Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Džibutsko Day Forest National Park

Počasie Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park je krásnym a niekedy nebezpečným miestom v Džibutsku, kde sa stretáva viacero klimatických oblastí. Tento park je rovnako zaujímavý pre turistov aj pre vedcov, ktorí tu môžu pozorovať množstvo druhov flóry a fauny.

Počasie v Džibutsko Day Forest National Park sa líši po celý rok v závislosti od sezón a obdobia. Letné mesiace od mája do septembra sú extrémne horúce, s teplotami dosahujúcimi až 50 stupňov Celzia. Bohužiaľ, tieto mesiace sú tiež obdobím silných búrok a prívalových dažďov, ktoré môžu spôsobiť povodne a záplavy.

Zimné mesiace od októbra do apríla sú trochu prijateľnejšie vzhľadom na teploty, s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je však zvyčajne suché, čo znamená, že park je v tomto období trochu menej zelený.

Klimatické podmienky v Džibutsko Day Forest National Park sú silne ovplyvnené blízkosťou Červeného mora a Indického oceánu. V niektorých častiach parku sa nachádzajú soľné plániky, ktoré sú vystavené slnečnému žiareniu a môžu sa stať extrémne horúcimi.

Na základe týchto klimatických podmienok sa doporučuje, aby návštevníci parku navštívili miesto v zime, od októbra do apríla, keď teploty sú prijateľnejšie a návšteva bude oveľa príjemnejšia.

Džibutsko Day Forest National Park je domovom množstva plazov, cicavcov a vtákov. Turisti môžu okrem iného pozorovať gepardy, hyeny, paviány a gazely. Tí, ktorí majú radi prírodu, sa určite nenudia v tomto parku.

Celkovo je Džibutsko Day Forest National Park krásnym miestom, kde sa stretáva niekoľko klimatických oblastí. Napriek tomu, že je to niekedy nebezpečné miesto, je obsadené množstvom druhov flóry a fauny, ktoré tu môžete vždy pozorovať. Ak teda hľadáte zážitky spojené s prírodou, Džibutsko Day Forest National Park určite stojí za to navštíviť.


Letenka Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park je jedným z najvýznamnejších prírodných rezervácií v Džibutskej republike. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny a ponúka úžasné prírodné krásy pre návštevníkov.

Park je domovom rôznych druhov rastlín a zvierat. Medzi najznámejšie patrí somáliejský jak, ktorý je považovaný za jeden z najvýznamnejších druhov v parku. Majestátny slon a veľké mačky, ako lev alebo gepard, sú tiež pravidelnými návštevníkmi tejto oblasti.

Džibutsko Day Forest National Park má mnoho turistických trás, ktoré umožňujú návštevníkom objaviť úchvatné krajiny parku. Trasy sa však líšia v intenzite a dlžke, takže si každý môže vybrať tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Pre tých, ktorí sa radi túlajú v prírode, tu nájdu mnoho možností pre prechádzky a hike.

Napriek tomu je najlepším spôsobom, ako vidieť všetky krásy národného parku, z výšky. Vzdušné jazdy nad Džibutsko Day Forest National Park sú nezabudnuteľným zážitkom. Ponúkajú nádherný pohľad na lesy, rieky, a vodopády a skaly.

Mnoho návštevníkov sa rozhodne stráviť niekoľko dní v blízkosti Džibutsko Day Forest National Park. Nachádza sa tu niekoľko rekreačných stredísk, ktoré poskytujú luxusné ubytovanie pre turistov. Tí, ktorí majú radi túry v prírode alebo lov fotografií, tu nájdu mnoho príležitostí na výlety.

V Džibutsku nie sú žiadne priame lety zo Slovenska, ale je možné sa tam dostať s prestupom cez Dubaj alebo Addis Ababa. Letenky do Džibutska sú prístupné skoro celoročne a môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností.

Džibutsko Day Forest National Park je pravou perličkou v africkej krajine Džibutsko. Od unikátnej fauny a flóry po nádherné krajiny, park ponúka mnoho pre návštevníkov. Je to miesto plné prírodných krás, ktoré každý milovník prírody by mal vidieť aspoň raz v živote.


Ubytovanie Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park je nádherný prírodný klenot, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Džibutska. Park sa rozprestiera na rozlohe 1 000 km², čo ho robí najobľúbenejším miestom pre turistov a milovníkov prírody v tejto malátskej krajine.

Ubytovanie v Džibutsko Day Forest National Park je možné nájsť v blízkosti parku, ale aj v jeho úplnom vnútri. K dispozícii sú rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché kempingové a chatové osady, ktoré sa nachádzajú uprostred lesa.

Pre tých, ktorí si radi užívajú luxusné ubytovanie, je k dispozícii hotel Djibouti Palace Kempinski, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od parku. Hotel ponúka štýlové a moderne zariadené izby, ktoré majú výhľad na Indický oceán a dokonalé vybavenie. Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchší typ ubytovania, môžeme navrhnúť hotely Le Jardin Secret a La Siesta.

Najlepšou a najbližšou možnosťou pre tých, ktorí chcú byť úplne v blízkosti prírody, sú chatky a kempingové miesta v parku. Chatky sú postavené priamo v parku a ponúkajú jedinečný zážitok z prírody. Kempingové miesta ponúkajú možnosť stanovania sa priamo v srdci lesa a počas noci môžete počúvať zvuky prírody.

V Džibutsku môžete zažiť niečo úplne odlišné od svojho každodenného života a tento park je toho výborným príkladom. Či už hľadáte luxusné ubytovanie alebo chladnú stanovú pôdu, Džibutsko Day Forest National Park vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok v srdci prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Day Forest National Park


Otázka: Čo je Džibutsko Day Forest National Park?
Odpoveď: Džibutsko Day Forest National Park je národný park v Džibutsku, ktorý sa nachádza v pobrežnej oblasti na úpätí pohoria Goda.

Otázka: Aké druhy zvierat sa v národnom parku vyskytujú?
Odpoveď: V národnom parku sa vyskytujú napríklad dikobrazi, hyeny, šakali, orly a slon africký.

Otázka: Kedy sa najlepšie navštíviť Džibutsko Day Forest National Park?
Odpoveď: Najlepšie je navštíviť národný park v období sucha, teda v mesiacoch od novembra do marca.

Otázka: Je nutné sa pred návštevou parku zaregistrovať?
Odpoveď: Áno, pre vstup do národného parku je nutné mať povolenie a zaregistrovať sa v miestnom úrade.

Otázka: Sú v parku dostupné turistické trasy?
Odpoveď: Áno, v parku sú označené turistické trasy a je možné sa na ne vydať s miestnym sprievodcom.

Otázka: Je v parku možné kempovať?
Odpoveď: Áno, v parku sa nachádzajú kempoviská, ktoré sú dostupné pre turistov. Je však potrebné si povoliť kempovanie v miestnom úrade.


Dovolenka Džibutsko Day Forest National Park


Džibutsko Day Forest National Park je jedným z najkrajších a najviac unikátnych národných parkov v Afrike. Nachádza sa na severe Džibutska a zahrnuje rozlohu 492 km² pokrytú bujnými lesovými oblastiami, trávnatými plániami a skalnatými vyvýšeninami.

Návštevníci parku majú možnosť vidieť množstvo zvierat vrátane gepardov, hyen, antilop a levy. Okrem toho môžu v oblastiach s vodou navštíviť aj veľké množstvo vtáctva a krokodílov.

Jeden z najkrajších prírodných zážitkov, ktoré park ponúka, je skúsenosť so setkávaním s posvätnými ibisami. Tieto vtáky sú posvätné pre miestnych obyvateľov a sú obľúbenými zvieratami v celej oblasti.

Ak sa rozhodnete do parku prísť, môžete si vybrať z množstva aktivít vrátane turistiky, cykloturistiky a pozorovania zvierat. Samozrejme, nezabudnite sa zapojiť aj do miestnej kultúry a tradícií, pretože Džibutsko má bohatú históriu a kultúru, ktorú si jednoducho nesmiete nechať ujsť.

Úžitok z prírody, svieži vzduch, dokonalá prírodná krása a temnoty Džibutsko Day Forest National Park bude vašou nezabudnuteľnou dovolenkou s rodinou alebo priateľmi z celého sveta. Ak teda túžite po dovolenke mimo bežného turistického ruchu, potom je Džibutsko Day Forest National Park tou správnou voľbou pre vás.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky