Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Rakúsko Linz

Počasie Rakúsko Linz


Rakúsko je krajina, ktorá sa môže pochváliť rozmanitým a zaujímavým počasím. A to platí aj pre jej tretie najväčšie mesto Linz.

Linz sa nachádza v hornatej oblasti Alp, na brehoch rieky Dunaj. Vzhľadom na svoju polohu, mesto zažíva mierny kontinentálny podnebný typ, s miernymi až studenými zimami a teplými letami.

Zima v Linzi sa obvykle začína niekedy v decembri a trvá do marca. Počas tohto obdobia teploty klesajú pod bod mrazu, pričom sa príležitostne vyskytujú aj výraznejšie snehové prehánky. Zimné obdobie je často sprevádzané suchým a chladným vetrom, ktorý prichádza od Alp.

Jar v Linzi začína v marci a trvá do mája. V tomto období sa teploty postupne zvyšujú a zelene sa pomaly rozkvitajú. Teploty sa pohybujú medzi 5 a 15 stupňami Celzia. Jarné obdobie je však často nestále, a tak sa môže vyskytnúť celá rada rôznych poveternostných podmienok.

Leto v Linzi sa obvykle začína v júni a trvá do septembra. Toto obdobie je charakteristické vysokej teplote a vlhkosti. Teploty môžu dosahovať až 30 stupňov Celzia a slnko svieti na oblohe dlho do noci. Občas sa však môže vyskytnúť aj krátka búrka alebo prehánka.

Jeseň v Linzi nastáva niekedy v septembri a trvá do novembra. Teploty sa postupne znižujú, a mesto sa začína chystať na zimu. Je to obdobie, kedy sa vyskytuje najviac dažďa, a tak sa často môžete stretnúť s dažďovými prehánkami.

Celkovo by sme mohli povedať, že počasie v Linzi je pestré a zaujímavé. Všetky ročné obdobia majú svoje čaro a svoje výzvy. Ak plánujete návštevu tohto krásneho mesta, určite by ste mali zvážiť počasie v čase vašej návštevy a plánovať svoje aktivity podľa toho.


Letenka Rakúsko Linz


Ak plánujete cestu do Rakúska, iste nezabudnite skontrolovať aj letenky do mesta Linz. Toto druhé najväčšie mesto Rakúska sa nachádza v Hornom Rakúsku a láka turistov svojou krásou, históriou a kultúrou.

Letecké spojenie

Letecké spojenie do mesta Linz závisí od rôznych faktorov, ako napríklad letoviská, aerolinky a sezóna. Väčšinou sa lety do Linzu z Bratislavy alebo Wienu realizujú dvakrát týždenne.

Doprava z letiska

Linz má jedno letisko, ktoré sa nachádza iba 12 kilometrov od mesta. Z letiska sa do mesta môžete dostať autobusom alebo taxíkom. V prípade, že sa chystáte do okolitých miest, môžete si samozrejme požičať auto.

Atrakcie v Linzi

Jednou z najväčších atrakcií v Linzi je jeho historické jadro. Centrum mesta je plné krásnych barokových a gotických budov, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho tu nájdete aj množstvo múzeí, galérií, ázijský a európsky záhradnícky festival, stelesnenie poézie a mnohé ďalšie.

Medzi ďalšie atrakcie v Linzi patrí aj pohľad na rieku Dunaj, slávne garáže Linz, kde sú parkované automobily až na strop, a tiež prekrásne letné divadlo Festspielhaus.

Okrem toho, ak ste fanúšikom umenia, nenechajte si ujsť návštevu Luzerner muzea, ktoré ponúka prehliadku víno-pivovaru, interaktívne športové hry ako aj prehliadky závodových tratí.

Linz ponúka nielen historické a kultúrne atrakcie, ale aj aktívny pohyb. Z búrlivých riek a strmých kopcov až po rozlehlé parky a zelené zóny, v Linzi nájdete príťažlivé miesta na každú fázu vašej cesty.

So značkou rakúskej kvality hodnotenej po celú históriu ako jeden zo štandardných hodnotiacich kritérií, môžete očakávať úžasný pobyt po celú cestu, keď sa rozhodnete letieť do Linzu.

Úplne, bez korony, bude Linz stáť za návštevu, takže neváhajte a vyhľadajte si letenky do tejto nádherného mesta dnes!


Dovolenka Rakúsko Linz


Ak máte radi prírodu, kultúru a históriu, potom je pre vás Rakúsko ideálnou dovolenkovou destináciou. A práve mesto Linz je miestom, ktoré má oboje - nádhernú prírodu a bohatú kultúrnu a historickú základňu.

Linz je štvrté najväčšie mesto Rakúska a nachádza sa na rieke Dunaj. Mesto je známe pre svoju architektúru, múzeá, umenie a kultúru. Pri návšteve Linzu sa neobídete bez návštevy najväčšieho múzea moderného umenia v Rakúsku - Muzea Lentos. Okrem toho je tu aj Zámok Linz, ktorý je domovom viac ako 30 múzeí a galérií.

Ak máte radi výlety, môžete navštíviť horský masív Dachstein, ktorý je vzdialený len niekoľko hodín cesty od Linzu. V lete sa môžete vybrať na túry a v zime sa tu môžete tešiť z lyžovania.

V centre mesta sa nachádza historické námestie Hauptplatz, ktoré ponúka mnoho atrakcií, vrátane množstva reštaurácií a obchodov. K dispozícii sú tu rôzne druhy miestnej kuchyne, vrátane ovocných koláčov a slávnych rakúskych piva.

Pre fanúšikov cyklistiky sa tu nachádzajú aj mnohé cyklotrasy. Cestovanie po cyklotrasách v Linzi je skvelým spôsobom objavovania mesta a jeho okolia. Môžete sa prejsť po cyklotrasách Dunajského cyklotrasy alebo sa vydať do prírody a objavovať okolie.

Väčšina obyvateľov mesta hovorí po nemecky, ale v meste sa dá pomerne dobre zorientovať aj s angličtinou.

Mesto Linz tak ponúka výbornú kombináciu kultúry, histórie a prírody. Prináša zážitky a zároveň poskytuje priestor na oddych a relaxáciu. Dovolenka v Linzi je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako iba bežné turistické destinácie. Toto mesto v Rakúsku má všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Linz


Otázka: Aké je počasie v Linzi?
Odpoveď: Počasie v Linzi sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V lete sú teploty priemerné až vysoké, zatiaľ čo v zime sú nízke teploty a môže byť aj sneh.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako dopraviť sa do Linzu?
Odpoveď: Do Linzu sa môžete dopraviť autom, autobusom, vlakom alebo lietadlom. V Linzi je dobře vyvinutý systém verejnej dopravy, takže sa môžete jednoducho prepraviť aj po meste.

Otázka: Kde si môžem kúpiť lístky na verejnú dopravu v Linzi?
Odpoveď: Lístky na verejnú dopravu si môžete kúpiť v automate alebo vo vstupnom výjazde na vlakovom stanici alebo na autobusovej stanici.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Linzi?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na návštevu v Linzi sú Ars Electronica Center, okolie centra mesta, voľnočasový park Donaupark, múzeum Lentos Art a zámok Linz.

Otázka: Kde môžem nájsť dobré stravovacie zariadenia v Linzi?
Odpoveď: V Linzi nájdete mnoho dobrých stravovacích zariadení. Nájdete tu mnoho reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré ponúkajú širokú škálu jedál a nápojov.

Otázka: Aké sú kultúrne podujatia v Linzi?
Odpoveď: V Linzi sa často konajú rôzne kultúrne podujatia, ako sú najrôznejšie festivaly a koncerty. Niektoré z najväčších podujatí v Linzi zahŕňajú Ars Electronica Festival, Linzer Klangwolke a Pflasterspektakel.

Otázka: Kedy je najlepší čas návštevy Linzu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Linzu závisí od vašich preferencií. Letné mesiace sú obvykle najteplejšie a najaktívnejšie, ale mnoho turistov preferuje akciu pre jarné a jesenné mesiace. V zime je Linz ideálnic pre návštevníkov, ktorí milujú zimné športy a oslavy Vianoc.


Ubytovanie Rakúsko Linz


Rakúsko patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie v Európe. A ak hľadáte miesto na ubytovanie v Rakúsku, určite by ste mali zvážiť mesto Linz.

Linz je tretie najväčšie mesto Rakúska a leží na brehu rieky Dunaj. Mesto má mnoho kultúrnych a historických pamiatok, ako napríklad katedrálu Svätého Martina, niekoľko múzeí a ďalších zaujímavých miest.

V Linzi máte mnoho možností na ubytovanie. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať v jednom z mnohých 5-hviezdičkových hotelov v meste. Ak to nepotrebujete tak luxusné, máte k dispozícii mnoho možností od apartmánov po penzióny.

Jednou z najobľúbenejších možností je hotel Austria Classic Hotel Wolfinger, ktorý sa nachádza v srdci historického centra. Hotel ponúka elegantné izby a služby prvotriednej kvality. V blízkosti hotela sú tiež mnohé atrakcie, ako napríklad katedrála a Landhaus.

Ak chcete skúsiť niečo menej bežné, môžete navštíviť botel desigVienna Linz. Botel je kotviaci na rieke Dunaj a ponúka nezvyčajné ubytovanie na lodi. Izby sú moderné a štýlovo zariadené, a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Penzión Pöstlingberg Schlössl je ideálna voľba pre rodiny a turistov, ktorí sa chcú dostať do blízkosti turistickej atrakcie Pöstlingberg. Penzión ponúka jednoduché a pohodlné izby s nádherným výhľadom na mesto.

Pre tých, ktorí radi experimentujú a hľadajú niečo úplne iné, môže byť Hostel Harry's Home jedinečnou voľbou. Svojou klasicmou a minimalistickou zariadenosťou, hostel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú niečo jednoduché a cenovo dostupné. Hostel sa nachádza v blízkosti hlavných atrakcií mesta, ako napríklad katedrály Svätého Martina.

Všeobecne platí, že v Linzi sa nájdú možnosti ubytovania pre každého. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, mesto dokáže splniť vaše nároky v oblasti kvality ubytovania. Takže ak hľadáte miesto na ubytovanie Rakúsko Linz, máte mnoho možností, ktoré si môžete zvoliť a užiť si prekrásne pamiatky, ktoré mesto ponúka.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky