Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Srí Lanka Weligama

Dovolenka Srí Lanka Weligama


Svůdné bílé písky, nádherné tropické zelené krajiny a skvělá kuchyně, to vše přináší dovolená na Srí Lance. A jedno z nejlepších míst na Srí Lance pro dovolenou, kde toto lze vše najít, je město Weligama.

Weligama leží v jižní části Srí Lanky, nedaleko oblasti Galle. Město se nachází přímo u moře a nabízí nejen krásné bílé písečné pláže, ale také různé kulturní a historické památky. Weligama je ideální pro ty, kteří chtějí strávit svůj čas activně, stejně jako pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si klidného odpočinku.

Dovolená v Weligamě nabízí mnoho možností, jak si užít svůj čas. Můžete navštívit chrámy a paláce, jako je například nejvýznamnější buddhistický chrám ve Weligamě, kde se nachází obrovská socha Buddhy, nebo nádherný palác Mirissa, který se nachází jen několik kilometrů od Weligamy.

Pokud hledáte něco více aktivního, v Weligamě není nedostatek možností. Můžete se vydat na surfařské vlny, navštívit velrybí delfinárium v Mirisse nebo prozkoumat zákoutí přilehlých chráněných oblastí. Téměř všichni návštěvníci věnovali pozornost plážím, protože to je to nejlepší, co Weligama může nabídnout. Pláže v Weligamě a jejím okolí jsou rozhodně jedny z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Můžete si pronajmout lehátka nebo se jen odpočinout a užívat si nádherný výhled na oceán.

Pokud máte rádi kuchyni, srílanská kuchyně je pravděpodobně jednou z nejlepších na světě. Můžete ochutnat tradiční srílanské jídlo jako je Mas Rice and Curry, nebo si vychutnat pikantní rybí kari. A když jste si užili všechny lahůdky, Weligama nabízí spoustu barů a diskoték v okolí, které si můžete užít.

Všechny tyto skvělé věci dělají z Weligamy ideální cíl pro každého, kdo si chce užít krásu Srí Lanky. Dovolená v Weligamě je opravdu nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat na celý život. Přijeďte a užijte si to!


Letenka Srí Lanka Weligama


Srí Lanka je nádherná tropická krajina, ktorá sa nachádza v Indickom oceáne. Krajina ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré si môžete pozrieť. Weligama je jedno z tých miest, ktoré by ste určite nemali zmeškať.

Weligama je malé, ale kúzelné rybárske mesto v južnej časti Srí Lanky. Mesto sa nachádza asi dve hodiny jazdy autom od letiska v Kolumbu, ale je bezpochyby jedným z najkrajších miest na tejto úžasnej krajine.

Pre cestovateľov, ktorí sa tu chcú ubytovať, sú k dispozícii rôzne možnosti. Môžete zvoliť hotely, penzióny alebo apartmány v jednej z mnohých plážových oblastí mesta. Weligama ponúka zaujímavé a rozmanité stravovacie zariadenia, kde si môžete vychutnať autentické srílanské jedlá.

Ale keď ste v Weligama, nemôžete si nechať ujsť jeho nádhernú pláž. Pláže sú obklopené útesmi so zelenou vegetáciou a tým vytvárajú úchvatné scenérie. Je to perfektné miesto na slnčenie, prechádzky alebo surfovanie.

Zaujímavou atrakciou tohto mesta je aj malý trh, kde si môžete kúpiť rôzne suveníry, ako napríklad náušnice, náramky alebo zaujímavé kúsky oblečenia.

Letenky do Srí Lanky sú k dispozícii po celý rok, pretože počas celého roka je krajina stále veľmi teplá a prijemná. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky na túto nádhernú krajinu. Medzi najobľúbenejšie letecké spoločnosti patrí Emirates, Turkish Airlines alebo Qatar Airways.

Ak teda hľadáte miesto, ktoré vám poskytne krásne scenérie, úchvatné pláže, autentickú kuchyňu a príjemne teplé počasie, Weligama, a celá Srí Lanka vám to všetko garantuje. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do tejto nádhernej krajiny ešte dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Weligama


Otázky a odpovede týkajúce sa Srí Lanky a konkrétneho mesta Weligama:

1. Ako sa dostanem do Weligama z letiska v Colombu?
Odpoveď: Najlepší spôsob je najať si súkromného vodiča alebo prenajať auto. Cesta trvá zhruba 3 hodiny. Možnosti sú aj verejné autobusy a taxíky.

2. Aké sú najlepšie pláže v Weligame?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Weligame sú Mirissa Beach, Weligama Beach a Polhena Beach.

3. Aké aktivity sa dajú v Weligame robiť?
Odpoveď: Weligama je známe pre svoje dobré podmienky na surfovanie. Okrem toho sa dá vyskúšať aj potápanie, rybolov a pozorovanie kytíc.

4. Ktoré miesta v okolí Weligamy stoja za návštevu?
Odpoveď: V okolí Weligamy sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako napríklad Mirissa, Galle či Unawatuna.

5. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Weligame?
Odpoveď: V Weligame sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú kvalitnú srílanskú kuchyňu. Niektoré z nich sú Ceylon Sliders, Hangtime Hostel a The Green Rooms Cafe.

6. Aké sú ceny potravín a nápojov v Weligame?
Odpoveď: Ceny potravín a nápojov v Weligame sú relatívne nízke. Záleží samozrejme od miesta, kde sa jedlo alebo nápoj kupuje, no priemerná cena za jedlo sa pohybuje okolo 5 USD.

7. Aké je klima v Weligame?
Odpoveď: Klima v Weligame je subtropická s monzúnnymi dažďami. Najteplejšie mesiace sú od marca do júna a september až november sú obdobím dažďov.

8. Kde sa dajú kúpiť suveníry v Weligame?
Odpoveď: Suveníry sa dajú kúpiť v rôznych obchodoch a trhoch. Najznámejším a najväčším trhom v okolí je Galle Fort, kde sa dajú zakúpiť tradičné srílanské remeslá, odevy a rôzne suveníry.


Ubytovanie Srí Lanka Weligama


Srí Lanka je ostrovná krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii a je známa svojimi exotickými plážami a krásnou prírodou. Weligama, považovaná za perlu tejto krajiny, je oblasť nachádzajúca sa na juhu Srí Lanky a je obľúbeným miestom turistov po celom svete.

Ubytovanie v Weligame ponúka širokú škálu možností, ktoré uspokoja každého návštevníka. Od hotelov a rezortov po apartmány na pláži a hostely, Weligama má pre turistov príjemné a kvalitné možnosti ubytovania.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v Weligame, môžete sa rozhodnúť pre jeden z mnohých all-inclusive rezortov, ktoré ponúkajú krásne izby s výhľadom na more, bielu piesočnatú pláž a mnoho služieb. Tieto hotely a rezorty poskytujú hostom širokú škálu možností, ako stráviť svoj čas, vrátane reštaurácií s kuchyňou z celého sveta, bazénov a mnohých ďalších aktivít.

Ak preferujete údylné ubytovanie, môžete si zvoliť jednu z mnohých priezračných chatiek úplne priamo na pláži. Tieto chatky sú často vybavené moderným zariadením, klimatizáciou, kúpeľňou a balkónom alebo terasou s výhľadom na more. Dokonca aj pozemok navyše, ktorý sa bežne nachádza pri plážovej chate, poskytuje hostom veľa možností na relaxáciu.

Ak hľadáte hospodárne ubytovanie, môžete si vybrať jeden z mnohých hosteľov v oblasti Weligama. Hostely sú často v blízkosti pláže a majú jednoducho vybavené spálne a spoločné priestory, ale aj rôzne aktivity a zábavu pre hostí.

Ako vidíte, Weligama je miesto plné možností na ubytovanie, kde si môžete vybrať podľa svojich finančných možností a požiadaviek na komfort. Vyskúšajte toto unikátne miesto, kde nájdete relaxáciu a pokoj, ale aj duchovné a kultúrne zážitky.


Počasie Srí Lanka Weligama


Srí Lanka je krajina súostrovia v Ázii, ktorá má tropické podnebie so stabilnou teplotou po väčšinu roka. Weligama, ktorý sa nachádza na juhu Srí Lanky, je známe turistické miesto, ktoré ponúka okrem bohatej histórie aj slnečné a príjemné počasie.

Počasie v Weligama sa mení v závislosti od ročného obdobia. Hlavná turistická sezóna na Srí Lanke je od decembra do marca a je to najsuchšie obdobie v roku. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 ° C počas dňa a 25 ° C v noci. Toto obdobie je ideálne na plávanie v mori a prechádzky po pláži.

V lete na Srí Lanke nastáva obdobie monzúnových dažďov, ktoré trvajú od mája do septembra. V Weligama sa počas tejto doby môžu vyskytnúť príležitostné búrky, no zvyčajne trvajú len krátko. Teplota sa počas tohto obdobia mierne zníži, no stále sa pohybuje okolo 27 ° C.

Počas obdobia zimy na Srí Lanke, ktoré trvá od októbra do novembra, sa môžu vyskytnúť krátke prívaly dažďa. Teploty sú v tomto období podobné ako počas leta, no teplejší vzduch môže byť vlhkejší.

Okrem dažďov a teplôt môže počasie v Weligama ovplyvniť aj vietor. Vietor z oceánu môže byť silný počas sezóny monzúnových dažďov, no počas zimy a leta je zvyčajne miernejší.

Celkovo je počasie v Weligama na Srí Lanke veľmi priaznivé, najmä počas zimy, kedy sú slnečné dni a svieže večery. Pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť krásu ostrova, sú ideálne mesiace medzi decembrom a marcom. Plávajte v čistom mori, prechádzajte sa po pláži, skúšajte miestnu kuchyňu a objavujte túto krásnu destináciu.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky