Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Laos Xieng Khuan (Buddha Park)

Najčastejšie otázky a odpovede Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


1. Čo je Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je park so sochami budhov a hinduistických bohov nachádzajúci sa v Laoskych hlavných meste Vientiane.

2. Aká je otváracia doba Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je otvorený denne od 8:00 do 18:00 hod.

3. Koľko stojí vstup na Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Vstupné na Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je 15 000 kipov pre miestnych obyvateľov a 20 000 kipov (asi 2 USD) pre turistov.

4. Aké je lepšie dostať sa na Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Najlepšie sa dostať na Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je taxíkom, motorovým skútrom alebo tuk-tukom.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Hlavné atrakcie v Laos Xieng Khuan (Buddha Park) sú sochy buddhov, hinduistických bohov a iných náboženských postáv. Najznámejšou sochou je obrovská socha Budhu ležiaceho.

6. Dá sa v parku nájsť dobré jedlo?
- V parku je niekoľko stánkov s občerstvením a potravinami, ale kvalitu by ste mali očakávať len priemer.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Najlepší čas na návštevu Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je v skorých ranných hodinách alebo neskôr popoludní, aby sa vyhli najväčšiemu davu turistov.

8. Mala by som sa na návštevu Laos Xieng Khuan (Buddha Park) pripraviť mentálne?
- Návšteva Laos Xieng Khuan (Buddha Park) nie je nič pre slabého srdca. Sochy sú veľké a niektoré z nich sú naozaj poriadne výstredné. Takže, ak sa bojíte zvláštnej náboženskej estetiky, príprava by mohla pomôcť.

9. Môžem sa na mieste ubytovať?
- V parku sa nie je možné ubytovať. Môžete však nájsť ubytovanie v blízkom okolí.

10. Ako sa môžem spojiť s personálom Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Kontaktovať personál Laos Xieng Khuan (Buddha Park) môžete cez ich oficiálnu webovú stránku alebo telefonicky. Tiež môžete navštíviť informačnú kanceláriu v parku.


Počasie Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je krajina, ktorá je známa svojimi krásnymi scenériami a pôvabnou prírodou. Medzi miestami, ktoré Laos ponúka turistom, patrí aj Xieng Khuan alebo Buddha Park.

Buddha Park sa nachádza v blízkosti mesta Vientiane v provincii Xieng Khuan, východne od rieky Mekong. Tento nádherný park je plný pozoruhodných a mohutných budhov, štatút a podobizní bohov Hinduizmu a Buddhu.

Jedna z najlepších vecí, ktoré má Buddha Park, je ideálne počasie. Väčšina Laosu má tropické počasie s vysokou vlhkosťou, ale počasie v Xieng Khuan je relatívne príjemné. Park sa môže navštíviť počas celého roka, ale najlepšie obdobie pre návštevu je od novembra do marca, keď má Laos suchší a príjemnejší počasie.

Teploty sa v tomto období pohybujú od 20 - 30 stupňov Celzia a svetlo slnka dodáva parku nádhernú atmosféru. Počas tohto obdobia sa budete cítiť príjemne a pohodlne, a to bez ohľadu na to, kedy sem prídete. Avšak, ak navštívite park mimo tohto obdobia, môžete sa stretnúť s občasnými krátkodobými dažďami.

Väčšina turistov navštevuje Buddha Park skoro ráno alebo večer, keď nie je taká horúčava a slnko nie je príliš silné. Počas troch mesiacov má Laos tiež svoj najslávnejší festival Bun Pi Mai, ktorý sa začína 13. apríla a trvá až 15. apríla. Tento festival je tiež ideálnou príležitosťou na návštevu Buddha Park.

Celkovo, Buddha Park je skutočne neuveriteľné miesto na návštevu v Laosu a ideálne miesto na preskúmanie ich nádherného počasia. Nech už si vyberiete kedykoľvek počas roka, obklopíte sa neuveriteľnou prírodou a zážitkom. Tak neváhajte a poďte si vychutnať atmosféru v Budhha Parku v Xieng Khuan.


Ubytovanie Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Stojíte pred buddhistickým parkom Xieng Khuan a neviete, kde sa ubytovať? Nevadí, v tejto oblasti nájdete množstvo možností, ako si oddýchnuť po náročnej výlete. Viete, že aj samotný park ponúka možnosť prenocovania?

Xieng Khuan sa nachádza v blízkosti Vientiane, hlavného mesta Laosu. Park, ktorý ponúka návštevníkom unikátnu kombináciu buddhizmu a hinduizmu, sa stal veľmi populárnym miestom pre turistov. Máte teda množstvo možností, ako sa ubytovať v tejto oblasti.

Mnohí turisti uprednostňujú niektorý z hotelov v okolí. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice alebo vedľa rieky Mekong. Ak sa rozhodnete zostať v hotely, môžete si vybrať medzi rôznymi cenovými kategóriami a výhodami, ktoré sa s nimi spájajú.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú pocit pripomínajúci kempovanie, môže byť skvelou voľbou táborisko v parku Xieng Khuan. Tento tábor umiestnený na brehu Mekongu poskytuje návštevníkom možnosť prenocovať v prírodnom prostredí. Okrem toho môžu turisti využiť aj rôzne aktivity, ktoré tábor ponúka.

Ak máte radi alternatívne spôsoby ubytovania, určite by ste mali zvážiť pobyt v dome na stromoch. Tento druh ubytovania ponúka neuveriteľné výhľady na okolitú prírodu a je to skvelý spôsob, ako sa presunúť do pohody a oddychu.

Mnohí turisti tiež uprednostňujú stráviť noc v hosteli v blízkosti Buddhovho parku. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí sa chcú zabaviť počas svojho pobytu, pretože hosteli v blízkosti parku sú často obklopené reštauráciami, barmi a miestami, kde je možné sa zabaviť.

V každom prípade, či už si vyberiete hotel, táborisko, dom na stromoch alebo hostel v okolí, máte zaručený skvelý zážitok v Buddhovom parku. Tento miestny unikátny park vám ponúka prvotriedne ubytovanie v blízkosti jedného z najkrásnejších miest v Laosu. Volba je na vás.


Letenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


V severnej oblasti Laosu pri hranici s Thajskom leží málo známe miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť – Buddha Park alebo Xieng Khuan. Tento zaujímavý park s ohybnými budhmi a hinduistickými božstvami vás pohltí svojou mystickou a duchovnou atmosférou.

Ak sa chystáte na návštevu Xieng Khuan, jedinečného parku so sochami, letisko v hlavnom meste Vientianu je ideálne miesto, odkiaľ sa tam môžete dostať. Existuje niekoľko spoločností ponúkajúcich lety do mesta Vientian, ako napríklad Lao Airlines, Asia Airlines alebo Vietnam Airlines.

Celá cesta z letiska do Xieng Khuan trvá približne dve hodiny a je takmer 30 kilometrov vzdialená. Ak si nechcete najať súkromným vozidlom, najlepšie je vziať si tradičný tuk-tuk alebo motorku, čo vám umožní vidieť krásu celej oblasti a ušetriť pri cestovaní.

Keď dorazíte do Buddha Parku alebo Xieng Khuan, nebuďte prekvapení, že sa park nachádza v pomerne odľahlom mieste, ale to je práve to, čo dodáva tomuto miestu ešte väčší mystický náboj. Nájdete tam viac ako 200 soch, ktoré sú postavené z obklopujúcej tehly a dreva. Tie patria hinduistickým božstvám, ako napríklad Šivovi, Višnuovi alebo Brahmovi a budhov patronov. Sochy sú zaujímavé svojou ohybnosťou a návštevníci si ich môžu pozrieť z úplne blízka; niektoré sú skutočne obrovské.

Strávte celý deň v tomto nádhernom parku a nechajte sa unášať atmosférou tohto ducha aprírodou nabitého miesta. Keď sa zobudíte z vašich myšlienok, možno zistíte, že čas vyprší a budete musieť zanechať tento záznam z dejín ľudstva.

Zhrnutie:
Buddha Park alebo Xieng Khuan je jedinečné miesto v severnej oblasti Laosu. Ak chcete ísť tam, odporúča sa letom do Vientianu, a potom zobrať tuk-tuk alebo motocykel. Na mieste si môžete pozrieť viac ako 200 soch hinduistických božstiev a budhov patronov. Strávte deň v tomto duchovnom parku, aby ste sa načerpali energiou z tejto krásy.


Dovolenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je prekrásna krajina s jedinečnou kultúrou a nádhernými prírodnými scenériami. Ak plánujete cestu do tohto krásneho kúsku sveta, určite by ste nemali vynechať návštevu Xieng Khuan, alebo známejšie ako Buddha Park.

Buddha Park sa nachádza v hlavnom meste Laosu, na severe krajiny, iba niekoľko kilometrov od Vientiane. Park, ktorý bol postavený v roku 1958, je plný nádherných budhov, stupov a rôznych mytologických postáv z budhizmu a hinduizmu. Najväčšou atrakciou parku je sedemstometrová socha Budhu, ktorá predstavuje univerzálnu harmoniu a konečnú mieru.

Park je skutočne fascinujúci miestom pre každého, kto má záujem o kultúru a náboženstvo. Jeho architektúra a dizajn je dokonale vyvážený a každá postava má svoj význam a symboliku. Návštevníci môžu prechádzať cez park a obdivovať rôzne sochy a stavby, medzitým si môžu vychutnať malé občerstvenie alebo si kúpiť suveníry v miestnych stánkoch.

Okolie parku je plné zelených trávnikov a stromov, ktoré tvoria príjemné prostredie a poskytujú kúsok ticha v rušnom meste. Celková atmosféra parku a okolia je veľmi pokojná a uvoľnená, čo robí z Buddha Parku miesto ideálne pre oddych a relaxáciu.

Mnoho návštevníkov by sa mohlo obávať, že príchod na miesto môže byť náročný alebo zložitý. Našťastie, Buddha Park je dobre prístupný z Vientiane a hostia si môžu rezervovať miestne usporiadania. Väčšina miestnych hotelov poskytuje balíky vrátane prepravy do parku, čo zjednodušuje cestu a zaisťuje, že vaša dovolenka bude úplne bez problémov.

Vzhľadom na jedinečnú kultúru a históriu Laosu, Buddha Park vám poskytne neuveriteľné zážitky a dojmy. Jeho krása a dizajn sú úplne jedinečné a určite stojí za to, aby ste si tam pozreli najväčšie sochy Budhu na svete. Ak plánujete cestu do krajiny zlatej pagody, Buddha Park by mal byť nevyhnutnou zastávkou na vašej ceste.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky