Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Salamonove ostrovy Ovau

Letenka Salamonove ostrovy Ovau


Salamonove ostrovy Ovau, čo pre mnohých z nás znie ako neznáme miesto v Ázii alebo Afrike, sa v skutočnosti nachádzajú na juhu Tichomorského oceánu a sú súčasťou Papuy Nové Guiney. Dejiny Ovau sa viažu k stredovekej histórii, kedy boli objavené Európanmi a neskôr ovládnuté Britmi. Dnes sú ostrovy populárnou turistickou destináciou pre tých, ktorí hľadajú odpočinok na exotických miestach. Preto ak plánujete svoj ďalší dovolenkový výlet, Salamonove ostrovy Ovau by sa vám určite mohli páčiť.

Po prílete na medzinárodné letisko v Por Moresby, hlavnom meste Papuy Nové Guiney, sa dostanete na Ovau lietadlom alebo lodou. Cesta z Por Moresby do letoviska na Ovau môže trvať približne 1-2 hodiny, záleží to od zvolenej dopravy a mestá vašej destinácie. Najlepšou voľbou by bolo pre vás letisko v Alotau, odkiaľ sa už dostanete na Ovau s piatimi jurskými ostrovmi, ktoré sú teraz súčasťou Salamonoviek.

Po prílete na Ovau vás privíta krásna a jasne modrá obloha, ktorá je dielom nezabudnuteľného dovolenkového zážitku. Tu môžete relaxovať na bielej pláži, vychutnať si kúpanie v krištáľovo čistej vode, preskúmať koralový ostrov na potápačskom výlete alebo sa jednoducho vyspať na slnku. Ďalšou výhodou návštevy ostrova je, že tu nájdete prastarú kultúru pôvodného obyvateľstva, ktorá si uchovala mnohé tradičné zvyky a rituály.

Salamonove ostrovy Ovau sa tiež môžu pochváliť výbornou kuchyňou, ktorá sa zameriava na miestne ingrediencie. Tu sa môžete pokúsiť o chuťové zážitky ako ryby po tichu, korenené mäsá, alebo tropické ovocie.

Celkovo povedané, Salamonove ostrovy Ovau sú jedným z tých miest, ktoré si nemožno nechať ujsť. Pokiaľ ste zvedaví na nové dobrodružstvá, klasickú relaxáciu, šnorchlovanie alebo potápanie, ostrovy vám tiež poskytnú úžasné a nezabudnuteľné zážitky. Tak si zakaždým užite lepšie dovolenkové zážitky!


Dovolenka Salamonove ostrovy Ovau


Dovolenka na Salamonových ostrovoch Ovau je pre mnohých považovaná za jednu z najromantickejších dovoleniek na svete. Ostrovy sa nachádzajú v Tichom oceáne a tvoria súčasť Šalamúnskych ostrovov. Ovau patrí medzi menšie ostrovy tohto súostrovia, no napriek tomu ponúka turistom množstvo zážitkov a krásnych výhľadov.

Ovau je domovom pre okolo 1000 obyvateľov, ktorí žijú v tradičných palmových chatrčiach. Ostrov má množstvo krásnych pláží s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Najznámejšou plážou je pláž Njari, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova a je považovaná za jednu z najkrajších pláží na Salamonových ostrovoch.

Okrem kúpania a opaľovania sa na plážach, turisti si môžu zacvičiť šnorchlovanie a pozorovať morské živočíchy alebo sa prejsť na kajaku okolo ostrova. Návštevníci by si určite nemali nechať ujsť prehliadku ostrova pozdĺž pobrežia lodou alebo prechádzku po pláži za úsvitu, kedy je to najkrajšie a najromantickejšie.

Na Ovau sa nachádza niekoľko miestnych reštaurácií, kde si turisti môžu vychutnať miestne špeciality, ako sú napríklad čerstvé ryby alebo ovocie. Na ostrove sú aj niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov.

Dovolenka na Salamonových ostrovoch Ovau je určite zážitkom, ktorý si turisti budú dlho pamätať. Ostrov ponúka nádhernú prírodu a pokojnú atmosféru, ktorá je ideálna pre oddych a relax. Ak hľadáte romantický únik z každodenného zhonu, Ovau je tým správnym miestom pre vás.


Ubytovanie Salamonove ostrovy Ovau


Salamonove ostrovy Ovau sú malým a neobjaveným klenotom v Pacifiku. Táto rozptýlená skupina ostrovov ponúka návštevníkom úplne inú dovolenkovú skúsenosť ako bežné turistické miesta. A jedným z najlepších miest na ubytovanie na týchto ostrovoch je Ovau Island Retreat.

Ovau Island Retreat sa nachádza na jednom z najväčších ostrovov v Salamonových ostrovoch Ovau. Súkromný ostrov ponúka dokonalý únik z bežného života a zaručuje absolútny pokoj a súkromie. Tento ráj ponúka celkovú kapacitu pre 22 hostí, čo znamená, že vám garantuje úplné ticho, kedykoľvek sa rozhodnete navštíviť.

Ubytovanie v Ovau Island Retreat je jedinečné a originálne. Okrem klasických hotelových izieb ponúka toto miesto aj tradičné dedinské bungalovy a plážové chatky, ktoré poskytujú ešte väčší zážitok z cestovania na ostrovy. Každá izba a bungalov je klimatizovaný, príťažlivé zariadený, so súkromnou kúpeľňou a s bezplatným Wi-Fi pripojením na internet.

V Ovau Island Retreat sa jedlo a nápoje patria medzi tie najlepšie v Salamonových ostrovoch Ovau. Kuchyňa ponúka vynikajúcu kvalitu čerstvo ulovených rýb a mnoho miestnych plodov. Hostia môžu vychutnať svoje jedlá na otvorenej terase s nádherným výhľadom na more, čo robí každý obed a večeru výnimočným zážitkom.

Ovau Island Retreat ponúka aj množstvo aktivít pre hostí. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí šnorchlovanie v koralových zátočinách a potápanie. Hostia môžu tiež vyskúšať miestne druhy rybárčenia a rybolovu. Samozrejme, je tu aj množstvo ďalších aktivít, vrátane jazdy na kajaku, plážového volejbalu, alebo prechádzky po rovných plážach.

Celkovým zhrnutím, ak hľadáte úplný oddych a súkromie na kúsku neba, tak je Salamonove ostrovy Ovau miestom, ktoré stojí za návštevu. A keď hľadáte najlepšie miesto na ubytovanie, Ovau Island Retreat je tou správnou voľbou a splní očakávania každého návštevníka. Takže ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, uistite sa, že si pozriete Ovau Island Retreat a Salamonove ostrovy Ovau.


Najčastejšie otázky a odpovede Salamonove ostrovy Ovau


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Salamonove ostrovy Ovau?
2. Aké sú zvieratá, ktoré sa vyskytujú na ostrovoch?
3. Aké sú podmienky pre turistov na Salamonových ostrovoch Ovau?
4. Existujú nebezpečenstvá na ostrovoch?
5. Sú na ostrovoch k dispozícii ubytovacie možnosti a potraviny?

Odpovede:

1. Salamonove ostrovy Ovau sa nachádzajú v južnom Tichom oceáne, blízko Papua-Nová Guinea.
2. Na ostrovoch žijú rôzne druhy vtákov, ryby, žraloci, delfíny, želvy a krokodíly.
3. Na ostrovoch nie sú k dispozícii klasické turistické zariadenia. Návštevníkovi musia byť zabezpečené všetky potrebné veci, ako napríklad doprava, ubytovanie a strava.
4. Medzi nebezpečenstvá na ostrovoch patrí napríklad silné prúdy, dážde a nebezpečné zvieratá.
5. Na ostrovoch nie sú luxusné hotely ani reštaurácie. Návštevníci sa musia dostať na ostrovy s vlastným vybavením a potravinami.


Počasie Salamonove ostrovy Ovau


Salamonove ostrovy Ovau, ležiace v Tichom oceáne, sú známe svojou exotickou a tropickou klímou. Počasie na ostrove je ovplyvnené jeho geografickou polohou a množstvom dažďa, ktorý spadne počas rôznych období.

Ovau sa nachádza asi 540 km juhovýchodne od hlavného mesta Papuy Nové Guiney, Port Moresby. Ostrov je pomerne malý, s rozlohou približne 87 kilometrov štvorcových a má iba jedno hlavné mesto - Gizo.

Počasie na Salamonových ostrovoch Ovau sa môže meniť v závislosti od ročného obdobia. Všeobecne platí, že počas zimného obdobia (jún až august) je na ostrove suché a teplé počasie. Teploty sa pohybujú medzi 23 až 30 stupňami Celzia, s relatívne nízkou vlhkosťou vzduchu, čo znamená, že je to ideálny čas na plávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity.

Avšak počas letného obdobia (december až február) sa na ostrove vyskytuje veľké množstvo dažďa, ktorý môže ovplyvniť plánovanie vonkajších aktivít. Vlhký vzduch a teploty okolo 30 až 35 stupňov Celzia môžu byť pomerne náročné na návštevníkov, ktorí nie sú zvyknutí na tropické podnebie.

Riziko hurikánu alebo tropickej búrky je najvyššie v období od novembra do apríla, preto by turisti mali byť pri cestovaní na ostrov opatrní. Väčšinou sa však tieto katastrofy vyskytujú v oblastiach, ktoré sú viac vystavené otvorenému moru a nie sú často zasiahnuté Salamonovými ostrovmi.

Tak ako väčšina ostrovov v Tichom oceáne, aj Ovau má krásne pláže a množstvo života v oceáne, vrátane obľúbeného miesta na potápanie - Wreck of the Toa Maru. Ostrov ponúka tiež veľa možností pre milovníkov rýb a ďalších vodných druhov. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť ostrov, odporúča sa si zabezpečiť dostatočnú ochranu proti slnku, hydratovať sa pravidelne a byť pripravený na občasné zmeny počasia.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky