Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kambodža Banteay Chhmar

Dovolenka Kambodža Banteay Chhmar


Dovolenka v Kambodži v oblasti Banteay Chhmar je ideálny spôsob, ako spoznať skutočnú kultúru a históriu tohto fascinujúceho juhovýchodného Ázijského štátu. Banteay Chhmar je v podstate obrovský rozsah ruín, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Kambodže. Je to archeologická lokalita, ktorá sa rozprestiera na viac ako 9 kilometroch štvorcových a bola postavená v polovici 12. storočia.

Banteay Chhmar bol kedysi jednou z najvýznamnejších mestských oblastí v Kambodži a dnes je považovaný za najväčšiu kráľovskú pevnosť z obdobia Khmerskej ríše. V súvislosti s týmto miestom sa spájajú také legendárne postavy ako kambodžský bojovník a obro či bažantí boh. V meste sa nachádzajú monumentálne obrazy bohov a s nimi súvisiace stavby, ktoré pamätajú na bohatú históriu tohto miesta.

Okrem krásnej kultúry a histórie, ktoré môžete objaviť v Banteay Chhmar, je tu mnoho ďalších vecí, ktoré si môžete užiť. Pre milovníkov prírody je táto oblasť ideálna na prehliadku okolitej krajiny, v blízkosti si môžete pozrieť rieku a vodopád, budete môcť sledovať krásne krajiny a okolité lesy s bohatým zelením. Táto oblasť je tiež ideálna pre výlety na bicykli alebo na chodníkoch, ktorými sa dostanete k samotným ruínám.

Ak hľadáte príjemné ubytovanie v mieste, ktoré ponúka pokojný pobyt v srdci Kambodže, Banteay Chhmar určite stojí za návštevu. V tomto mieste sa kombinujú historické pamiatky s krásnou prírodou a nezabudnuteľnou atmosférou. Preto ak sa pripravujete na dovolenku do Kambodže, nezabudnite zahrnúť do svojho programu aj navštívenie tejto úžasnej archeologickej lokality, ktorá sa stala cieľom mnohých turistov z celého sveta!


Počasie Kambodža Banteay Chhmar


V Kambodži sa počasie líši v závislosti od sezóny. Banteay Chhmar, rozložený na severozápade Kambodže, má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teploty v priebehu roka sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 35 °C.

V období sucha, ktoré sa začína v decembri a končí v máji, počasie v Banteay Chhmar je teplé a sucho. Teploty sú vyššie a vzduch je oveľa suchší, čo robí z tohto obdobia ideálnu sezónu pre návštevníkov. Denné teploty môžu dosiahnuť až do 35 °C, no noci sú opäť chladnejšie a teploty klesajú na približne 20 °C.

Obdobie dažďov v Banteay Chhmar, ktoré trvá od júna do novembra, prináša silné monzúnové zrážky. V tomto období je preto krajina zelenšia, no cestovanie v tomto období môže byť náročnejšie. Vlhkosť je oveľa vyššia a teploty sa zvyknú pohybovať okolo 30 °C. Monzúnové dažde sa väčšinou vyskytujú v skoro večerných hodinách, no môžu trvať aj po celý deň. Preto sa turisti vyhýbajú tomuto obdobiu a radšej návštevujú Banteay Chhmar počas obdobia sucha.

Celkovo, keď naplánujete svoju cestu do Banteay Chhmar, je ideálne navštíviť toto miesto v období sucha, keď sú teploty príjemné a cesty sú suché. Avšak aj keď sa rozhodnete navštíviť oblasť počas obdobia dažďov, nebudete sklamaní. Miestne obyvateľstvo považuje monzúnové obdobie za najkrajšie obdobie v roku vzhľadom na zelené a živé prostredie, ktoré sa ukazuje počas tohto obdobia. Samozrejme, ak sa na vašom cestovaní vyskytnú počasie a klimatické podmienky, môže to ovplyvniť podmienky cestovania a vaše zážitky, ale vždy je to súčasťou každej cesty.


Ubytovanie Kambodža Banteay Chhmar


Kambodža je krásna krajina v Južnej Ázii, ktorá privíta návštevníkov svojou neopakovateľnou kultúrou, históriou a prírodou. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Banteay Chhmar, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Kambodže a je domovom jedného z najkrajších a najpôsobivejších chrámov v kraji.

Vzhľadom na to, že Banteay Chhmar nie je tak populárne ako iné miesta v Kambodži, nemá veľa hotelov a ubytovacích zariadení. Avšak návštevníci si môžu vybrať z niekoľkých možností, ktoré sú k dispozícii.

Jednou z najlepších možností je ubytovanie v podkrovných chatkách, ktoré sú postavené v tradičnom kambodžskom štýle. Tieto chatky sú postavené na drevených pilieroch a majú strechu z palmových listov. Majú jednoduchý, ale útulný interiér s posteľami a zariadeniami, ako sú ventilátory a sprchy. Chatky sú vzdialené od ostatných ubytovacích zariadení, čo z nich robí skvelé miesto na relax, oddych a oddelenie sa od mesta.

Ďalšou alternatívou je ubytovanie v miestnej rodine. V tomto prípade si návštevníci môžu užiť autentickú kambodžskú kultúru a životný štýl. Rodina bude poskytovať návštevníkom jedlo, ktoré je jedným z najväčších pokladov Kambodže. Hostia si môžu pozrieť aj okolie a navštíviť miestnu dedinu.

Poslednou možnosťou sú ubytovania v niektorých z hotelov v blízkosti Banteay Chhmar. Tieto hotely poskytujú pohodlné a moderné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú služby ako sú klimatizácia, TV a vlastné kúpeľne. Hotely májú aj iné zariadenia ako reštaurácia, bar a bazén.

Nezáleží na tom, akú možnosť si návštevníci zvolia, Banteay Chhmar ponúka úchvatné výhľady a históriu, ktorú si môžu návštevníci užiť v každom ubytovaní. Preto nie je na škodu, ak návštevníci si zarezervujú viac ako jeden pobyt a vychutnajú si Banteay Chhmar z rôznych uhlov pohľadu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Banteay Chhmar


1. Čo je Banteay Chhmar?
Banteay Chhmar je historické miesto s rušninami templu v oblasti severozápadného Kambodže.

2. Kedy bol Banteay Chhmar postavený?
Banteay Chhmar bol postavený v 12. a 13. storočí.

3. Aké sú vstupné poplatky pre návštevu Banteay Chhmar?
Vstupné poplatky sú 10 dolárov za jednu osobu. Deti do 12 rokov sú oslobodené od poplatku.

4. Koľko času by ste mali venovať návšteve Banteay Chhmar?
Návšteva Banteay Chhmar trvá zvyčajne asi tri až štyri hodiny.

5. Aké sú lepšie ročné obdobia pre návštevu Banteay Chhmar?
Najlepšie ročné obdobia na návštevu Banteay Chhmar sú medzi novembrom a aprílom. Počas tohto obdobia je počasie suché a menej horúce.

6. Je nutné si zobrať so sebou vodu na návštevu Banteay Chhmar?
Áno, je dôležité mať so sebou veľa vody, pretože počasie môže byť veľmi horúce a suché.

7. Je tam v Banteay Chhmar k dispozícii doprava?
Áno, k dispozícii sú rôzne možnosti dopravy, vrátane tuk-tukov a motorkárskych prenájmov.

8. Ktoré ďalšie miesta v okolí Banteay Chhmar by som mal navštíviť?
Najlepšie miesta na návštevu v okolí Banteay Chhmar zahŕňajú Angkor Wat, Angkor Thom a Siem Reap.

9. Je tam v Banteay Chhmar možnosť ubytovania?
Áno, tam sú niekoľko možností ubytovania v oblasti Banteay Chhmar, vrátane hotelov a ubytovní.

10. Je nutné sa pred návštevou domáceho územia podrobiť očkovaniu?
Áno, pred návštevou Kambodže je nutné sa očkovať proti určitým chorobám. Odporúčame sa poradiť s lekárom alebo cestovnou klinikou.


Letenka Kambodža Banteay Chhmar


Ak plánujete cestu do Južnej Ázie, Kambodža určite patrí na zoznam krajín, ktoré by ste mali navštíviť. Táto krajina ponúka nádherné historické pamiatky, úžasné prírodné scenérie a príjemných ľudí. Ak hľadáte skutočne unikátne zážitky, prečo si teda nezvážiť letenku do Banteay Chhmar?

Banteay Chhmar je malé mestečko nachádzajúce sa v severozápadnej oblasti Kambodže. Jeho najväčšou atrakciou sú ruiny chrámu z 12. storočia, ktoré sú ako náklad z expedície do neznáma.

Ak sa chystáte do Banteay Chhmar, najlepšou možnosťou je získať letenku do Siem Reapu. Z tohto miesta je potom možné si prenajať dopravu v podobe tuk-tukov, motocyklov alebo automobilov, čím sa dostanete k cieľu za približne tri hodiny.

Ruiny chrámu Banteay Chhmar sú jedinečným príkladom architektúry z obdobia Kmerského impéria. V krajobrazu uprostred riadenej džungle sú pozostatky takmer stovky veľkých chrámov, s množstvom zvyškov soch a bas-reliefov. Napriek tomu, že sú to ruiny, ich rozsah a detaily sú na živých kamenoch impozantné a zároveň dojímavé, pretože sú plné historického a kultúrneho významu pre domorodcov.

Okrem obdivovania krásy chrámu Banteay Chhmar a jeho okolia v okolí je tiež obrovské množstvo príležitostí na objavovanie miestnej kultúry. Sú tam rôzne farmy, vodopády a dedinky, ako aj tradičné trhy, kde sa predávajú farby ako slávne bavlnené rúška a koberce z rajských paliet.

Celkový dojem z Banteay Chhmar je taký, že nezostanete sklamaní. Táto oblasť ponúka unikátne zážitky v kombinácii s fascinujúcou história a ľudskou kultúrou. Pre skutočných dobrodruhov, ktorí sa neboja zahryznúť sa do miestnej kultúry, by to mohlo byť ideálne miesto na návštevu. Ak ste ešte nikdy nestáli tvárou v tvár natoľko neverejnej histórii, určite by ste sa mali pokúsiť navštíviť chrám Banteay Chhmar a vidieť, čo tento klenot v skutočnosti ponúka.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky