Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Nemecko Essen

Dovolenka Nemecko Essen


Dovolenka v Nemecku nemusí byť len výletom do typických turistických destinácií, ako sú Berlín alebo Mníchov. Essen, s približne 590 000 obyvateľmi, ponúka množstvo zaujímavých miest navštíviť a vecí robiť pre návštevníkov.

Essen sa nachádza v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ktorá je známa svojím priemyslom a bohatou kultúrou. Essen sa v minulosti spojilo s priemyselným revolúciou a má v súčasnosti dôležité pozície v rámci nemeckého hospodárstva. Mesto je domovom pre viacero priemyselných spoločností, a tak ponúka turistom niekoľko zaujímavých podnikov na návštevu, ako sú napríklad slávne pivné továrne alebo letecké múzeum.

Jednou z hlavných turistických atrakcií v Essene je množstvo dokonale zachovaných zámok a hradov. Medzi najkrajšie patria hrad Schloss Borbeck a zámok Schloss Hugenpoet. Okrem týchto zaujímavostí, sa tu nachádza aj množstvo moderných architektonických skvostov, ktoré sú okamžite k dispozícii, ako napríklad Unperfekthaus.

Ak máte radi históriu, navštívte túto oblasť určenú prechádzky medzi starou architektúrou, kde stoja veľkolepé budovy, ktoré sú staré niekoľko storočí. V centre mesta sa nachádza Essen Dom, katedrála, ktorá bola postavená v 9. storočí. Okrem Katedrály, mesto tiež ponúka návštevu Müllerhaus, ktorý čerpá z histórie mesta.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru, k dispozícii sú divadlá, múzeá a galérie umenia. Essenské múzeum Folkwang, ktorého zameranie je moderné umenie, bolo ocenené ako jedno z najlepších v Európe. Essen tiež ponúka viacero divadelných predstavení, symfonický orchester a hudobné festivaly.

Ak chcete vyskúšať niečo nové a iné, neváhajte si vyskúšať let vo vyše 1000 metrov vysokom vrtuľníku. Pre tých, ktorí radšej zostávajú na zemi, môžu si vyskúšať kvízové prehliadky mesta alebo cyklotúru krajinnou časťou. Okolie Essenu je tiež ideálne pre pešie túry a vodné športy, ako je napríklad cyklusej na rieke Ruhra.

Dobrou správou pre turistov je, že Essen je dobre spojený s ostatnými časťami Nemecka, či už autobusom, vlakom alebo autom. Essen je dosť blízko k mnohým iným turistickým destináciám v Nemecku, ako sú Kolín nad Rýnom alebo Düsseldorf.

Essen je krásnym nemeckým mestom, ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu pre turistov a pobyt tu vám určite nebudete ľutovať. Od historických pamiatok, po modernú architektúru, kultúru a zábavu pre každého, Essen je ideálnym miestom pre letnú dovolenku v Nemecku.


Ubytovanie Nemecko Essen


Essen je jedno z najväčších nemeckých miest a je sídlom veľkých spoločností, ako je napríklad firma ThyssenKrupp. Preto je to aj obľúbené miesto pre obchodných cestujúcich a turistov. Ak hľadáte ubytovanie v Essene, máte niekoľko možností od hotelov až po súkromné apartmány.

Hotelové ubytovanie

Ak hľadáte pohodlné a jednoduché ubytovanie, hotel je pre vás správna voľba. Essen ponúka množstvo hotelov rôzneho typu a cenovej kategórie. Od exkluzívnych hotelov až po jednoduché hotely.

Jeden z najluxusnejších hotelov v Essene je Hotel Schloss Hugenpoet. Tento hotel ponúka prepychové pokoje so všetkým, čo by mohol cestujúci potrebovať. Hotel má tiež vynikajúcu reštauráciu, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá.

Ak máte radi dizajn, môžete si vybrať Roomers Hotel Essen. Tento hotel ponúka moderné a štýlové pokoje s veľkými oknami, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na mesto.

Ak máte ale menší rozpočet a hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, potom sú pre vás ideálne hotely ako Holiday Inn Essen - City Centre alebo Hotel Maximilians.

Apartmány

Ak hľadáte priestrannejšie a súkromné ubytovanie, apartmány sú pre vás ideálne. Essen ponúka množstvo súkromných apartmánov, ktoré môžu byť lacnejšie ako hotely a ponúkajú väčšiu súkromnosť.

Apartmenthaus Somborn ponúka útulné a moderne zariadené apartmány v blízkosti centra mesta. Tieto apartmány majú plne vybavenú kuchyňu a manželskú posteľ.

Ak hľadáte súkromie a exkluzívnosť, môžete si vybrať Apartmán Schanebeck. Tento apartmán sa nachádza v starobylom dome s krásnymi historickými detailmi a ponúka vysoko kvalitné vybavenie.

Couchsurfing

Ak hľadáte úplne zadarmo ubytovanie a máte radi zdieľanie svojich skúseností s miestnymi obyvateľmi, môžete vyskúšať couchsurfing. Couchsurfing je sociálna sieť, kde môžete nájsť ubytovanie u miestnych obyvateľov, ktorí sú ochotní s vami zdieľať svoj domov.

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú nové zážitky a priateľov. Couchsurfing vám umožní spoznať miestne zvyky a tradície a okrem ubytovania môže byť odpoveďou aj na mnohé ďalšie otázky.

V Essene sú k dispozícii tisíce coachsurferov, ktorí sú ochotní hospodáriť s vami. Ak vám to vyhovuje, trochu dobrej vôle stačí na to, aby ste si užili niekoľko skvelých dní v Essene.


Počasie Nemecko Essen


Essen v Nemecku je mesto, ktoré sa nachádza v regióne Ruhry. To znamená, že mesto má stredne kontinentálne podnebie, ktoré je ovplyvnené Atlantickým oceánom. Essen má miernu teplotu počas celého roka, ale teploty sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Leto v Essene

Leto v Essene prebieha od polovice mája do polovice septembra. V tomto období môžete očakávať teploty od 18 do 22 stupňov Celzia. V horúcich dňoch môže teplota stúpať až na 25 stupňov Celzia. Večery sú v tomto období príjemne teplé a teploty klesajú na približne 15 až 17 stupňov Celzia. Očakáva sa väčšinou slnečné počasie a minimálne množstvo zrážok.

Jeseň v Essene

Jeseň v Essene prebieha od polovice septembra do konca novembra. Počas tohto obdobia môžete očakávať mierny pokles teploty, keďže letné horúčavy pomaly miznú. Teploty v jeseň sa pohybujú okolo 12 až 15 stupňov Celzia. V noci sa teploty môžu pohybovať okolo 7 až 10 stupňov Celzia. Zväčša sa očakávajú zrážky, ktoré môžu byť niekedy aj celodenné.

Zima v Essene

Zima v Essene prebieha od decembra do marca. Počas tohto obdobia môžete očakávať chladné a zimné podnebie. Teploty sa pohybujú medzi -2 až 5 stupňov Celzia. V noci sa teploty môžu klesnúť až na -5 stupňov Celzia. V zime je v Essene väčšinou menej slnečných dní, ale menej sa očakávajú aj zrážky.

Jar v Essene

Jar v Essene prebieha od marca do polovice mája. Po zime sa v tomto období teploty začnú postupne zvyšovať. Teploty v jarnom období sú približne od 8 do 15 stupňov Celzia. V noci sa teploty môžu klesnúť na približne 2 až 5 stupňov Celzia. Zväčša sa očakávajú miestami zrážky, ale predmestia sú plné zeleniny, ktoré kvitnú v tomto čase roka.

Súhrn

Essen má stredne kontinentálne podnebie s miernymi teplotami počas celého roka. Leto býva teplejšie a s minimálnymi zrážkami, zima je chladná a s menej slnečnými hodinami. Jar a jeseň sú obdobia, ktoré majú miernu teplotu, ale očakávajú sa zrážky. Celkové počasie v Essene je miernym podnebím, ktoré umožňuje kvalitný a pohodlný pobyt v meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Essen


Otázky a odpovede týkajúce sa Nemecka, konkrétne mesta Essen, môžu zahŕňať nasledujúce:

1. Aké je počasie v Essene?

Odpoveď: Počasie v Essene sa líši podľa ročného obdobia. V letných mesiacoch môže byť horúčavy a slnečno, zatiaľ čo v zime môže byť chladno a daždivo.

2. Kde sa nachádza Essen v Nemecku?

Odpoveď: Essen sa nachádza v severného Porýní-Vestfálska, v západnej časti Nemecka.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Essenu?

Odpoveď: Essen má dobre spojenie s celým Nemeckom a Európou cez vlakovú a autobusovú dopravu, preto môžete cestovať vlakom, autobusom alebo autom.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Essene?

Odpoveď: Najviac navštevovanými miestami v Essene sú Essen Münster, Grugapark, Essen Zoo, Villa Hügel a Folkwang Museum.

5. Aké sú tradičné jedlá dostupné v Essene?

Odpoveď: Tradičné jedlá v Essene sa značne líšia od germanizovaných zemeľ s maslom alebo syrovou polievkou a odporúčame vyskúšať currywurst, kartoffelpuffer, klopse, flammkuchen alebo druhov králičieho mäsa.

6. Aké sú kultúrne podujatia v Essene?

Odpoveď: V Essene sa koná množstvo kultúrnych podujatí vrátane divadelných predstavení, koncertov, filmových festivalov, výstav a trhov.

7. Aké sú popri nemeckom iné jazyky hovorené v Essene?

Odpoveď: Okrem nemeckého sa v Essene hovorí aj anglicky a niekoľko iných jazykov ako Francúzština, Cyklónština a Polština.

8. Aké sú otváracie hodiny obchodov a reštaurácií v Essene?

Odpoveď: Otváracie hodiny obchodov a reštaurácií v Essene sa môžu líšiť, ale obvykle sú otvorené od 9:00 hodín ráno až do večera (19:00 hod.).

9. Aké sú miestne dopravné systémy dostupné v Essene?

Odpoveď: V Essene je dostupné imobilné taxi a dobre fungujúca verejná doprava, ktorá zahŕňa autobusy, vlaky a metra.

10. Ktoré sú najlepšie hotely a miesta na ubytovanie v Essene?

Odpoveď: Najlepšie hotely a miesta na ubytovanie v Essene sa líšia podľa vášho rozpočtu a preferencií. Nájdete tu kvalitné hotely, penzióny a apartmány v blízkosti obchodných centier a turistických atrakcií.


Letenka Nemecko Essen


Nemecko Essen je oblúbenou destináciou miliónov turistov z celého sveta. Letenka do tohto nemeckého mesta sa ponúka za skvelé ceny a vďaka tomu je to ideálna destinácia pre každého, kto si chce užiť dovolenku plnú zážitkov a zábavy.

Prečo si vybrať Essen?

Essen je prímorské mesto so slnečným počasím počas celého roka, čo ho robí atraktívnym pre turistov z celého sveta. Toto mesto ponúka všetko, od brilantných pláží, zábavy, prekrásnej prírody, kultúry a histórie. Essen je nabitý kultúrnymi a historickými pamiatkami, ktoré vám umožnia oddýchnuť si od rušného každodenného života.

Čo vidieť v Essene?

Po príchode do Essenu môžete začať objavovať mnoho historických a kultúrnych pamiatok tohto nádherného mesta. Medzi najznámejšie miesta patrí katedrála Essen Cathedral, ktorá bola postavená v 10. storočí a je jednou z najstarších katedrál v Nemecku. Okrem toho je v meste mnoho múzeí, galérií a umenia a najznámejšie z nich sú Múzeum Folkwang a Múzeum Essen.

Ak hľadáte zábavu, v Essene nájdete mnoho reštaurácií, barov a nočných klubov, kde si užijete skvelý čas bez obáv o očakávania a limitačné opatrenia.

Ako sa dostať do Essenu?

Dostať sa do Essenu je veľmi jednoduché. Letenky z Bratislavy na letisko Essen Mülheim sa ponúkajú za veľmi priaznivé ceny. Essen má tiež svoje vlastné letisko, ktoré poskytuje pohodlný a rýchly dopravný ruch do mesta.

Ak chcete cestovať do Essenu z inej krajiny, existuje mnoho ďalších jednoduchých a pohodlných spôsobov dopravy, ako napríklad vlak, autobus alebo auto.

Kedy ísť do Essenu?

Essen je skvelým miestom na návštevu počas celého roka. V lete tu panuje teplé počasie a je tu mnoho príležitostí na kúpanie a vodné športy, ale aj na prechádzky krásnou prírodou. Zimné mesiace ponúkajú kúzlo a romantiku v snežnom meste.

Celoročné podnebie v Essene je také, že turisti môžu kedykoľvek cestovať do tohto nádherného mesta a užiť si všetky západy slnka, ktoré ponúka vonkajšie prostredie Essene.

Záver

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete uvoľniť a oddýchnuť si od každodenného zhonu, Essen je dokonalou destináciou pre vás. Toto nádherné nemecké mesto je plné kultúry, histórie a zábavy. Ostaňte tam na niekoľko dní a užite si skvelé pamiatky, ktoré toto mesto ponúka. Nezabudnite si zabezpečiť letenku a pripraviť sa na skvelé dobrodružstvo.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky