Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Jordánsko Madaba Map

Letenka Jordánsko Madaba Map


Cestovanie je pre mnohých ľudí otvorením dverí do sveta nových zážitkov, kultúr a miest na zemi. Ak sa aj vy práve rozhodujete, kam by ste sa radi vybrali, jednou z možností by mohla byť krajina Jordánsko. Tá vám ponúka nielen krásne prírodné scenérie a úžasné kúsky architektúry, ale aj zaujímavé miesta, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou histórie tohto regiónu. Medzi také určite patrí aj mesto Madaba, ktoré je známe hlavne pre svoju Mapu Madabskú, datovanú do 6. storočia nášho letopočtu.

Ak chcete teda navštíviť práve túto oblasť, určite by ste si mali nájsť vhodnú letenku. V súčasnosti máte na výber z niekoľkých leteckých spoločností, ktoré operujú na tejto trase. Medzi tie najpopulárnejšie patrí napríklad spoločnosť Qatar Airways, ktorá ponúka priamy let z Bratislavy do Jordánska.

Cena letenky sa pohybuje od približne 400 eur a môže sa líšiť v závislosti na termíne a poľnohospodárskej sezóne. Ak by ste však radi cestovali s niektorou z luxusných leteckých spoločností, tak napríklad Emirates je pre vás skvelou voľbou. Táto spoločnosť ponúka letenky s cieľovou destináciou Ajman, ktorá sa nachádza len zhruba o hodinu jazdy autom od Madaby.

A čo sa týka miest, ktoré by ste mali navštíviť, určite by ste sa nemali nechať ujsť práve Mapu Madabskú. Tá bola pôvodne umiestnená na podlahe krstiteľskej baziliky v Madabe a obsahuje zobrazenie zemského povrchu od Stredozemného mora až po Arabský polostrov. Ide o jednu z najstarších známych zobrazení tohto druhu vôbec a preto je obľúbenou turistickou atrakciou.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je návšteva hradu Kerak, ktorý predstavuje jeden z pevnostných komplexov z križiackych čias. Ide o monumentálne stavby, ktoré pôvodne slúžili na ochranu územia pred nepriateľmi.

Ak by ste si radi pozreli trochu riadne prírody, nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť aj mesto Petra, ktoré býva nazývané aj "zlaté mesto". Nachádza sa v centre púšte a vyniká najmä pre svoje unikátne skaly a jaskyne, ktoré sú vytesané vo veľkom formáte na skalách.

Väčšina cestovateľov však radšej zvolí potapanie alebo plávajú v Mŕtvom mori. Táto slaná voda je niekoľkonásobne slanájšia ako hocijaká iná morská voda na zemeguli a jej slzne sú považované za upokojujúce a liečivé.

Veríme, že ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko a najmä mesto Madaba a jej okolie, prežijete nezabudnuteľné zážitky a vrátite sa s plnou hlavou spomienok.


Ubytovanie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je krajina, ktorá očarí každého návštevníka svojou krásou a bohatou históriou. Nachádza sa tu mnoho miest, ktoré sú plné kultúrneho a historického dedičstva, ktoré stoja za to objaviť. Jedným z takýchto miest je Madaba, kde sa nachádza fascinujúca mozaika Madaba Map.

Ak sa rozhodnete navštíviť Madabu, určite sa budete chcieť ubytovať v blízkosti tejto skvostnej atrakcie. Tu je niekoľko odporúčaní na ubytovanie v Madabe Map.

King's Way Hotel
King's Way Hotel je jeden z najlepších hotelov v Madabe. Ponúka pohodlné ubytovanie s klimatizáciou a televíziou s plochou obrazovkou. K dispozícii je tiež vonkajší bazén, sauna a masáže. Navyše, hotel sa nachádza iba 5 minút chôdze od kostola sv. Jiří a Madaba Map.

Grand Hotel Madaba
Grand Hotel Madaba je moderný a elegantný hotel, ktorý ponúka vynikajúce ubytovanie v centre mesta. V jeho izbách sú klimatizácia, LCD televízie a súkromné kúpeľne. Hostia sa môžu tešiť na čerstvé raňajky a tradičné jordánske špeciality v reštaurácii hotela. Okrem toho, Grand Hotel Madaba sa nachádza len kúsok od Madaba Map.

Mosaic City Hotel
Ak hľadáte ubytovanie s charakterom, Mosaic City Hotel je ideálnou voľbou. Tento hotel ponúka príjemné a pohodlné ubytovanie v izbách zdobených tradičnými mozaikami. Všetky izby sú klimatizované a majú súkromné kúpele. Hostia sa môžu potešiť na stredomorskú a tradičnú jordánsku kuchyňu v reštaurácii hotela.

Queens Inn
Queens Inn je rodinný hotel, ktorý sa nachádza v srdci mesta. Ponúka príjemné ubytovanie v izbách s bezplatným Wi-Fi pripojením a klimatizáciou. Hostia tu nájdu pokojnú atmosféru a môžu si vychutnať tradičnú jordánsku kuchyňu.

Madaba Map je nepochybne jednou z najfascinujúcejších atrakcií v Madabe a určite stojí za to si ju pozrieť. Návšteva tohto miesta bude o to príjemnejšia, ak sa ubytujete v blízkosti. Vyberte si ubytovanie z nášho zoznamu a načerpajte energiu pred nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo neopakovateľných zážitkov. Nie je to len krajina s bohatou históriou a kultúrou, ale zároveň ju obklopuje krásna príroda a príjemné podnebie. Jedným z najnavštevovanejších miest v Jordánsku je mesto Madaba, ktoré je známe predovšetkým pre svoju Madabskú mapu.

Madabská mapa je jednou z najstarších kresieb Jeruzalema, ktorá bola vytvorená v 6. storočí na podlahe v katedrále sv. Jiřího v Madabe. Má obdĺžnikový tvar a zobrazuje celý Jeruzalem vrátane chrámu a námestia. Vznikla v dobe, kedy bola kresba map ešte veľmi vzácna a jej vytvorenie bolo naozaj náročné. Pre tých, ktorí sú zanietení pre históriu a kultúru, je návšteva Madaby a preskúmanie mapy jedinečnou príležitosťou.

Okrem toho, Madaba ponúka aj množstvo iných miest, ktoré sa oplatí navštíviť. K dispozícii sú napríklad rímske pamiatky, ktoré sú veľmi dobre zachovalé a prírodné krásy, ako je napríklad Jordánska dolina. Okrem toho, v Madabe sa nachádza aj množstvo trhov, na ktorých sa dajú zakúpiť rôzne suveníry, ako aj miestne delikatesy a pochutiny.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú oddych a relax, sú k dispozícii mnohé luxusné hotely a wellness centrá, ktoré zaručia pohodlný pobyt a oddych po dlhom dni strávenom objavovaním krás Madaby.

Dovolenka v Jordánsku môže byť neuveriteľným zážitkom, ktorý si návštevníci navždy zapamätajú. Ak ste zanietení pre históriu, kultúru a prírodu, Madabská mapa a mesto Madaba určite nepatrí vynechať z vášho itinerára.


Počasie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Ako každá iná krajina má aj Jordánsko svoje výnimočné kúsky, ktoré by mali zaujímať turistov všetkých vekových kategórií.

Medzi týmito kúskami sa nachádza Madabská Mapa, starobylá mozaiková mapa Jeruzaléma a Blízkeho východu, ktorá je ukrytá v kostole svätého Jiří v Madabe.

Kostol svätého Jiří sa nachádza na juhu Jordánska a patrí k najstarším kresťanským pamiatkam v krajine. Najviac zaujímavou vecou však je Madabská Mapa, ktorá bola objavená v roku 1896 počas renovácie kostola.

Madabská Mapa je považovaná za najstaršiu oznámenú mapu Jeruzaléma a Blízkeho východu. Mapa má vysokú histórickú, kultúrnu a náboženskú hodnotu, a pretože bola vytvorená v 6. storočí, poskytuje pohľad na to, ako bolo v tej dobe Blízkeho východu.

Avšak, zatiaľ čo mnoho turistov prichádza do Jordánska vidieť Madabskú Mapu, mali by si tiež uvedomiť počasie. Jordánsko má extrémne podnebie, kde sa najvyššie teploty dosahujú až cez 40 stupňov. V oblasti Madaby sú letá horúce a suché, ale zimy sú jemné a daždivé.

V lete je dôležité nosiť ľahké bavlnené oblečenie a obuv, ktorá vám umožní pohodlné prechádzky po Madabe a okolitých oblastiach. V zime by ste si mali vziať so sebou oblečenie, ktoré vás ochráni pred zimou v noci, ale zároveň vám bude umožňovať s voľnosťou sa pohybovať po meste.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a Madabu, nezabudnite na kvalitné opaľovací krém a pitie vody, pretože zdravie je prvou prioritou.

S Madabskou Mapou, ktorá predstavuje jedinečnú históriu a kultúru Blízkeho východu, a so zaujímavým jordánskym počasím, bude návšteva tohto miesta, aj keď náročná, určite nezabudnuteľnou.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Madaba Map


Otázka: Čo je Madabská mapa?
Odpoveď: Madabská mapa je staroveká mozaiková mapa, ktorá bola vytvorená v 6. storočí a nachádza sa v Bazilike sv. Jiří v Madabe v Jordánsku.

Otázka: Aké je jej zloženie?
Odpoveď: Mapa je zložená z mozaikových dlaždíc, ktoré sú zafarbené a tvarované sklenenými kamienkami.

Otázka: Čo zobrazuje Madabská mapa?
Odpoveď: Mapa zobrazuje Jeruzalem a okolité oblasti, vrátane Jordánska, Izraela a Egypta. Zobrazuje tiež rieky a hory v oblasti.

Otázka: Aký bol účel Madabskej mapy?
Odpoveď: Účel mapy nie je úplne známy, ale predpokladá sa, že bola vytvorená ako náboženský artefakt alebo ako praktický nástroj pre pútnikov, ktorí navštevovali Jeruzalem a okolité oblasti.

Otázka: Ako bola mapa objavená?
Odpoveď: Mapa bola objavená v roku 1897 počas renovácie Baziliky sv. Jiří v Madabe.

Otázka: Je Madabská mapa dôležitá pre Jordánsko?
Odpoveď: Áno, Madabská mapa je dôležitou historickou pamiatkou a turistickou atrakciou v Jordánsku. Je tiež jednou z najstarších zachovaných kresieb Jeruzalema a okolitých oblastí.

Otázka: Je možné vidieť Madabskú mapu osobne?
Odpoveď: Áno, mapa je prístupná pre návštevníkov v Bazilike sv. Jiří v Madabe.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky