Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Namíbia Hardap Dam

Ubytovanie Namíbia Hardap Dam


Namíbia je jednou z najkrajších krajín Afriky a pýši sa množstvom národných parkov a prírodných záznamov, ktoré si zaručene zamilujete. Medzi najnádhernějšie miesta v Namíbii určite patrí aj Hardap Dam. Táto preslávená hrádza na rieke Fish bola postavená v roku 1962 s cieľom zásobovať Namíbiz vodou. Odvtedy sa stala neodmysliteľnou súčasťou krajiny a je rovnako obľúbená u miestnych ľudí aj turistov.

Ak sa chystáte navštíviť Hardap Dam, nemusíte sa obávať, že by ste mali problém s ubytovaním. V blízkosti hrádze nájdete niekoľko možností, ako stráviť noc. Najlepším miestom na ubytovanie je samozrejme samotný Hardap Resort, ktorý sa nachádza na brehu hrádze. Ide o výbornú destináciu pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode a chceli by prespať takmer hneď pri vode.

Hardap Resort ponúka rôzne typy ubytovania vrátane chatiek, stanov a kempovacích miest. Chatky sú najpopulárnejším ubytovaním, rovnako ako stany a kempovanie je tiež populárne.

Ak ste do Hardap Dam prišli na dovolenku so svojou rodinou alebo skupinou priateľov, bungalovy sú tou najlepšou voľbou pre vás. V týchto bungalovoch sa nachádza vybavená kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa a samozrejme aj spálňa. Vstupná terasa je tiež súčasťou každého bungalovu a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí by radi zostali blízko prirodzeného kúpaliska, sú stanové kopy to najlepšie miesto na nocovanie. Tieto stany sú veľmi pohodlné a dobre vybavené. Môžete si z neho vychutnať kúsok prírody, tak ako ste to nikdy neurobili.

Hardap Resort je tiež ideálnou destináciou pre tých, ktorí milujú kempovanie. V areáli nájdete veľa zariadení pre kempovanie, ako je kuchyňa, elektrické zásuvky a pitná voda. Okrem toho v areáli nájdete tiež množstvo spoločenských priestorov a miest, kde môžete stretnúť ďalších turistov z rôznych krajín.

Celkovo povedané, ubytovanie v Namíbia Hardap Dam je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú jedinečný zážitok v rámci prírody. Hardap Resort ponúka veľa možností pre ubytovanie, a či už zostanete v chatke, stane alebo v kempovacích priestoroch, zaručene sa vrátite domov s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami. Takže neváhajte a užite si najlepšie ubytovanie v Hardap Dam počas svojej návštevy Namíbie.


Letenka Namíbia Hardap Dam


Namíbia - Hardap Dam: Kde sa stretávajú príroda a kultúra

Ak hľadáte dovolenku s rozmanitým zážitkom, Namíbia je tou správnou voľbou. Zvlnené púšte, dramatické kaňony, divoké zvieratá a kultúrne dediny, to všetko ponúka táto krajina nachádzajúca sa v južnej Afrike. Jeden z najvýznamnejších prírodných zdrojov Namíbie je vodná nádrž Hardap Dam, ktorá poskytuje vodu pre miestne obyvateľstvo a pestovanie plodín.

Hardap Dam leží približne 250 kilometrov južne od hlavného mesta Windhoek a jeho názov pochádza od pôvodného označenia "Hartebeestpoort Dam", čo znamená "nádrž antilop". Nádrž bola postavená v rokoch 1960-63 na rieke Fish, má dĺžku 25 kilometrov a objem 325 miliónov kubických metrov vody. Hardap Dam je najväčšou nádržou v Namíbii a ponúka vynikajúce možnosti pre rybolov a vodné aktivity.

Okrem prírodných zdrojov má Hardap Dam aj rozsiahlu históriu a kultúru. V blízkosti nádrže sa nachádza dedina Kalkrand, kde môžete navštíviť kultúrne dedinky a spoznať miestne zvyky. Na juhozápadnom konci nádrže sa nachádza aj miesto s názvom Gê, kde boli objavené archeologické pozostatky z doby kamennej.

Hardap Dam je tiež ideálnym miestom pre pozorovanie zvierat. Okolo nádrže sa nachádza množstvo rôznych druhov vtákov a cicavcov, vrátane levov, gepardov, slonov, zebier a antilop. Na nádrži si môžete prenajať člny a urobiť si výlet po vode.

Cesta k Hardap Dam môže byť trochu ťažká, ale cesta stojí za to. Ak si nechcete prenajať auto, môžete si zakúpiť letenku na letisku Hosea Kutako v Windhoeku. Z letiska Hosea Kutako trvá cesta do Hardap Dam približne tri hodiny a môžete si užívať úchvatné scenérie Namíbie.

Celkovo je Hardap Dam výnimočným miestom, ktoré kombinuje prírodné krásy s históriou a kultúrou. Okrem toho je ideálnym miestom pre rybárov a vodné aktivity a ponúka aj skvelé možnosti na pozorovanie zvierat. Ak plánujete dovolenku v Namíbii, Hardap Dam by určite nemalo chýbať na vašom zozname.


Dovolenka Namíbia Hardap Dam


Namíbia je krajina plná krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je aj Hardap Dam – obrovská priehrada nachádzajúca sa asi 200 kilometrov južne od hlavného mesta Windhoeku. Okrem toho, že ide o fantastické miesto na oddych a relax, Hardap Dam ponúka množstvo príležitostí na aktívny oddych a objavovanie krás Namíbie.

Hardap Dam je najväčšou priehradou v Namíbii a bola postavená pri rieke Fish v roku 1962. Jej veľká vodná plocha ponúka množstvo možností na rybolov, plávanie a vodné športy. Okrem toho sa tu môžete vydať na nádherné prechádzky po okolí a obdivovať krásnu prírodu a divokú zver.

Priehrada Hardap Dam je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí sem prichádzajú najmä v lete, kedy sú teploty príjemne vysoké a ponúkajú ideálne podmienky na kúpanie a rôzne vodné aktivity. Na brehu priehrady nájdete množstvo kempov a chatiek, ktoré sú ideálne na pobyt s rodinou alebo priateľmi.

Okrem vodných aktivít je tu tiež množstvo príležitostí na objavovanie okolitej krajiny a jej divokého života. V okolí priehrady sa nachádza množstvo chránených oblastí a národných parkov, kde môžete vidieť zvieratá ako slony, levice, gepardy, nosorožce a mnoho ďalších.

Hardap Dam je ideálnym miestom na dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú prírodné krásy, oddych a miesto, kde si môžu užiť aktívny oddych, ako aj na objavovanie kultúry a prírody Namíbie. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenných starostí, Hardap Dam je miestom, na ktoré by ste sa určite mali zamerať.


Počasie Namíbia Hardap Dam


Namíbia, tokom veľkej časti roka utápa v krajine extrémne sucho a neúrodnosť. To však nie je prípad Hardap Dam, kde sa návštevníci môžu tešiť z prísnej a krásnej krajiny, ktorá je úplne odlišná od ostatných častí krajiny.

Hardap Dam, ktorý sa nachádza blízko mesta Mariental, je najväčším zásobníkom vody v Namíbii a nádherný vodný zdroj, ktorý prináša nadýchajúcu zmenu v krajinopise. Vlastne, prekvapivo riadne dažde v poslednom roku zabezpečili, že nádrž je s nádherou a stala sa dôležitým turistickým miestom pre tých, ktorí sú zvedaví vidieť toto zvláštne čudo v prírode.

Avšak, nie stále to bolo takto. V skutočnosti, v súvislosti so suchom, ktoré v tejto oblasti bolo zažité, bola nádrž do hĺbky na päťdesiat percent. Pre zhrbených dôstojníkov bolo kritické doby, pretože pokiaľ by sa situácia ďalej zhoršila, mohlo by to mať fatálne následky pre ľudí aj zvieratá.

Pretože Namíbia má len zopár malých riek, väčšina vody, z ktorého sa čerpá, pochádza z podzemných zdrojov. A akonáhle sa tieto zdroje vyčerpajú, voda pre domácnosti aj v nepohode a doby spomaľuje zemepisný ciest pre zvieratá. Preto sa voda v blízkosti nádrže Hardap považuje za toľko významnú.

Teraz však môžeme najlepšie očakávať prichádzajúcu turistickú sezónu, v ktorej si môžete nechať uhoľoť, relaxovať a uplatnené zaujímavé vody vykopávaných mysleniek, ktoré majú charakteristický význam pre túto oblasť. A pre tých, ktorí sa zaujímajú aj o inú kultúru a dejiny, môžu vidieť aj staré kameňové útvary, ktoré ukazujú život a historické zaujímavosti Namíbie. Ak ste navštíviteľ, ktorého baví pozeranie prirodzených scenérií a zároveň obohacia svoje poznanie o histórii krajiny, potom by ste nemali obísť Hardap Dam.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Hardap Dam


Otázka: Kde sa nachádza Hardap Dam v Namíbii?
Odpoveď: Hardap Dam sa nachádza v juhozápadnej časti Namíbie, asi 260 kilometrov južne od hlavného mesta Windhoek.

Otázka: Je vstup na Hardap Dam voľný pre verejnosť?
Odpoveď: Áno, vstup na Hardap Dam je voľný a otvorený pre verejnosť.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na Hardap Dam?
Odpoveď: Aktivity zahŕňajú rybolov, vodné športy, kajakovanie, plachtenie a návštevu farmy divých zvierat.

Otázka: Má Hardap Dam kempingové možnosti?
Odpoveď: Áno, Hardap Dam má kempingové možnosti pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť prírodu a okolie.

Otázka: Je Hardap Dam dôležitým zdrojom vody pre Namíbiu?
Odpoveď: Áno, Hardap Dam je dôležitým zdrojom vody pre Namíbiu a poskytuje vodu pre poľnohospodárske a priemyselné účely v regióne Hardap.

Otázka: Ako sa dá dostať na Hardap Dam?
Odpoveď: Hardap Dam je prístupný autom a cesta vedie z hlavnej cesty B1 medzi mestečkami Rehoboth a Mariental. Letisko v Keetmanshoop je najbližšou leteckou základňou pre prílet do oblasti.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Hardap Dam?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Hardap Dam je od mája do septembra, keď je zima a teploty sú príjemnejšie. V lete môže byť veľmi horúco a suché.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky