Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Jordánsko Umm ar-Rasas

Počasie Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajinou, kde sa stretáva arabská kultúra s bohatou históriou. Krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je Umm ar-Rasas, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Okrem bohatých historických pamiatok však túto oblasť charakterizuje aj jej klimatické podmienky.

Umm ar-Rasas sa nachádza v strednej Jordánsku a nachádza sa na západnom okraji púšte Wadi Rum. Táto oblasť má semiaridné podnebie, čo znamená, že tu bývajú dlhé a horúce letá a krátke a mierne zimy. Práve v lete, teda hlavnej turistickej sezóne, môže byť teplota natoľko vysoká, že turisti by si mali byť vedomí zdravotného rizika. Priemerná maximálna teplota sa v júli pohybuje okolo 35 °C a v auguste ešte o niečo vyššie, čo môže byť pre niektorých turistov ťažké zvládnuť. Preto sa odporúča návšteva Umm ar-Rasas mimo obdobia leta.

Zima vo Umm ar-Rasas môže byť chladná, no nie príliš drsná. Teploty klesajú na priemernú minimálnu teplotu okolo 5 °C, no deň môže stále byť pomerne príjemný a priemerné maximálne teploty sa približujú k 17 °C. V zime sa taktiež môžu vyskytnúť miernie zrážky, ktoré sú následkom vplyvu Stredozemného mora.

Jarné a jesenné mesiace sú v tejto oblasti veľmi príjemné. Súčasne s prírodou, ktorá kvitne, aj počasie sa stáva menej extrémnym. Teploty sú v jarných mesiacoch okolo 20 °C - 25 °C, ale aj v jeseni návštevníci môžu počítať s príjemným počasím s priemernými teplotami okolo 23 °C.

Celkovo sa dá povedať, že návšteva Umm ar-Rasas je najlepšia počas jarných a jesenných mesiacov, keď nie sú také horúce teploty a je príjemnejšie a bezpečnejšie cestovať. Aj keď leto býva teplé a horúce, príliš kritická teplota pre turistov sa nevyskytuje až tak často. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, mali by ste však byť pripravení na extrémne teploty a zabezpečiť si primerané oblečenie a zásoby vody.


Letenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko, krajina bohatá na históriu, krásne krajiny a príjemných ľudí, ktorej súčasťou môže byť aj návšteva malého mesta Umm ar-Rasas.
Čo sa týka dopravy, jednou z možností je letovisko Queen Alia v Ammane, kde je možné zároveň využiť služby priamo na mieste. Umm ar-Rasas sa nachádza v južnej oblasti Jordána, kde vládla v minulosti klasická civilizácia a jej kultúra a história sú čarovné a fascinujúce.

V posledných rokoch sa turizmus v tejto oblasti zvýšil a mesto Umm ar-Rasas sa stalo jedným z najatraktívnejších miest, ktoré turisti v Jordánsku navštevujú. Jednou z najväčších atrakcií mesta je olivový háj, ktorý patrí medzi najstaršie v oblasti, a ktorý turistov láka svojimi krásnymi farbami a svojou históriou.

Umm ar-Rasas je čarovné miesto pre milovníkov histórie, pretože ponúka nádherné pamiatky a starodávne množstvo krásnych drevených domov a chrámov s krásnou architektúrou. V druhej časti mesta sa pozorovateľ vie obdivovať slávne pamiatky z Rímskej ríše, ktorá sa nachádzala v tejto oblasti a ktorej prvky sú v meste dodnes silne viditeľné. Tri pamiatky z rímskej doby, ktoré sa napokon dostali do svetového dedičstva UNESCO, sú teraz k dispozícii k obdivovaniu turistov a pozorovateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, určite sa vyberte s brazdou: navštívte rímske pamiatky, prejdite sa po prekrásnej prírode a nikdy nezabudnite, že Jordánsko je miestom, kde sa architektúra, história a nádherný krajinný obraz spojili so súčasnou atmosférou a prirodzenou eleganciou jedinečným spôsobom.


Ubytovanie Jordánsko Umm ar-Rasas


Ak hľadáte pokojné a kultúrne zážitky v Jordánsku, mali by ste určite zvážiť ubytovanie v meste Umm ar-Rasas. Toto mesto sa nachádza asi 30 kilometrov východne od mesta Madaba a je známe svojimi úžasnými archeologickými lokalitami a pokojnou atmosférou.

Pri hľadaní ubytovania v Umm ar-Rasas si môžete vybrať z niekoľkých možností. Existujú tu hotely, penzióny a súkromné izby, ktoré môžu byť pre zahraničných hostí najlepšou voľbou. Veľkou výhodou ubytovania v Umm ar-Rasas je to, že sa nachádza v blízkosti mesta Madaba, ktoré je známe svojím množstvom kultúrnych zážitkov a kvalitných reštaurácii.

Ak ste pristať na hotel, môžete pozrieť do Priests' House Hotel, ktorý ponúka klimatizované izby s balkónom alebo terasou s výhľadom na záhradu a zdarma wifi. Súkromné izby v Reem Najd Hotel sú tiež k dobrej voľbe s tv, kúpeľňou a vzduchom podmieneným prostredím.

Tí, ktorí sa chcú vrátiť v čase a zažiť, ako kedysi vyzerali staroveké mesto, majú možnosť ubytovať sa v tradičných vybavených domoch s hlbokými kúpeľňami vytesanými do kamene.

Umm ar-Rasas ponúka množstvo kultúrnych zážitkov, vrátane unikátneho UNESCO svetového dedičstva - stredoveké mozaiky, ktoré sú rozhodujúcou súčasťou jordánskej histórie. Vo meste sa tiež nachádza viacero starovekých chrámov, mešít a pevností, ktoré hostia proud kultúrneho diania.

Okrem toho sa môžete plaviť po krásnych vodných cestách, navštíviť miestne obchody a trhoviská a ochutnať miestne kulinárske špeciality. V blízkosti Umma ar-Rasas sa tiež nachádza mesto Mafraq, ktoré je známe svojimi lesmi a piesočnými dunami.

Celkovo je Umm ar-Rasas ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v blízkosti kultúrnej dedičstva Jordánska a zároveň sa chcú oddýchnuť v pokojnom prostredí. Ubytovanie tu nie je drahé a ponúka množstvo možností, ktoré si môžete vychutnať. Určite by ste tu mali stráviť niekoľko dní pri návšteve Jordánska.


Dovolenka Jordánsko Umm ar-Rasas


Jordánsko je krajina bohatá na kultúrnu dedinu a históriu, ktorá ponúka mnoho miest pre zvedavého cestovateľa, ktorý chce objaviť nové miesta a zážitky. Jednou z takých destinácií je Umm ar-Rasas.

Umm ar-Rasas je malá dedinka v južnej časti Jordánska, ktorá sa nachádza asi 30 kilometrov juhovýchodne od mesta Madaba. Je prekrásne miesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do 5. storočia a zahrňuje rímsku a byzantskú éru.

Toto miesto slúžilo ako dôležitý vojenský a obchodný uzol v oblasti, a preto bolo veľmi obľúbené medzi mnohými národmi a kultúrami. V Umm ar-Rasas sa nachádza mnoho pamiatok a pamätníkov, z ktorých najznámejšie sú chrámy zasvätené Pantheonu, svätému Michalovi a svätej Zlatici.

Chrám Pantheonu bol postavený v 5. storočí a bol určený pre kresťanov, ktorí oslavovali boha s mnohými tvárami. Chrám svätého Michala sa datuje až do 6. storočia a bol postavený na počesť svätého Michala z Archanđela. Chrám svätej Zlatici bol vystavaný v 8. storočí a je najväčší z týchto chrámov.

Okrem chrámov sa v Umm ar-Rasas nachádza aj množstvo malých kaplniek, altárov a kláštorných budov. Väčšina z týchto budov je stále dobre zachovaná aj napriek tomu, že ich nikto neužíva.

Umm ar-Rasas je skutočne poklad pre milovníkov histórie a archeológie. Okrem toho, je to miesto, ktoré ponúka aj krásne prírodné scenérie, ktoré sú obklopené zelenými poliami a horami.

Ak chcete navštíviť Jordánsko, nezabudnite sa zastaviť v Umm ar-Rasas. Toto miesto vám ponúka neopakovateľnú príležitosť vidieť úžasné umelecké diela a postaviť sa do histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm ar-Rasas


Q: Čo je Umm ar-Rasas?
A: Umm ar-Rasas je archeologická lokalita nachádzajúca sa v Jordánsku.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Umm ar-Rasas?
A: Vstupné poplatky sú 3 JOD pre dospelých a 1 JOD pre deti.

Q: Aké sú otváracie hodiny Umm ar-Rasas?
A: Lokalita je otvorená pre návštevníkov denne od 8:30 hod. do 16:30 hod.

Q: Čo je možné vidieť v Umm ar-Rasas?
A: Umm ar-Rasas je známe pre svoje byzantské mozaiky, ktoré sú na mieste stále zachované. Okrem toho môžete vidieť aj zvyšky starobylých kostolov a kaplniek.

Q: Je potrebné si pred návštevou Umm ar-Rasas kúpiť vstupenku vopred?
A: Nie, vstupenky na mieste je možné zakúpiť priamo na vstupnej bráne.

Q: Je v Umm ar-Rasas možné niečo ochutnať?
A: Nie, na mieste nie sú žiadne prevádzky s občerstvením alebo pitnými režimami. Odporúča sa preto si so sebou priniesť dostatok vody a občerstvenia.

Q: Dá sa v Umm ar-Rasas ubytovať?
A: Nie, na mieste nie sú žiadne ubytovacie možnosti. V blízkom okolí však nájdete viacero hotelov a ubytovní.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky