Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Maďarsko Lake Velence

Počasie Maďarsko Lake Velence


Maďarsko je krajina s rozmanitým klimatickým podnebím. Jeden z najkrajších a najobľúbenejších miest pre turistov v Maďarsku v lete je jazero Velence, ktoré sa nachádza len 30 km od Budapešti.

Jazero Velence je najväčšie sladkovodné jazero v Maďarsku s rozlohou 26 km2. V lete je jeho voda teplá a približne 22°C. Jazero sa nachádza v nížine a díky tomu je počasie príjemné a teplé počas celého leta.

Vrcholy letnej sezóny sú v júni až auguste, keď teploty dosahujú približne 25-30°C. Pozor, že však na príležitostné letné búrky, ktoré sa môžu objaviť počas horúcich dní. Jazero je obklopené lesmi a poliami a to vytvára príjemnú, prirodzenú klimu.

V septembri dávajú horúčavy pomaly sbohom a teploty klesajú na približne 20-25°C, čo má za následok príjemné a menej daždivé počasie. Počas tejto sezóny sa turistom ponúkajú výhodné ceny a menej preplnené pláže, takže to môže byť skvelý čas pre tých, ktorí hľadajú miernejšie počasie a upokojenie.

Zima (december - február) v Maďarsku býva chladná, s teplotami okolo 0-5°C. Jazero sa začína pokrývať ľadom v polovici januára. Aj keď to nie je najlepší čas na jazdenie na bicykli alebo plávanie v jazere, niektorí nadšenci korčuľujú po zamrznutej vode a na rohu jazera sa dokonca vytvárajú malé ľadové paláce.

Jarné počasie (máj - jún) je prevažne miernejšie a pretvára sa z chladného na teplejší. Teploty sa blížia k približne 15-20°C, čo je vhodné na pikniky a výlety k jazeru Velence.

Ako vidno, jazero Velence ponúka ideálny klimatický rámec pre letnú dovolenku na pláži a vonkajšie aktivity, ale aj pre relaxačné prechádzky po jeseň a jarného kvitnutia. S jazom rôznych sezónnych farieb a atmosférou, ktorú má, maďarské jazero určite stojí za návštevu.


Letenka Maďarsko Lake Velence


Maďarsko je historicky a kultúrne bohatá krajina, ktorá ponúka návštevníkom rôznorodé zážitky. Ktoré sa často viažu k jedinečným miestam a zaujímavým lokalitám, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je nádherné jazerá Lake Velence, ktoré sa nachádza v juznej časti krajiny.

Ak plánujete navštíviť Maďarsko a chcete objaviť skutočne úchvatné miesto, potom je Lake Velence tou správnou voľbou pre vás. Lake Velence sa nachádza len pár kilometrov juhozápadne od Budapešti a je vďaka svojej polohy a kráse skutočnou ukážkou prirodzeného bohatstva Maďarska.

Prírodné jazero má na dĺžku 10 kilometrov a na šírku 4 kilometre, čím sa radí medzi najväčšie jazerá v Maďarsku. Navyše, s hĺbkou iba 3 metrov, je ideálnym miestom na plávanie, rybolov a vodné športy. Počas leta, jazero Lake Velence ponúka dokonalý únik pred horúcim počasím a tiež, ako vodné územie, poskytuje množstvo zábavy a aktivít pre návštevníkov.

Okrem vode ponúka Lake Velence množstvo prírodných krás a divoké zvieratá a rastliny, ktoré sa dajú objaviť počas turistických prechádzok na brehoch jazera. S prekrásnym panoramatickým výhľadom na okolité kopce, Lake Velence sa stáva najpopulárnejším cieľom pre milovníkov prírody, turistov, cyklistov a jogging záujemcov.

Nebodaj najväčšou výhodou na návštevu Lake Velence, je jeho nenáročná dostupnosť. Zo železničnej stanice v Budapešti trvá cesta na stanovisku Ghymes, kde zastavuje každý vlak ake 35 minút. Po príchode na pobrežie jazera, návštevníci si môžu vychutnať dlhé dni na pláži, rybolove kde charakteristickým druhom je kapr alebo sa venujú vodným aktivitám s mnohými atrakciami pre deti a dospelých.

V blízkosti jazera Lake Velence sa nachádza aj mesto Székesfehérvár, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Aj toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nielen zábavu, ale aj poznanie kultúry a histórie Maďarska.

Zhrnuté, návšteva Lake Velence je nevyhnutná pre tých, ktorí chcú objaviť krásy Maďarska a užiť si relaxačné, ale aj akčné dni na vode. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Maďarska, aby ste mohli zažiť Lake Velence ako miesto, kde sa stretáva krása s prírodou a kultúrnou pestrosťou.


Ubytovanie Maďarsko Lake Velence


Maďarsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov, ktorí túžia po kultúrnych zážitkoch, pestrých prírodných krásach a skvelých turistických službách. Jedným z miest, ktoré sa sústreďuje na cestovný ruch v Maďarsku, je aj jazero Velence. To je len asi 40 km od Budapešti a predstavuje ideálne miesto pre oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte ubytovanie bude pre vás určite ideálnym výberom priamo pri jazere. V okolí jazera nájdete množstvo rôznych opcií, ktoré uspokoja aj tie náročnejšie požiadavky. Ubytovať sa môžete napríklad v hoteloch, penziónoch, apartmánoch, alebo v súkromných rekreačných domoch. V letnej sezóne je však vhodné vybaviť si ubytovanie vopred, pretože mnohé z týchto miest sú rýchlo obsadené.

Pokiaľ sa rozhodnete pre pobyt v niektorom z hotelov, napríklad v Hotelu Velence Resort & Spa, získate na výber niekoľko typov izieb. Každá izba disponuje balkónom s krásnym výhľadom na jazero a každá z nich je vybavená satelitnou televíziou, minibarom, klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou so sprchou. Okrem toho môžete využívať aj širokú ponuku služieb a vychutnať si napríklad welness centrum alebo vonkajší bazén.

Apartmány zas ponúkajú možnosť samostatného stravovania a veľkého pohodlia počas pobytu v priestranných izbách s vlastným kúpeľňou a kuchyňou. Väčšina apartmánov je situovaná priamo pri jazere, takže Vám garantujú nádherný výhľad na jazero a okolitú prírodu.

Ubytovanie v penziónoch a súkromných rekreačných domoch zasa často znamená nižšie ceny a súčasne príjemné a ubytovanie a možnosť aktívneho oddychu. Maďarskí hostitelia sú známi svojím priateľským prístupom, takže Vaše pobyt bude určite nezabudnuteľný.

Okolie jazera ponúka širokú ponuku aktívneho spôsobu trávenia voľného času. Môžete sa ponoriť do jazera, nájsť si niektorý z cyklistických chodníkov alebo vycestovať na neďaleké hory Gerecse. Pre milovníkov golfovedy je tu príležitosť vychutnať si niektorý z kvalitných golfových ihrísk. Jazero samotné poskytuje možnosti vodných športov ako napríklad kajak a windsurfing.

Všetky tieto atrakcie robia jazero Velence ideálnym miestom pre dovolenku s rodinou alebo s priateľmi. Ak hľadáte elegantné a vkusné ubytovanie v prirodzenom prostredí a s množstvom príležitosti pre zábav a oddych, jazero Velence je skvelou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Lake Velence


1. Aký je rozsah jazera Velence?
Jazero Velence má rozlohu 26 km².

2. Je jazero vhodné na kúpanie?
Áno, jazero je veľmi vhodné na kúpanie, s množstvom prírodných pláží.

3. Sú na jazere k dispozícii lodenice?
Áno, existujú prenájmy lodeníc v okolí jazera.

4. Aké sú hlavné aktivity na jazere Velence?
Hlavnými aktivitami na jazere sú kúpanie, vodné športy a relaxácia na pláži.

5. Je možné okolo jazera prevádzkovať bicykel?
Áno, existuje cyklotrasa, ktorá obieha jazero a ponúka krásny výhľad na okolitú prírodu.

6. Existuje možnosť rybolovu na jazere Velence?
Áno, jazero je populárne pre rybolov a mnoho miest ponúka možnosť rybolovu.

7. Sú na jazere k dispozícii možnosti ubytovania?
Áno, existuje množstvo hotelov a apartmánov v okolí jazera.

8. Aké sú hlavné zaujímavosti v okolí jazera Velence?
Okolie jazera ponúka množstvo historických pamiatok, ako napríklad hrad, múzeum a kláštor.

9. Je jazero dostupné verejnou dopravou?
Áno, existujú pravidelné autobusové a vlakové spojenia s okolitými mestami a hlavným mesto Budapešťou.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu jazera Velence?
Jazero je otvorené pre návštevníkov počas celého roka a každá sezóna má svoje kúzlo, ale najlepší čas na návštevu je v lete, pretože oblast tohto jazera prechádza dobre počasie.


Dovolenka Maďarsko Lake Velence


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré ponúka zmes kultúry, prírody a relaxácie, Lake Velence v Maďarsku by mohol byť skvelou voľbou.

Lake Velence, nachádzajúci sa medzi Budapešťou a Balatonom, je najväčším sladkovodným jazerom v Maďarsku. Svoje meno získalo podľa benediktínskeho kláštora, ktorý bol kedysi postavený na jeho brehu. Jazero je známe pre svoje prírodné krásy, historické dedinky a aktivity v okolí.

Kúpanie a plávanie sú medzi turistami najpopulárnejšie. Lake Velence má mnoho pláží a bazénov, ktoré sú vybavené s potrebnými zariadeniami pre návštevníkov, vrátane sprchov a toaliet. Voda je teplá a čistá, s jemným pieskom na dne.

Okolie jazera je rovnako atraktívne, s mnohými rybníkmi a termálnymi kúpeľmi. Medzi najznámejšie termálne kúpele patria Agárd a Gárdony, s teplotami vody až 38 stupňov Celsius.

V dobrej forme sú mnohé cyklotrasy a túry, ktoré vedú cez nádherný vidiek okolo jazera. Za jedinečný zážitok sa považuje výlet na historickom parníku, ktorý sa plaví po jazere.

Vzhľadom na blízkosť Budapešti a Balatonu, existuje tiež množstvo možností pre kultúrne a historické výlety, ako napríklad návšteva mnohých hradov a zámkov, ako aj obohacujúce sa niekoľko múzeí a galérií. Taktiež stojí za vyskúšanie miestneho vínneho regiónu, ktorý je obľúbeným miestom pre vinárov.

S mnohými voľnými aktivitami, vynikajúcou kuchyňou a pohodlnými ubytovaniami, Lake Velence je skvelou destináciou pre dovolenku, ktorá ponúka zaujímavosti pre každého. Ak hľadáte jedinečnú a pestrosť, toto jazero by mohlo byť práve to pravé miesto pre vás.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky