Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Tanzánia Zanzibar

Počasie Tanzánia Zanzibar


Tanzánia Zanzibar sa môže pochváliť tropickým podnebím, ktoré znamená celoročne teplé teploty, vysokú vlhkosť a výskyt dažďov.

V období od decembra do marca je obdobie sucha a teploty sa pohybujú okolo 30°C. Môže sa vyskytnúť silný vietor, ktorý prináša so sebou malé množstvo piesku. Ideálny čas na plážové aktivity a slnenie.

Od apríla do mája prichádza obdobie dlhších dažďov spolu s vyššou vlhkosťou. Teploty sú stále vysoké, ale možno trochu horúce. Aj keď sa môže vyskytnúť dažď, ceny a množstvo turistov môžu byť o niečo nižšie.

V období od júna do októbra sú teploty nižšie okolo 25°C, ale stále dosť teplé na plávanie a ďalšie aktivity. Dažde sú oveľa menej časté, takže to môže byť obdobie s menšou vlhkosťou a príležitosťou vidieť zvieratá v parkoch ako napríklad levoch.

V období od novembra do decembra sa začína krátke obdobie dažďov, ktoré pokračujú do januára. Je to obdobie aj s vyššou vlhkosťou. Teploty v tomto období sa môžu pohybovať okolo 30°C.

Celkovo je Tanzánia Zanzibar celoročne vhodným miestom na návštevu, s možnosťou vybrať si medzi teplými suchými obdobiami alebo menej vysokými teplotami s vyššou vlhkosťou a príležitosťou na zážitky vo vnútrozemí počas dažďov. V každom prípade môžete očakávať nádhernú prírodu a pláže a kultúru krajiny.


Letenka Tanzánia Zanzibar


Letenka na Tanzániu Zanzibar: Kde nájdete najlepšie ponuky?

Tanzánia a Zanzibar spojené v jednej ceste - to je snom pre mnohých cestovateľov. Kombinácia návštevy afrického pobrežia a tropického ostrova v Indickom oceáne má svoje neopakovateľné čaro a láka množstvo turistov každý rok. Avšak, cesta na tento ostrovný raj si vyžaduje investíciu do letenky. V tomto článku sa pozrieme, ako získať dostupnú letenku na Tanzániu Zanzibar, bez toho, aby ste pri tom obetovali kvalitu a komfort.

Kedy rezervovať letenky?

Obdobie nízkych sezón a obdobie dažďov v Tanzánii je v marci, apríli a máji, kedy môžete nájsť najlacnejšie letenky. Avšak, treba byť opatrný, lebo aj keď môžete ušetriť na letenkách, počas tohto obdobia je sezóna dažďov a teda aj paplitejších ciest. So zvyšujúcim sa dopytom sa navyše ceny leteniek zvyšujú, najmä v období letných prázdnin.

Kde hľadať letenky?

Niektoré aerolínie ponúkajú pravidelné lety na Zanzibar, takže môžete začať hľadať letenky na ich webových stránkach. Medzi tieto patrí napríklad Qatar Airways, Turkish Airlines alebo Egypt Air. Avšak, najväčšou konkurenciou pre tieto aerolínie sú letecké spoločnosti, ktoré porovnávajú ceny leteniek z viacerých zdrojov a ponúkajú tak cesty za skvelé ceny. Medzi najznámejšie patrí Skyscanner alebo Kiwi.com.

Ak chcete byť s cenou svojej letenky na Zanzibar na 100 % spokojní, môžete vyskúšať aj väčšie internetové stránky zasielajúce alerty na ceny leteniek. Medzi tieto zdroje patrí napríklad Google Flights alebo Hopper.

Ako ušetriť pri hľadaní letenky?

K dispozícii je niekoľko tipov, ako ušetriť pri hľadaní leteniek na Tanzániu Zanzibar. Jedným z najužitočnejších spôsobov je hľadanie leteniek potom, čo vás zaujala určitá dátum cesty. V prípade, že ste celoročne flexibilní, môžete využiť aj rôzne vyhľadávače leteniek na lety vo vyšších triedach alebo last minute letenky. Samozrejmosťou je, že ak máte viac času na cestu, môžete využiť aj kombinácie letov s medzipríletmi.

Čo by ste mali zvážiť pri kúpe letenky na Tanzániu Zanzibar?

Pri hľadaní letenky na Tanzániu Zanzibar by ste mali zvážiť nielen cenu letenky, ale aj kvalitu letu a aerolínie. Príliš lacná letenka môže znamenať nepríjemnosti spojené so starými lietadlami a obmedzenou kvalitou služieb. Okrem toho, niektoré aerolínie majú podobné ceny, ale ponúkajú odlišný komfort a mohú mať obmedzenia pri príručnej batožine.

Zhrnutie

Po nájdení najlepšej letenky na Zanzibar sa môžete spoľahnúť na krásu týchto miest. Spojenie Tanzánie s Zanzibarom je ideálnym výletom pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do kultúry afrického pobrežia, vidieť savany a následne sa vybrať na tropický ostrov v Indickom oceáne.

Nakoniec nezabudnite, že letenka by mala byť iba jednou z mnohých vecí, ktoré by ste mali zvážiť pri plánovaní vašej cesty. Ďalšia dôležitá vec je zabezpečenie ubytovania a povinné očkovania pred cestou do Tanzánie. Týmto spôsobom si môžete plne vychutnať to najlepšie z týchto nádherných miest.


Dovolenka Tanzánia Zanzibar


Tanzánia a jej perla - Zanzibar, sú medzi turistami veľmi obľúbenými cieľmi. Táto krajina ponúka nádherné pláže, ohromujúcu prírodu, zaujímavú kultúru a mnohé historické miesta. Pokúsim sa vám v tomto článku priblížiť všetky zaujímavosti, ktoré môžete počas svojej dovolenky v Tanzánii a Zanzibare navštíviť.

Prírodné krásy Tanzánie

V Tanzánii nájdete niekoľko oblastí, kde môžete vidieť nádherné zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Najznámejšou oblasťou je Serengeti národný park, kde sa potuluje veľké množstvo psovitého zvieraťa a kde sa môžete prihlásiť na vyhliadkovú jazdu v aute alebo balóne. V parku Mikumi môžete vidieť levov, antilopy a vodné hrozienka. Ak chcete vidieť slony, navštívte Národný park Tarangire. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o primáty, je tu Gombe Stream národný park, kde bývala šimpanzí opatrovateľka Jane Goodallová.

Ponuka pláží na Zanzibare

Zanzibar je miestom pre tých, ktorí milujú krištáľovo čisté vody, biele pláže a korálové útesy. V meste Stone Town, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO, môžete vidieť zakrivené ulice a tradičné arabské domy. Mnoho turistov sa však sústredí na pláže v okolí Zanzibaru, ako sú Nungwi, Kendwa a Paje. Tieto pláže sú ideálne pre potápanie, šnorchlovanie a iné vodné športy.

Kultúra Tanzánie

Kultúra Tanzánie je veľmi bohatá a rôznorodá. Bohatstvo miestnych kmenov nájdete v ich tradíciách a zvykoch. Medzi najznámejšie patria Maasai, ktorí zdobia svoje telá a nosia tradičné oblečenie a klenoty. Na Zanzibare sa môžete tiež zúčastniť ukážky tanca Taarab alebo si pozrieť miestne trhy, kde sa predávajú potraviny, oblečenie a rôzne iné výrobky.

Historické miesta a pamiatky

V Tanzánii nájdete mnoho historických miest a pamiatok, ktoré sú dôležité nielen pre túto krajinu, ale aj pre celý svet. Medzi najznámejšie patrí Národný park Serengeti, ktorý sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO. V tomto parku sa nachádza aj Olduvai Gorge, kde boli objavené niektoré z najstarších fosílií ľudieho rodu. Ďalšie historické miesta sú napríklad mesto Bagamoyo, kde sa nachádza múzeum zotročenia a Koločná mesto, kde sa nachádza najstaršia známa koločná.

Ak chcete zažiť niečo nezabudnuteľné, navštívte Tanzániu a Zanzibar. Ponúka všetko, od nádherných pláží, prírodných krás až po zaujímavú kultúru a históriu. Vibrujúca atmosféra tejto krajiny vás nikdy nesklame. Vraj sa hovorí, že Tanzánia je miesto, ktoré vás zasiahne hlboko v srdci. A my sme toho názoru, že vás zasiahne tak, že sa už nebudete chcieť vrátiť domov.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Zanzibar


Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Tanzánie a Zanzibaru?
Odpoveď: Najlepšie obdobie je od júna do októbra, počas tohto obdobia sú nižšie teploty a menej zrážok.

Otázka: Potrebujem vízum na návštevu Tanzánie a Zanzibaru?
Odpoveď: Áno, vízum je povinné. Môžete si ho získať online alebo na letisku po prílete.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Tanzánie a Zanzibaru?
Odpoveď: Bezpečnosť je relatívna a závisí od toho, aké opatrenia prijmete. Odporúča sa byť opatrný a dbať na svoju bezpečnosť.

Otázka: Ako sa dostať z letiska v Zanzibare do hotela?
Odpoveď: Existuje veľa taxi služieb a prenájmu áut, ktoré vás môžu previezť z letiska do vašeho hotela.

Otázka: Kde nájdem najlepšie pláže na Zanzibare?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží sú Nungwi, Kendwa, Matemwe a Paje. V každom prípade existuje veľa možností a väčšinou záleží na vašich preferenciách.

Otázka: Koľko stojí jedlo a nápoje v Tanzánii a Zanzibare?
Odpoveď: Ceny sa líšia podľa oblasti a typu reštaurácie, ale vo všeobecnosti sú veľmi dobre zvládnuteľné. Ceny za jedlo sa pohybujú od 5 do 15 eur na jedlo. Nápoje sú tiež od 2 do 8 eur.

Otázka: Môžem použiť euro alebo dolár na nákup v Tanzánii a Zanzibare?
Odpoveď: Áno, väčšina obchodov a hotelov prijíma euro aj dolár a prvý lát. Odporúča sa mať aj miestnu mena pre prípad potreby.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z Tanzánie na Zanzibar?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob je vziať let z Dar es Salaam do Zanzibaru. Existujú aj loďkové služby, ale sú menej spoľahlivé.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť na Zanzibare?
Odpoveď: Na Zanzibare si môžete užiť plážové aktivity, ako sú šnorchlovanie, potápanie, kitesurfovanie, jazda na kajaku, plachtenie, jazda na bicykli a jazda na koni. Okrem toho existuje mnoho kultúrnych a historických miest, ktoré si môžete pozrieť.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z miesta na miesto v Tanzánii?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať z miesta na miesto, je vziať let alebo využiť služby miestneho dopravcu. Existujú aj cestovné linky, ktoré sú menej spoľahlivé, ale sú ešte ďalšou možnosťou.


Ubytovanie Tanzánia Zanzibar


Tanzánia a jej ostrov Zanzibar sú nádherným miestom pre dovolenku. Sú to miesta súpajúce históriou a kultúrou, ktoré ponúkajú množstvo prírodných krás a zaujímavé zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť Zanzibar, potrebujete tiež dobré ubytovanie a toto je niekoľko možností, ktoré si môžete zvážiť.

Luxusné hotely
Ak chcete zážitok z pravého luxusu, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z luxusných hotelov na Zanzibare. Sú moderné, s klimatizáciou, bazénom a wellness centrom. Mnohé z nich majú priamo priamo na pláži, čo poskytuje dokonalý výhľad na oceán a západ slnka. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí si potrpia na luxus a pohodlie.

Apartmány a vily
Pre tých, ktorí chcú zabezpečiť si viac súkromia a nezávislosť, sú k dispozícii apartmány a vily. Sú to väčšinou samostatné apartmány, ktoré ponúkajú plne vybavenú kuchyňu, takže môžete variť vlastné jedlo a tým prištípiť k výdavkom. Tieto apartmány a vily majú väčšinou dobrú polohu s výhľadom na oceán, čo poskytuje dokonalú atmosféru.

Osady a rekreačné strediská
Ak chcete skúsiť niečo trochu iné, môžete navštíviť jednu z osad na Zanzibare. Tieto osady sa nachádzajú v centre Zanzibaru a v mnohých z nich si môžete vyskúšať tradičné miestne jedlá a kúpiť si miestne remeselné výrobky. Rekreačné strediská, ktoré sú tiež k dispozícii, sú umiestnené priamo na pláži a poskytujú vám možnosť plaviť sa na katamaránoch, surfovať alebo šnorchlovať.

Hostely
Pre tých, ktorí cestujú na menšom rozpočte, sú k dispozícii hostely. Tieto hostely ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie, ktoré poskytuje základné vybavenie. Pre tých, ktorí hľadajú radové ubytovanie a nie sú zvyknutí na luxus, je to ideálna voľba.

Všetko záleží na vašich preferenciách, ktoré z ponúkaného ubytovania si vyberiete. Tanzánia Zanzibar ponúka množstvo možností a zážitkov, ktoré sú hodné vyskúšania. Ak sa chystáte na dovolenku do Tanzánie, nezabudnite sa rozhodnúť pre ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim nárokom a požiadavkám.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky