Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Nepál Bardiya National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Bardiya National Park


Otázky:

1. Aká je poloha Bardiya Národného parku v Nepále?
2. Aký je ideálny čas na návštevu Bardiya Národného parku?
3. Ako sa tam dostanem?
4. Aké druhy zvierat žijú v Bardiya Národnom parku?
5. Aké sú možnosti ubytovania v Bardiya Národnom parku?
6. Aké aktivity sú k dispozícii pre turistov v Bardiya Národnom parku?
7. Aké vstupné poplatky platia v Bardiya Národnom parku?

Odpovede:

1. Bardiya Národný park sa nachádza v juhozápadnom Nepále.
2. Najlepšie čas na návštevu Bardiya Národného parku je od novembra do marca, keď je najmenej horúco a zver je viditeľnejšia.
3. Najlepšie je cestovať letecky do letiska Nepalgunj a potom cestovať autobusom alebo autem do Bardiya Národného parku.
4. V parku žijú sloni, bengálske tigre, leopardy, obrovské antilopy, nosorožce a mnoho iných druhov zvierat a vtákov.
5. V Bardiya Národnom parku sa nachádzajú rôzne typy ubytovania, vrátane kempov, chát a luxusných hotelov.
6. Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí safari na slonoch, so psami, alebo pešie túry.
7. Vstupné poplatky do Bardiya Národného parku sa líšia podľa občanov, dospelých, detí a ročného obdobia. Na mieste sa platí prostredníctvom hotovosti alebo debitnej karty.


Dovolenka Nepál Bardiya National Park


Nepál je krajina s nádherným pohrebiskom prírody, kde sa skrývajú nádherné pohorie a pralesy. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete niečo unikátne zažiť, navštívte Bardiya National Park. Tento park je jedným z najväčších a najznámejších národných parkov v Nepále.

Bardiya National Park sa nachádza na západnej strane Nepálu a ponúka nezabudnuteľný zážitok do vesmíru exotických zvierat a krásnej prírody. Tento 968 km2 park chráni niekoľko druhov exotických zvierat, akými sú tigre, slony, gaur, nosorožce, krokodíly a šakali.

Bardiya National Park je zároveň rajom pre milovníkov vtáctva s viac ako 350 druhmi rôznych druhov vtákov, ktoré líšia podľa ročného obdobia a miesta. Okrem toho je park domovom pre mnoho ohrozených druhov zvierat, ktoré sa usilujú zachovať a chrániť.

Dobre si naplánujte, koľko času chcete v parku stráviť, pretože je to najlepší spôsob, ako vidieť všetky druhy exotických zvierat, ktoré park ponúka. Ak ste plánovali celodenné dobrodružstvo, jedným z najlepších zážitkov je sa prenajať kanoe a vyskúšať si pretek na rieke Karnali.

Existuje množstvo zábavných aktivít vrátane safari po krajine, turistiky, rybolovu a džunliových prechádzok. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa pokúsiť o nočný safari na slonoch. Park si udržiava aj svoju kultúru skrze tradičné tanečné predstavenia, ktoré sú populárne po celom Nepále.

V parku sa nachádza niekoľko kempov, kde lze prespat v prírode. Ak chcete vyskúšať niečo unikátne a zároveň aj trochu relaxovať prirodzene, skúste príjemné malé chaty s dekami a posteľami s moskytiérami.

Cestovanie do Bardiya National Parku Nepálu je najlepšie v období od októbra do marca, keď je počasie jasné a suché. Ceny lístkov sa však líšia podľa ročného obdobia a miesta, takže je dôležité si vybrať ten najlepší čas, aby ste mohli čo najviac užiť zo svojho dobrodružstva.

Nepál Bardiya National Park je ideálnym miestom pre dobrodruhov a milovníkov prírody, ktorí majú radi zvieratá a chcú sa zblížiť s prírodou na nabitom dobrodružnom dovolenkovom tíženi. Toto miesto ponúka neopakovateľný zážitok pre vyznavačov prírody, ktorí sa chcú vzdialiť od mesta a stráviť niekoľko dní sústredené na relaxáciu a objavovanie.


Ubytovanie Nepál Bardiya National Park


Nepál Bardiya National Park je jedným z najväčších národných parkov v Nepále. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny a ponúka unikátnu príležitosť pre milovníkov prírody, aby sa pobavili s rôznymi druhmi zvierat a vtákov v ich prirodzenom prostredí. Ak plánujete navštíviť tento národný park, pekné a pohodlné ubytovanie si môžete rezervovať v niektorom z hotelov, kempoch alebo oblastiach určených na prenocovanie pod holým nebom.

V návšteve Nepál Bardiya National Park nebudete mať problém nájsť vhodne ubytovanie pre seba a svoju rodinu. Výber ubytovania je bohatý a závisí od Vašich preferencií. Pre tých, ktorí chcú zostať blízko prírody a zažiť ju na vlastnej koži, sú k dispozícii lokality určené na kempovanie. Tento druh ubytovania umožňuje stráviť celý deň v prírode, sledovať zvieratá a hlavne zažiť nádherné západy slnka a podniknúť romantickú prechádzku.

Pre tých, ktorí preferujú tradičné ubytovanie, sú v Bardiya National Park k dispozícii rôzne hotely s nízkym počtom izieb, ktoré zabezpečia Vaše pohodlie a umožnia Vám mať prístup k najlepšej kvalite služieb a vhodnému zariadeniu. Takéto hotely zväčša poskytujú služby ako sú napríklad reštaurácie, bary alebo bazény.

Naproti tomu turisti, ktorí naozaj chcú zažiť prírodu a okolie parku intenzívne, môžu sa rozhodnúť pre neobvyklé ubytovanie - swiss tents. Sú to veľmi pohodlné, klimatizované stany, ktoré majú vlastné kúpele a WC. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí chcú mať možnosť byť jednoducho v kontakte s prírodou a pri tom si užiť maximálne pohodlie a nezávislosť.

Ak budete tráviť viac dní v národnom parku, určite by ste si mali rozvahať prenosné kolísky. Sú to veľmi jednoduché a lehké kolísky, ktoré sa dajú ľahko prenášať z miesta na miesto. Sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú pohybovať kempovať v rôznych častiach parku.

Pre rezerváciu ubytovania v Bardiya National Park môžete kontaktovať miestne cestovné kancelárie alebo jednotlivé hotely. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od typu ubytovania a obdobia v roku. Pred rezerváciou si overte dostupnosť miesta a zaujímajte sa aj o to, čoho je celotý výlet súčasťou - napríklad o hlavnej turistickej atrakcii - safari na slone, lodnej prehliadky, divokých zvierat a pod. Ak uveríme všetkým sľubom a snažíme sa nájsť správne ubytovanie a do zariadovania sa zapojíte aj sami, môže Vaša adresa na Bardiya National Park byť nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Nepál Bardiya National Park


Nepál Bardiya National Park: Kde počasie zohráva dôležitú úlohu pre dobrodružstvo

Nepál Bardiya National Park je jedným z najväčších národných parkov v Nepále a je známy pre svoju rozmanitú faunu a flóru.

Keďže sa park nachádza v tropickej oblasti, je to miesto s vysokou vlhkosťou a vysokými teplotami po celý rok. Mali by ste sa pripraviť na horúce a vlhké podnebie, ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park.

Počas letných mesiacov (jún až august) býva v parku najteplejšie, s priemernou teplotou okolo 35 °C. Tento obdobie je tiež obdobím monzúnov, takže môžete očakávať vysokú úroveň zrážok. Bude sa vám páčiť, že pralesy budú zelenšie a živšie ako inokedy, keďže monzúnové dažde zabezpečia množstvo vlahy pre rastliny a zvieratá.

V zimných mesiacoch (december až február) sa teploty v parku úplne menia. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 °C a nachádza sa tu menej vlhkosti a tichejšie počasie. Môže sa vyskytnúť premenlivé počasie v zimnom období, tak sa pripravte na to, že budete potrebovať na sebe viac vrstiev oblečenia, aby ste si zmiernili chlad.

Jar (marec až máj) a jeseň (september až november) sú obdobím pre turistov, ktorí sú zvyčajne zvyknutí na slnenie. Počas týchto období je v parku mierna teplota a úroveň vlhkosti, čo robí tento čas ročného obdobia ideálnym pre turistické aktivity.

Takže ak hľadáte dobrodružstvo v Nepále a chcete navštíviť národný park Bardiya, uistite sa, že si pozriete predpovede počasia, aby ste si mohli pripraviť na to, čo môžu podmienky parku ponúkať. Napriek tomu, že nepredvídateľné počasie môže viesť k neočakávaným zmenám plánov, môže tiež pridať zopár nezabudnuteľných dobrodružstiev na vašu cestu.


Letenka Nepál Bardiya National Park


Nepál je jedna z najkrajších a najzaujímavejších krajín na svete. Táto krajina je domovom mnohých druhov exotických rastlín a zvierat vrátane tigrov, nosorožcov a slonov. Jedným z najpopulárnejších chránených území na území Nepálu je Bardiya National Park. Ak túžite po dobrodružnom zážitku spojenom s krásnou prírodou, určite by ste mali zvážiť letenku do Bardiya National Park.

Rezervácia Bardiya sa nachádza v západnej časti Nepálu, a preto je letenka do tejto oblasti jednoduchá. Môžete si zvoliť let z Kathmandu alebo Pokhary, ktoré sú dve najväčšie mestá v Nepále. Cesta do Bardiya National Park bude trvať niekoľko hodín, no určite stojí za to.

Bardiya je známa svojou bohatou faunou a florou. Park je domovom mnohých vzácnych druhov, vrátane tigrov, nosorožcov, krokodílov a slonov. Existuje mnoho spôsobov, ako si užiť prírodu v Bardiya National Park. Väčšina návštevníkov si môže dopriať prechádzky po parku, ktoré sú veľmi obľúbené. Túry s odbornými sprievodcami sú k dispozícii a umožnia vám objaviť úžasné miesta, ktoré by ste inak nemohli navštíviť. Je tiež možné si prenajať bicykel a užiť si prechádzku po trase.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu, tu je veľa možností, ako spoznať kultúru Nepálu. Existuje mnoho typických dediniek a miest, ktoré sú pre turistov prístupné. Budete môcť vidieť, ako sa miestni ľudia živia a pracujú a ako sa život v tejto oblasti mení.

Celková návšteva v Bardiya National Park bude zahrnovať ubytovanie v kempe, ktoré bude určite zahrnuté v cene letenky. Taktiež sa bude podieľať na mnohých aktivitách, ktoré park ponúka. Tento zážitok nebude iba dobrodružstvo ale aj skvelá príležitosť vidieť úchvatné prírodné scenérie a zoznámiť sa s kultúrou Nepálu.

Ak hľadáte dobrodružstvo a máte radi prírodu, návšteva Bardiya National Park by mohla byť pre vás skvelá voľba. Prezrite sa po ponukách leteniek a zažite niečo nezabudnuteľné v Nepále.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky