Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Pura Tanah Lot

Letenka Indonézia Pura Tanah Lot


V oblasti Bali, v Indonézii, sa nachádza niekoľko miest, ktoré sú jednoducho magické. Jedným z nich je miesto Pura Tanah Lot - starobylý chrám, ktorý leží na skalách tesne v blízkosti pobrežnej línie. Pura Tanah Lot je jedno z najnavštevovanejších miest na Bali a láka tisíce turistov z celého sveta.

Tento chrám, ktorý bol postavený v 16. storočí, slúži ako posvätné miesto a je venovaný morským bohom. Jednou z výnimočných vecí, ktoré ju odlišujú od iných chrámov, je jeho umiestnenie na skalnatom ostrove, v blízkosti pobrežia. Je to preto, že Pura Tanah Lot je jeden z siedmich chrámov, ktoré boli postavené pre ochranu Balinese pobrežia pred zlými silami.

Hoci je chrám stále používaný na náboženské účely, turistická oblasť bola vystavaná okolo neho. Tí, ktorí si chcú užiť nádherné výhľady na chrám a more, navštevujú tento chrám, obývajú turistické chalupy, bazény a reštaurácie. K úplne nezabudnuteľnému zážitku vám doporučujeme navštíviť chrám v podvečer, keď je chrám osvetlený a voda okolo neho sa tlmí.

Pura Tanah Lot sa môže pochváliť jedným z najfotogenickejšími miestami na Bali. Je to miesto, na ktoré sa každý rok hrnie veľké množstvo fotografov a turistov. Okrem toho je to miesto, kde sa môžete pokochať krásnym západom slnka, ktorý často maľuje oblohu do rôznych odtieňov.

Keď uvažujete o ceste do Bali, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu miesto Pura Tanah Lot. Ak sa budete chcieť dostať do tejto oblasti, budete potrebovať cestovať istou vzdialenosťou od Denpasaru, hlavného mesta ostrova.

Pre dostať sa na Bali, budete potrebovať letenku. Dnes je tu dosť možností ako zohnať letenku do Indonézie, ktorá bude pre vás najvhodnejšia. Existujú rôzne aplikácie a webstránky na získanie leteniek za nízke ceny. Náklady na letenky sú zvyčajne najvyššie v období vysokého turistického ruchu, ktoré trvá od júla do augusta alebo počas Vianoc a Nového roku.

Bali a prilehlé ostrovy sú pokojné miesta s jedinečnou kultúrou a hojnosťou scenérií. Pura Tanah Lot je iba jedným z klenotov, ktoré Bali ponúka. Je to miesto, ktoré dokáže zmiešať krásu, náboženstvo a históriu v jedno. Tak neváhajte a zahrňte toto čarovné miesto do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť v Indonézii.


Dovolenka Indonézia Pura Tanah Lot


Indonézia je krajina bohatá na kultúru, exotickú prírodu a nádherné pláže. Ak ste ale ešte nevycestovali na Bali, nevieťe, čo to znamená naozajstvý raj. Jedným z najkrajších zážitkov, na ktorý by ste si v rámci Bali nemali nechať ujsť, je určite návšteva chrámu Pura Tanah Lot.

Pura Tanah Lot je jeden z najobľúbenejších chrámov Balí, ktorý sa nachádza v meste Tabanan, na okraji Indo-Pacifického oceánu. Budhistický chrám bol postavený na skalnom útese, ktorý vystupuje z pobrežia a vytvára dokonalé miesto na vychutnanie západu slnka.

Prístup na útes je možný len počas odlivu, pretože počas prílivu sa celý útes stal ostrovom. Turisti, ktorí sa chcú dostať k chrámu, musia sa preto smelo vydať na 400-metrovú cestu po morskom dne. Ak sa nebojíte trochu dobrodružstva a zaujímavých zážitkov, návšteva chrámu Tanah Lot je určite tou správnou voľbou pre vás.

Okrem nádherného výhľadu na pobrežie a okolitú prírodu si môžete v chráme pozrieť aj množstvo starodávnych soch a ďalšie artefakty, ktoré sú súčasťou bohatej histórie Bali a hinduistickej kultúry. Po celodennej návšteve chrámu sa môžete pokojne prejsť po pláži a vychutnávať si nádherný západ slnka.

Okrem návštevy chrámu Pura Tanah Lot si môžete pri obdobnej dovolenke Bali vychutnať aj množstvo ďalších zážitkov, ako napríklad šnorchlovanie, potápanie, surfovanie alebo len oddychovanie na nádherných plážiach. Krajina ponúka aj množstvo miest a turistických atrakcií, kde si môžete pozrieť typickú balijskú architektúru, záhrady alebo tradičné trhy.

V Indonézii a na Bali je ešte množstvo krásnych zákutí, ktoré čakajú na objavenie. Pura Tanah Lot však patrí medzi najkrajšie a najmenej zabudnuteľné zážitky, ktoré návštevníci Bali môžu zažiť. Stanete sa také súčasťou exotického sveta, ktorý vás očarí naturálou, plážami, históriou a najmä kultúrou. Takže neváhajte a balísky paradiž v krajine lemovanej Indickým oceánom si rozhodne vyskúšajte, aj keď len páčivá turistika v najkrajšom období - prázdninovom.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Tanah Lot


1. Čo je Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Pura Tanah Lot je hinduistický chrám a turistická atrakcia v Indonézii.

2. Kde sa nachádza Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Pura Tanah Lot sa nachádza na juhozápadnom pobreží Bali, v provincii Badung.

3. Aké sú ceny vstupného do Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Vstupné do Pura Tanah Lot za vstup do areálu je 60 000 IDR pre dospelých a 30 000 IDR pre deti.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Pura Tanah Lot je ráno alebo na západ slnka. Návštevnosť je najvyššia v období turistickej sezóny, ktorá sa koná od júna do septembra.

5. Je potrebné sa biť s davom turistov, aby ste videli chrám Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Nie, ale odporúča sa prísť skoro ráno alebo neskôr v priebehu dňa, keď tam budú menej turistov.

6. Môžete sa kúpať pri Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Áno, môžete sa kúpať v mori alebo na pláži pod Pura Tanah Lot.

7. Ako sa tam dostanete?
Odpoveď: Pura Tanah Lot sa dá dosiahnuť taxíkom alebo motocyklom. Taktiež existuje množstvo organizovaných prehliadok turistických spoločností.

8. Aká je históriu Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Pura Tanah Lot bola postavená hinduistickými duchovnými vo 13. storočí. Podľa miestnych legend bol chrám založený na skale, ktorá sa objavila pri pobreží a neskutočne vyrástla z mora.

9. Aké iné atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Pura Tanah Lot?
Odpoveď: V blízkosti Pura Tanah Lot sa nachádza množstvo iných hinduistických chrámov, ako napríklad Pura Batu Bolong, Pura Pekendungan a Pura Enjung Galuh.

10. Aké bezpečnostné opatrenia sa odporúčajú pri návšteve Pura Tanah Lot?
Odpoveď: Odporúča sa dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia, ako napríklad mať na očiach slnečné okuliare, používať opaľovacie krémy a zabezpečiť si cennosti. Taktiež treba byť opatrný pri kúpaní sa v mori a vyhýbať sa nebezpečným úsekmi pláže.


Počasie Indonézia Pura Tanah Lot


Indonézia je tropická krajina s príjemným a teplým počasím po celý rok. Miestom, kde sa počasie veľmi líši, je Pura Tanah Lot, krajina bohov, ktorá sa nachádza na ostrove Bali.

Pura Tanah Lot je známa svojou nádhernou architektúrou a krajinnými scenériami, ktoré sú vyrobené z latových kameňov. Toto miesto je miestom, kde sa snáď každý návštevník z Bali rozhodne ísť sa pozrieť. Vyzerá to tam, ako keby budovy stáli z polovice vo vode, rozostúpené široko-ďaleko na obrovských skalných útesoch. Toto miesto má však aj svoje vlastné počasie, ktoré treba zohľadniť pri plánovaní svojej cesty.

Pura Tanah Lot má dva typy ročných období - suché a daždivé. Suché obdobie, ktorého trvanie je od mája do októbra, je obdobím, keď súvisiace oblasti ostrova Bali dostávajú veľa tepelných lúčov a dá sa v tomto období očakávať veľa slnečných dní s priemernou teplotou od 28 do 32 stupňov Celsia.

Na druhej strane, daždivé obdobie, ktoré začína od novembra do apríla, je obdobím, keď Bali ale aj Pura Tanah Lot dostáva značné množstvo monzónových dažďov a búrok. V tomto období sa môže očakávať prudký pokles teploty a množstvo dažďov, ktoré sa môžu natiahnuť na niekoľko dní. Napriek tomu, že v tomto období býva počasie menej priaznivé, krajina stále láka návštevníkov svojimi nádhernými scenériami.

Ak chcete navštíviť Pura Tanah Lot, štandardom je návšteva počas suchého obdobia, aby ste si mohli užiť nádherné scenérie a skvelé počasie. Pri návšteve tohto miesta v daždivom období by ste si mali zobrať so sebou ochranné oblečenie a náhradné veci, aby ste sa dokázali ochrániť pred silnými dažďami.

Celkovo platí, že počasie v Indonézii a najmä Pura Tanah Lot je výnimočné počasie, ktoré si treba užiť z každej strany. Nech už sa rozhodnete kedykoľvek tam cestovať, nezabudnite si pripraviť svoje veci a byť pripravení na každú situáciu.


Ubytovanie Indonézia Pura Tanah Lot


Pura Tanah Lot - krásne miesto na Bali, ktoré je umiestnené uprostred mora. Toto miesto je jedným z najnavštevovanejších miest na ostrove Bali v Indonézii. Okrem jeho krásnej scenérie a architektúry, miesto ponúka aj rôzne možnosti ubytovania.

Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom ubytovania v Pura Tanah Lot je návšteva niektorého z miestnych hotela alebo rezortov. Väčšina z týchto hotelov má pohodlné izby, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami ako je televízor, klimatizácia a balkón s výhľadom na more. Niektoré hotely a rezorty vám môžu ponúknuť aj doplnkové služby, ako sú masáže a spoločné bazény. Ceny sa vyskytujú medzi 30 a 150 dolármi za noc.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Pura Tanah Lot, hľadajte hotely a rezorty v okolí, ako sú napríklad The Bali Taman Beach Resort & Spa, Nirwana Bali Resort, alebo hotel Pan Pacific Nirwana Bali Resort. Tieto hotely sú vhodné pre rodiny a páry, ktoré sa chcú užiť dovolenku a zároveň sa obklopiť krásnou scenériou.

Pre tých, ktorí sa chcú pobytu v Pura Tanah Lot vyskúšať niečo nové a jedinečné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných rodinných domoch, nazývaných Joglo alebo Gladak. Tieto domy sú vyrobené z jedinečných materiálov, ako je drevo a bambus a poskytujú autentický pocit bývania v indonézskom kultúrnom prostredí. Tieto domy sa nachádzajú v dedine Beraban, kde si môžete vychutnať život v Indonézii z hľadiska miestnych obyvateľov. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 30 do 100 dolárov za noc.

Môžete si tiež pozrieť ubytovanie v blízkosti Pura Tanah Lot na webových stránkach ako je Airbnb, kde nájdete prenájmy miestnych domov a apartmánov. Hľadať tu môžete na základe vašich preferencií a požiadaviek a nájdete tu aj lacné ponuky.

Pura Tanah Lot je jedným z najkrajších miest na Bali a ponúka množstvo možností ubytovania pre každého. Bez ohľadu na to, aké sú vaše požiadavky a rozpočet, nájdete si tu ideálne miesto na pobyt, ktoré vám poskytne to, čo hľadáte. Ak chcete cestovať do Pura Tanah Lot a zaradiť toto miesto do zoznamu svojich zážitkov, nezabudnite si vybrať to správne ubytovanie, ktoré vám umožní znovuobjaviť krásu Indonézie.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky