Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)

Dovolenka Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Indonézia je známa svojimi krásnymi plážami, vyhrievajúcim sa pod slnkom a jasnými modrými vodami Indického oceánu. Medzi viac ako 17 000 ostrovmi v Indonézii sa nachádza aj jeden mimoriadne zvláštny - ostrov Komodo. Tento ostrov je domovom jedného z najvzácnějších druhov živočíchov na svete - Komodoša.

Ostrov Komodo je súčasťou národného parku Komodo, ktorý sa nachádza v indonézskej provincii Východná Nusa Tenggara. Park bol zriadený v roku 1980 na ochranu Komodoša a jeho habitatu. V roku 1991 bola oblasť pridaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Cestovatelia, ktorí sa tu vydajú, budú mať možnosť vidieť Komodoša, ktorý je najväčším jašterom na svete, dosiahne dĺžku až 3 metre a môže vážiť viac ako 150 kilogramov. Na ostrove sa nachádza približne 5 000 Komodošov.

Okrem Komodoša je Komodo National Park domovom väčšieho množstva rastlinných a živočíšnych druhov vrátane viac ako 1000 druhov rýb, 260 druhov korálov a mnohých iných.

Turisti majú v parku veľa možností, ako preskúmať túto nádhernú oblasť. Medzi najpopulárnejšie patrí plachtenie okolo ostrovov, potápanie sa a snorklovanie v karibských vodách, alebo jednoducho preskúmanie ostrovov a ich niekoľkých neobydlených pláží.

Pri návšteve Paríž Komodo sa návštevníci budú môcť ubytovať v oblasti Labuan Bajo, ktorá je bohatá na hotely a reštaurácie. Labuan Bajo ponúka aj niekoľko miestnych trhov a obchodíkov, kde si môžete kúpiť miestne výrobky.

Celkovo je návšteva ostrova Komodo a národného parku Komodo skutočne zážitkom na celý život. Táto exotická dovolenka vám umožní vidieť jedinečný živočíšny druh a nádhernú prírodu Indonézie, ktorá sa tu zhromaždila na jednom mieste. Indonézia a Park Komodo sú skutočnými klenotmi v celosvetovom meradle a určite tu nájdete veľa zaujímavostí a krásnych miest.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


1. Čo je ostrov Komodo a kde sa nachádza?
Ostrov Komodo je ostrov nachádzajúci sa v Indonézii, medzi ostrovmi Flores a Sumbawa.

2. Aké je hlavné mesto na Komode?
Hlavné mesto na Komode je Labuan Bajo.

3. Aké prevažuje klima na Komode?
Na Komode je tropické klima so suchým a mokrým obdobím. Suché obdobie trvá od mája do októbra a mokré od novembra do apríla.

4. Musím počítať s nebezpečenstvom zvierat na Komode?
Áno, na Komode sa nachádzajú komodské varany, ktoré sú považované za najväčšieho súčasného predátora.

5. Aké aktivity je možné na Komode robiť?
Na Komode si môžete pozrieť komodské varany, vyrážať na trekking, potápať sa, rybárčiť, kajakovať, navštíviť sopku Rinjani a vyskúšať si ďalšie aktivity.

6. Potrebujem vízum na návštevu Komody?
Áno, pre vstup do Indonézie je potrebné získať víza.

7. Kedy sú najlepšie mesiace na návštevu Komody?
Najlepšie mesiace na návštevu Komody sú od apríla do októbra, keď je suché obdobie.

8. Čo je Komodo National Park?
Komodo National Park je národný park, ktorý sa nachádza na ostrovoch Komodo, Rinca a Padar a je známy pre svojich komodských varanov, krásne pláže a bohatý podmorský život.

9. Ako sa dostanem na Komodo?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Komodo, je letecky do Labuan Bajo a odtiaľ loďou.

10. Ako sa oblečiem na návštevu Komody?
Odporúčame nosiť pohodlné a ležérne oblečenie, ktoré je vhodné na počasie. Doporučuje sa tiež obuv, ktorá je vhodná na trekking a turistický pochod.


Počasie Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Indonézia je známa ako krajina s tropickým podnebím, kde viac ako polovica roka je pokrytá obdobím monzúnov. To znamená, že intenzívny dážď môže padať počas tohto obdobia, ktoré si treba dobre premyslieť pri plánovaní návštevy krajiny.

Ak zvažujete cestu na ostrov Komodo a Komodo National Park, najlepší čas na návštevu by bol v mesiacoch júl a august, ale aj v júni a septembri. V týchto mesiacoch je obdobie sucha, ktoré by malo byť priaznivejšie pre turistov. Vajcia krokodíla, ktoré sa vyskytujú v blízkosti ostrova Komodo, sa počas tohto obdobia vyhnú vetru a dážďom, čo umožňuje ľahšie uvidenie týchto vzácnych tvorov.

Počas obdobia monzúnov, ktoré trvá od novembra až do februára, sa môžu vyskytnúť silné prívalové dažde, ktoré môžu spôsobiť záplavy a iné problémy. V tomto období by sa malo plánovať cestovanie veľmi opatrne.

Hodnotenie počasia na ostrove Komodo a v Komodo National Parku sa líši v závislosti od miestnych podmienok, ktoré sú ovplyvnené geografickou polohou a prielivom mora. Väčšina ostrovov v oblasti má vlhké podnebie s teplotami od 28°C do 35°C. Najlepší čas návštevy by bol skôr v období od mája do októbra, kedy sú teploty nižšie, vzduch je teplejší a more je krajšie a pokojnejšie.

Celkovo sa dá povedať, že ideálne obdobie na návštevu ostrova Komodo a Komodo National Parku by bolo v lete, keď je tam zvyčajne nižšia zrážková aktivita a teploty sú primeranejšie pre turistov. Avšak, nezabudnite na to, že počasie sa môže zmeniť veľmi rýchlo, a preto je nevyhnutné dobre sa pripraviť a zabezpečiť si doplňujúce poistenie pred nečakanými udalosťami.


Ubytovanie Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Indonézia, krajina s nezvyčajnou a bohatou kultúrou a krásnou prírodou, ponúka turistom mnoho zaujímavých miest na návštevu. Jedným z najunikátnejších a zároveň najnavštevovanejších miest je ostrov Komodo vrátane Komodo National Park.

Ostrov Komodo sa nachádza v juhovýchodnej časti Indonézie a je jedným z mála miest na svete, kde sa nachádza druhý najväčší jašter na svete, tzv. komodský drak. Tento druh jaštera je ohrozený a je chránený ako súčasť Komodo National Parku.

Turisti, ktorí sa chcú vydať na dobrodružnú návštevu tohto ostrova a parku, majú na výber z množstva rôznych ubytovacích možností.

Prvou možnosťou je pobyt v malej dedinke Labuan Bajo, ktorá sa nachádza v blízkosti parku. V tejto dedinke nájdete množstvo hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré sú rôznej kvality a cenovo dostupné pre každého. Ak sa rozhodnete pre tento spôsob ubytovania, môžete si užiť nezabudnuteľnú atmosféru Indonézie a okolitých ostrovov.

Druhou možnosťou je ubytovanie priamo v Komodo National Parku. Hoci je vstup na park spoplatnený, máte tak možnosť užiť si krásy parku v plnej miere a byť blízko divočej prírode. V parku nájdete množstvo chatiek a bungalov, ktoré sú cenovo dostupné, no ponúkajú vám maximálnu privátnosť a pohodlie.

Poslednou možnosťou je ubytovanie na lodi. Na Komodo National Park sa môžete dostať loďou cez cestovné kancelárie alebo si môžete prenajať súkromnú loď. Táto možnosť môže byť trochu drahšia, no ponúka vám jedinečný zážitok a možnosť vidieť park aj z iného uhla ako väčšina návštevníkov.

Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Komodo a jeho národný park, nezabudnite načerpať všetky informácie o kvalite ubytovania, ktoré vám tieto miesta ponúkajú. Snažte sa vybrať si takú možnosť, ktorá spĺňa vaše požiadavky a očakávania, aby ste si mohli užiť nezabudnuteľnú dovolenku na tomto krásnom mieste.


Letenka Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Ostrov Komodo je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré sa nachádza v súostroví Small Sunda, patrí k Indonézii. Tento ostrov je známy najmä vďaka svojej hlavnej atrakcii - Komodo National Park, ktorý je najväčším chráneným územím v Indonézii. Park bol založený v roku 1980 s cieľom chrániť populáciu komodských varanov, ktoré sú najväčšími žijúcimi druhmi jašteríc na svete. Dnes je park domovom pre množstvo ďalších endemických druhov flóry a fauny.

Cestovanie do ostrova Komodo je relatívne jednoduché a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Existuje niekoľko letov z Medanu, Surabaya, Jakarty a Batamu, ktoré sa odohrávajú denne. Letenky do Komodo National Parku sa dajú zohnať v rámci rozpočtu cestovania aj v luxusnejšom štýle, pretože ostrov je vyhľadávaný turistami z celého sveta.

Letecká doprava sa ukázala ako najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, ako cestovať do Komoda. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v blízkosti ostrova, ktoré umožňujú rýchle a pohodlné cestovanie. Ako turisti, musíte si kúpiť letenky skôr ako štartujú vaše lety, aby ste zabránili rušeniu alebo oneskoreniam.

V Komodo National Parku môžete využívať najmä dve letiská - Letisko Komodo a Letisko Labuan Bajo. Letisko Komodo slúži pre medzinárodné lety a nachádza sa v hlavnom meste ostrova - Labuan Bajo. Na druhej strane Letisko Labuan Bajo je malé miesto, ktoré využívajú regionálne lety z celého Indonézskeho súostrovia.

Po prílete na letisko Komodo musíte zobrať loď do mesta Labuan Bajo, ktoré sa nachádza zhruba 10 kilometrov od letiska. Loďou môžete navštíviť aj niektoré z ostrovov v parku a preskúmať ich krásy. Labuan Bajo je skutočnou bránou do Komodo National Parku, kde sa môžete rozhliadať po hoteloch, reštauráciách a obchodoch.

Čo sa týka plánovania vašej cesty na ostrov Komodo, najlepším obdobím na návštevu sú mesiace októbra až marca, kedy sú teploty príjemné a riziko dažďov je veľmi nízke. V ostatnom období roka môže byť parcely zatvorené kvôli prílivom dažďov, ktoré môžu spôsobiť prekážky na ceste.

Zhrnutie

Letecké spojenie s ostrovom Komodo je k dispozícii z celého Indonézskeho súostrovia a odľahlejších miest v Austrálii a Ázii. Po prílete na letisko Labuan Bajo môžete ukázať svoju cestovateľskú dušu a preskúmať krásy ostrova pomocou lode. Komodo National Park je jedným z najsledovanejších turistických miest v Indonézii a poskytuje pre turistov veľa možností na vydanie krásneho času. Nezabudnite však kúpiť letenky dopredu, aby ste si užili bezproblémovú cestu.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky