Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Nový Zéland Lake Pukaki

Letenka Nový Zéland Lake Pukaki


Nový Zéland je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. Tuto zemi charakterizuje nádherná příroda, křišťálově čistá jezera a úchvatná horová krajina. Jedním z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších jezer v této oblasti je Lake Pukaki.

Lake Pukaki se nachází na jihozápadě Nového Zélandu, nedaleko nejznámější hory této oblasti – Mt. Cook. Její poloha mezi horami dává tomuto jezeru jedinečnou kulisu, ze které se stala oblíbená i pro filmaře a fotografy.

Cesta z České republiky na Nový Zéland je sice dlouhá, ale spojení z letiště v Praze do Christchurchu není nijak komplikované. Většina turistů si pronajímá auto a vydává se směrem na jihozápad. Lake Pukaki leží přímo u silnice State Highway 80 a je ho tedy snadné najít.

Nejlépe je navštívit Lake Pukaki v létě, kdy teplota vody je příjemná a navíc je dovoleno koupání. Pokud vás neláká koupání v ledové vodě, můžete se projet lodí po jezeře nebo si jen tak užívat výhledu z břehu.

Přestože na jezero není nutné vstupné, lze v této oblasti najít mnoho hotelů, kempů, restaurací a obchodů s turistickým zbožím.

Lake Pukaki je kvůli své jedinečné kráse a krásnému okolí oblíbeným místem mezi turisty, kteří hledají klidné a romantické místo k relaxaci. Pokud se chystáte na Nový Zéland, určitě nevynechejte návštěvu tohoto úchvatného jezera.


Dovolenka Nový Zéland Lake Pukaki


Nový Zéland je jedným z najkrajších miest na svete a Lake Pukaki je jedným z jeho najkrajších klenotov. Toto krsné jazero leží na južnom ostrove Nového Zélandu a je jednou z najfotogenickejších oblastí v krajine. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto na vašej dovolenke, môžete očakávať nádherné výhľady na najvyššiu horu Nového Zélandu, Mount Cook a okolité hory.

Lake Pukaki leží v jazernej oblasti Canterbury na juhu ostrova a je jedným z najväčších jazier na Novom Zélande. Spolu s inými jazerami v oblasti tvorí scenériu, ktorá si získala srdcia cestovateľov z celého sveta. Voda je tu krásne čistá a jasne azúrová a je to preto, že je bohatá na roztopené ľadovcové sedimenty.

Zažite úžasný východ alebo západ slnka

Jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si na jazere môžete vychutnať, je západ slnka. Keď sa slnko pomaly skrýva za hory v pozadí, je to v skutočnosti nádherná vec, ktorú človek môže zažiť. Ak máte radi fotografie, v tomto momente vám uletia ruky a vy zistíte, že len ťažko sa môžete rozhodnúť, ktorú z tých krásnych scén by ste si nemali dať na svoj Instagramový profil.

Pukaki je tiež ideálne miesto pre turistov, ktorí majú radi biking, jazdenie na koni alebo turistiky. Počas letných mesiacov si môžete prenajať kajak a zájsť si na vodu, zatiaľ čo v zime tu nájdete ten najlepší snehový terén pre lyžovanie, pretože pohorie Aoraki/Mount Cook National Park má skvelé zjazdovky a láchy.

Navštívte tiež hory a jazero Tekapo

V lokalite taktiež nájdete ďalšie krásne miesta, ku ktorým patrí mesto Tekapo, kam sa dostanete po ceste spájajúcej Lake Pukaki a Lake Tekapo. Toto miesto je známe vďaka jazieru, ktoré má rovnakú azúrovú farbu ako je tomu u Lake Pukaki, pretože je tiež napájané roztopeným ľadovcom. V okolí nájdete tiež Múzeum kozmických videní, kde si môžete vychutnať krásnu pohľad na hviezdy.

Nový Zéland Lake Pukaki je miesto, ktoré musíte vidieť na vlastné oči, ak ste na dovolenke v Novom Zélande. Jeho nádherné scenérie, čistá voda a unikátne východ a západ slnka vás nikdy nesklamú. Takže neváhajte a plánujte si svoju ďalšiu dovolenku už teraz!


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Lake Pukaki


1. Čo je Lake Pukaki?
- Lake Pukaki je najväčšie jazero na juhu Nového Zélandu, ktoré sa nachádza v regióne Canterbury.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Lake Pukaki, je najatím vozidla alebo zobrať autobus z mesta Christchurch, ktoré sa nachádza asi 3 hodiny jazdy autom.

3. Aké aktivity sú dostupné na jazere Pukaki?
- Na jazere môžete robiť vodné športy, ako je napríklad rybolov, plachtenie, vodné lyžovanie a kajakársky výlety. Ďalšou možnosťou je jazda na bicykli alebo turistické výlety v okolí jazera.

4. Je možné kempovať na jazere Pukaki?
- Áno, existuje niekoľko kempovacích miest v okolí jazera, kde môžete stanovať a užívať si pohľad na jazero a hory.

5. Aké sú príležitosti na fotenie na Lake Pukaki?
- Lake Pukaki ponúka množstvo miest na fotenie, vrátane pohľadu na hory Aoraki/Mount Cook, jazera s tyrkysovou farbou vody, srnčieho haraburu a množstva divokej prírody.

6. Kedy je najlepšie navštíviť Lake Pukaki?
- Najlepšie obdobie na návštevu Lake Pukaki je v lete (december-február) alebo na jeseň (marec-máj), keď je počasie miernejšie a jazero je často pokryté úchvatnými farbami.


Ubytovanie Nový Zéland Lake Pukaki


Nový Zéland je krajina, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou, ľudskú priateľskosťou a zaujímavou históriou. Lake Pukaki v južnej časti ostrova je jedným z najkrajších miest, kde sa môžete ubytovať, ak navštívite túto krajinu. Jeho krásne jazero, okolitá príroda a pohľad na hory sú nezabudnuteľné.

Ubytovanie pri Lake Pukaki ponúka širokú škálu možností pre rôzne preferencie. Od kempovania až po luxusné hotely, každý návštevník si nájde to svoje. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť ubytovania, určite si užijete nádherný pobyt pri jazere a okolí.

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu a sú radi v kontakte s ňou, je tu Lake Pukaki Holiday Park, ktorý ponúka kempovanie v prírode. Tento kemp s nádherným výhľadom na jazero a hory má pre návštevníkov obrovské množstvo zariadení. Hostia tu nájdu kuchyňu s modernými spotrebičmi, sprchy, práčovňu, hernú izbu a dokonca aj sochu Moá vysokú desať metrov. Nocľah v stanoch tu stojí okolo 20 dolárov za deň.

Ak radi cestujete s karavanom, môžete si nájsť parkovacie miesto v miestnom tábore. Tento kemp sa môže pýšiť dokonca aj vlastnou plážou, kde môžete prejaviť svoju kreativitu a postaviť si svoje drevené chate alebo podobné stavby. Nocľah v karavane tu stojí okolo 30 dolárov za deň.

Pre tých, ktorí si radi vážia komfort, sú tu luxusné hotely a ubytovacie komplexy. Medzi nimi najznámejší je pravdepodobne The Hermitage Hotel, ktorý ponúka nádherný výhľad na jazero a vonkajšiu terasu, kde môžete užiť krásne dni na fresh vzduchu. Hostia tu majú prístup k mnohým zariadeniam, ako je tenisový kurt, krytý bazén, minigolf, spa a mnoho iného. Nocľah v hoteli The Hermitage stojí okolo 230 dolárov za deň.

Poskytovateľom ubytovania pri Lake Pukaki sú aj AirBnB a Booking.com. Tieto stránky ponúkajú širokú škálu možností pre návštevníkov, ktorí hľadajú sieť ubytovania. Ponúkajú sieť apartmánov, hotelov a izieb a určite si tu nájde každý niečo vhodné.

Ak chcete zažiť krásu juhozárneho Nového Zélandu, prichádza Lake Pukaki ako ideálne miesto pre váš pobyt. Jeho krásne jazero a okolie vám umožnia úplne sa zrelaxovať a užívať si krásy prírody a hôr. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť ubytovania, určite si užijete nádherný pobyt pri Lake Pukaki.


Počasie Nový Zéland Lake Pukaki


Nový Zéland je krajina, ktorá sa nachádza na južnom Pacifiku a je známa svojou nádherou a rôznorodosťou prírodných útvarov. Jedným z najkrajších miest na Novom Zélande je jazero Pukaki, ktoré sa nachádza v južnej časti Južného ostrova.

Počasie v Lake Pukaki je typické pre alpské podnebie, s miernymi až chladnými teplotami počas celého roka. Letné mesiace, od decembra do februára, sú najteplejšie a najpriaznivejšie pre návštevu jazera. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia a zvyčajne nie sú príliš vysoké vďaka vplyvu vetra a odparovaniu z jazera.

V zime, od júna do augusta, je počasie v Lake Pukaki chladné a často sneží. Teploty klesajú na okolo 5 stupňov Celzia a jazero sa prekryje ľadom a snehovou clonou. Niektoré z najkrajších fotografií jazera Pukaki sa robia práve v tomto období, keď sa jazero sťahuje do zvukových útvarov. Toto čarokrásne jazero je obľúbeným miestom pre turistov a ľudí, ktorí prechádzajú Novým Zélandom.

Okrem krásneho jazera je Lake Pukaki aj východiskovým bodom pre túry do hornej oblasti Južného ostrova, ako sú Aoraki / Mount Cook, Tasmanova ľadová plôšť a Rangitata Gorge. Mnohí návštevníci si užívajú turistiku po okolí jazera a ponorí sa do krásy, ktorú jazero ponúka.

V závislosti na vašej preferencii, môže byť každá sezóna v Lake Pukaki príjemná a špeciálna. V lete zažijete ti plavby jazera člnom a oddych na slnku, zatiaľ čo počas zimy sa môžete potešiť krásou snehového pokrývania a prírodných krajín.

V každom prípade je Lake Pukaki jedným z najviac fotografovaných miest v Novom Zélande a jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete. Nezáleží na tom, akú sezónu si vyberiete na návštevu, budete mať príležitosť užívať si jeho krásu a úžasné scenérie, ktoré sú pre tú krajinu typické.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky