Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Poľsko Krakov

Počasie Poľsko Krakov


Poľsko je krajina v strednej Európe so zaujímavým počasím, ktoré sa mení v závislosti od ročného obdobia a geografického umiestnenia. V meste Krakov, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, je klima podobná klimatu v Českej republike, Rakúsku alebo Slovinsku.

Jarné počasie v Krakove je veľmi promenlivé. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, a to s častým striedaním slnečných a daždivých dní. V niektorých marcových alebo aprílových dňoch môže byť dosť chladno, takže by ste si mali zobrať aj teplejšie oblečenie.

Leto v Krakove je teplé s vysokými priemernými teplotami okolo 25-27 stupňov Celzia. Tieto teploty sa však môžu zvýšiť na 30 alebo 35 stupňov Celzia v niektorých horúcich dňoch v júli alebo auguste. Keďže mesto sa nachádza v nížinnej oblasti, môže byť vlhkosť dosť vysoká. Preto je dôležité mať pri sebe dostatok vody a obmedziť fyzickú aktivitu počas najteplejších hodín dňa.

Jeseň v Krakove je pekná a farebná. Teploty klesajú a dosahujú priemer okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Pri príchode chladnejšieho počasia sa môže vyskytnúť aj sneh, ale zvyčajne nie trvalo. Návštevníci sa budú môcť tešiť na tradičné jeseňné jedlá a festivaly, ktoré sa konajú v meste.

Zima v Krakove môže byť studená a koliavať okolo nuly. Teploty môžu klesnúť až k -10 stupňov Celzia, ale v posledných rokoch sa situácia zlepšuje a chladné dni nie sú až také časté. Sneh začína padať zvyčajne v januári alebo februári a udržuje sa až do marca. Turisti si môžu vyskúšať lyžovanie v blízkych KARPATOCH alebo sa tešiť na pekné vianočné trhy v meste.

Celkovo, počasie v Krakove je veľmi rôznorodé a závisí od ročného obdobia. Osobitnú pozornosť by ste si mali venovať v lete v dôsledku vysokých teplôt a vlhkosti vzduchu. Na návštevu mesta sa však hodí každé obdobie, pretože každá ročná doba má svoje úžasné krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Krakov


1. Ako sa dostanem z letiska do centra Krakova?

Odpoveď: Z letiska je najlepšie ísť autobusom alebo vlakom. Autobusy a vlaky stoja priamo pred terminálom letiska.

2. Na koho sa môžem obrátiť v prípade potreby pomoci v Krakove?

Odpoveď: V prípade potreby pomoci v Krakove sa môžete obrátiť na Informačné centrum pre turistov (Kraków Info), ktoré sídli na hlavnej ulici v blízkosti Rynku.

3. Kde si môžem kúpiť suveníry v Krakove?

Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť na viacerých miestach v centre Krakova, napríklad na hlavnej ulici ulici Floriańskej, v blízkosti Rynku a v historických uličkách.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Krakove?

Odpoveď: Najlepšie miesta na návštevu v Krakove sú Wawel, Rynek Glówny, Sukiennice, Kazimierz a Mariacki kostol.

5. Ako sa dostanem z Krakova do Tatier?

Odpoveď: Z Krakova sa dá dostať do Tatier autobusom alebo vlakom. Autobusy a vlaky odchádzajú z hlavného autobusového a železničného nádražia.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Krakova?

Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Krakova je jeseň a jar, keď nie je tak veľa turistov a počasie je príjemné. Leto je tiež dobrým časom, ale môže byť dosť preplnené.

7. Ako sa môžem dostávať v Krakove?

Odpoveď: V Krakove sa môžete dostávať autobusom, električkou, vlakom, taxíkom alebo pešo.

8. Kde si môžem užiť polskú kuchyňu v Krakove?

Odpoveď: Skvelé reštaurácie a bary s poľskou kuchyňou nájdete hlavne v okolí Rynku, v historickej štvrti Kazimierz a na ulici Nowy Svätý.

9. Ako dlho by som si mal vyhradiť čas na návštevu Krakova?

Odpoveď: Odporúčame si vyhradiť aspoň tri dni na návštevu Krakova, aby ste si stihli pozrieť všetky dôležité miesta a unikátnu atmosféru mesta.

10. Aké sú poplatky za parkovanie v Krakove?

Odpoveď: Poplatky za parkovanie v Krakove sa líšia v závislosti od oblasti a času. Počas pracovného dňa je parkovanie obvykle drahšie ako v nedeľu a vo večerných hodinách. Pri hlavnom námestí Rynek sa platí asi 6 PLN za hodinu.


Letenka Poľsko Krakov


Poľsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorú mnohí turisti milujú navštíviť. Jedným z najobľúbenejších turistických cieľov je Krakov, ktorý ponúka nádherné historické pamiatky, skvelú gastronómiu a mnoho iných zážitkov. Ak teda uvažujete o návšteve tohto krásneho mesta, máte na výber z mnohých spôsobov, ako sa tam dostať. V tomto článku sa pozrieme na letenky a to, ako ich získať.

Krakov má vlastné letisko, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta. Letisko sa volá Krakov-Balice a je hlavným letiskom v Poľsku. Ak hľadáte letenky na tento letisko, najlepšie je začať hľadaním dvoch až troch mesiacov pred vašou plánovanou návštevou. V tomto období bývajú letenky najdostupnejšie a máte najväčšiu šancu na nájdenie výhodných cien.

Existuje mnoho spoločností, ktoré lietajú do Krakova, vrátane nízkonákladových spoločností ako Ryanair a Wizz Air. Tieto spoločnosti ponúkajú cenovo dostupné letenky zo mnohých európskych krajín, vrátane Slovenska. Cena leteniek sa líši v závislosti od sezóny a počtu dni dopredu, kedy sú kupované. Preto je dôležité sledovať ceny a porovnávať ich medzi rôznymi spoločnosťami.

Ak hľadáte ešte výhodnejšie letenky, môžete skúsiť aj tzv. last minute ponuky, ktoré ponúka niekoľko cestovných agentúr. Tieto ponuky bývajú často lacnejšie, ale je potrebné počkať na poslednú chvíľu a riskovať, že letenky budú už vypredané alebo ceny vysoké.

Pri kúpe leteniek do Krakova je dôležité zobrať do úvahy aj prípadné poplatky, ako napríklad poplatok za batožinu a podobne. Tieto poplatky sa často skrývajú v cene letenky a môžu ju spraviť výrazne vyššou, ako by ste pôvodne predpokladali.

Všetko však nakoniec závisí od vás a od vašej ochoty hľadať a porovnávať. S trochou šťastia a dosť času na hľadanie by ste však mali byť schopní nájsť výhodné letenky do Krakova a užiť si tak krásy tohto historického mesta.


Dovolenka Poľsko Krakov


Krakov, južné centrum Poľska, je jedno z najkrajších historických miest Európy. S mnohými gotickými katedrálami, nádhernými parkmi a bohatou umelohistorickou scénou je to ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov kultúry a histórie.

Keď prídete do Krakova, určite navštívte staré mesto, ktoré je zahrnuté na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jeho jedinečný charakter a architektúra reprezentujú stáročia rôznych politických a kultúrnych vplyvov. Počas prechádzky uličkami starého mesta nikdy nenájdete dva rovnaké domy: každý má svoj vlastný štýl a príbeh.

V blízkosti starého mesta sa nachádza krásny hlavný námestie Rynek Główny, ktorý je druhým najväčším námestím v Európe a ideálnym miestom na ochutnávanie miestneho jedla a nápojov. Okrem toho sa tu nachádza aj Barbakan, symbol Krakova, otvorená obranná veža z 15. storočia, ktorá ochraňovala mesto pred útokmi.

Ďalšími miestami, ktoré stojí za to navštíviť, sú našľapavané cesty mesta Kazimierz, bývalá židovská štvrť, ktorá je teraz plná štýlových kaviarní, reštaurácií a umelcovských štúdií. Okrem toho sa v Kazimierzi nachádza aj zaujímavé židovské múzeum, ktoré vám poskytne hlbší vhľad do života poľských Židov.

Ďalším miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je nádherný krakovský zámok Wawel, ktorý sa nachádza na brehoch rieky Vistule. Tento zámok bol jedným z najdôležitejších miest počas plnej histórie Poľska, v súčasnosti je tu múzeum, ktoré poskytuje fascinujúci výklad o histórii a kultúre.

Keďže Krakov je nielen historickým, ale aj moderným mestom, nemusíte sa obmedzovať iba na kultúrne a histórické navštevy miest. Môžete si kúpiť niečo v mnohých nákupných centrách, vyskúšať si miestnu kuchyňu alebo stráviť vecer v nejakej z miestnych nočných klubov.

Krakov je ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá kombináciu kultúry, histórie a modernosti. Či už idete na dovolenku sami, alebo v skupine, určite sa tu nebudete nudiť. Je to miesto, ktoré vás okúzli svojim starobylým šarmom a fascinujúcou históriou.


Ubytovanie Poľsko Krakov


Krakov sa nachádza na juhu Poľska a je považovaný za kultúrny a historický klenot tejto krajiny. Tento mesto ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí a pamiatok, ktoré by si určite nemali nechať ujsť. Ak sa rozhodnete navštíviť Krakov, bude pre vás dôležité mať zabezpečené kvalitné ubytovanie.

V tomto meste nájdete rôzne typy ubytovania, závisí to však od toho, aké nároky máte na pohodlie a komfort. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, jednoduchými hostalmi alebo súkromnými apartmánmi. Výber závisí od vašej peňaženky a preferencií.

Rozhodnete sa pre hotel, určite sa budete cítiť ako v raji. V Krakove nájdete veľa hotelov každého typu, ale hľadajte tie, ktoré sa nachádzajú v blízkosti stredovekého centra mesta. Tak si ušetríte cenný čas a môžete sa pohodlne prechádzať uličkami a námestiami Krakova, ktoré sú plné romantiky a histórie.

Hostely sú skvelou voľbou, ak cestujete s obmedzeným rozpočtom. Niektoré z nich ponúkajú aj kompletné zariadenie priamo v hosteli, ako napríklad jedálničky, kuchynky, práčovne, a podobne. Ubytujte sa v hosteli v blízkosti tunajšieho hlavného námestia, kde nájdete množstvo obchodov, kaviarní, reštaurácií a pamiatok.

Súkromné apartmány sú ideálnym riešením pre tých, ktorí by si radi užili atmosféru podobnú domácemu prostrediu. Existuje mnoho súkromných prevádzok, ktoré ponúkajú celkom vybavené apartmány, kde si môžete sami pripravovať jedlá, osviežiť sa v kúpelní a relaxovať po celom dni strávenom v meste.

Ubytovanie v Krakove má aj niekoľko ďalších výhod. Nachádza sa tam mnoho ubytovacích jednotiek v blízkosti turistických atrakcií, či už ide o hrad Wawel, Krakovské podzemie, alebo námestie Rynek Glówny. Ceny sú nižšie ako v iných európskych metropolách. Pri hľadaní ubytovania v Krakove, majte na pamäti, že rezervácia má byť vopred, pretože v turistickej sezóne je veľmi ťažké nájsť voľné miesto.

V každom prípade, krakovské ubytovanie ponúka kvalitu a komfort a je výborným východiskom pre objavovanie krás tejto krajiny. Vychutnajte si krásy Poľska a nezabudnite sa ubytovať v blízkosti týchto unikátnych miest zbavených času. Zaujímavosti, ktoré má naša zem ponúknuť, nezostanú nevšimnuté,len musíte urobiť prvý krok!


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky