Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Omán Ash Sharqiyah Sands

Počasie Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán Ash Sharqiyah Sands je jedným z najkrajších miest v Ománe. Toto miesto je známe svojimi púštnymi dunami, ktoré prekrývajú rozlohu okolo 15 000 km². Ash Sharqiyah Sands, ktoré sú aj známe ako Wahiba Sands, sú domovom pre množstvo divokých zvierat a rastlín, ktoré sa dokážu prispôsobiť extrémnym podmienkam, aké v púšti panovali.

Klima a počasie v Ash Sharqiyah Sands je veľmi ťažko predvídateľné. Najhoršie obdobie sa považuje za leto, keď sa teploty vyšplhajú až na 50 °C. V zime sú teploty nižšie, a to približne na úrovni 20 °C. V Ash Sharqiyah Sands sa môže vyskytnúť veľké množstvo pieskových búrok, ktoré sú namiesto dažďa pre túto oblasť typické.

Keď prichádzajú letné mesiace, mnohí turisti a návštevníci sa do Ash Sharqiyah Sands odhodlajú len ťažko. Ale pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť s duchom púšte, existuje veľa vecí, ktoré môžu urobiť. Jedným z najlepších spôsobov, ako vidieť tunajšie obrovské duny, je džípovým safari. Cestovanie v off-road vozidlách vás prevedie cez dĺžku a šírku Ash Sharqiyah Sands, kde si môžete užiť skutočne klenoty úžasnej krajiny.

Okrem džípového safari môžete v Ash Sharqiyah Sands prežiť aj tradičný arabský beduínsky život. Niektorí z miestnych obyvateľov ponúkajú možnosť tráviť noc v ich beduínskych stanoch, kde si môžete vychutnať výbornú arabskú kávu, rozprávať si o kultúre a tradíciách nomádov a zažiť nádherný pohľad na nočné nebo a hviezdy.

Ash Sharqiyah Sands je jedným z najkrajších miest v Ománe, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Bez ohľadu na ročné obdobie či počasie, ktoré tam zastihnete, budete mať nezabudnuteľnú skúsenosť.


Ubytovanie Omán Ash Sharqiyah Sands


Omán je krajinou s krásnymi prírodami a bohatou históriou. Jednou zo zaujímavých lokalít, ktoré by mohli byť zaujímavé pre turistov navštíviť, je Ash Sharqiyah Sands. Nachádza sa vo východnej časti krajiny a je známa pre svoje veľké piesočné duny a malebné krajiny. Ak plánujete navštíviť Ash Sharqiyah Sands, bude vám na výber ponúknuté rôzne možnosti ubytovania.

Prvou možnosťou je pobyt na stanovom tábore, kde si môžete vychutnať krásu a ticho svojho okolia. Takéto tábory sa nachádzajú priamo v piesočných dunách Ash Sharqiyah Sands a zaručia vám skutočný zážitok z tradičného kempovania v Ománe. V stanoch sa nachádza vlastné lôžko, kúpeľňa a zabezpečená strava.

Ďalšou možnosťou je pobyt v hoteli, ktoré sa nachádza v blízkosti piesočných dun. Jedným z najlepších hotelov v tejto oblasti je Desert Nights Camp. Tento hotel ponúka 30 luxusných stanov s kúpeľňou, klimatizáciou, obedovou miestnosťou a súkromnou terasou, z ktorej môžete sledovať západy slnka nad piesočnými dunami.

Pre tých, ktorí hľadajú viac luxusu a súkromia, je tu možnosť ubytovania v súkromnej vile. Vile v tejto oblasti je veľmi málo, ale ponúkajú tradičné ománske vybavenie a sú obklopené krásou piesočných dun.

Ak sa rozhodnete zostať v Ash Sharqiyah Sands, nájdete tu aj množstvo možností pre zábavu a poznávanie kultúry a tradícií Ománu. Môžete sa napríklad zúčastniť výletu na kameľoch, tradičných tancov alebo kúpanie v termálnych prameňoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti piesočných dun.

Ash Sharqiyah Sands je takou oblasťou, kde získate autentický zážitok z Ománu a jeho kultúry a tradícií. Ubytovanie v tejto oblasti neponúka len kvalitu a pohodlie, ale aj nezabudnuteľné zážitky z pobytu v ománskych piesočných dunách.


Letenka Omán Ash Sharqiyah Sands


Ak hľadáte úžasnú dovolenku v nadupanom a rušnom meste, môže byť výlet do Ománu tou správnou voľbou. Omán ponúka prekrásnu prírodu, malebné pláže a rôznorodé kultúry, ktoré stojí za to objaviť.

Jedným z najkrajších miest v Ománe je Ash Sharqiyah Sands. Tento púšťny región rozprestiera cez viac ako 10 000 kilometrov štvorcových a domovom pre mnoho beduínskych rodín. Keďže sa táto oblasť nachádza asi dve hodiny východne od hlavného mesta Maskat, letenka do Ománu je najlepšou častiou vašej cesty.

Ak ste sa nikdy predtým nevydali do púštneho regiónu, Ash Sharqiyah Sands Vám rozhodne umožní zažiť zvláštne zážitky a zážitky na cestách. Či už to je výlet na kamele, alebo nočné pozorovanie hviezd, určite sa tu nenudíte.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa prihlásiť na púštny surfový kurz, ktorý Vám umožní prekonať pieskové duny klasickým alebo motorovým sandboardom. A pre tých, ktorí sa chcú osviežiť, môžu navštíviť aj miestne prírodné jazerá v púšti.

Spojte sa s miestnymi naditými kulturami a tradičnými zvyklosťami, aby ste zažili skutočne unikátny cestovateľský zážitok. Púštní beduíni Vám radi ukážu svoje tradície a znalosti ohňa, výroby oblečenia a tradičnej kuchyne.

Ponúka sa tu aj možnosť ubytovania priamo uprostred púšte, kde sa môžete voľne prechádzať a užívať si pokoj a ticho, ktoré tu vládne.

Ak chcete zažiť niečo úplne odlišné od bežného cestovania, letenka do Ománu a následne návšteva púštnych regiónov môže byť pre vás tou správnou voľbou. Ash Sharqiyah Sands Vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a veľa zážitkov, ktoré si budete pamätať navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Omán Ash Sharqiyah Sands


1. Ako sa tam dostanem?

Omán Ash Sharqiyah Sands sa dá dosiahnuť cestou po ceste z mesta Muskat. Je to vzdialené asi 200 km a môže sa tam dostať autom alebo taxíkom.

2. Kde sa nachádza Ash Sharqiyah Sands?

Ash Sharqiyah Sands sa nachádza v regióne Al Sharqiyah v Ománe juhozápadne od Suru a východne od mesta Ibra.

3. Kedy je najlepší čas navštíviť Ash Sharqiyah Sands?

Najlepší čas na návštevu Ash Sharqiyah Sands je v zimných mesiacoch, od novembra do februára. V lete môžu byť veľmi vysoké teploty, až 45 stupňov Celsius.

4. Môžem si tam prenajať vozidlo na jazdu po piesočných dunách?

Áno, existuje veľa miestnych spoločností, ktoré ponúkajú prenájom vozidiel. Väčšina z nich ponúka terénne vozidlá pre jazdu po dunách.

5. Je možné prespať v Ash Sharqiyah Sands?

Áno, je. Existuje niekoľko táborov, ktoré ponúkajú ubytovanie v stane. Tento typ ubytovania je veľmi populárny kvôli tomu, že sa môžete v noci pozerať na hviezdy a vyskúšať si tradičnú ománsku kuchyňu.

6. Musím mať pre návštevu Ash Sharqiyah Sands dovolenku?

Nie je potrebná žiadna špeciálna dovolenka, ale pre turistické návštevy musíte mať platný pas a vízum, ak to vyžaduje váš štát.

7. Čo je najlepšie robiť tam?

Najpopulárnejšie aktivity v Ash Sharqiyah Sands sú jazda po dunách, sledovanie západu slnka, obdivovanie hviezd a tradičná nomádska kultúra. Ďalšie aktivit sú jazda na kameňoch, turistika po hrebenoch a prechádzky na vode pomocou kamelov.


Dovolenka Omán Ash Sharqiyah Sands


Ash Sharqiyah Sands, ktorý sa nachádza v Ománe, je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky v Ázii. Toto miesto je známe pre svoje krásne púštné krajiny, kde môžete objavovať miestne kultúry a tradície, rovnako ako pre svoje dobré podmienky na kempovanie.

Jeden z hlavných dôvodov prečo si turisti vyberajú Ash Sharqiyah Sands ako svoju dovolenkovú destináciu, sú jej krásne piesočné duny. Tieto duny sú niekedy nazývané aj "Večné púšte", pretože sa zdajú byť večne rovnaké a počasie tu je vždy teplé a suché. Toto miesto ponúka úžasné scenérie a výhľady počas východu a západu slnka, ktoré lákajú mnoho fotografov.

Ďalším veľmi dôležitým aspektom Ash Sharqiyah Sands je jeho kultúra a histórie. Ománska kultúra je plná tradičných hodnôt a zvykov, ktoré sa preniesli z generácie na generáciu. Turisti môžu vidieť a zažiť ománske zvyky a tradície v ich plnej kráse, ako aj miestne jedlá a rôzne druhy umenia a remesiel, ktorými sa miestni ľudia zaoberajú.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, Ash Sharqiyah Sands ponúka množstvo rôznych aktivít, ako napríklad jazdu na kameľoch, sandboardingu, kajaku, alebo off-road jazdy.

Kemping sa tu tiež javí ako parádny spôsob, ako stráviť svoj čas a užiť si ten pravý spôsob života v púšti.

Nakoniec, niektoré z najlepších miest, ktoré by ste nemali premeškať pri návšteve Ash Sharqiyah Sands, sú Wadi Bani Khalid a Wahiba Sands. Wadi Bani Khalid je známe pre svoje krásne vodopády a vynikajúce možnosti kúpania, zatiaľ čo Wahiba Sands ponúka nádherné púštné krajiny, ktoré môžete preskúmať.

Celkovo Ash Sharqiyah Sands ponúka skvelú kombináciu dobrodružstva, kultúry a nádherných scenérií, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenkové miesto, ktoré je odlišné od bežného kúpaliska s plážou a reštauráciami, Ash Sharqiyah Sands by mohol byť tým pravým miestom pre vás.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky