Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Juhoafrická republika St. Lucia Wetlands

Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika St. Lucia Wetlands


Otázka: Čo je St. Lucia Wetlands?
Odpoveď: St. Lucia Wetlands je národný park v Juhoafrickej republike, ktorý bol vyhlásený UNESCO svetovým dedičstvom v roku 1999. Nachádza sa na východnom pobreží krajiny v provincii KwaZulu-Natal.

Otázka: Aké zvieratá môžem vidieť v St. Lucia Wetlands?
Odpoveď: V národnom parku St. Lucia Wetlands sa môžete stretnúť s veľkým množstvom zvierat vrátane slonov, nosorožcov, hrochov, krokodílov, papagájov, opíc a ďalších druhov vtákov a zvierat.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu St. Lucia Wetlands?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu St. Lucia Wetlands je v období sucha od apríla do septembra, keď je menej daždivé počasie a zvieratá vyhľadávajú vodu.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v St. Lucia Wetlands?
Odpoveď: V St. Lucia Wetlands môžete podnikať viacero aktivít vrátane safari, raftingu, potápania, plávania v lagúne, prechádzok v prírode, návštevy miestnych obcí a ďalších.

Otázka: Aké ubytovanie je k dispozícii v St. Lucia Wetlands?
Odpoveď: V národnom parku St. Lucia Wetlands je k dispozícii rôzne ubytovanie vrátane kempovania, chatiek, lodí a polpenzií.

Otázka: Je potrebné mať očkovanie pred návštevou St. Lucia Wetlands?
Odpoveď: Pred návštevou Juhoafrickej republiky a St. Lucia Wetlands sa odporúča navštíviť lekára a informovať sa o potrebných očkovaniach a liekoch proti chorobám ako malária či hepatitída.


Dovolenka Juhoafrická republika St. Lucia Wetlands


St. Lucia Wetlands je unikátna dovolenková destinácia v Juhoafrickej republike. Táto oblasť je historicky dôležitá pre svoju biodiverzitu a zachovaný ekosystém, ktorý je chránený ako svetové dedičstvo UNESCO.

St. Lucia Wetlands sa nachádza na východnom pobreží Juhoafrickej republiky v provincii KwaZulu-Natal. Je to úžasná oblasť, ktorá ponúka návštevníkom rôzne druhy zážitkov, od safari, kajakovania až po prechádzky po pláži.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá zahrňuje exotické prírodné krajiny a dobrodružné aktivity, potom je St. Lucia Wetlands tou správnou voľbou. Oblasť ponúka niekoľko zaujímavých aktivít pre turistov.

Jeden z najpopulárnejších zážitkov je safari, ktorý ponúka možnosť vidieť divé zvieratá (vrátane slonov, krokodílov, morských levov, antilop a iných). Safari dokážu zabezpečiť skúsení miestni sprievodcovia a turistom poskytnú nezabudnuteľné zážitky.

Kajakovanie je ďalšou zaujímavou aktivitou a turisti si môžu užiť krásy mokradí s viac ako 800 rôznymi druhmi rastlín a zvierat. Pláže v St. Lucia Wetlands sú tiež skvelým miestom na oddych a relaxáciu, s pozoruhodnou scenériou okolo.

Nebudete sklamaní ani pokojom a kľudom, ktoré ponúka táto oblasť. Mnohé hotely a ubytovacie služby sú zamerané na uvoľnenie a relaxáciu svojich hostí. Hotely v St. Lucia Wetlands sú zväčša ekologické a usilujú sa o minimalizovanie svojho vplyvu na prírodu.

Okolo St. Lucia Wetlands sú tiež iné zaujímavé miesta, ktoré by stáli za návštevu. Patrí sem aj národný park Hluhluwe-Imfolozi, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat vrátane slonov, rýb, a pár druhov levov.

Celkovo, St. Lucia Wetlands je skvelou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí hľadajú exotiku a dobrodružné zážitky. S nádhernou prírodou, ktorú si môžete užiť pri surfovaní, kajakovaní alebo na prechádzkach, ponúka táto oblasť niečo pre každého. Ak hľadáte zahraničnú dovolenku s farebnými a veľkolepými krajnami, tak neváhajte a zvážte St. Lucia Wetlands!


Ubytovanie Juhoafrická republika St. Lucia Wetlands


Juhoafrická republika je úchvatná krajinou s tisíckami krásnych miest a destinácií. Jednou z nich je aj St. Lucia Wetlands, ktorý je významnou destináciou pre milovníkov prírody a divokého života v JAR.

St. Lucia Wetlands, tiež známy ako iSimangaliso Wetland Park, sa nachádza v provincii KwaZulu-Natal, východne od Johanesburgu. Nachádza sa na pobreží Indického oceánu a ponúka návštevníkom jedinečné prírodné scenérie a nezabudnuteľné zážitky.

Park sa rozprestiera na ploche 332 000 hektárov a patrí medzi najväčšie prírodné rezervácie v Afrike. St. Lucia Wetlands je známy pre jeho rozmanitý ekosystém a bohatstvo divokej zveri a rastlín. Táto oblasť bola vyhlásená za Svetové dedičstvo UNESCO pre jej jedinečnosť a biodiverzitu.

Rezervácia obsahuje približne 120 km pobrežia, ktoré je domovom pre delfíny, morské želvy a iné morskejfaunu. Ďalej je tu oblasť kde sa vyskytuje hipopotam a krokodily.V parku nájdeme takoso štyri rôzne ekosystémy, od pobrežia Indického oceánu až po sladkovodné jazerá, vlhké plániny a trváce jazery, ktoré tým pádom poskytujú útočisko a príležitosť na príležitostné pozorovanie vtáctva a iných zvierat.

Ak hľadáte ubytovanie v St. Lucia Wetlands, máte pri výbere z mnohých možností. Môžete sa ubytovať v luksusných hoteloch a horských rezortoch alebo v nádherných bungalovoch priamo v parku.

Niektoré z najpopulárnejších miest na ubytovanie v St. Lucia Wetlands zahrňujú Elephant Lake Hotel, Mseni Lodge, Pakamisa Private Game Reserve a Kosi Forest Lodge.

Ubytovanie v St. Lucia Wetlands ponúka vynikajúce príležitosti na poznávanie prírodného bohatstva Juhoafrickej republiky a záujemcovia sa môžu pripojiť na prehliadky a safari, ktoré sú organizované vedúcimi parku.

Celkovo, St. Lucia Wetlands je fascinujúca oblasť, ktorá určite stojí za to navštíviť, ak ste v Juhoafrickej republike. Ak si plánujete vydať sa na safari, nezabudnite vziať so sebou kameru, ktorá zachytí nezabudnuteľné momenty v tejto jedinečnej prírodnej oblasti.


Počasie Juhoafrická republika St. Lucia Wetlands


Juhoafrická republika je krajina plná kontrastov a zaujímavých prírodných krás. Medzi najkrajšie miesta tohto afrického štátu patrí aj národný park St. Lucia Wetlands. Tento park sa nachádza na východnom pobreží Juhoafrickej republiky, v provincii KwaZulu-Natal.

St. Lucia Wetlands je veľký komplex chránených oblastí, ktorý zahŕňa rozsiahle mokrade a sladkovodné jazerá, bažiny a lesy. Tento územie je známe svojou bohatou a rôznorodou faunou a florou a je jedným z najdôležitejších miest pre ochranu ohrozených druhov zvierat a rastlín.

Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené prostredím, v ktorom sa nachádza. V letných mesiacoch, ktoré sú v Juhoafrickej republike od decembra do marca, teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 30 °C a maličký počet dní s dažďom. To znamená, že je to obdobie, kedy je najvhodnejšie sa vybrať na piknik do parku alebo na pláž, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a kúpanie v Juhoozadnom Atlantiku.

Na druhej strane, v zimných mesiacoch, ktoré priam začnú v máji a končia v auguste, sú teploty v parku nižšie, pohybujú sa okolo 20-25 °C a pomerne časté sú aj dažde. To však neznamená, že by ste sa nemohli vybrať na prechádzku po parku, pretože momenty, keď sa rozohne dažďový prekvapenie sú skutočne úžasné a sú často súčasťou tvorby živých snehových gúľ.

Celkovo možno povedať, že počasie v St. Lucia Wetlands je pomerne príjemné po celý rok. Každé obdobie prezentuje niečo nové a zaujímavé, a to nielen pre návštevníkov z Juhoafrickej republiky, ale aj pre návštevníkov z celého sveta. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Juhoafrickej republiky, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára aj návštevu St. Lucia Wetlands. Určite nebudete ľutovať.


Letenka Juhoafrická republika St. Lucia Wetlands


Ak plánujete cestovať do Juhoafrickej republiky, nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť národný park St. Lucia Wetlands. Tento park je zároveň zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO, čo je iba jeden z mnohých dôvodov, prečo by ste nemali túto destináciu prehliadnuť.

Je to miesto, kde sa stretáva niekoľko druhov ekosystémov, a to vrátane močiarov, lagún, slaných plôch a zalesnených oblastí. Môžete tu cestovať po rieke St. Lucia a sledovať slony, krokodíly, hyeny a ďalšie divoké zvieratá. V parku sa nachádza aj jedna z najväčších populácií morských korytnačiek na svete, kde môžete vidieť, ako sa vylievajú z vajec alebo ako sa mladé korytnačky plazia späť do mora.

St. Lucia Wetlands je dokonalým miestom na turistiku a fotografovanie prirodzených krás. V parku nájdete aj mnoho miest na piknik, pretože miesto ponúka mnoho zelených trávnikov a priestoru na oddych.

Letenka z Bratislavy do Juhoafrickej republiky môže byť v súčasnosti relatívne dostupná, ak si naplánujete cestu s dostatočným predstihom. Pre rýchlejší prístup doporučujeme let do hlavného mesta Juhoafrickej republiky Johannesburgu a z neho si nájsť spoj do mesta St. Lucia, ktoré sa nachádza v blízkosti parku.

Záverom môžeme povedať, že návšteva parku St. Lucia Wetlands je určite jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť počas svojej cesty do Juhoafrickej republiky. Táto destinácia je vhodná pre rodiny s deťmi, priateľov či sólových cestovateľov. Všetci milovníci prírody tu majú možnosť vidieť to, čo k tomuto miestu neoddeliteľne patrí – a to jeho bohatú a rozmanitú faunu a flóru.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky