Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Malta Valletta (hlavné mesto)

Dovolenka Malta Valletta (hlavné mesto)


Malta je krásnym a turistami obľúbeným ostrovom v Stredozemnom mori. Ak hľadáte dovolenkovú destináciu so slnečným počasím, plážami a fascinujúcimi pamiatkami, Malta je pre vás tou správnou voľbou. Hlavným mestom Malty je Valletta, ktoré má veľa čaro a je skutočne fascinujúcim miestom, kde si môžete vychutnať dovolenku.

Valletta je považovaná za jedno z najlepších miest na svete, ktoré ponúkajú historické pamiatky a krásnu architektúru, ktoré odrážajú bohatú minulosť Malty. Hoci je mesto malebné, má veľa dobových stavieb a atrakcií, ktoré sú tou správnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kultúru a históriu.

Mesto má mnoho fascinujúcich miest, ktoré je potrebné navštíviť, napríklad St. John's Co-Cathedral, ktorá je známa svojou architektúrou a bohatou históriou. V tejto katedrále sa nachádza veľa umeleckých diel a rezonuje tu bohatá históriou Malty, ktorá z nich robí skutočne fascinujúce miesto.

Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete dostať od ruchu mesta a vychutnať si prírodu, je pre vás tou správnou voľbou Upper Barrakka Gardens. Tento park má veľa zelene a ponúka krásny výhľad na pristáv v Grand Harbour. Taktiež tu nájdete množstvo soch a pamätníkov, ktoré odhaľujú historickú krásu Valletty.

Z Valletty sú tiež dostupné krásne pláže s príjemným pobrežím, kde sa môžete vychutnať plávanie, potápanie sa či opaľovanie. Ak ste milovníkom vodných športov, na Malte nájdete veľa možností na potápanie, surfovanie či kajakárenie.

V noci má Valletta tiež veľa pre turistov, ktorí hľadajú zábavu. Mesto je plné kaviarní, reštaurácií a nočných klubov. Taktiež tu nájdete množstvo barov, kde si môžete vychutnať chladené nápoje a miestne delikatesy. Valletta rozhodne nie je miesto, kde by ste sa nudili.

Výhodou Valletty je, že sa nachádza v strede Malty, čo z neho robí perfektné miesto na výlety do okolitých oblastí, ako sú Sliema, Mdina a Rabat. Tiež sa nezabudnite vybrať na ostrovy Gozo a Comino, ktoré patria k najkrajším miestam Malty. Ak ste dobrodružník, nezabudnite navštíviť Červené zátišie, ktoré ponúka úžasnú prírodu a scenériu.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré ponúka skutočne fascinujúcu históriu a kultúru a zároveň krásne pláže a nočný život, Valletta je vašou najlepšou voľbou. Ostrov Malta s jeho krásnou architektúrou, prírodou a fascinujúcou históriou je skutočne unikátnym miestom na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Valletta (hlavné mesto)


1. Aký je časový rozdiel medzi Maltou a mojou domovskou krajinou?
Odpoveď: Malta má stredoeurópsky čas, čo znamená, že pre väčšinu Európy je o jednu hodinu neskôr.

2. Koľko stojí cestovanie z letiska na Maltu do Valletty?
Odpoveď: Cesta z letiska na Maltu do Valletty stojí približne 15-20 eur.

3. Kedy je najlepšie cestovať do Valletty?
Odpoveď: Najlepšie je cestovať do Valletty medzi májom a októbrom, kedy sú teploty príjemné a počasie je relatívne suché.

4. Ako môžem získať povolenie na prácu na Malte?
Odpoveď: Občania Európskej únie nemusia mať povolenie na prácu, ale iní zahraniční občania musia požiadať o povolenie na prácu na Malte.

5. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Vallette?
Odpoveď: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v Vallette zahŕňajú prechádzku historickým mesto, návštevu St. John's Co-Cathedral, obdivovanie Grand Harbour z Ghar Dalam, návštevu Barrakka záhrad a obzore na Mársamxett Harbour.

6. Ako sa môžem dostať z Valletty do iných častí Malty?
Odpoveď: Valletta je dobre spojená s inými časťami Malty prostredníctvom verejnej dopravy, ako sú autobusy a vlaky.

7. Aké sú najlepšie pláže v okolí Valletty?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží poblíž Valletty zahŕňajú Golden Bay, Mellieha Bay, St. George's Bay a Għajn Tuffieħa.

8. Koľko stojí vstup do St. John's Co-Cathedral v Vallette?
Odpoveď: Vstupné do St. John's Co-Cathedral v Vallette stojí približne 10 eur pre dospelých a 7 eur pre deti.

9. Ako môžem získať daňový identifikačný kód na Malte?
Odpoveď: Daňový identifikačný kód si môžete získať v kancelárii Inland Revenue Department, ktorá sa nachádza v blízkosti vášho bydliska na Malte.

10. Kde by som mal hľadať ubytovanie v Vallette?
Odpoveď: Najlepšie miesto na hľadanie ubytovania v Vallette sú hotely a penzióny v historickom centre mesta.


Letenka Malta Valletta (hlavné mesto)


Máltu a jej hlavné mesto Valletta asi nepotrebujeme veľmi dlho predstavovať. Toto malé ostrovné štátik v Stredozemnom mori, ktorý je členom Európskej únie, je už roky obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. A nie je sa čo čudovať - fakt, že sa na Malte môžete cítiť ako v trošku exotickom mixe medzi Európou a Afrikou, dokonale splynie s tým, že vás tu čakajú krásne pláže, skvosty barokovej architektúry a nepreberné množstvo kultúrnych pamiatok.

Ak aj vy rozmýšľate o návšteve Malty a potrebujete si zohnať letenku, určite sa vám oplatí vyšetriť si dobrú cenu a nechať sa trošku inšpirovať.

Letenky na Maltu môžete hľadať z viacerých slovenských a českých letísk. Najlepšie možnosti nájdete, samozrejme, z Bratislavy, Prahy alebo Košíc. Let môže trvať od 2,5 do 3,5 hodiny podľa výberu letiska a leteckej spoločnosti.

Väčšina leteckých spoločností ponúka priamy let na Maltu, nejde teda o príliš náročnú cestu. Ak si budete chcieť zohnať letenku, počítajte s tým, že najlacnejšie možnosti bývajú vtedy, ak zarezervujete letenku s aspoň nejakým odstupom vopred. Najväčšie šance na výhodnú letenku majú tí, ktorí plánujú cestu na jar alebo na jeseň - v letnom období sa totiž ceny zvyknú vyšplhať až nahor.

Ceny leteniek na Maltu sa samozrejme môžu líšiť od spoločnosti k spoločnosti a od termínu k termínu, no v priemere sa dajú zvládnuť za cenu okolo 100 eur z východnej Európy a za 150 eur, resp. viac z iných častí Európy. Ak sa vám to zdá príliš veľa, existujú samozrejme aj alternatívy, napríklad lietanie low cost leteckými spoločnosťami, ktoré môžu byť o niečo lacnejšie, ale často ponúkajú menej pohodlia.

A teraz si predstavte, že už máte letenku zabezpečenú a čaká vás dovolenka na Malti. Valentta, hlavné mesto Malty, je úžasným miestom, kde sa môžete celé dni prechádzať po úzkych uličkách, obdivovať krásne barokové budovy a podávať si chutné miestne jedlá v niektorom z mnohých reštaurácií.

Okrem toho, Malta ponúka bohatý výber turisticky atraktívnych miest, ako napríklad obľúbenú pláž Golden Bay, prírodné jaskyne Blue Grotto alebo zrekonštruovanú Maltskú diaľnicu, kde prebiehali niektoré zo scén z filmu Gladiátor. Pre milovníkov histórie sú tu tiež stredoveké rytierske zámky, ako napríklad hrad sféry Saint Angelo alebo Hrad svätého Ľudovíta.

Ak teda rozmýšľate nad letenkou na Maltu, určite neváhajte a vyberte si nejaký z týchto termínov. Maltu si zamiluje každý, kto má radi dovolenky plné zážitkov a nečakaných objavov. Bon voyage!


Počasie Malta Valletta (hlavné mesto)


Valletta, ako hlavné mesto Malty, sa teší mierne kontinentálnemu podnebiu, ktoré je ovplyvnené Stredozemnom moru. Toto podnebie zahŕňa horúce, suché letá a jemné, vlhké zimy. Letá na Malte trvajú od júna do septembra a teploty sa pohybujú medzi 25-35 stupňami Celzia. Teploty na Malte v tomto období bývajú dosť horúce, a preto odporúčame držať sa v tieni a piť dostatok vody.

Zimy na Malte sú síce teplejšie ako v mnohých ďalších európskych krajinách, ale stále sú relatívne chladné. Od decembra do marca sú teploty primerané okolo 15-20 stupňov Celzia. V tomto období je na Malte častejší aj dážď.

Malta je známa aj pre množstvo slnečných dní počas celého roka. Pocit slnka na Malte sa dá cítiť už od polovice marca do konca októbra. Január a február sú na Malte najchladnejšími mesiacmi, kedy je pravdepodobné, že to prší.

Ak si plánujete cestu na Maltu, začiatok leta je najlepším obdobím na návštevu. Teploty sú dostatočne teplé na to, aby ste mohli vychutnať krásne pláže a turistické atrakcie v okolí. Pravdepodobne budete musieť používať slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnečné žiarenie je pomerne silné.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, Malta je miestom, ktoré sa určite oplatí navštíviť. S jej krásnou architektúrou, fascinujúcou históriou a plážami vás neodvráti ani horúce leto či vlhká zima. Miestne obyvateľstvo navštevuje a udržiava túto časť Stredozemného mora ako skutočné zázemie, plné základov starodávnych civilizácií, ako sú Feničania, Gréci, Rímani a váha arabov. A keďže turizmus je pre Maltu kľúčovým odvetvím, stále sa rozvíja a ponúka zákazníkom stále viac pôsobivých turistických atrakcií a zariadení.


Ubytovanie Malta Valletta (hlavné mesto)


Malta, malá krajina v stredomorí, ktorá sa s pôvabom historických miest a nádherných pláží stala v posledných rokoch obľúbenou turistickou destináciou. Ak sa rozhodnete navštíviť jej hlavné mesto Valletta, budete mať príležitosť objaviť jeho krásy a rôznorodosť.

Ubytovanie je jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní každej dovolenky, a Valletta nie je výnimkou. V meste nájdete množstvo možností, od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely. Prezentujeme si však iba tie najlepšie a najzaujímavejšie.

Jedným z najobľúbenejších možností je ubytovanie v malebnom starom meste. Vnútri mesta sú obmedzené možnosti parkovania a otázka prístupnosti pre osobu s obmedzenou pohyblivosťou môže byť tiež problematická, no tí, ktorí sa rozhodnú pre tento druh ubytovania, budú mať príležitosť prenajať si byt alebo apartmán s krásnym výhľadom na more a budovy mesta. Ceny sa môžu líšiť podľa požiadaviek a výhod.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v niektorom z historických palácov alebo zariadeniach. Tieto budovy často ponúkajú luxusne zariadené izby a apartmány s exkluzívnymi výhľadmi na okolité oblasti. Niektoré z týchto palácov poskytujú aj romantické dvore a parky, v ktorých je možné si oddýchnuť.

Po tretie sú hotely. V meste sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú kvalitné izby s dobrým vybavením a servisom. Najlepších ubytovaní nájdete v starom meste, no pre tých, ktorí by radšej mali izbu s výhľadom na more, sú k dispozícii odberateľské hotely po celom pobrezí.

Vaša dovolenka v meste Valletta, Malta bude nezabudnuteľnou skúsenosťou. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre jednoduché príbytky v hosteli alebo ubytovanie v luxusnom hoteli, budete mať príležitosť objaviť všetky klenoty, ktoré toto malé hlavné mesto má k dispozícii. Vyberte si to najlepšie a urobte si výlet, ktorý nikdy nezabudnete.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky