Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Macedónsko Ohridsko jezero (Ohridské jazero)

Počasie Macedónsko Ohridsko jezero (Ohridské jazero)


Macedónske Ohridské jazero, alebo jednoducho Ohridské jazero, je jedno z najstarších a najhlbších jazier v Európe. Nachádza sa na juhu krajiny Macedónsko, na hranici s Albánskom, a má rozlohu viac ako 330 kilometrov štvorcových. Jazero má približne 30 kilometrov dĺžky a 15 kilometrov šírky, jeho najväčšia hĺbka dosahuje až 288 metrov.

Ohridské jazero sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške 693 metrov nad morom, preto je tu chladnejšie počasie ako v ostatnej časti Macedónska. V zime sú teploty približne okolo nuly, s miestami výskytu snehu. V lete sú teploty príjemné okolo 25 stupňov Celzia a slnko svieti po väčšinu dňa. Voda jazera sa v lete prehreje na približne 22 stupňov Celzia, ktoré sú ideálne na kúpanie a ďalšie vodné aktivity.

Ohridské jazero je skutočným rajom pre milovníkov vodných športov. Voda je tu krištáľovo čistá a pozoruhodne jasne modrá. Každoročne sem prichádzajú stovky turistov, aby si užili pláže, člnkovanie, vodné lyžovanie, windsurfing alebo jazdu na skútroch.

Okrem toho má Ohridské jazero aj historický význam. Na jeho brehoch sa nachádza množstvo starobylých kláštorov a kostolov. Mnohé z týchto historických pamiatok boli postavené ešte v stredoveku a dnes sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho je jazero obklopené nádhernými vrchmi a horskými dedinkami, ktoré sa môžu pochváliť bohatou históriou a kultúrou.

Vzácnym druhom rýb, ktorá sa nachádza v Ohridskom jazere, je Ohridská úhořovka (studená voda), čo predstavuje veľkú biologickú hodnotu.

Celkovo by sme mohli povedať, že Ohridské jazero je dôležitou a unikátnou časťou Macedónska, ktorú nemožno prehliadať návštevníkom, ktorí túto krajinu navštívia. Svojou krásou a históriou si jazero získava srdcia každého turistu a poukazuje na to, prečo je takým dôležitým miestom pre kultúru a prírodu Macedónska.


Dovolenka Macedónsko Ohridsko jezero (Ohridské jazero)


Macedónsko je známe pre svoju krásnu prírodu a nezabudnuteľné pamiatky. Keď hovoríme o turizme v Macedónsku, nie je možné zabudnúť na návštevu Ohridského jazera. Nachádza sa v blízkosti mesta Ohrid a je to jedno z najstarších a najhĺbavších jazier na svete. Jazero je obklopené nádhernými horami a jeho voda má nápadne modrú farbu.

Ohridské jazero ponúka vynikajúce možnosti pre turistov. Návštevníci si tu môžu užiť krásny výhľad na jazero a hory, kúpať sa v jazere, rybárčiť alebo sa prejsť okolo jazera. Okrem toho sú tu aj rôzne atrakcie, ktoré môžu zaujať turistov, ako napríklad kláštory, historické pamiatky, múzea a starobylé mestečká.

Jedným z najkrajších miest v Ohridskom jazere je miesto s názvom Sveta Sofija. Je to starobylý kostol z 11. storočia na brehu jazera. Zaujímavosťou tohto miesta je, že má zvonček, a tak môžete počuť odbíjanie času prebúdzajúce sa z diaľky.

Mesto Ohrid je tiež hodnotného návštevu. Starobylé mesto s úzkymi uličkami a historickými pamiatkami je zoznamované na zozname svetového dedičstva UNESCO. V meste je mnoho atrakcií, ako sú napríklad hrad, múzeum a kláštory. Turisti si môžu užiť tureckú kávu v miestnych kaviarňach, nakúpiť na tradičné macedónske trhy a ochutnať macedónsku kuchyňu v miestnych reštauráciách.

Pre milovníkov prírody sú tu rôzne možnosti turistiky, cyklistiky a horskej turistiky. Návštevníci si môžu prenajať bicykle alebo sa vydať na túry do okolitých hôr. Ohridské jazero je tiež miestom, kde si môžete užiť vodné športy, ako sú napríklad vodné skútre a športové rybolov.

Macedónsko Ohridsko jazero ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a krásy prírody. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú stráviť relaxačnú dovolenku s prírodou, kultúrou a históriou. Takže ak sa rozhodnete pre dovolenku v Macedónsku, nezabudnite na návštevu Ohridského jazera.


Ubytovanie Macedónsko Ohridsko jezero (Ohridské jazero)


Macedónsko Ohridské jazero, známe aj ako Ohridské jazero, je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Macedónsku. Práve preto je obľúbenou turistickou destináciou nielen pre rodiny, ale aj pre milovníkov prírody a histórie.

Ohridské jazero sa nachádza na juhu Macedónska a je druhým najstarším a najhlbším jazerom v Európe s hĺbkou až 300 metrov. Má rozlohu viac ako 350 km² a je obklopené nádhernými horami a bujnou vegetáciou. Jazero je domovom mnohým druhom rýb a iných vodných živočíchov, čo robí z Ohridského jazera skutočný raj pre milovníkov potápania a rybárčenia.

Ak hľadáte ubytovanie pri Ohridskom jazere, máte na výber mnoho miest v blízkom okolí. Našli by ste tu hotely, apartmány, penzióny a dokonca aj kempingy. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení ponúka krásne výhľady na jazero a hory a poskytuje svojim hosťom mnoho možností na relaxáciu a zážitky.

Ak ste milovníkom histórie, navštívte mnohé historické pamiatky v okolí jazera, ako napríklad katedrálu sv. Sofie, ktorá sa nachádza v centre mesta Ohrid, alebo pevnosť Samuilo, ktorá ponúka nádherné výhľady na celé jazero. Pre tých, ktorí sa túžia kochať prírodou, môžu navštíviť mnohé zaujímavé miesta, ako napríklad Národný park Galickica, ktorý sa nachádza na pomedzí Macedónska a Albánska, alebo Struga, kde sa nachádza najzápadnejší bod jazera.

Či už hľadáte ubytovanie pre romantickú dovolenku, rodinnú dovolenku alebo dovolenku plnú zážitkov s priateľmi, Ohridské jazero ponúka pre každého niečo. Je to ideálne miesto na oddych, relaxáciu a na objavovanie krásy Macedónska. Ak hľadáte miesto na oddych, vyberte si ubytovanie v blízkosti Ohridského jazera a užite si krásy tohto jedinečného místa.


Najčastejšie otázky a odpovede Macedónsko Ohridsko jezero (Ohridské jazero)


1. Aká je rozloha Ohridského jazera?
- Rozloha jazera je približne 349 km2.

2. Aké sú hĺbky Ohridského jazera?
- Maximálna hĺbka jazera je 288 metrov, pričom pri brehoch sa hĺbka zväčša pohybuje medzi 20 a 50 metrov.

3. Aká je voda v Ohridskom jazere?
- Voda v jazere je považovaná za veľmi čistú a krištáľovo čistú, s vysokou koncentráciou kyslíka.

4. Kde sa nachádza Ohridské jazero?
- Jazero sa nachádza na hraniciach Macedónska a Albánska, v juhozápadnej časti Macedónska.

5. Je Ohridské jazero vhodné na kúpanie?
- Áno, jazero je vhodné na kúpanie, voda má príjemnú teplotu a je veľmi čistá.

6. Aké zaujímavosti sa nachádzajú okolo Ohridského jazera?
- Okolo jazera sa nachádza množstvo zaujímavých miest, okrem iných aj mesto Ohrid, ktoré má veľký historický význam a je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

7. Aké aktivity sú možné na Ohridskom jazere?
- Na jazere je možné plávanie, potápanie, rybolov, vodné športy a prechádzky po brehu.

8. Čo robí Ohridské jazero takým špeciálnym?
- Ohridské jazero je jedným z najstarších a najhlbších jazier v Európe. Je domovom množstva druhov rýb a má veľký historický a kultúrny význam pre obyvateľov Macedónska.


Letenka Macedónsko Ohridsko jezero (Ohridské jazero)


Macedónsko Ohridské jazero patrí medzi najkrajšie jazerá na celom Balkáne. Nachádza sa v juhozápadnej časti Macedónska, v blízkosti hraníc s Albánskom. Jazero má dĺžku 34 kilometrov a maximálnu šírku 14 kilometrov, rozprestiera sa na ploche 358 km². Ohridské jazero je ešte jedno z mála prírodných jazier v Európe a vďaka svojej jedinečnej faune a flóre, získalo značku UNESCO.

Letenky do Macedónska sú stále dostupnejšie a mnoho turistov sa rozhoduje pre návštevu tejto krásnej krajiny. Väčšina turistov, ktorí sa zblízka zoznámia s Ohridským jazerom, sa do neho zamiluje. Nie je to len pre jeho krásu, ale aj pre jeho historický význam a kultúrne dedičstvo.

Ohridské jazero je známe pre vysokú kvalitu svojich vôd. V jazere sa nachádza množstvo endemických druhov rýb, ktoré sú jedinečné len pre toto jazero a nie sú nájdené nikde inde na svete. V jazere sa nachádza aj množstvo flóry, z čoho sa zameriava na okrajové lišajníky, ktoré sú opojné a povzbudzujúce.

Okrem toho, že Ohridské jazero je tak krásne samo o sebe, má tiež množstvo historických pamiatok všade okolo neho. Na brehoch jazera sa nachádza množstvo chrámov a kostolov, ktoré sú súčasťou mnohých kultúrnych a historických atrakcií tejto oblasti. Pre turistov sú k dispozícii mnohé vodné aktivity, napríklad plachtenie, vodné lyžovanie a malé rybárske plavby.

Celkovo, ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku na vode, Ohridské jazero je skutočne skvelou voľbou. S jeho čistými vodami a krásnymi pohľadmi navôkol, sa nenájde nič iné také krásne na Balkáne. Letenky do Macedónska sú cenovo dostupné a ľahko dostupné z rôznych miest Európy. Určite by ste si nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť toto krásne miesto.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky