Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu, kultúru a pamiatky. Medzi miestami, ktoré by si každý turista pri návšteve Egypta nemal nechat ujsť, patrí aj Asuán. Tento nádherný egyptský mesto sa nachádza na juhu krajiny, pri hranici s Núbii. Asuán je tým správnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, kultúru a históriu. Hlavné atrakcie mesta sú chrám Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae

Philae je jedným z najkrajších chrámov, ktoré môžeš navštíviť v Egypte. Tento chrámový komplex bol postavený v období Ptolemaiovcov v 4. storočí pred Kristom a nachádza sa na ostrove Philae v Núbii. Po vybudovaní nádrže Násser sa však celý komplex ocitol pod vodou. V 60. rokoch 20. storočia sa UNESCO rozhodlo tento komplex presunúť na nové miesto.

Pri návšteve Philae sa môžeš tešiť na nádherné chrámy a sfingy, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. V chráme sa môžeš pozrieť na veľké fresky zobrazujúce mytológiu starovekého Egypta. Okrem toho tu nájdeš aj relikvie z obdobia faraónov.

Násoslaví

Násoslaví (taktiež známe ako Núbie) je kultúrne miesto, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, priamo pri hranici s Núbii. Násoslaví bolo dlhé roky poškodzované povodňami a počas výstavby nádrže Násser sa zväčšila plocha Núbie. Veľké množstvo pamiatok a chrámov sa tým ocitlo pod vodou. Dnes môžeš Násoslaví vidieť v malej časti v blízkosti Asuánu.

Pri návšteve Násoslaví si môžeš pozrieť najstarší kamenný most v Egypte, ktorý bol postavený počas obdobia faraónov. Okrem toho tu nájdeš aj múzeum obchodovania so zlatom v starovekom Egypte, ako aj chrámy, ktoré boli presunuté z pôvodnej oblasti Núbie.

Plánovanie dovolenky

Ak plánuješ navštíviť Asuán, odporúčame ti odletieť z Káhiry lietadlom alebo vlakom. Asuán má aj vlastné letisko, ale nie je pre letiska v Egypte také veľké, ako v iných krajinách.

Odporúčame ti inálnu koncentrácii na bezpečnostné a zdravotné opatrenia, pretože Egypt môže byť v niektorých oblastiach považovaný za nebezpečný. Dbejte na to, aby ste sa držali miestnych zvyklostí a dodržiavali zákony.

Keď už ti nič nebráni v cestovaní, navštíviť Asuán s chrámom Philae a Násoslavím bude určite jedinečným zážitkom. Tohtoročnú dovolenku obohatí o dejiny, kultúru a nádherné pamiatky Egypta. Aký bude tvoj najobľúbenejší zážitok?


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojimi slnečnými a teplými podnebiami, no nie všetky oblasti sú rovnaké. Asuán, ktorý sa nachádza v južnej časti Egypta, je známy svojou suchosťou a extrémnymi teplotami.

Asuán sa nachádza na brehu rieky Níl, ktorá poskytuje mnoho príležitostí pre turistov, aby sa zoznámili s kultúrou Egypta. Najznámejšie miesto v Asuáne je chrám Philae, ktorý bol postaven v období ptolemaiovských dynastií. Tento starobylý chrám je symbolom krásy, ktorý je spojený s bohynou Isis.

Okrem chrámu Philae sa v Asuáne nachádza aj Násoslaví, ktoré sa nachádza asi 10 kilometrov južne od mesta. Toto miesto je známe svojimi obchodmi a trhoviskami, kde môžete nájsť rôzne druhy omamných vonných kvapalín a iných produktov, ktoré sú vyrobené z miestnych druhov korenia.

Väčšina turistov by mala v Asuáne navštíviť tieto miesta buď skoro ráno alebo večer, keď je teplota o niečo príjemnejšia. V letných mesiacoch teplota v Asuáne môže dosahovať až 50 stupňov Celzia, takže návštevníci by sa mali chrániť pred slnkom a udržiavať dostatočnú hydratáciu.

V zime, keď je teplota nižšia, je pre turistov pohodlnejšie navštíviť miestne atrakcie. V Asuáne sú zvyčajne suché podmienky, takže ak chcete vidieť prírodné scenérie, mali by ste sa zamerať na púšť a rieku Níl.

Celkovo je Asuán krásnym a historickým miestom v Egypte, ktoré ponúka mnoho zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Asuánu si môžu vychutnať krásu miestnych pamiatok, kultúru a prírodu. Avšak, treba si dávať pozor na extrémne teploty a zabezpečiť si primeranú ochranu pred slnkom, aby si návštevníci mohli vychutnať plný zážitok počas svojho pobytu v Asuáne.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina zázrakov a pokladov, ktoré každý človek musí vidieť. Asuán je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Egypte a je domovom mnohých pozoruhodností vrátane chrámu Philae a Násoslaví. Ak máte v pláne navštíviť Egypt, letenka do Asuánu by sa mala nachádzať na vrchu vašich priorít.

Jeden z najkrajších miest, ktoré v Asuáne môžete navštíviť je chrám Philae. Tento chrám bol pôvodne postavený na ostrove Philae, ktorý bol zalievaný vodami Nílu počas stavby Asuánskej priehrady. Preto bol v 60. rokoch 20. storočia presunutý na súčasné miesto na ostrove Agilkia. Chrám Philae je považovaný za jeden z najromantickejších miest v Egypte a je zasvätený bohyni Isis. Okrem jeho histórie a krásneho vzhľadu môžete návštevou chrámu Philae spoznať aj rôzne rituály a bohoslužby, ktoré sa tu konajú.

Násoslaví je taktiež miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve Asuánu. Je to nádherné miesto, ktoré zaujme návštevníkov krásnymi farebnými kameňmi a sochami, ktoré sa nesmierne podobajú faraónskym hrobkám. Násoslaví je považované za jedno z najkrajších miest v Egypte a je veľmi populárne medzi turistami.

Návšteva Asuánu teda rozhodne stojí za to. Ak si chcete užiť históriu a bohatstvo egyptských pamiatok, určite by ste mali zvážiť kúpu letenky do Asuánu. Okrem chrámu Philae a Násoslaví tu môžete nájsť aj ďalšie pozoruhodnosti, ako je napríklad Asuánska priehrada alebo Veľká priehrada. Asuán je tiež významným centrom pre obchodovanie s luxusnými tovarmi, ako sú koberce, perlivé šperky a kryštály.

Letenka do Asuánu nie je len cestou na miesto, kde môžete vidieť pozoruhodnosti, ale je to aj zážitok samotný. Letecká doprava umožňuje rýchle, pohodlné a efektívne cestovanie, čo je v Egypte veľmi dôležité. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Egypta, uzavrite túto skvelú krajinu a navštívte Asuán s jeho jedinečnou atmosférou a pokladmi.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ktoré privádzajú na roky čoraz viac turistov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa, je Asuán, mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta. Toto mesto poskytuje návštevníkom úžasné možnosti na spoznávanie kultúry a histórie Egypta, a to hlavne v spojení s pobytom v jednom z príjemných ubytovaní.

V Asuáne sa nachádza množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú celkové zážitky pre turistov. Ak máte radi pokojnejšie miesta, prednostne sa vyhnite ubytovniam v centre mesta. V blízkosti centra mesta sa však nachádza veľa hotelov a rezortov, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Jedno z rekreačných ubytovaní, ktoré si môžete vyskúšať, je Nubian Village. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť a spoznať kultúru a spôsob života miestnych obyvateľov. Ponúkajú sa tu izby s výhľadom na rieku Níl, klimatizácia, bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Hostia sa tu budú môcť naučiť tradičné tanec Núbijci, ochutnať miestne jedlá a dokonca si pozrieť tradičné remeslá miestnych ľudí.

Ak máte radi privátnejšie prostredie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a chát. Napríklad Nubian Lotus Land sa nachádza v útulnej osade Faruka. Návštevníci tu môžu prenajať celý apartmán s kuchyňou a terasou s výhľadom na rieku Níl. Ponúka bezplatné šnorchlovanie a možnosť prenájmu bicyklov.

Medzi všetkými ubytovaniami v Asuáne vyniká Legend Nubia, ktorý poskytuje neuveriteľný výhľad na rieku Níl a jedinečné skúsenosti, priamo v miestnej kultúre. Okolo hotela vedie nekonečné množstvo palmových álejí a zelených trávnikov. Tento hotel je tiež blízko k Dámu Asuánskému a chrámu Philae, ktoré sú jednými z najdôležitejších historických atrakcií v Egypte.

Kedykoľvek sa rozhodnete pre návštevu Asuánu, uistite sa, že si zarezervujete jedno z týchto ubytovaní, ktoré vám ponúknu úžasnéživotné prostredie a nezabudnuteľné zážitky počas vašej dovolenky v Egypte.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


O: Ahoj! Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí ohľadom Egypta Asuán a jeho atrakcií, vrátane chrámu Philae a Násoslaví:

1. Čo je chrám Philae?
A: Chrám Philae je staroveký chrám na ostrove Philae v Asuáne, zasvätený bohyni Isis. Je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte a bol presunutý z pôvodnej lokality, aby sa ochránil pred vodou po stavbe priehrady Asuán.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Philae?
A: Chrám Philae sa otvára pre návštevníkov denne od 7:00 do 16:00 hod.

3. Je potrebné si kúpiť vstupenky vopred na návštevu chrámu Philae?
A: Áno, je lepšie si vopred zakúpiť vstupenky, najmä ak chcete navštíviť chrám počas hlavnej sezóny. Vstupenky sa dajú zakúpiť online, vstupenkových predajniach alebo v hoteli.

4. Čo je Násoslaví?
A: Násoslaví je priehrada na rieke Níl v Asuáne, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie a regulovanie vodného toku rieky.

5. Môže sa Násoslaví navštíviť ako turista?
A: Áno, existujú zorganizované výlety, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť Násoslaví z blízka a sledovať jej kolektorov a vodopádov. Je však potrebné si vopred zabezpečiť povolenie na návštevu.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Asuánu?
A: Je možné sa dostať do Asuánu letecky, autobusom alebo na lodi po rieke Níl.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Asuánu?
A: Najlepšie mesiace na návštevu Asuánu sú od októbra do apríla, keď je počasie suché a mierne.

Dúfam, že som ti pomohol! Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky