Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Slovinsko Predjamský hrad

Dovolenka Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko ukrýva množstvo klenotov. Jedným z týchto klenotov je Predjamský hrad, ktorý sa týči nad skalnatou hornatinou v západnej časti Slovinska. Tento hrad je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá každoročne priťahuje tisíce návštevníkov.

Hrad bol postavený v 13. storočí na skalnatom útese a bol pôvodne skromnou stavbou. Postupom času sa však stal veľkým a veľkolepým hradom, ktorý zahrňoval aj viacero murovaných budov. Postupne sa stal sídlom niekoľkých známych rodov., ktorí mu dodali svoj osobitý štýl.

Najzaujímavejšie na tomto hrade je jeho nevšedná poloha. Predjamský hrad je postavený priamo v skale a snaží sa s ňou splynúť. Táto neobvyklá poloha vytvára zaujímavú optickú ilúziu, vďaka ktorej sa hrad na prvý pohľad zdá ako súčasť skaly.

Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Predjamský hrad, si môžu prezrieť jeho notoricky známu sieň hrdinov, ktorá je srdcom hradu. Táto hala sa nachádza v strede hradu a obsahuje množstvo významných miestností, kde bývali predošlí majitelia, ale aj návštevníci. Okrem tejto haly si môžu turisti prezrieť aj množstvo iných miestností a miest na hrade, ktoré prežili po stáročia.

Okolie hradu je plné prirodzených krás a nádher s niekoľkými turistickými chodníkmi, ktoré ponúkajú krásne výhľady. Krajina, ktorú si tu môžete prezrieť, je plná lesných či skalných útvarov, z ktorých si môžete pozrieť okolie hradu.

Hrad Predjama je jednou z hlavných turistických atrakcií Slovinska a určite sa oplatí ho navštíviť. Jeho pôvab, spolu s nádhernými výhľadmi a prekrásnou prírodou, vytvára nezabudnuteľný zážitok, ktorý si určite chcete pozrieť vo svojej dovolene. Preto ak hľadáte inšpiráciu na vašu ďalšiu cestu, nezabudnite zahrnúť hrad Predjama na váš zoznam.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Predjamský hrad


1. Aké sú otváracie hodiny Predjamského hradu?
- Hrad je otvorený pre verejnosť od marca do novembra, každý deň od 10:00 do 18:00 hodiny.

2. Aká je vstupná cena na Predjamský hrad?
- Vstupné na hrad pre dospelých je 13,50 €, študenti aj dôchodcovia zaplatia 10,50 € a deti od 6 do 15 rokov majú vstup zadarmo.

3. Je na hrad možné sa dostať verejnou dopravou?
- Áno, autobusová linka z Lublanťe premáva až do obce Predjama, odkiaľ je možné sa dostať na hrad peši alebo taxíkom.

4. Je možné navštíviť hrad s prehliadkou?
- Áno, prehliadky sú k dispozícii v angličtine, nemčine a slovinčine. Trvajú zhruba 45 minút a informujú o histórii a architektúre hradu.

5. Je možné v hradnej reštaurácii stravovať?
- Áno, v hradnej reštaurácii návštevníci môžu ochutnať tradičné slovinské jedlá a nápoje.

6. Aké je parkovanie pri Predjamskom hrade?
- V blízkosti hradu sa nachádza parkovisko, kde je možné parkovať zdarma.

7. Je hrad prístupný aj pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
- K dispozícii sú špeciálne zóny pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou, ale niektoré časti hradu, ako napríklad tunely, nie sú prístupné.

8. Koľko času treba na návštevu Predjamského hradu?
- Odporúča sa na návštevu hradu venovať minimálne 1 až 2 hodiny.

9. Je možné ubytovať sa v blízkosti hradu?
- V blízkosti hradu sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, kde si návštevníci môžu zarezervovať ubytovanie.

10. Aké sú hlavné atrakcie Predjamského hradu?
- Hlavnými atrakciami hradu sú jeho zaujímavá poloha v skale, historické expozície, tunely a podzemné priestory, ako aj výhľady na okolitú krajinu.


Letenka Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko je malá krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií pre návštevníkov. Jednou z nich je aj Predjamský hrad, ktorý sa nachádza v blízkosti obce Postojna.

Predjamský hrad je považovaný za jeden z najfascinujúcejších a najtajomnejších hradov v Európe. Jeho jedinečnú polohu si určite všimnete, keďže sa nachádza v skalných útvaroch vysoko nad zemou. Vďaka tejto polohe sa Predjamský hrad stal už v minulosti miestom, kde sa skrývali rôzne povstania a rebelantské formácie.

Hrad bol postavený v 12. storočí a pozostáva z dvoch častí: horný a dolný hrad. Horná časť bola vystavaná na skalách a dolná časť bola postavená v údolí. Interiér hradu bol v dávnej minulosti prispôsobený pre život a obranu, avšak dnes slúži ako múzeum.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, predstavuje návšteva Predjamského hradu nezabudnuteľný zážitok. Múzeum ponúka rôzne expozície a vstupné do muzea je možné si zakúpiť na mieste.

Ak plánujete návštevu Slovinska a chcete vidieť niečo unikátne, Predjamský hrad je tou správnou voľbou. Najlepšie cestou je naplánovať si letenku do Slovinska a ďalej pokračovať odtiaľ na letisko v Lublaňu. Odtiaľ bude potrebné si prenajať auto alebo sa prepraviť vlakom do Postojny. Cesta z Lublaně do Postojny trvá len asi hodinu, ale cesta sa vám určite vyplatí.

Slovinsko a Predjamský hrad ponúkajú turistom množstvo možností pre zaujímavý pobyt. Takže neváhajte a vyberte si letenku do Slovinska a objavte túto úžasnú krajinnú oblasť a jej jedinečné klenoty.


Ubytovanie Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko ponúka množstvo miest na návštevu, ale ak hľadáte niečo jedinečné, určite by ste mali zamieriť k Predjamskému hradu. Tento hrad, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Postojna, patrí medzi najkrajšie zrúcaniny Európy. Ponúka nezabudnuteľný zážitok nielen pre turistov, ale aj pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie.

Keďže hrad bol postavený na skalnom útese, ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Aby ste si tento úžasný pohľad mohli vychutnať na maximum, ubytovať sa voľbou číslo jedna sú hotely a ubytovania v blízkosti hradu.

Existuje mnoho hotelov, ktoré ponúkajú možnosť ubytovania v blízkosti hradu. Niektoré sú veľmi luxusné, zatiaľ čo iné sú skromnejšie a cenovo dostupnejšie. Medzi najobľúbenejšie patrí Hotel Jama v blízkosti Postojny, ktorý ponúka nádherný výhľad na celú oblasť.

Inou skvelou možnosťou je ubytovanie v apartmánoch, ktoré sú k dispozícii v okolí hradu. Toto je skvelá alternatíva pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma, zatiaľ čo sú na cestách. Apartmány sú čisté, dobre vybavené a poskytujú možnosť stravovania vlastnými silami.

Ak hľadáte niečo jedinečné, sú tu aj možnosti ubytovania v blízkosti hradu vo veži rytiera. Tieto veže poskytujú nádherný výhľad na okolitú krajinu a návštevu Predjamského hradu urobíte vlastne hneď po prebudení. Je to určite skvelý zážitok pre vás aj vašu rodinu.

V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu, si vybrať správne ubytovanie v blízkosti Predjamského hradu sa môže stať ťažkým rozhodnutím. Našťastie, nachádza sa tu mnoho cestovných kancelárií a agentúr, ktoré vám môžu pomôcť s výberom najlepšieho ubytovania, ktoré splní potreby a požiadavky každého hosta.

Ubytovanie v blízkosti Predjamského hradu je pre všetkých turistov ideálnou voľbou, ktorí si chcú užiť tento nádherný zámok. Okrem pôvabu tohto historického miesta hrad ponúka pôsobivé výhľady, historické príbehy a množstvo možností na rôzne aktivity. Ak plánujete cestu do Slovinska, je určite na čase, aby ste si zarezervovali ubytovanie v blízkosti Predjamského hradu a pripravili sa na nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Slovinsko Predjamský hrad


Slovinsko môže byť malá krajina, ale pôsobí dojmom, že dramaticky mení svoje počasie v závislosti na ročnom období. To znamená, že v zime môžete zažiť mrazivé dni s hromadami snehu a v lete tie najteplejšie dni, kedy vás opaľovanie naozaj vybičuje. Predjamský hrad, ktorý sa nachádza v oblasti Postojna, ponúka niekoľko možností na to, aby ste si zároveň užili prekrásny výhľad na údolie a očarujúcu históriu hradu.

Počas jarných mesiacov si môžete vychutnať krásnu prírodu, kde všetko začína kvitnúť a zelené listy sa objavujú na stromoch. Predjamský hrad v tomto období ponúka nádherný výhľad aj na okolité zeleň, planiny a zaujímavé kamenné útvary. Často sa však stáva, že jarné mesiace môžu byť dosť vlhké, preto sa pripravte na mokré podmienky a vybavte sa vhodným oblečením.

Leto je obdobie, kedy v tejto oblasti je veľa turistov a návštevníkov zo zahraničia. Takže musíte počítať s väčším náporom ľudí, ktorí ako vy požívajú krásy slovinského hradu. Napriek tomu, že počasie v lete tu býva dosť teplé a suché, odporúčame vám obliecť si niečo ochranné proti slnečnému žiareniu a nezabudnite na dostatok vody. Pohyb po hradnych chodbách a schodoch vyžaduje veľa energie a hydratacia je dôležitá!

Jesenné mesiace sú obdobím zmeny farieb, žltých a červených lístkov, ktoré sa pomaly zaujímajú o priestor v krásnej prírode okolo hradu Predjamský. Avšak, ako vždy platí, treba brať ohľad aj na zmenu počasia. Jesenný vietor prináša chladné a niekedy dokonca aj veterné dni, ktoré môžu byť prechodne, avšak aj nie príjemné. Dobrý nápad by bolo si s sebou vziať útulné bundy pre pohodlie a teplo.

Posledné, ale veľmi krásne obdobie roka - zima, je krásna s jej zasneženými krajmi a ľadovými prvkami. Prechádzky okolo Predjamského hradu sú pre zimné mesiace ideálne, ak máte radi zimné skúšky. Treba však pripomenúť, že zimné mesiace tu môžu byť dosť mrazivé, takže sa oblečte a pripravte sa na ľadové vysielačky a zasnežené cesty.

Ako vidieť, nie každé obdobie v Slovinsku je vhodné na návštevu Predjamského hradu, ale každá ročná doba prináša svoje kúzlo a niečo, čo stojí za to vidieť. Dôležité však je, aby ste si pred príchodom urobyli vedomosť o predpovedi počasia a zo sebou mali všetko potrebné oblečenie a prípadne aj ochrannú výbavu. Vychutnajte si prekrásne krajiny okolo Predjamského hradu a nechajte sa uniesť históriou tohto veľkolepého slovinského klenotu.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky