Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Spojené štáty americké Acadia National Park, Maine

Počasie Spojené štáty americké Acadia National Park, Maine


Acadia National Park je jedným z najkrajších parkov v Spojených štátoch Amerických. Nachádza sa na severe štátu Maine a je známy svojou krásnou prírodou, jedinečnými skalnatými útesmi a pamiatkami, ktoré sú prezentované v celom parku.

Avšak, počasie v Acadia National Park môže byť veľmi nepredvídateľné a zmenlivé. Severovýchod Spojených štátov je známy svojimi extrémnymi podnebnými podmienkami, ktoré sú veľmi neprimerané.

V lete, kedy mnoho turistov navštívi Acadia National Park, môžu teploty dosahovať až 28°C a dni sú veľmi slnečné. Avšak, po zmrazených zimách, kedy teploty môžu klesnúť až k -10 stupňom Celzia, leto môže byť pre niektorých turistov stále trochu chladné.

Čo sa týka zrážok, Acadia National Park zaznamenáva pomerne veľké množstvo častých búrok, ktoré môžu prísť z akejkoľvek strany a kedykoľvek. Takže, ak sa chystáte navštíviť park, nezabudnite si so sebou priniesť impregnované oblečenie alebo dažďové palice.

Za najkrajšie obdobie v parku, mnoho návštevníkov považuje jesenné mesiace. Tu sú teploty stále dosť prijateľné a príroda sa mení do krásnych farieb jesiene. Môžete vidieť zlaté a červené listy na stromoch, ktoré sú nastavené proti modrému nebu a klzkým kamenným plážam.

Keď však zostanete v parku aj počas zimných mesiacov, Acadia National Park sa zmení na čarovné a tajuplné miesto, kde sa mnoho turistov neodváži počasie riskovať. Avšak, pre tých, ktorí sú odvážni a hľadajú niečo iné, zimné mesiace v Acadia National Park môžu byť nádherné.

Napriek tomu, akej sezóne sa rozhodnete navštíviť Acadia National Park, počasie tu nikdy nie je isté. Je vhodné pripraviť sa na chladné, teplé, slnečné a daždivé dni a prediskutovať si plány so skúsenými turistami, ktorí môžu pomôcť s prípravou na samotnú cestu. Vždy existuje riziko zmeny počasia, ale návšteva parku je určite zážitkom, ktorý si zapamätáte na celý život.


Dovolenka Spojené štáty americké Acadia National Park, Maine


Ak hľadáte úžasnú destináciu na dovolenku v Spojených štátoch, potom by ste nemali prehliadnuť Acadia National Park v štáte Maine. Tento národný park je plný krásnych prírodných scenérií a ponúka mnoho aktivít pre turistov, ktoré je potrebné vyskúšať.

Acadia National Park sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Maine a zahrnuje oblasť viac ako 49 000 akr. Krajina v parku sa skladá z pohorí, zátok, jazier, skalnatých pobreží a lesných oblastí. To všetko vytvára skutočne nádherné scenérie pre turistov, ktorí užijú pohodovú dovolenku ďaleko od každodenného stressu.

Jazierá a pláže v parku sú veľmi populárnymi miestami pre turistov. Najväčšie jazero v parku je Jordan Pond, ktoré je obklopené úchvatnými skalnatými útesmi. Turisti sa sem radi vyberú na kajakovačku, alebo si prenajmú kanoe. V parku sa nachádza aj niekoľko krásnych pláží, ako napríklad Sand Beach a Echo Lake Beach, kde si môžu turisti užiť slnečné lúče alebo si zaplávať v oceáne.

Okrem toho, národný park ponúka mnoho turistických možností. Jednou z najprestížnejších trás v parku je 21 kilometrová Scenic Loop Road. Táto cesta vedie cez celý park a ponúka ohromujúce výhľady pre turistov. Trasa je dokonalým miestom pre milovníkov horských bicyklov a motorkárov.

V akomkoľvek ročnom období Acadia National Park ponúka pre turistov množstvo aktivít. V lete si môžete vybrať z rôznych vodných aktivít, zatiaľ čo jesenné mesiace sú dokonalým časom na prechádzky a jazdu na koni. V zime je možné v parku sa vydať na snežné topánky alebo na bežkách.

Okrem toho, v parku sa nachádza niekoľko historických miest, ako napríklad ruiny jedného z najstarších osídlení v oblasti, ako aj historické majáky, ktoré turistom ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

V Acadia National Park sa nachádza aj niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré môžu turisti využiť. To zahŕňa kempovacie miesta, chatky a horské chaty, čo umožňuje pobyt pre každého.

Celkovo, Acadia National Park je dokonalou destináciou pre turistov, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnej prírodnej scenérii v Štátoch. S množstvom aktivít, ktoré ponúka, a scenériou, ktorá je jednou z najkrásnejších na svete, je tento národný park ideálny pre celú rodinu. Ak teda plánujete dovolenku v USA, nahláste Acadia National Park na svoj zoznam.


Ubytovanie Spojené štáty americké Acadia National Park, Maine


Ak hľadáte miesto na dovolenku v Spojených štátoch amerických, ktoré vám ponúkne krásne prírodné scenérie, možnosti prechádzok v národnom parku, vodné športy a mnoho iné zážitky, potom je Acadia National Park v Maine tou správnou voľbou pre vás.

Situovaný na pobreží Atlantiku, východne od Bangoru, národný park so svojimi 49 000 akrami ponúka pestrú paletu prírodných udivujúcich scenérií, ako sú hory, lesy, jazerá, pláže a lomy, ktoré pritiahli turistov po celé desaťročia. Súčasťou parku sú bezpočetné turistické chodníky, cyklotrasy, vodné trasy a turistické zariadenia, ktoré vám umožnia poznať krajinnú krásu tohto oblasti.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v týchto oblastiach, je tu veľa možností na výber - od autokempingov po hotely a rezorty. Mucho Lake se nachádza hneď pri vstupe do národného parku a ponúka skutočne špecifické a výnimočné ubytovanie, ktoré ostane v pamäti. Tento nádherný hotel bol postavený na brehu jazera a ponúka nezabudnuteľný výhľad na hory a lesy Parku.

Každá izba v Mexiko Lake Lodge je individuálne navrhnutá a zariadená s nostalgickými vintage zariadením, ktoré vytvárajú útulnú a domácku atmosféru. Všetky izby sú vybavené sušičom vlasov, klimatizáciou, kávovarom a oficiálnym hlásením parku.

Okrem toho, že ponúka štýlové ubytovanie, Muchu Lake Lodge má tiež množstvo turistických aktivít ako napríklad koňské jazdy, vodné športy, kanoistiky alebo turistiku v oblasti parku. Môžete tiež relaxovať na priestrannej terase v hoteli, z nadrže sledovať večerný západ slnka pri súmraku alebo sa len tak zrelaxovať.

Ak plánujete návštevu Acadia National Park v Maine, ubytovanie v Muchu Lake Lodge je vynikajúcou možnosťou pre vás. Ponúka nadštandardné ubytovanie, nezabudnuteľný výhľad a množstvo turistických aktivít. Rezervujte si izbu v Muchu Lake Lodge a zažite jedinečnú dovolenku s priateľmi alebo rodinou v nádhernom národnom parku.


Letenka Spojené štáty americké Acadia National Park, Maine


Ak máte radi krásnu prírodu a dobrodružstvo, Acadia National Park v štáte Maine v Spojených štátoch amerických by mohol byť miestom pre vás. Ak máte v pláne cestovať do Spojených štátov a chcete pozrieť si krásne scenérie, dobré jedlo a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá, neváhajte a navštívte Acadia National Park.

Park sa rozprestiera na ploche viac ako 198 kilometrov štvorcových a obsahuje niekoľko ostrovov, jazier, jazierok, vrcholov a prírodných morských scenérií. Park je tiež domovom pre niekoľko druhov rastlín a zvierat, vrátane rysa, orla bielohlavého, losa, vtákov a viac.

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete v Acadia National Park robiť, je objavovať jeho nesmierne krásy. Prechádzky po hrboľatých útesoch a trhlinách mimo značené chodníky vás prenesú do sveta divočiny, ktorý je zároveň zvláštny a prirodzený.

Ak máte radi horské túry, park má mnoho možností na výber. Mount Katahdin je najvyšší vrchol v štáte Maine a ponúka nezabudnuteľný výhľad na okolitú krajinu z jeho 5 267 stôp nad morom. Ale aj ďalšie výstupy ponúkajú nádherný výhľad, ktorý stojí za to.

Park ponúka aj prekrásne pláže, ktoré sa rozprestierajú v krásnych zátokách a na jazerách v parku. Toto miesto je ideálne pre kúpanie, potápanie alebo trávenie kvalitného času na pláži.

Ak máte radi cyklistiku, Acadia National Park vám poskytne jedinečnú možnosť túrať po krásnych horských chodníkoch, ktoré sú vhodné pre cyklistiku. Pre tých, ktorí si radi prenajmú kajak alebo kanoe, sú k dispozícii aj jazerá v parku, ktoré vám poskytnú skvelú skúsenosť s veslovaním na vode.

V parku sa nachádza množstvo príjemných miest, kde môžete rýchlo zastaviť a relaxovať, alebo si vychutnať miestne morské plody a tradičné jedlá Maineskej kuchyne. Tajomstvo tu spočíva v tom, že park ponúka veľa rôznych možností pre všetkých návštevníkov.

Ak hľadáte jedinečnú skúsenosť v Spojených štátoch, Acadia National Park v štáte Maine by mal byť na vašom zozname. Od jeho krásnych scenérií až po dobrodružné aktivity, toto miesto má veľa na ponúknutie. Takže, neváhajte a naplánujte si cestu do Acadia National Park!


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Acadia National Park, Maine


Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Acadia National Parku v Maine?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Acadia National Parku je v lete, kedy sú počasie a teploty prijemné, ale park je najrušnejší. Návštevu v jarných a jesenných mesiacoch odporúčame pre nádherné farby listov a menšie množstvo turistov.

Otázka: Koľko stojí vstup do Acadia National Parku?
Odpoveď: Vstup do parku stojí od $30 za automobil počas hlavnej sezóny (od mája do októbra). Cena sa líši podľa počtu osôb v aute, typu vozidla a dátumu návštevy.

Otázka: Kde môžem prenocovať v Acadia National Parku?
Odpoveď: V parku je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Môžete si rezervovať kempovanie na jednom z piatich kempov v parku, zarezervovať si ubytovanie v historickom hoteli Jordan Pond House alebo si nájsť ubytovanie v blízkom meste Bar Harbor.

Otázka: Aké aktivity môžem v parku robiť?
Odpoveď: V parku je veľa príležitostí na turistiku, cyklistiku, plávanie, rybolov a kajakovanie. Môžete tiež absolvovať prehliadky, sledovať divokú zver a pozerať si hviezdy v noci.

Otázka: Koľko času potrebujem na to, aby som si vychutnal park plne?
Odpoveď: V závislosti od vašich záujmov a plánu aktivity v parku si na návštevu parku môžete vyhradiť jeden až niekoľko dní. Odporúčame aspoň tri dni na plnohodnotnú návštevu parku.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky