Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Thajsko Khao Sok National Park

Počasie Thajsko Khao Sok National Park


Thajsko je známe svojimi exotickejšími oblasťami a jeho nádhernými národnými parkami. Khao Sok National Park je jedným z týchto parkov, ktorý zasluhuje váš čas a pozornosť, ak ste niekedy navštívili Thajsko. Ako každý národný park aj Khao Sok má svoje vlastné počasie, ktoré by ste mali vedieť skôr ako sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park.

Khao Sok National Park je najďalej od brehov Thajského zálivu, a preto nie je pod vplyvom monzónovej sezóny tak, ako ostatné oblasti Thajska. Práve toto vám umožňuje návštevu parku počas celého roka. Teploty sa v parku menia v závislosti na ročných obdobiach. Avšak počas celého roka sú teploty dostatočne teplé, aby ste si užili celodenné túry a aktivity v parku.

Obdobie sucha trvá od decembra do apríla. Toto obdobie je veľmi vhodné pre turistov, ktorí chcú preskúmať park v suchých podmienkach a stráviť niekoľko dní v kempoch a bungalovoch v strediskách na brehu rieky Sok. Teploty sa pohybujú od 22°C do 36°C. Poobedné hodiny bývajú najteplejšie.

Obdobie monzúnov trvá od mája do novembra. Teploty sa v tomto období pohybujú od 22°C do 34°C. Počasie je však často daždivé a park môže byť uzavretý na nebezpečné podmienky. Preto si pred návštevou parku skontrolujte predpovede počasia a radšej sa vyhnite návšteve v období silných dažďov.

Khao Sok sa vyznačuje aj vysokou vlhkosťou, ktorá dosahuje až 90% v tomto pralesnom prostredí. Preto treba pripraviť vhodný oblek s dlhými nohavicami a rukávmi a dostať sa do kondície, aby ste zvládli dlhé prechádzky v teplom a vlhkom prostredí.

V parku nájdete rôzne zaujímavosti, ako napríklad jazerá, útesy, vodopády a rieky, ktoré môžete objavovať počas svojej návštevy. Nezabudnite si so sebou priniesť primerané oblečenie a mať vždy pri sebe dostatok vody počas prechádzok.

V Khao Sok National Park nájdete nádhernú prírodu, ktorá vás určite uchváti a nadchne. Avšak, ako pri každom návšteve národného parku, by ste sa mali vyvarovať akéhokoľvek zbytočného narušovania prírody a zachovať ju pre ďalšie generácie. S priateľským prístupom k prírode budete môcť vychutnať jedinečnú atmosféru Khao Sok National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Khao Sok National Park


1. Ako sa dostať do Khao Sok National Park?
- Najlepšie je cestovať autobusom z Phuketu alebo Krabi, trvá to približne 2 až 3 hodiny.

2. Kde sa dá v Khao Sok ubytovať?
- V parku sa nachádza niekoľko základných kempov a jednoduchých chatiek. V okolí parku sa nachádza množstvo hotelov a rôznych typov ubytovania.

3. Aké aktivity ponúka Khao Sok National Park?
- Khao Sok National Park ponúka množstvo aktivít, vrátane turistiky, kajakárstva, raftingu, plávania, potápania sa, rybolovu a ochutnávania miestnej kuchyne.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Khao Sok National Parku?
- Najlepší čas na návštevu parku je od decembra do apríla, keď je suché a teplé počasie.

5. Koľko stojí vstupné do parku?
- Vstupné do parku závisí od toho, aký druh zážitku sa rozhodnete podniknúť. Ceny sa pohybujú od 200 do 1000 THB.

6. Aké zvieratá sa v parku nachádzajú?
- V parku sa nachádza množstvo druhov rýb, hadov, netopierov, medveďov, tigrov, leopardov, slonov, opíc a mnoho ďalších zvierat.

7. Môžem si zobrať svoje domáce zvieratá do parku?
- Domáce zvieratá nie sú povolené v parku kvôli čo najmenšiemu narušeniu prírodného prostredia.

8. Aké oblečenie sa má nosiť do parku?
- Odporúča sa nosiť dlhé nohavice, dlhé rukávy a pevnú obuv. K dispozícii sú aj ochranné pomôcky a sťahovacie sieťky kvôli ochrane proti niektorým hmyzu.

9. Aké miestne jedlá by som mal ochutnať?
- V Thajsku ponúkajú množstvo chutných jedál, ako je napríklad Pad Thai, Green Curry, Tom Yum, a najznámejšie pokrm je Phad Kra Pao, ktorý sa skladá z nakrájaného kurčaťa s bazy. Viacero príležitostí stačí sa opýtať na radu priamo na mieste.

10. Je potrebné mať vakcíny pred návštevou Khao Sok National Parku?
- Vakcíny nie sú povinné, ale odporúča sa pred výletom podstúpiť konzultáciu so zdravotnou sestrou a zabezpečiť si cestovné poistenie, najlepšie s pokrytím v prípade zdravotných starostí v zahraničí.


Dovolenka Thajsko Khao Sok National Park


Thajské Khao Sok National Park je národný park, ktorý sa nachádza v provincii Surat Thani na juhu Thajska. Park sa môže pochváliť tým, že je najstarším pralesom na svete a je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat vrátane opíc, krokodílov, hadov a dokonca aj tigrov.

Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli uniknúť preplneným turistickým letoviskám, Khao Sok National Park môže byť tou správnou voľbou pre vás. To neznamená, že tu nebudete mať dosť možností na zábavu a relaxáciu.

Najväčšou atrakciou parku je Zamok na nebi (anglicky Elephant Hills), ktorý je prvým plávajúcim safari kempom na svete. Celodenné výlety umožňujú pozorovať thajskú divočinu, napríklad opice a slony. Samozrejme, obezlietka na chrbte slona by nemala chýbať na vašej zozname zážitkov.

Ak sa chcete cítiť ako v pravom thajskom raji, navštívte niektorý z mnohých vodopádov v parku. Najznámejší z nich je Nam Tok Mae Yen, ktorý sa nachádza na brehu rieky Khlong Sok. Iné vodopády, ktoré stojí za návštevu, sú napríklad Wang Hin, Tham Nam Lod a Tham Phra Khun.

Mnohé trasy sú vhodné pre turistov rôznej kondičnej úrovne. Túry sa pohybujú od jednoduchých prechádzok okolo vodopádov po náročnejší trek, ktorý vás zavedie hlboko do pralesa.

Ponuka ubytovania zahŕňa tradičné thajské bungalovy alebo luxusné hotely v blízkosti parku. V parku nájdete aj množstvo miest, kde si môžete ochutnať tradičnú thajskú kuchyňu.

Khao Sok National Park je ideálnym miestom pre dovolenku, kde sa môžete relaxovať a zároveň objavovať krásy thajskej prírody. Určite by ste si nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť tento národný park, ktorý je skutočne jedinečný a zaslúži si vašu pozornosť.


Ubytovanie Thajsko Khao Sok National Park


Khao Sok National Park je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Thajsku. Táto oblasť ponúka nádhernú prírodu, široké možnosti aktívnej turistiky a zážitkov pre každého. Ak plánujete navštíviť Khao Sok National Park, potom si musíte zvoliť vhodné ubytovanie. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností, aby ste vedeli, čo očakávať.

Prírodné bungalovy: Ak chcete zažiť autentický zážitok na jednom z najkrajších miest v Thajsku, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z mnohých prírodných bungalovov v Khao Sok National Park. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí sa cítia čo najviac v kontakte s prírodou. Bungalovy sú jednoduché a pohodlné a máte príležitosť vychutnať si krásu okolitých hôr a lesa.

Hotely: Pre tých, ktorí potrebujú trochu viac pohodlia, je k dispozícii veľa hotelových ubytovaní v okolí Khao Sok National Park. Väčšina hotelov ponúka rôzne služby, ako sú reštaurácie, bary, bazény a rôzne zážitky. Ceny za ubytovanie v hoteloch v Khao Sok National Park sa pohybujú od strednej triedy až po luxusné hotely.

Hostely: Ak hľadáte cenovo dostupnejšie ubytovanie, určite sa pozrite na niektoré z dostupných hostely v Khao Sok National Park. Hostely sú skvelou možnosťou pre cestovateľov, ktorí hľadajú príjemné a kvalitné ubytovanie za rozumnú cenu. Niektoré hostely ponúkajú rôzne zážitky a aktivity pre hostí vrátane turistiky, vodných športov a bicyklovania.

Kempingové oblasti: Pre tých, ktorí sa chcú cítiť maximálne blízko prírody, sú k dispozícii kempingové oblasti v Khao Sok National Park. Tieto kempingové miesta sú najlepším miestom, kde si môžete užiť táboráky, zvlášť ak cestujete s rodinou a chcete si užiť oddych v prírode. V kempingových oblastiach ponúkajú niektoré základné vybavenie, ako sú sprchy, toalety a jednoduché stany.

Khao Sok National Park je neuveriteľne krásny región Thajska, ktorý ponúka mnoho možností pre turistov. Pri výbere ubytovania si musíte zvoliť medzi prírodnými bungalovmi, hotelmi, hostely alebo kempingovými oblasťami. Bez ohľadu na to, ktorý typ ubytovania si vyberiete, stojí za to navštíviť Khao Sok National Park a vychutnať si krásu tejto oblasti.


Letenka Thajsko Khao Sok National Park


Thajsko je jednou z najobľúbenejších ázijských destinácií medzi turistami z celého sveta. Táto krajina ponúka nádherné pláže, exotickú kuchyňu, fascinujúcu kultúru a úchvatné prírodné krásy. Jedným z týchto krásnych miest je Khao Sok National Park.

Ak hľadáte útulné a pokoje v Thajsku, nevynechajte Khao Sok National Park. Rozkladá sa na území okolo 645 km2 a je jedným z najstarších národných parkov v krajine. Park pozostáva z nádherných jazier, divokých riek a horských vrchov, ktoré vytvárajú jedinečnú prírodnú scenériu.

V parku sa nachádza aj najstarší dažďový prales v Thajsku, ktorý sa rozprestiera na území takmer 200 km2. Tento prales je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín a je jedným z najzachovalejších ekosystémov v Ázii.

Khao Sok National Park ponúka množstvo aktivít pre turistov. Medzi najpopulárnejšie patria trekking, kanoistika, plávanie a potápanie. Okrem toho môžete navštíviť rôzne jaskyne a nádherné vodopády.

Jedným zo špeciálnych miest v parku je “Cheow Lan Lake”, ktorý bol vytvorený umelým spôsobom v roku 1982. Je to neuveriteľne nádherné miesto, plné ostrovov, ktoré boli vytvorené z hôr. Môžete si prenajať loď a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Najlepšie obdobie na návštevu Khao Sok National Parku je od decembra do apríla, keď je suchšie obdobie a menej prší. Ak sa rozhodnete navštíviť park počas monzúnového obdobia (máj až november), budete musieť byť pripravení na časté dažde.

Thajsko je veľmi vzdialené od Slovenska a Česka, ale môžete si zakúpiť lacné letenky za cenu od 400 eur. Letieť môžete napríklad z Viedne alebo Prahy priamo do Bangkoku, odkiaľ si môžete užiť niekoľkohodinovú cestu do Khao Sok National Parku.

Thajsko a Khao Sok National Park vám prinesú nezabudnuteľné zážitky. Pestrá kultúra, výborné jedlo a úchvatné prírodné krásy budú určite stáť za návštevu. Vyberte si svoju letenku ešte dnes a zažite tento krásny kúsok sveta na vlastné oči.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky