Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Nový Zéland The Catlins

Počasie Nový Zéland The Catlins


Nový Zéland je jedinečný ostrov tisícich možností. Zaujme svojou krásnou prírodou, úchvatnými výhľadmi a rozmanitým počasím. Práve región The Catlins, nachádzajúci sa na južnom pobreží Južného ostrova, ponúka skvelý príklad toho, ako sa počasie môže meniť v rôznych častiach krajiny.

Typickým znakom južného pobrežia Nového Zélandu je náhlost a nepredvídateľnosť počasia. Táto oblasť je akýmsi "vreckom" v ktorom sa stále môže stať všeličo. Počasie sa môže zmeniť zo slnečného na daždivé a opačne v priebehu len niekoľkých hodín. To robí tejto oblasti taký rozmanitý charakter, ktorým sa môžu pochváliť len málo kamienkov na svete.

The Catlins ponúka mnoho príležitostí na spoznanie krásnej novozélandskej prírody. Z jednej strany sú to bohaté jazierka, potoky a jazerá, z druhej strany môžete pozorovať ohromujúce scenérie a priam nekonečné pobrežie. Tektonický pohyb a časté silné búrky spôsobujú, že počasie sa môže meniť až nečakane.

V zime je typické chladné a zvlhčené počasie. V tomto období sú teploty viscerálne nižšie ako v hornej oblasti, takže návštevníci by mali chodiť vonku v hrubšom oblečení a vhodných topánkach. Na druhej strane v lete sa teploty môžu dostať až okolo 25°C. Avšak, teploty zakryjú skutočnosť, že v tejto oblasti je zima v podstate stáročím.

Zároveň sú extrémne pokusy však aj krásnym zážitkom pre milovníkov fotografovania a prírody. V lete môžete vidieť tulene, delfíny a rôzne druhy vtákov. Tiež si môžete obzrieť pestrú flóru a fauna, ktorá je pre toto miesto typická. Hoci môže byť počasie neisté, nikdy neviete, aký krásny pohľad môžete zachytiť.

Celkovo, The Catlins je miesto pre odvážnych a trpezlivých. Svojím nádherným scenériám a ľudským pokojom, táto oblasť ponúka nezameniteľnú atmosféru. Napriek nepriaznivému počasiu, po návšteve The Catlins budete určite odchádzať s pocitom, že ste zažili niečo úžasné a neopakovateľné. Ak sa sem chystáte na dovolenku, nezabudnite sa pripraviť na všetko – tento región sa môže ukázať v akejkoľvek podobe. Stačí byť len trpezlivý a nechať sa prekvapiť.


Dovolenka Nový Zéland The Catlins


Nový Zéland je jednou z najkrajších krajín na svete s nekonečnými možnosťami objavovania. The Catlins je jedným z miest, ktoré sa určite musíte pozrieť ak sa rozhodnete sem vyraziť.

The Catlins sa nachádza na juhovýchode Južného ostrova Nového Zélandu. Je to oblasť s nekonečnými poberežiami, kvitnúcimi poliami a bujnou horskou vegetáciou. Toto miesto ponúka cestovateľovi príležitosť ukázať každý zákutok jeho krás, a to všetko počas jednej dovolenky.

Turistické atrakcie, ktoré The Catlins ponúka, sú rozmanité a neskončí sa ani v prípade, že zostanete tu pár týždňov. Medzi najznámejšie atrakcie patrí Waipapa Point Lighthouse, ktorý sa nachádza metry od obale Atlantiku. Táto oblasť je známa ako miesto najhorších lodných nehôd na juhovýchode Nového Zélandu. Lighthouse upozorňuje námorníkov na nebezpečnú pobrežnú čiaru a tým umožňuje bezpečnejšiu námornú dopravu.

Ďalšie turistické atrakcie, ktoré The Catlins ponúka, zahŕňajú Waterfall Creek Falls, Purakaunui Falls a McLean Falls. Okrem vodopádov a pobreží, ktoré si môžete vychutnať, je tu aj unikátne divadlo plienok Yellow Eyed Penguins, ktoré sa môžu pozorovať v ich prirodzenom prostredí.

Pokiaľ máte radi more, oblasť ako je Slope Point, je len na krátku vzdialenosť od poberežia a ponúka jedinečnú možnosť vidieť, ako sa stretáva južný oceán s Južným ostrovom.

Jeden z najlepších spôsobov ako objaviť krásy The Catlins, je prenajatie bungalovu priamo na pláži. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v bungalovi, v karavane alebo v stane, určite si vychutnáte atmosféru miesta. Návšteva The Catlins na vašu dovolenku, je skvelý spôsob, ako mať bližsie spojenie s prírodou a okúsiť jej krásy.

Na záver, The Catlins je miesto, ktoré by na vašej dovolenke v Novom Zélande rozhodne nemalo chýbať. Zdobené nekonečnými poberežiami, takmer neporušenou prírodou a výraznou históriou návykových cestovateľov z celého sveta, ponúka miesto, ktoré je jedinečné a zanechá vám dojmy navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland The Catlins


1. Aké miesta by som nemal vynechať v oblasti The Catlins na Novom Zélande?
Odpoveď: Niektoré must-visit miesta v The Catlins sú Nugget Point, Curio Bay, Cathedral Caves, McLean Falls a Slope Point.

2. Je The Catlins vhodné miesto na kempovanie?
Odpoveď: Áno. The Catlins má mnoho kempovacích miest a kempovanie je veľmi obľúbené medzi turistami.

3. Je možné vidieť tu niektoré z miestnych živočíchov, ako napríklad tučniaky?
Odpoveď: Áno. The Catlins je známy svojou bohatou faunou a môžete vidieť tučniaky, tulene, delfíny a veľa ďalších druhov.

4. Aké je počasie v The Catlins počas letnej sezóny?
Odpoveď: Leto v The Catlins býva mierne teplé a daždivé. Teploty v oblasti sa pohybujú okolo 18-20 stupňov.

5. Koľko času by som mal stráviť v The Catlins, aby som si vychutnal všetko, čo ponúka?
Odpoveď: Odporúča sa stráviť v The Catlins aspoň 2 dni, aby ste si mohli vychutnať to najlepšie z oblasti. Ak máte viac času, môžete sa tu zotaviť a naplno si užiť krásy tohto miesta.


Ubytovanie Nový Zéland The Catlins


Nový Zéland je jednou z najkrajších a najunikátnejších krajín sveta. Má mnoho krásnych miest, kde turisti môžu nájsť útočisko pred ruchom mesta a zapnúť si vypínač od každodennej rutiny. Jedným z týchto miest je The Catlins, kde sa nachádza mnoho zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť a kde taktiež nájdete skvelé ubytovanie.

The Catlins je oblasť, ktorá sa nachádza na južnom pobreží Nového Zélandu. Tento región je nádherne položený medzi Queenstown a Dunedinom a ponúka úplne iný druh dovolenky, ako tie, ktoré môžete vidieť v mestách. The Catlins sa nachádza na ceste medzi Christchurchom a Queenstownom, čo znamená, že máte možnosť si prehliadnuť skutočnú krásu tejto krajiny.

Pre turistov sú The Catlins známe svojou prírodou a zvieratami, ktoré si môžu pozrieť na výletoch. Medzi najznámejšie atrakcie patrí jazerá, vodopády a stromy pukatea. Taktiež by ste si nemali nechať ujsť prechádzku cez lesovú oblasť, kde si môžete vychutnať krásne scenérie a zažiť pokojnú atmosféru. Ak ste fanúšikmi zvierat, môžete navštíviť tiež miestne pláže, kde môžete pozorovať tulene a orly.

Práve tu máte možnosť ubytovať sa v rôznych typoch ubytovania, ktoré spĺňajú rôzne preference. Ak hľadáte luxusné miesto na oddych, The Catlins má mnoho luxusných hotelov a rekreačných centier s wellness bazénmi a spa službami. Ak si však radi užívate prírodu, táto oblasť má mnoho kempov a chatiek v prírode, ktoré vám umožnia zažiť pravú pôvodnú atmosféru.

Ak ste na ceste a hľadáte ubytovanie na Novom Zélande, je The Catlins jedným z miest, kde si môžete nájsť kľud a ukryť sa pred ruchom mesta. Toto miesto ponúka výnimočné scenérie a skvelé možnosti na výlety. A čo je najlepšie, máte tu možnosť vybrať si ubytovanie podľa svojich predstáv a ktorému prispôsobíte svoju dovolenku. Ak sa chcete vrátiť k prírode, The Catlins je pre vás tou správnou voľbou.


Letenka Nový Zéland The Catlins


Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka nespočetne veľa krásnych miest, ktoré si môžete pozrieť. Jedným z nich je národný park The Catlins, ktorý sa nachádza na juhu ostrova a je považovaný za jeden z najlepších turistických miest v tejto oblasti.

Ako sa tam dostať? Určite neexistuje jedno presné riešenie, pretože to závisí od vašich preferencií a dopravných možností, ale najlepšie riešenie je samozrejme zakúpenie leteniek. Tie si môžete objednať vopred cez internet na niektorom zájazdových portálov alebo si ich zakúpiť priamo v letiskovej kancelárii.

Ak sa rozhodnete pre cestu letecky, musíte si uvedomiť, že transferová cesta je pre vás zaplatená sama, teda musíte zabezpečiť svoju presun z letiska do národného parku. Na cestu si môžete zarezervovať miesto v miestnom autobuse alebo v autobuse súkromných prevádzkovateľov.

Aby ste sa mohli plne pozrieť na krásy The Catlinsu, musíte zvážiť aj niektoré ďalšie faktory ako napríklad počasie alebo obdobie, v ktorom sa ide. Leto, kedy je teplejšie počasie a lepšia viditeľnosť, je obdobím najväčšieho náporu turistov, ktorí sa tam chcú prísť pozrieť. Zimné mesiace, kedy sa naopak vyskytuje menej turistov, ale môže tam byť dosť chladno, pretože sa nachádza na juhu a je dosť mokro.

Napriek tomu, ak sa chcete len na chvíľu oddeliť od každodenných problémov a pozrieť si niečo nového, určite by ste nemali závidieť tomu, aby ste si objednali letenku na ostrov Nový Zéland a vydali sa tam na návštevu národného parku The Catlins. Tam vás čakajú nádherné výhľady na prírodu, ktorú nájdete len v tejto oblasti, ale aj množstvo zaujímavých aktivít, ktoré na vás čakajú. Je to určite jeden z najlepších spôsobov, ako si naplánovať vianočné prázdniny alebo letnú dovolenku.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky