otázka: Ako sa oblečiem pri návšteve Wat Traimit?
Odpoveď: Je potrebné dodržiavať základné pravidlá návštevy budhistických chrámov, takže by ste mali mať kryté ramená a nohy (nie krátky top a šortky).

Otázka: Možno vstúpiť do Wat Traimit počas budhistických sviatkov?
Odpoveď: Áno, návšteva je možná aj počas budhistických sviatkov, no vzhľadom k tomu, že chrámy môžu byť pri týchto príležitostiach plné, je dobré sa na tento výlet pripraviť s dostatočným časovým predstihom.

Otázka: Aké sú dopravné možnosti na cestu do Wat Traimit?
Odpoveď: Chrám Wat Traimit sa nachádza v centre Bangkoku a je ľahko dostupný pomocou hromadnej MHD, taxíka alebo tuk-tuk.

Otázka: Môžem si v chráme Wat Traimit zobrať fotoaparát alebo mobil?
Odpoveď: Áno, fotoaparát alebo mobil môžete priniesť a fotografovať v chráme, avšak nesmie sa fotografovať priamo na zlatú sochu Buddhu.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky