Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kolumbia Caño Cristales

Ubytovanie Kolumbia Caño Cristales


Caño Cristales je jednou z najkrajších riečok na svete a pozostáva z krášľavých vodopádov, cez ktoré pretekajú jasne farebné prúdy. Nachádza sa v národnom parku Serrania de la Macarena v departemente Meta v Kolumbii. Pre mnohých turistov je to osobitný zážitok a niečo, čo by chceli navštíviť aspoň raz v živote. Ak sa rozhodnete navštíviť Caño Cristales, je nutné zabezpečiť si ubytovanie.

Vybavenie:

Kolumbia je krajina, ktorá ponúka rôzne typy ubytovania s rozličnými cenami. Ak sa chystáte navštíviť oblasť Caño Cristales, budete mať na výber viacero možností. Môžete sa ubytovať v hoteli, hosťovskej izbe alebo bungalove. Mnohé z týchto ubytovaní ponúkajú rôzne zariadenia, ako sú wifi, klimatizácia, sušič vlasov, televízor alebo bazén.

Lokalita:

Caño Cristales sa nachádza v dedine La Macarena, ktorá je domovom pre viac ako 30.000 ľudí. Nachádza sa 150 km juhovýchodne od mesta Villavicencio. La Macarena sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ako sú pláže, národné parky a múzeá. Okrem toho je oblasť známa aj pre svoje skvelé jedlá a napojenia.

Cestovanie:

Hlavné letiská sú v meste Bogotá a medzinárodnom letisku José María Córdova v Medellíne. Z týchto miest môžete cestovať do La Macarena letecky alebo autobusom. Autobusy sú dostupné aj z miest Medellín, Bogotá a Villavicencio. Je dôležité pripomenúť, že cestovanie do tejto oblasti môže byť náročné, pretože v oblasti sa nachádza mnoho hôr a prírodných prekážok. Preto sa vám odporúča kontaktovať svojho cestovného agenta pred odchodom do oblasti, aby vám pomohol pri plánovaní a rezervácii ubytovania.

Národný park Caño Cristales je krásne miesto, ktorého krása pritiahne mnohých turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, nezabudnite si zabezpečiť kvalitné ubytovanie. V Kolumbii máte na výber mnoho možností, ktoré vám umožnia nájsť to najlepšie ubytovanie podľa vašich cienových možností. Kolumbijská kultúra a príroda sú neuveriteľné a budete si určite užívať svoj pobyt v tejto oblasti.


Dovolenka Kolumbia Caño Cristales


Kolumbia je krajina plná krásy a rôznorodých zážitkov. Väčšina turistov sa však vyhýba vnútrozemským oblastiam a sústredí sa skôr na pobyt na pláži v karibskom alebo tichomorskom pobreží. Ak však hľadáte niečo naozaj jedinečné, potom je pre vás tou správnou voľbou krvavo červený riečny kanál Caño Cristales.

Caño Cristales sa nachádza v oblasti Macarena v departemente Meta. K rieke vedie iba jedna cesta, preto sa sem nedostane veľa turistov. Táto oblasť je pre svoju nedostupnosť až do nedávnej doby prezývaná "nepriateľom mieru".

Keďže sa nachádza v zapadajúcom podnebí, až do 60. rokov boli všetky oblasti okolo rieky zaplavované. To sa zmenilo poľnohospodárskou činnosťou a tak sokoly, ktoré kedysi plachtili riekou, vyschli a z ľudských návrhov sa stala záhrada samotnej prírody.

Jeho voda, ktorá sa hovorí aj niekedy "rakovinou", je hladká a čistá a má krásnu karmínovú farbu. V čase, keď sa polia vrátia späť do svojich farieb, sa rieka stáva veľmi živou a farbenou.

Caño Cristales je známy mnohými názvami, vrátane "rakovej rieky", "rakievej rieky" a dokonca "regenbóvej rieky". Farby sa menia každých niekoľko dní, čo znamená, že každý deň vidíte niečo nové. Farby sa objavujú v jasnom ružovom tóne, zelenom, modrom, žltom a dokonca aj oranžovom, ak sú polia dobre zalievané.

Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Caño Cristales, by si mali dať pozor na to, kedy prídu, aby videli najlepšie farby. Rieka má sezónu od septembra do novembra a od decembra do júna, počas ktorej sú farby v najlepšom kolorite.

Cestou do Caño Cristales môžete objaviť aj iné úžasnosti, ako je vodopád Caño Canoas, ktorý má vysoké 60 metrov a je jedným z najvyšších v Kolumbii. V oblasti Macarena máte možnosť si viac naštudovať miestnu faunu a flóru, ktorá je rovnako farebná ako rieka.

Ak hľadáte dovolenku plnú zážitkov, ktorá vás nenechá chladnými, potom by ste určite mali navštíviť Caño Cristales. Farby rieky sú rovnako exotické, ako aj miestni zvieratá, a Kolumbia je možno najznámejšia pre svoje pláže, ale tento unikátny kúsok by sa nemal prehliadať.


Letenka Kolumbia Caño Cristales


Kolumbia je krajina plná prírodných zázrakov a krás, a jedným z tých najunikátnejších a najvýraznejších je bezpochyby rieka Caño Cristales. Táto rieka, ktorá sa nachádza v departemente Meta, je jedným z najkrajších prírodných divov na svete a poteší všetkých, ktorí ju navštívia svojou farebnosťou a krásou.

Letenka do Kolumbie, ktorá vás zavedie do departementu Meta, vás rozhodne neomrzí. Práve tu sa totiž nachádza národný park Serranía de la Macarena, ktorý je domovom fantastického prírodného divu – rieky Caño Cristales. Táto rieka má vďaka prítomnosti množstva rôznych rastlín a rias úplne nezvyčajné, pesničkársky sfarbenie – od zelenej až po ružovú, oranžovú a červenú.

Návšteva rieky Caño Cristales spočíva v prechádzke popri jej brehu, a to je úplne jednoznačne zážitok, ktorý si nenecháte ujsť. To, čo vám oko ukáže, bude pre vás tou najväčšou odmenou. Pestrá paleta farieb, ktoré odrážajú riasy a rastliny, ktoré k rieke patrí, vás neumožní odtrhnúť sa od krásy, ktorú tu nájdete.

Rieka Caño Cristales sa nachádza v oblasti, ktorá bola kedysi nebezpečná pre návštevníkov kvôli prítomnosti rôznych povstaleckých skupín. Dnes je však oblasť považovaná za bezpečnú a pre návštevníkov je pripravená množstvo služieb a ponúk, ktoré im umožnia preskúmať jednu z najkrajších piect na svete.

Cesta na leteniská v Kolumbii, ktoré vás zavedú na miesta, kde sa nachádzajú prírodné divy ako je rieka Caño Cristales, bude určite stáť za to. Kolumbia je krajina, ktorá má pre návštevníkov pripravené množstvo zážitkov a krás, a cesta po jej území by mala byť na každom zozname tých, ktorí ocenia prírodné krásy a unikátnosť. Rieka Caño Cristales patrí medzi tie najkrajšie ukážky toho, aká nadaná krajina je Kolumbia svojimi prírodnými divmi.


Počasie Kolumbia Caño Cristales


Kolumbia je krajina s rozmanitým klimatickým podnebím a neexistuje jednoznačný popis počasia pre celú krajinu. Ak sa však rozhodnete navštíviť oblasť Caño Cristales v Kolumbii, mali by ste sa pripraviť na teplé a vlhké podnebie.

Caño Cristales sa nachádza v Amazoňskom dažďovom lese, kde môže byť teplota vysoká až 30 °C a vlhkosť vzduchu môže dosiahnuť až 80 - 90 percent. Počas obdobia dažďov sa môžu vyskytnúť krátke záplavy, pričom v období sucha tokom môže úplne vyschnúť.

Najlepším obdobím na návštevu Caño Cristales je od júla do novembra, kedy je suché obdobie a voda v toku úplne čistá a jasná. V tomto období sa tiež môžete tešiť na príjemné a slnečné počasie, čo umožňuje ideálne podmienky na fotografovanie a užívanie si čarovného krajinného prostredia.

Je však dôležité pamätať na to, že počas každodenných výletov do prírodného rája Caño Cristales sa môže počasie meniť v priebehu dňa, preto je vhodné sa prinajmenšom pripraviť na ochladenie a prípadne aj dažďové prestávky.

Všetko závisí od vašej osobnej preferencie a podnebia, ktoré uprednostňujete. Avak, nech už rozhodnete, Kolumbia a oblasť Caño Cristales určite nie je nuda a ponúka úžasné príležitosti na objavovanie krásy prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Caño Cristales


1. Kde sa nachádza Caño Cristales?
Caño Cristales sa nachádza v Kolumbii v krajine Meta.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Caño Cristales?
Najlepší čas na návštevu Caño Cristales je v mesiacoch júl a august, keď sa najviac prejavuje plná krása rieky.

3. Ako dostať sa na Caño Cristales?
Caño Cristales sa nachádza v odľahlej oblasti Kolumbie, preto najlepšou možnosťou pre cestovateľov je letecky priletieť na letisko v meste Bogotá alebo Villavicencio a potom pokračovať na miesto odchodu vozidlom alebo turistickou agentúrou.

4. Je potrebné získať povolenie na návštevu Caño Cristales?
Áno, pre návštevu tejto oblasti je potrebné získať povolenie od národných parkov a pozemkov, kde sa nachádza rieka. Toto povolenie zvyčajne zabezpečuje turistická agentúra.

5. Je možné kúpať sa v rieke?
Nie, kúpanie v rieke nie je povolené, pretože je to chránená oblasť a zároveň sa neodporúča, pretože v tomto období sa v Caño Cristales nachádza veľa krokodílov, ktorí sú nebezpeční.

6. Aké sú možnosti ubytovania v blízkosti Caño Cristales?
V blízkosti Caño Cristales sa nachádza oblasť La Macarena, kde sú dostupné rôzne typy ubytovania vrátane hostincov, hotelov a bungalovov.

7. Je Caño Cristales otvorená pre turistov počas celého roka?
Nie, oblasť Caño Cristales nie je otvorená pre turistov počas celého roka. Preto by ste mali zistiť, ktoré mesiace sú vhodné na návštevu a potom si zabezpečiť vstupenky a ubytovanie vopred.

8. Aké sú možnosti pre pozorovanie prírody v oblasti Caño Cristales?
Caño Cristales je známa pre svoju krásnu prírodnú krajinku, a tak turisti sa môžu tešiť na pozorovanie rôznych druhov rastlín a živočíchov vrátane kvetov Ceiba pentandra a mnohých druhov vtákov a motýľov.

9. Je možné si urobiť výlet na Caño Cristales na vlastnú päsť?
Nie, kvôli obmedzeniam na návštevu a povoleniam je navštívenie Caño Cristales na vlastnú päsť veľmi ťažké. Preto sa odporúča zabezpečiť si výlet s turistickou agentúrou alebo cestovnou kanceláriou.

10. Je bezpečné navštíviť Caño Cristales ako samostatný turista?
Keďže oblasť Caño Cristales sa nachádza v odľahlej oblasti Kolumbie, nie je to miesto pre samostatných cestovateľov. Pre vašu bezpečnosť sa odporúča navštíviť túto oblasť s turistickou agentúrou alebo cestovnou kanceláriou.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky