Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Portugalsko Coimbra

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Coimbra


Otázka: Čo je to Coimbra v Portugalsku?
Odpoveď: Coimbra je mesto v Portugalsku, ktoré sa nachádza v strednom Portugalsku na brehu rieky Mondego.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Coimbry?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Coimbry, je vlakom alebo autobusom z Lisabonu alebo Porta. Mesto má aj vlastné letisko, ale v zahraničí lietajú do iných miest na Portugalsku.

Otázka: Čo sa oplatí vidieť v Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře sa oplatí navštíviť staré mesto s jeho histórickými budovami, univerzitu, ktorá je jednou z najstarších a najprestížnejších v Európe, katedrálu Sé Velha a Chrám Nového svetla. Ďalšími miestami, ktoré sa oplatí vidieť, sú Botanická záhrada, Muzeum vedcov a kostol Santa Clara-a-Velha.

Otázka: Kedy navštíviť Coimbru?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Coimbry je v lete, pretože v tomto období je mesto plné života a majú tam miestne festivaly.

Otázka: Aké je približné cestovné náklady na cestu do Coimbry?
Odpoveď: Cestovné náklady závisia od toho, odkiaľ cestujete, aký typ dopravy použijete a na koľko dní sa rozhodnete zostať. Všeobecne platí, že náklady na cestu do Portugalska sú pomerne nízke v porovnaní s inými krajinami Európy.

Otázka: Je v Coimbře bezpečno?
Odpoveď: V Coimbře sa považuje za relatívne bezpečné mesto. Avšak, rovnako ako v ktoromkoľvek inom meste, turisti by mali byť opatrní a dávať si pozor na svoje cennosti a na svoje okolie v noci.

Otázka: Ako sa pohybovať po Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře sa môžete pohybovať pešo alebo využiť miestne autobusové služby. Mesto má tiež historické centrum, kde sú košeľové autobusy, a je to unikátne miesto turistov.

Otázka: Je v Coimbre veľa turistov?
Odpoveď: Áno, Coimbra je populárne turistické miesto, hlavne kvôli svojej histórii, architektúre a kultúre. Avšak, turistov je tam menej než v Lisabone alebo Porte.

Otázka: Aké sú typické jedlá v Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře je typické jedlo kôpra Azulejo, ktorá obsahuje ryžu, zemiaky a klobásky. Samozrejme, ako v iných častiach Portugalska, sú aj tu veľmi populárne morské plody a ryby.

Otázka: Kam ísť na nákupy v Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře sa môžete vydať do centrálnych ulíc, ako je napríklad Rua Ferreira Borges, Rua Visconde da Luz alebo Rua do Quebra-Costas, alebo sa vydať do obchodných centier ako je napríklad Pingo Doce alebo Coimbra Shopping.


Dovolenka Portugalsko Coimbra


Portugalsko je kraj, ktorý ponúka celé spektrum zážitkov pre bádateľov, milovníkov histórie, kultúry a prírodných krás. A jedným z najkrajších miest v Portugalsku je mesto Coimbra.

Coimbra je nádherné mesto nachádzajúce sa na rieke Mondego a je považované za kultúrne srdce Portugalska. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do rímskych čias, ale najväčší rozmach zažilo počas stredoveku, keď bolo hlavným mesto kráľovstva.

Jednou z najväčších atrakcií Coimbry je univerzita, ktorá sa nachádza na vrchu mesta. Univerzita bola založená už v roku 1290 a je jednou z najstarších na svete. Okrem toho, že je považovaná za vysokoškolské stredisko, je to tiež jeden z najkrajších kampusov, ktoré som kedy videl. Budovy sú postavené v barokovom štýle a sú to nezameniteľné zraky.

V meste je mnoho krásnych miest, ktoré návštevníci musia vidieť. Jedným z nich je katedrála Sé Velha. Táto gotická katedrála bola postavená v 12. storočí a je to jeden z najkrajších kúskov architektúry v meste. Je tu aj katedrála Sé Nova, ktorá bola postavená v 16. storočí a je to skutočne úchvatné miesto.

Ďalšou atrakciou je Most Santa Clara, ktorý spojuje oblasť Távora so zvyškom mesta. Most je postavený v gotickom štýle a je to úchvatné inžinierske dielo. Na moste si môžete užiť nádherný výhľad na rieku a okolité kopce.

V Coimbre je tiež mnoho múzeí, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je múzeum Machada de Castro, ktoré obsahuje vzácne umenie z rímskych čias až po súčasnosť. Ďalším zaujímavým múzeom je múzeum automobilov, ktoré obsahuje vzácne kúsky zo sveta motorových vozidiel.

Mesto Coimbra je tiež známe svojimi kožeňárstvami, kde sa vyrábajú kvalitné kožené výrobky. Môžete tu nájsť všetko od kabeliek až po topánky.

V Coimbre je tiež mnoho miest, kde si môžete vychutnať tradičnú portugalskú kuchyňu. Nemôžete sa vyhnúť pokrmom ako sardinky, ktoré sú pravdepodobne najpopulárnejšou rybou v Portugalsku. Môžete si vychutnať aj famóznu Bacalhau, ktorá je vyrobená z sušeného a soľeného tresky. Ak máte radi sladkosti, určite by ste mali ochutnať tradičné portugalské koláče, napríklad pastel de nata.

V Coimbre sa môžete tiež vybrať na výlet do blízkej prírody. Môžete navštíviť národný park Serra do Buçaco, kde nájdete mnoho krásnych trás na turistiku a nádherné výhľady.

Celkovo môže byť Coimbra skvelou voľbou pre dovolenku pre rodiny aj jednotlivcov. Mesto má toľko ponúk, že určite nikto neodišiel domov sklamaný. Všetky tieto krásy, ktoré mesto ponúka, dopĺňa skvelá atmosféra a priateľskí obyvatelia. Takže ak sa chystáte na dovolenku do Portugalska, neváhajte a vyberte si Coimbru ako svoj cieľ. Určite to budete ľutovať!


Ubytovanie Portugalsko Coimbra


Portugalské mesto Coimbra, ležiace na brehu rieky Mondego, je jedným z najkrajších a najhistorickejších miest v krajine. Coimbra je mesto univerzitného vzdelania, kultúry a krásy, ktoré ponúka nádherné pamiatky, umenie, gastronómiu a vynikajúcu atmosféru. Pri návšteve mesta Coimbra však potrebujete nájsť vhodné ubytovanie, ktoré splní vaše požiadavky. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších tipov na ubytovanie v meste Coimbra.

1. Casa Pombal - Tento hotel sa nachádza v srdci historického centra mesta Coimbra a ponúka pohodlné izby s bezplatným Wi-Fi pripojením. Casa Pombal je starý palác, ktorý bol úplne zrekonštruovaný a zmodernizovaný, aby splnil všetky potreby náročných hostí. Okrem toho ponúka krásnu terasu s výhľadom na mesto a rieku Mondego.

2. Hotel Astoria - Tento elegánny hotel sa nachádza v blízkosti historického centra mesta a je obľúbený pre svoje kvalitné služby a príjemnú atmosféru. Hotel Astoria ponúka pohodlné izby s klimatizáciou, TV a minibarom. Okrem toho má aj reštauráciu, v ktorej môžete ochutnať miestne jedlá.

3. Riversuites - Tento moderný hotel ponúka izby s výhľadom na rieku Mondego a historické centrum mesta. Riversuites sa nachádza v tichej časti mesta, ale zároveň je blízko k hlavným atrakciám, ako sú katedrála Sé Velha a Univerzita Coimbra. Okrem toho majú hostia k dispozícii aj fitnesscentrum a sauna.

4. Quinta das Lágrimas - Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie v nádhernom historickom prostredí. Nachádza sa v parku s tajomnou históriou, kde sa podľa legendy Pedro a Inéz schádzali. Quinta das Lágrimas ponúka rôzne druhy izieb s vynikajúcimi službami a krásnym výhľadom na záhradu alebo bazén.

5. Vila Galé Coimbra - Tento hotel sa nachádza v blízkosti železničnej stanice a ponúka pohodlné izby s klimatizáciou, TV a minibarom. Vila Galé Coimbra má aj reštauráciu, kde sa podávajú tradičné portugalské jedlá a medzinárodná kuchyňa.

Výber kvalitného ubytovania v meste Coimbra nie je ťažké, pretože existuje množstvo možností, ktoré spĺňajú rôzne požiadavky hostí. Väčšina hotelov a ubytovacích zariadení v meste Coimbra ponúka kvalitné služby a príjemné prostredie pre hostí, ktorí hľadajú ubytovanie v centre mesta alebo v tichšej časti. Bez ohľadu na vaše nároky na ubytovanie, v Coimbre určite nájdete tie správne zariadenia pre vašu dovolenku alebo služobnú cestu.


Počasie Portugalsko Coimbra


Portugalsko je zaujímavou destináciou pre turistov po celý rok. Toto krásne krajina, s jeho mnohými historickými miestami, kultúrnymi atrakciami, pohostinnými ľuďmi a nádhernou prírodou láka mnohých cestovateľov. Aj keď má Portugal pomerne teplé počasie počas celého roka, mesto Coimbra sa môže pochváliť jedinečným klimatickým charakterom.

Coimbra sa nachádza v strednom Portugalsku, v oblasti známej ako Beira Litoral a je jedným z najstarších univerzitných miest v Európe. Je to kultúrne a historické bohatstvo, ktoré stojí na brehu rieky Mondego. Coimbra má mierny podnebný charakter so suchými letami a vlhkými zimami. Najlepším ročným obdobím pre návštevu mesta Coimbra sú mesiace máj až september, keď sú teploty príjemné a počet dní, kedy prší, je najnižší.

V lete (júl a august) sú teploty v Coimbre vysoké, čo môže byť pre niektorých turistov únava. Dni sú dlhé a slnečné, pričom teploty sa vyskytujú v rozmedzí 24 - 30 °C. Večery sú teplé a príjemné s priemernou teplotou 18 °C. Letné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí radi trávia čas vonku, navštevujú množstvo pamiatok a prechádzajú sa po krásnych častiach mesta.

Jeseň (september a október) v Coimbre prináša príjemné teploty, ktoré sú priemerné 16 - 22 °C. Je to ideálny čas pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode, prechádzajú sa po parkoch a vychutnávajú si krásu zlatého lisového lístia.

Zima (november až február) v Coimbre býva vlhká a chladná. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 7 - 16 °C a niekedy môže byť aj zmrazené počasie. Je to najmenej návštevné obdobie mesta, ale takisto aj najlacnejšie.

Na jar (marec až máj) sa v Coimbre mierne zlepšujú podmienky počasia a teploty stúpajú na priemer 15 - 20 °C. Tento čas je najvhodnejší pre návštevu turistov, ktorí chcú vidieť mesto v kvete a v jesennom príznaku. Koncom apríla a začiatkom mája sa v meste koná slávny kamenný festival.

Vo všeobecnosti Coimbra má mierne podnebie, ktoré je príjemné počas celého roka, najmä v lete. Každá ročná doba prináša jedinečné pohľady a skúsenosti pre návštevníkov mesta. Čo sa týka zimy, odporúčame návštevníkom pripraviť sa na vlhké a nepríjemné počasie a vhodne sa navliekať. Najlepším časom pre návštevu tohto nádherného mesta je jar a leto, kedy máte šancu vidieť množstvo historických zaujímavostí a užiť si slnečné dni pri nádhernom brehu rieky Mondego.


Letenka Portugalsko Coimbra


Portugalsko je krajina plná krásnych miest a jedno z nich je aj Coimbra, ktoré je dôležitým historickým centrom krajiny. Mesto je známe aj svojou univerzitou, ktorá bola založená v roku 1290. Ak hľadáte destináciu na dovolenku, ktorá kombinuje kultúru, históriu a krásnu prírodu, Coimbra je to správne miesto pre vás.

Pretože sa jedná o turisticky atraktívne mesto, nechýba tu ani množstvo spojení z ďalších krajín. Ak sa chystáte navštíviť Coimbru z iného kúta sveta, najlepšie je zvoliť letenku. Máte na výber z množstva nízkonákladových leteckých spoločností, akými sú Ryanair alebo EasyJet.

Ceny leteniek sa v závislosti na ročnom období menia, ale je možné nájsť lacné letenky aj v najvyššej sezóne. Pokiaľ sa rozhodnete zvoliť nízkonákladovú letenku, buďte pripravení na to, že v cene býva zahrnutý len pesničkový bezplatný batožinový priestor. Pokiaľ si chcete zobrať viac batožiny, musíte ju zaplatiť.

Nezabúdajte ani na prílety a odlety, ktoré sú z Lisabonu. Zároveň nezabudnite skontrolovať cenu letenky, ktorá závisí aj od toho, ako predĺžite svoje cestovanie a či si už zarezervujete ubytovanie v meste.

Pokiaľ rád cestujete za nízku cenu a nevadí vám letieť s nízkonákladovými spoločnosťami, Coimbra je ideálnou destináciou pre letové cesty do Portugalska. Spojené lety sú spojením s Lisabonom, odkiaľ môžete poistiť ďalšiu cestu do tohto turisticky atraktívneho mesta.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky