Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Skellig Michael

Dovolenka Írsko Skellig Michael


Írsko je zelenou oázou plnou kouzelných scenérií a fascinující historie, čímž se stává ideální destinací pro dovolenou. Jedním z nejkrásnějších míst, které můžete na své cestě navštívit, je bezesporu ostrůvek Skellig Michael. V tomto článku se budeme věnovat tomuto přírodnímu skvostu a popíšeme, co vás na této destinači čeká.

Skellig Michael, známý také jako Great Skellig, je malý ostrov, který se nachází nedaleko irského pobřeží Kerry. Tento ostrůvek byl dříve domovem příslušníků řádu svatých Benedikta, kteří zde žili ve 6. století. Když se na ostrově usadili, žili v jednoduchých kožených přístřešcích a živili se rybolovem a pěstováním určitých druhů zeleniny.

Pokud se rozhodnete navštívit Skellig Michael, můžete se těšit na nádherné pohledy na okolní krajinu a na jedinečnou historii. Prohlídka ostrova začíná v přístavu Portmagee, kde si můžete najmout loď a vydat se na ostrov. Cesta trvá zhruba hodinu, ale stojí za to: během plavby můžete vidět různé druhy ptáků a mořských živočichů.

Když dorazíte na ostrov, budete moci projít cestou ke klášteru, která se vine okolo Skellig Michael a nabízí úchvatné výhledy na moře. Cestou budete moci spatřit pozůstatky kláštera, včetně malých kapliček a přístavů, které se v průběhu staletí postavily. Pokud vám to časově vyjde, můžete se vydat také na nejvyšší vrchol ostrova, který nabízí dokonalý výhled na okolní krajinu.

Doporučujeme, abyste si při návštěvě Skellig Michael vzali vhodné oblečení a obuv a také něco k jídlu a pití. Na ostrově není žádný obchod, kavárna ani restaurace a je důležité si s sebou vzít vše, co byste mohli chtít potřebovat během dne.

Skellig Michael je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, která si můžete v Irsku užít. Jeho neuvěřitelná krása, spolu s fascinující historií, je skvělou náplní pro den strávený na tomto úžasném ostrově. Nedivte se, že Skellig Michael je místem, kam se vracejí mnozí turisté z celého světa. Pokud tedy hledáte nevšední zážitek, určitě byste neměli výlet na Skellig Michael vynechat.


Letenka Írsko Skellig Michael


Írsko je krajina plná histórie, kultúry a prírody. Jedným z najkrajších miest v Írsku, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je skalnatý ostrov Skellig Michael.

Skellig Michael alebo Sceilig Mhichíl, ako ho volajú pôvodní obyvatelia, je malý, skalnatý ostrov v Atlantickom oceáne. Ostrov sa nachádza približne 12 kilometrov od pobrežia Kerry na juhozápade Írska. Skalné útesy a strmé útesy robia z ostrova jeden z najnebezpečnejších miest v Írsku a to je dôvod, prečo je prístupné iba počas letnej sezóny z polovice mája do polovice septembra.

Napriek tomu, že sa to môže zdať ako platí sa vyššia cena sa vyplatí – len málo miest v Írsku ponúka návštevníkom také jedinečné zážitky. Okrem úžasnej scenérie a panoramatických výhľadov, Skellig Michael je tiež známy ako miesto, kde sa nachádzajú zbory mnohých morských vtákov, najmä tulenov a albatrosov.

Pre väčšinu ľudí je však Skellig Michael najviac známy pre svoje kultúrne a historické dedičstvo. Na vrchole ostrova sa nachádza kláštor z 6. storočia, ktorý bol postavený mníchmi zo Svätého Patrika. V minulosti bolo na ostrove niekoľko stoviek mníchov a kláštor bol strediskom duchovného života v regióne až do svojho opustenia v 13. storočí. Dnes tento kláštor zaujíma miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ak sa chcete dostať na Skellig Michael, musíte sa vydať na pobrežie Kerry. Letenky do Kerry si môžete zabezpečiť napr. z hlavného mesta Dublinu, alebo Corku. Potom by ste mali skontrolovať dostupnosť lodí z prístavu v Portmagee alebo Valentia Island.

Cesta na ostrov sa môže zdať náročná a určite nie je vhodná pre neodbytných turistov. Na ostrove nie sú žiadne zariadenia a zariadenia pre návštevníkov a návštevy sú obmedzené z dôvodu záchovy a ochrany kláštora a životného prostredia.

V každom prípade, ak hľadáte skutočný zážitok z Írska, návšteva Skellig Michael zaručene nebude sklamaním. Pustite sa do dobrodružstva na ostrove, ktorý je nabitý históriou a kultúrou, krásou a prírodou, ktorá vás dostane až na kolená.


Počasie Írsko Skellig Michael


Írsko je krajina známa pre svoje krásne a zelené krajiny, jeho históriu a množstvo pobrežných oblastí. Skellig Michael je jedným z najkrajších a najkrajších miest na Írsku, ktoré láka mnoho turistov. Žijú tu len ptáci a tesárske čierny kríž (skeld-variabilné množstvo druhov, ktoré získali jméno podle velkého, dlouhého, kuželovitého zobáku), ale aj keď je to malý ostrov, má zaujímavú históriu a bohatú kultúru.

Počasie na Skellig Michael je typické pre atlantický oceán, kde sa nachádza ostrov. Ostrov je vystavený silným vetrovom a zrážkam, ktoré sa vyskytujú počas celého roka. Najčastejšie sú silné búrky, ktoré prichádzajú zo západu. V zime býva na ostrove studený vietor, ktorý spôsobuje nízke teploty a môže byť veľmi nepríjemný pre návštevníkov.

V lete je Skellig Michael krajší a príjemnejší, keďže teploty sú o niečo vyššie a počasie je častejšie slnečné. Je to najlepší čas na návštevu ostrova, keďže máte príležitosť vidieť okolitú krajinu v celej jej kráse, ako aj prehliadnuť historické a archeologické pamiatky ostrova.

Keď plánujete cestu na Skellig Michael, dôležité je vziať si vhodné oblečenie na základe očakávaného počasia a sezóny. V lete sa odporúča teplejšia bunda, alebo vetruodolná bunda. Niekedy môžete oceniť aj topánky na prechádzky, ak sa rozhodnete pre istý čas tu s priateľmi stráviť. Na jeseň a v zime sa odporúča teplejšia obliečka a chrániť sa pred studeným vetrom a zrážkami.

Návšteva Skellig Michael je naozaj jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom. Pripravte sa však na to, že počasie sa môže rýchlo zmeniť a zmeny sa môžu stať kedykoľvek počas dňa. Napriek tomu budete mať možnosť vidieť nádherný ostrov a po spoznaní jeho histórie a kultúry sa od neho určite nebudú môcť odtrhnúť. Skellig Michael je presne také miesto, ktoré si zamilujete na prvý pohľad a po dvakrát už sa chcete vrátiť.


Ubytovanie Írsko Skellig Michael


Írsko je krajina, ktorá ponúka množstvo skvostných miest na návštevu. Jedným z nich je aj ostrôv Skellig Michael, ktorý sa nachádza v južnej časti Írska v Atlantickom oceáne.

Skellig Michael je skalnatý ostrov s dvoma strmými vrcholmi, ktorých výška sa pohybuje okolo 218 až 228 metrov. Na tomto ostrove sa nachádza staroveký kláštor, ktorý bol postavený približne v 6. storočí mníchmi cistercianskeho rádu. Pre turistov a návštevníkov je tento ostrov otvorený len počas letnej sezóny a to od polovice mája do polovice septembra.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, jediným spôsobom ako sa tam dostať je cez loď. Na ostrove nie je žiadne ubytovanie, preto si musíte rezervovať ubytovanie v neďalekom mestečku Portmagee. V mestečku nájdete mnoho miest na ubytovanie od hotelov a penziónov po B&B.

Ako ochutnať miestnu kuchyňu, to všetko si môžete vyskúšať v blízkych reštauráciách. Medzi najznámejšie jedlá patrí guinnessové kraby, ktoré sú veľmi chutné a môžete ich ochutnať na každom kroku. Všetky jedlá sa vyrábajú z čerstvých miestnych surovín, takže ochutnáte len to najlepšie z Írska.

Počas návštevy ostrova Skellig Michael nesmiete zabudnúť na prechádzku po okolí. Ostrov ponúka mnoho turistických trás a miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Tu nájdete krásne pohľady na more, takže si obľúbite morský vzduch a prírodné krásy.

Ak plánujete navštíviť Írsko, nenechajte si ujsť Skellig Michael, pretože tento miest je jedným z najkrajších miest, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie si zarezervujte vopred, aby vám neuniklo, a pripravte sa na nádhernú dovolenku vo vzduší Írska.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Skellig Michael


1. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Na Skellig Michael sa dá dostať loďou z prístavov Portmagee a Valentia Island.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Skellig Michael?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra.

3. Koľko stojí lístok na loď a vstup na ostrov?
Odpoveď: Cena lístka na loď a vstupu na ostrov závisí od spoločnosti, s ktorou sa plavíte a od typu lístka, ktorý si zvolíte. Cena sa pohybuje od 50 do 100 eur.

4. Môžem sa sám prejsť po Skellig Michael?
Odpoveď: Nie, prechádzať sa po Skellig Michael môžete iba s licencovaným sprievodcom.

5. Aké je počasie na Skellig Michael?
Odpoveď: Počasie na Skellig Michael je veľmi nepredvídateľné a môže sa meniť veľmi rýchlo. Odporúčame si zobrať so sebou ochranné oblečenie.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Skellig Michael?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou je kláštor svätého Michala, ktorý bol postavený v 6. storočí a patrí k najstarším kláštorom v Európe.

7. Koľko trvá návšteva Skellig Michael?
Odpoveď: Návšteva zvyčajne trvá od 2 do 3 hodín.

8. Môžem si zobrať jedlo a pitie na Skellig Michael?
Odpoveď: Áno, môžete si so sebou zobrať jedlo a pitie, ale nezabudnite si to ukladať do batohu na záda.

9. Je povolená fotografovanie na ostrove?
Odpoveď: Áno, fotografovanie je povolené, ale nesmiete fotografovať v kláštore svätého Michala.

10. Je toto miesto vhodné pre deti?
Odpoveď: Skellig Michael nie je vhodné pre deti mladšie ako 12 rokov a pre ľudí so zdravotnými problémami. Prístup k ostrovu je fyzicky náročný a nie je tam dostatok potrebných zariadení a zázemie.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky