Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Paxos

Ubytovanie Grécko Paxos


Grécko je známe svojou nádhernou krajinou, jasným morom a okúzľujúcou históriou. Paxos, malý grécky ostrov v Jónskom mori, je skrytým klenotom, ktorý ponúka prekrásne pláže, miestne špeciality a príjemné ubytovanie. Ak hľadáte tiché a romantické miesto, Paxos by mal byť na vašom zozname miest, ktoré treba navštíviť.

Najlepšie ubytovanie na Paxose

Paxos má množstvo ubytovacích možností. Pre tých, ktorí hľadajú luxusný pobyt, sú najlepšie možnosti súkromné vily. Tieto vily sa nachádzajú na krásnych miestach s nádherným výhľadom a ponúkajú súkromie a komfort v jednom. Niektoré z týchto vil sú vybavené súkromnými bazénmi, štýlovým nábytkom a modernými zariadeniami, ktoré uspokoja potreby každého hosta.

Okrem súkromných vil je Paxos známy aj svojimi apartmánmi a izbami. Tieto možnosti sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú prístupné, ale pritom kvalitné ubytovanie. Paxos má množstvo apartmánov a izieb, ktoré sú vybavené súkromným balkónom, televíziou a ďalším moderným vybavením.

Ak chcete mať pocit byť súčasťou miestneho života, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v miestnej dedine, kde sú ubytovacie možnosti v priestrannejšom a uvoľnenejšom prostredí. Tam budete môcť zažiť autentický grécky život a užiť si atmosféru zeme.

Aktivity na Paxose

Okrem toho, že Paxos je miesto s nádhernými plážami, má tiež množstvo ďalších aktivít, ktoré môžete robiť počas svojho pobytu. Najpopulárnejšou aktivitou je prechádzanie po malej zelenom ostrove, ktorý je pokrytý olivovými hájmi a záhradami. Môžete sa vydať na túry a objavovať krásu ostrova.

Ďalšou jedinečnou aktivitou je plavba okolo ostrova s loďou, aby ste mohli vidieť zaujímavé oblasti a kúpať sa v okolí Netou a Erimiti. Ak máte radi vodu, môžete sa vyskúšať v potápaní a objavovať podmorský svet.

Grécko je tiež známe svojou kuchyňou a Paxos nie je výnimkou. Môžete ochutnať miestne špeciality ako émileio syko, ryby a mnohé ďalšie plody mora.

Paxos je skutočne malý a útulný ostrov, ktorý ponúka jedinečné a romantické zážitky. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, Paxos je miesto, kam sa môžete vydať. S jemným pieskom, pokojným morom, krásnymi výhľadmi a príjemným ubytovaním, tento ostrov vás určite nezklame.


Letenka Grécko Paxos


Grécko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie u nás Slovákov. Ak ste už navštívili známe miesta ako Santorini, Korfu alebo Mykonos a hľadáte niečo menej navštevované, môže byť vašou voľbou ostrov Paxos.

Paxos je malý ostrov nachádzajúci sa v Jónskom mori, patrí k jónskym ostrovom spolu s Korfu, Lefkada, Zakynthos a ďalšími. Aj napriek svojej malej veľkosti sa Paxos môže pochváliť nádhernými plážami, čistým morom a malebnými prístavmi.

Ako sa dostať na ostrov Paxos? Najlepšou možnosťou je letenka do letiska v Korfu, odkiaľ môžete pokračovať buď lodou alebo hydroplánom na Paxos. Cesta trvá zhruba 1 hodinu a cena sa pohybuje okolo 30-40 eur. Ak sa rozhodnete pre loď, musíte počítať s časom cesty 2-3 hodiny a cena sa pohybuje okolo 10-15 eur.

Po príchode na ostrov sa nechajte unášať svojimi zmyslami a objavujte krásy Paxosu. Určite nevynechajte príležitosť navštíviť pláže Voutoumi, Mogonisi a Balos, kde sa budete kúpať v čistom mori a tancovať na piesku pod jemným slnkom. Pre milovníkov histórie odporúčame návštevu starobylých dobytčích ciest a starovekých kostolov.

Okrem pláží a pamiatok si môžete vychutnať aj miestnu gastronómiu, kde sú základom čerstvé miestne ryby a morské plody. Osviežte sa miestnym ovocím a zeleninou alebo ochutnajte miestnu olivovú a bylinkovú pálenku.

Paxos je skutočným rajom pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj. Sú tu skryté zátoky a pláže, ktoré môžete navštíviť iba loďou, takže odporúčame prenajať si loď a objaviť krásu ostrova sami.

Letenka do Grécka na ostrov Paxos vás nesklame. To, čo tu nájdete, je pravá krása Grécka - turistické ruchy sú minimálne a stále sa tu nachádza prírodná krása a čistota. Odporúčame pozrieť sa na lety do Grécka pretože Paxos vám bude zaručenej inšpiráciou.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Paxos


1. Aká je veľkosť ostrova Paxos?
Paxos má rozlohu približne 19 km².

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Paxosu?
Najlepší čas na návštevu Paxosu je od júna do septembra, keď je teplota príjemná a ostrov je plný života.

3. Ako sa môžem dostať na Paxos?
Najjednoduchšou cestou, ako sa dostať na Paxos, je cez prístav v Parge, kde môžete nájsť rýchle trajekty a priamu dopravu na ostrov.

4. Kde sa nachádza hlavné mesto Paxosu?
Hlavné mesto Paxosu sa nachádza na juhovýchodnej strane ostrova a volá sa Gaios.

5. Môžem si prenajať auto na Paxose?
Áno, je možné prenajať si auto na Paxose. Na ostrove sú dostupné aj bicykle, skútre a člny.

6. Aké sú najlepšie pláže na Paxose?
Najlepšie pláže na Paxose sú Pláž Kipiadi, Pláž Monodendri, Pláž Levrecchio a Pláž Mogonisi.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie na Paxose?
Najlepšie reštaurácie na Paxose sú Genesis, Akis, La Vista, Giorgis, Spiro's, Bar Taxidi a Boulouki.

8. Môžem sa na Paxose venovať vodným športom?
Áno, na Paxose máte možnosť venovať sa rôznym vodným športom, ako sú napríklad kajak, paddle boarding, katamarán a skúsení potápači môžu objavovať morský život.

9. Existuje na Paxose nocľahovanie na pláži?
Nie, na Paxose neexistuje povolenie na spánok na pláži.

10. Aké sú najlepšie trasy pre túry na Paxose?
Najlepšie trasy na túry na Paxose sú trasa z Gaios do Loggosu, trasa z Longosu do Erimitisu a trasa na vrcholom Parasy či výlet k vilám antického Ríma.


Počasie Grécko Paxos


Grécko je známe svojimi krásnymi plážami a jemným pieskom. Paxos, malý ostrov v Jónskom mori, je známy svojou fascinujúcou krásou kvôli svojmu nekomerčnému charakteru a krásnemu počasiu.

Paxos má typické stredomorské počasie, ktorého najteplejšie obdobie sa dostavuje medzi júlom a augustom, však teploty sú únosné aj počas jari a jesene. Teploty sa nahrávajú na približne 28-30°C a nočná teplota nepadá pod hranicu 20°C, čo znamená, že klimatizácia je nutnosťou. Aj keď počasie v zime a na jar môže byť trochu studené a dáždivé, Paxos ponúka aj vtedy svoju krásu a pokoj.

Jedným z najkrajších prírodných krás Paxosu je jeho tyrkysová voda. Toto juhozápadné pobrežie má viacero pláží, medzi ktorými je jednou z najnavštevovanejších ľudovou plážou Logos. Táto pláž je pokrytá bielym kameňom a pieskom, čím nadchne každého návštevníka. Pre tých, ktorí hľadajú väčšie dobrodružstvá, plávačka a potápačské výlety zabezpečia príležitosti pre nezabudnuteľné zážitky.

Paxos taktiež ponúka skvelé možnosti pre turistiku do hor, kde môžete vidieť nádherné výhľady na celý ostrov. Mnoho turistov zavítajú na miesta ako Glyfada alebo Erimitis, aby si vychutnali krásu týchto miest a západ slnka. Zatiaľ čo horolezectvo môže byť náročné, turistika vo vyšších oblastiach ostrova je skvelá príležitosť pre rodiny s deťmi.

Všetky tieto krásy a zážitky sú obohacované prirodzeným krásnym počasím v Paxose. Ak si hľadáte dovolenku, kde môžete relaxovať pri pláži a západe slnka s krásnym výhľadom, tak Paxos je pre vás tou správnou voľbou. Takže si môžete skontrolovať počasie a užívať si dokonalú dovolenku v Grécku na ostrove Paxos.


Dovolenka Grécko Paxos


Grécko je bezpochyby jednou z najobľúbenejších destinácií na svete pre turistov. Svojou krásou a neopakovateľným duchom, ktorý vládne na gréckych ostrovoch, dokáže zaujať každého návštevníka. Jedným z týchto nádherných ostrovov je Paxos, ktorý je situovaný v Jónskom mori na západnom brehu Grécka.

Ostrov Paxos je malý, ale o to krásnejší, sú tu úchvatné pláže a krásne zátočiny. Najväčšie mesto na ostrove je Gaios, ktorého centrum tvorí staré prístavné mesto. V starom prístave môžete vidieť rybárske lode a plachetnice, ktoré spolu s modrým a zeleným pozadím mora vytvárajú dokonalý pohľad.

Jedným z najväčších lákadiel pre návštevníkov je pláž Erimitis, ktorá sa nachádza asi 4 km od hlavného mesta Gaios. Sú tu kamenné štiepané pláže, zátočiny, jaskyne, útesy a miesta určené na pikniky, čo vytvára dokonalé prostredie pre relaxáciu a oddych od každodenného zhonu.

Ak máte radi turistiku a prechádzky v prírode, ostrov Paxos vám ponúka možnosť navštíviť množstvo starých kostolov alebo dokonca objaviť zaujímavé fosílie v blízkosti oblasti Lakka.

Dobrou správou je, že turisti môžu využiť množstvo výletných lodí, ktoré plávajú na tieto ostrovy. Ak si zakúpite večeru, loď si zaparkujete pri plytkej zátočine a môžete sa tam kúpať alebo jednoducho len relaxovať.

Pokiaľ ide o stravu, Paxos sa môže pochváliť množstvom reštaurácií, ktoré sa špecializujú na tradičné grécke jedlá. Medzi tieto lahôdky patrí napríklad tzatziki, grilované ryby alebo kuracie mäso tzatzikou či šalát z rukoly.

Celkovo, Paxos je skutočne krásnym ostrovom, ktorý si získal srdcia mnohých turistov. Príroda na ostrove je veľmi čarovná a nachádza sa tu množstvo miest, ktoré sú vhodné na oddych a relaxáciu. Preto ak chcete stráviť kúzelné chvíle na dovolenke, Grécko Paxos je jednoznačná voľba.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky