Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein

Ubytovanie Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein


Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein, čiže Liechtensteinský park so sochami, je umelohistorický park v meste Vaduz, hlavnom meste Lichtenštajnska. Založila ho rodina Liechtensteinovcov v roku 2001 a je používaný ako miesto pre verejné vystavovanie soch a umenia.

Park je otvorený pre verejnosť bez poplatku a je skutočne fascinujúcou atrakciou pre milovníkov umenia. Park bol vytvorený so zámerom poskytnúť návštevníkom príležitosť vidieť rozmanitosť svetových sochárov a ich diel. Pozostáva z tridsiatich siedmich soch, ktoré sú umiestnené na šiestich hektároch zelene s výhľadom na hory.

Návštevníci môžu vidieť sochy rôznych velikánov svetového umenia, vrátane Roya Lichtensteina, Henryho Moorea a Georgea Rickeyho. Sochy sú rozmiesťané po celom parku tak, aby každá bola viditeľná z iného uhla, čo umožňuje návštevníkom užívať si ich z každej strany.

Okrem soch ponúka park tiež záhradu, kde sa návštevníci môžu prejsť a pozrieť si rôzne druhy rastlín. Panoramatický výhľad na okolitú krajinu vytvára idylickú atmosféru a nie je ťažké sa tam stratiť v pôsobivosti prírody a umenia.

Liechtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein je určite miesto, ktoré by mal navštíviť každý, kto má záujem o svetové umenie a prechádzky v prírode. Toto miesto poteší každého, kto hľadá odmenu v podobe zaujímavého zážitku, ktorý sa bude dlho spomínať.


Dovolenka Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein


Lichtenštajnsko môže byť malým krajinou, ale ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je Skulpturenpark Liechtenstein.

Skulpturenpark Liechtenstein je 7 hektárový park súčasného umenia v krajine umiestnený medzi mestami Vaduz a Schaan. Park obsahuje na 30 soch a inštalácií z diel súčasných umelcov, zatiaľ čo okolitá príroda dodáva priestoru krásny rámec.

Je to skutočne zážitok pre zmysly, pretože sochy stoja v kontraste s prírodou, čo vytvára zaujímavú hravosť a hru svetla a tieňov. Prechádzanie sa po parku umocňuje pocit úcty k jedinečnosti každej práce.

Jednou z najvýraznejších soch v parku je Veža Radix, ktorá sa týči až do výšky 40 metrov. Jej táto veža bola pôvodne vytvorená ako iluminácia pre Veľkonočný trh v Hamburku a neskôr bola presťahovaná do Lichtenštajnska.

Ďalšou často fotografovanou sochou je Deva, ktorá je umiestnená na vrchole kopca uprostred parku. Táto veľká socha býva porovnávaná s lícami tváre z Olméckych kultúr.

Park je otvorený od polovice apríla do polovice októbra a ponúka voľný vstup. Povolené sú aj prehliadky, ktorých sa môžete zúčastniť, aby ste sa viac dozvedeli o umeni a kultúre.

Návšteva Skulpturenpark Liechtenstein je jednoznačne zážitkom pre každého návštevníka a ponúka skvelú príležitosť na oddych a relaxáciu v krásnej prírode. Ak sa chystáte navštíviť Lichtenštajnsko, určite by ste nemali tento unikátny park vynechať.


Počasie Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein


V Lichtenštajnsku, malej krajine ležiacej medzi Rakúskom a Švajčiarskom, sa nachádza unikátny miestny klenot - Skulpturenpark Liechtenstein. Áno, tento park nie je iba miestom na prechádzku alebo oddych, alebo miestom na tvorbu umenia, alebo miestom, kde sa stretávajú kultúry a umenie. Prečo? Jednoducho preto, že ponúka jedinečné skúsenosti s krásnym umením v prírode, ktoré sa navzájom dopĺňa.

Skulpturenpark Liechtenstein je viac ako len park, je to divoký západ a budúcnosť umenia, kde sú stretávané moderné sochy, nekonvenčné sochy a veľkolepé domy. Tu sa ľudia stretávajú s umením a prírodou a užívajú si atmosféru, ktorá veje v tomto mieste. Tu nájdete približne 80 moderných a súčasných umeleckých diel z celého sveta.

Ako čokoládka, ktorá sa rozplýva v ústach, tak súčasná umelecká diela v parku rozplývajú v dušiach návštevníkov dôveru a úctu k umeniu a kreatívnosti. Okrem umenia park ponúka aj príjemné prostredie, kde si môžete oddýchnuť, relaxovať, prechádzať sa a vychutnať si krásy prírody.

V tomto okamihu by ste sa mohli pýtať, prečo je táto park zvláštna a iná? Skulpturenpark Liechtenstein ponúka návštevníkom úplne nový prístup k umeniu. Miesto, ktoré vám umožní spájať neskutočne krásne umenie s prírodou. Ide o nový a inšpiratívny spôsob, ako zmeniť atmosféru a vnímanie umenia.

Ak ste do Lichtenštajnska zavítali, je toto miesto, ktoré by ste nemali prenechať. Skulpturenpark Liechtenstein ponúka jedinečnú skúsenosť - prechádzka po plná inšpirácie, prekvapenia a rozmanitosti. Je to miesto, kde sa môžete utopiť v pokojných úvahách a vnímať krásu okolo seba. Je to miesto na stretnutia, na rozhovory a spoločné projektovanie.

S nádherným počasím Lichtenštajnsko ponúka miesto, kde sa môžete v príjemnom prostredí vychutnať sochy v parku a úplne sa v tomto miešťe ponoriť až do samotného ducha umenia. Preto Ak pohľad z výšky ani zblízka, táto skvelá umenie a krásne miesto sú jedinečné a dokonalé seriózna inšpirácia pre všetkých ľudí a odvážnych umeleckých tvorcov.


Letenka Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein


Lichtenštajnsko môže byť malým krajinou, ale určite má množstvo zaujímavých miest na návštevu. Medzi nimi patrí nepochybne Skulpturenpark Liechtenstein, ktorý sa nachádza na úpätí hory malého mesta Vaduz.

Tento park vznikol v roku 2000 ako projekt manželov Ursule a Hansa-Adam von Liechtensteinovcov, ktorí sú jej zakladateľmi. V parku sa nachádza viac ako 70 súčasných umeleckých diel z viac ako 20 krajín, vrátane soch, pôdorysov a inštalácií. Každé dielo má svoj význam a interpretáciu, ktorá je prezentovaná v brožúre, ktorú môžete získať na vchode do parku.

Okrem toho, že si môžete vychutnať umenie v prírodnom prostredí, máte aj nádherný výhľad na mesto Vaduz a hory okolo. Samotná cesta k parku je už zážitkom, keďže vedie cez malé lesy a lúky a ponúka vám výhľady na krásnu krajinu.

Návšteva parku nie je pre návštevníkov finančne náročná, vstupné je len 15 CHF pre dospelých a 7 CHF pre deti. Park je otvorený od apríla do októbra, preto nezabudnite si vybrať správny termín.

Skulpturenpark Liechtenstein je skutočne jedinečné miesto, ktoré by si nemal nechať ujsť každý milovník umenia a prírody. Takže ak plánujete návštevu Lichtenštajnska, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu tento nádherný park, ktorý vám ponúkne príjemné popoludnie aj neopakovateľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Lichtenštajnsko Skulpturenpark Liechtenstein


Často kladené otázky a odpovede o Lichtenštajnskom Skulpturenparku:

1. Čo je Lichtenštajnsky Skulpturenpark?
Lichtenštajnsky Skulpturenpark je park so sochami v Lichtenštajnsku, kde sú umiestnené rôzne umelé skulptúry.

2. Kde sa nachádza Lichtenštajnsky Skulpturenpark?
Park sa nachádza v obci Vaduz, hlavnom meste Lichtenštajnska.

3. Má vstup na Lichtenštajnsky Skulpturenpark nejaké vstupné?
Nie, vstup na park je zdarma.

4. Ako dlho je otvorený Lichtenštajnsky Skulpturenpark?
Park je otvorený denne po celý rok.

5. Koľko skulptúr sa nachádza v Lichtenštajnskom Skulpturenparku?
Park obsahuje viac ako 50 rôznych skulptúr.

6. Kto sú autori skulptúr v Lichtenštajnskom Skulpturenparku?
Skulptúry sú dielom rôznych umelcov z rôznych krajín.

7. Aké sú možnosti trávenia času v Lichtenštajnskom Skulpturenparku okrem prehliadania soch?
Okrem prehliadania soch si môžete vychutnať krásne výhľady na okolité hory a zároveň si užiť aj piknik na vyhradených miestach v parku.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Lichtenštajnsky Skulpturenpark?
Dobré spôsoby, ako sa dostať na miesto, sú vlastným vozidlom, bicyklom alebo peši.

9. Kedy je ten najlepší čas na návštevu Lichtenštajnskeho Skulpturenparku?
Najlepší čas na návštevu parku je počas letného obdobia, keď je príjemnejšie počasie a viete si vychutnať krásne výhľady na okolité hory.

10. Môžete si zakúpiť suveníry v Lichtenštajnskom Skulpturenparku?
Áno, v parku je predajňa suvenírov, kde si môžete zakúpiť rôzne krásne suveníry ako spomienku na návštevu parku.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky