Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Spojené arabské emiráty Hajar Mountains

Dovolenka Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty sú krajinou, ktorá ponúka množstvo atrakcií návštevníkom z celého sveta. Ak ste milovníkom prírody a chcete zažiť dobrodružstvo, určite by ste mali navštíviť Hajar Mountains.

Nachádzajú sa v rozsiahlej oblasti na severovýchode Spojených arabských emirátov a ponúkajú návštevníkom úžasné výhľady a možnosti na turistické výlety. Hory sú často dôležitou destináciou pre horolezcov, ktorí žiadajú adrenálnový výstup a výzvy.

Okrem toho, môžete sa taktiež vydať na prechádzky po nádherných údolíach až do útulných dediniek, ktoré sú ukryté v horách. Tieto dedinky ponúkajú špeciálne jedlá, ktoré sú vytvorené z miestnych ingrediencií, a sú určite stojí za návštevu.

Ak máte radi zvieratá, môžete tiež navštíviť oázy Hajar Mountains, ktoré sú domovom mnohých druhov zvierat, ako napríklad divokých koňov a antilop. V centre návštevníkov si môžete pozrieť tiež množstvo druhov vtákov, alebo navštíviť miesto, kde môžete sledovať dravce.

Ak preferujete viac urbanizované aktivity, v meste Fujairah ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok – návštevu starobylých hradieb a archeologických pamiatok. Taktiež si tu môžete vychutnať slnečné lúče na belých piesočnatých plážach, ktoré sú obklopené nádherným modrým morom.

Dovolenka v Spojených arabských emirátoch ponúka jedinečnú kombináciu kultúry, histórie a nádherné prírody. Hajar Mountains Určite stoja za návštevu, ak chcete zažiť nádhernú prírodu a dobrodružstvo na vašej nasledujúcej dovolenke.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty ponúkajú množstvo luxusných hotelov a rezortov, no ak hľadáte niečo autentickejšie a prírode bližšie, ubytovanie v Hajar Mountains by mohlo byť tou správnou voľbou pre vás.

Hajar Mountains sú pohorie, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Spojených arabských emirátov a rozprestiera sa na území susedného Omanu. Toto pohorie ponúka nádherné výhľady, rovnako ako možnosti na turistiku, horskú cyklistiku a iné outdoorové aktivity.

Medzi najobľúbenejšie destinácie na ubytovanie v Hajar Mountains patrí napríklad Alila Jabal Akhdar, ktorý sa nachádza na úbočí hory a ponúka úžasné výhľady na okolitú prírodu. Tento hotel má luxusné izby a apartmány, ktoré sú zariadené v tradičnom omanijskom štýle a sú vybavené modernými zariadeniami.

Ďalším obľúbeným ubytovaním je Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort, ktorý sa nachádza na vrchole pohoria. Tento hotel ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu, luxusné a dobre vybavené izby a spolu so špičkovou gastronómiou obľubujú najmä páry a rodiny s deťmi.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie ubytovanie, je možnosť ubytovať sa v tradičných omanijských domech, kde sa môžete cítiť ako miestny. Takéto domy sú však zvyčajne jednoduchšie, s menšími zariadeniami, čo však môže byť ideálna voľba pre turistov, ktorí hľadajú skúsenosti z prvej ruky.

Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, pobyt v Hajar Mountains vám určite umožní vychutnať si krásy tohto úžasného pohoria. Buďte v blízkosti prírody a užite si jedinečnú atmosféru, ktorú tu nájdete.


Letenka Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty sú zaradené medzi najvyhľadávanejšie exotické destinácie na svete. Mnohí turisti sa však sústredia hlavne na oblázkové pláže a luxusné hotely v Dubaji, no jednou z najväčších prírodných atrakcií sú Hajar Mountains.

Tieto hory sa nachádzajú na severovýchode krajiny, na hranici s Ománom. Vynárajú sa z púštnej krajiny ako obrovská oáza, plná zelených trávnikov, horských lúk a krásnych kaňonov. Okrem toho sú Hajar Mountains pre turistov dostupné aj vďaka bohatej histórii a kultúre regiónu.

Čo by ste v Hajar Mountains nemali prehliadnuť?

1. Snehová jama – Nachádza sa v najvyššom vrchole Hajar Mountains, vysokom viac ako 3 000 metrov nad morom. V zime sa tam nachádza sneh a teploty klesajú až pod nulu.

2. Wadi Ghul – Táto kaňonová oblasť je obľúbená medzi turistami. Na výlet sa tam môžete dostať autom a potom sa vybrať na prechádzku okolo kaňonu, ktorý miestami dosahuje až 2 000 metrov hĺbky.

3. Horské dediny – V Hajar Mountains sa nachádza niekoľko hodnotných dediniek ako napríklad Jebel Akhbar, kde môžete obdivovať krásu horských domov a ich tradičné konštrukcie.

4. Historical Bahla Fort – Prechádzka s históriou vás čaká pri návšteve hradu, ktorý bol postavený už v 13. storočí. Svojím rozsahom napovedá o jeho význame – mal slúžiť ako obranný hrad v prípade útokov nepriateľských nepriateľov.

Ak budete mať možnosť, neváhajte vyjsť Hajar Mountains do prírody, kde do seba nasýtený pocit slobody, ktorý môže priniesť len tento kúsok zeme. Na výlet sa dá vyraziť aj s miestnymi turistickými spoločnosťami, ktoré poznajú najkrajšie miesta Hajar Mountains.

Do Spojených arabských emirátov sa dá dopraviť viacero spôsobom. Luxusne zariadenými lietadlami vládnucimi na miestnej letectva ako Emirates Airlines, ale aj nízkonákladovou letenicou. Pre dobrú cenu a kvalitné spojenie je najdiskutovanejšou možnosťou nízkonákladového giganta, ako napríklad Air Arabia, ktorý lieta do Dubaja skoro každý deň. Odlety sú z hlavných európskych letísk, ale aj z blízkeho Bratislavy.

Na záver sme pre vás pripravili niekoľko rád, ako sa správne pripraviť na cestu Hajar Mountains:

- Nezabudnite si zobrať dostatok vody a jedla na cestu.
- Nezabudnite na pohodlnú obuv a vrstvy oblečenia, pretože teploty v noci môžu byť veľmi nízke.
- Nedovolte, aby vás príliš zahrialo slnko – vysokohorské prostredie sa môže meniť v nanosekundách.
- Odporúčame návštevu s odborným sprievodcom, ktorý vám pomôže objaviť najkrajšie miesta a užiť si let do arabskej kultúry naplno.

Ak hľadáte dovolenku s prírodnými scenériami, ktoré vám nesmú utiecť, vyberte Hajar Mountains a zaručene nebudete sklamaní. Tento docela neznámy kúsok Spojených arabských emirátov si vás získa svojou nedotknutosťou a temperovaným klimatom.


Počasie Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Spojené arabské emiráty sú známe svojím celoročne teplým a suchým počasím. Toto počasie je ovplyvnené púšťou a horským pásom Hajar Mountains.

Hajar Mountains sa nachádzajú na severe Spojených arabských emirátov a tvoria hranicu s Ománom. Sú to skalnaté hory so skalnatými vrchmi, nenapádanými údoliami a jedinečnými skalnými útvarmi. Tieto hory ovplyvňujú počasie v regióne, pretože vedú k vytváraniu miernych teplôt a zrážok.

V oblasti Hajar Mountains je zima chladnejšia a menej suchá ako v ostatných oblastiach Spojených arabských emirátov. V niektorých oblastiach hôr môže teplota klesnúť na 4 °C. V lete môže byť v oblasti hôr o niečo chladnejšie a vlhkejšie ako v ostatných oblastiach Spojených arabských emirátov. Teplota na horských vrchoch dosahuje približne 20 °C a v noci dochádza k chladnému šumu.

Mimo oblasti Hajar Mountains prevláda v Spojených arabských emirátoch extrémne teplo. Teploty v lete sa môžu držať okolo 45 °C až 50 °C a vo vlhkom období sa môžu vyskytnúť krátkodobé búrky a blesky.

V oblasti pobrežia, najmä v Dubaji a Abu Dhabi, prevláda usadený pohon s miernymi teplotami a vlhkým vzduchom. Tieto oblasti sú ovplyvnené hormonálny prúd Gulf Stream, ktorý prúdi cez Perský záliv. To vedie k vyššiemu počtu oblačnosti a miernym teplotám.

Celkovo vzaté, Spojené arabské emiráty môžu byť veľmi horúce. Avšak miestne klimatologické podmienky sa výrazne líšia v závislosti od miesta a ročného obdobia. Preto by ste mali oblečenie zamerané na ochranu pred slnkom a vhodné pre plavanie v mori. Rešpektovanie miestnej kultúry a náboženstva je tiež nesmierne dôležité.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Hajar Mountains


Najčastejšie otázky o Spojených arabských emirátoch a Hajar Mountains (Horský systém, ktorý sa rozprestiera východne od Arabského zálivu) a príslušné odpovede sú:

1. Aké jedlo sa najviac konzumuje vo Spojených arabských emirátoch?
Odpoveď: Najpopulárnejšími jedlami sú ryby a mäso z kôz.

2. Je Spojené arabské emiráty bezpečné miesto na cestovanie?
Odpoveď: Áno, Spojené arabské emiráty sú bezpečnou krajinou a majú nízku kriminalitu.

3. Ako je počasie v Hajar Mountains?
Odpoveď: Hajar Mountains majú suché a horúce letá a chladné zimy s množstvom snehu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Hajar Mountains?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Hajar Mountains sú jeseň a jar, keď počasie nie je príliš horúce.

5. Aké miesta na turistickú návštevu sa nachádzajú v Spojených arabských emirátoch?
Odpoveď: Najpopulárnejšími miestami sú Burj Khalifa, Delfínový park, Záhrady Miracle a Ferrari World.

6. Ako sa dostanem do Hajar Mountains?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Hajar Mountains, je cesty autom či na bicykli.

7. Aké zvieratá a rastliny sa vyskytujú v Hajar Mountains?
Odpoveď: V Hajar Mountains sa nachádzajú vzácne druhy ako napr. prečihová muflóna, vlka Arabského či omanšienka.

8. Kde môžem nájsť ubytovanie v Hajar Mountains?
Odpoveď: Ubytovanie v Hajar Mountains je k dispozícii v turistických strediskách, hoteloch, Airbnb a podobne.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky