Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Ston

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Ston


1. Kam sa najlepšie dopraviť do Stonu?
- Do Stonu sa dá najlepšie dostať autom alebo autobusom z Dubrovníka.

2. Aké sú najlepšie pláže v Stone?
- V Stoni sú najlepšie pláže Divna a Prapratno. Obe sú vhodné pre deti a majú výborné podmienky na plávanie a opaľovanie.

3. Čo robiť v Stone okrem plávania?
- V Stoni je veľa pamiatok na kultúrne prehliadky a výlety. Môžete navštíviť starobylé opevnenie na kopci nad Stonom, návštevu Salty Lakes alebo ochutnať slávne ostrovy Stonského polostrova

4. Čo ochutnať v Stoni?
- Ston sa špecializuje na výrobu morských plodov, konkrétne ustríc a mušlí. Nezabudnite ochutnať aj Stonský priedusok (plody mora s cestovinou).

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Stonu?
- Najlepší čas na návštevu Stonu je v priebehu jari a jesene, pretože je tam menej turistov a teploty sú stále príjemné. V letných mesiacoch môže byť Ston veľmi preplnený a horúci.

6. Aké ubytovacie možnosti sú v Stoni?
- V Stoni si môžete zvoliť ubytovanie v hoteli, apartmáne alebo penzióne. Väčšina z nich sa nachádza blízko pláží a centra mesta.

7. Je v Stoni možné si prenajať auto?
- Áno, v Stoni je možné si prenajať auto. Väčšina prenájmových firiem sa nachádza v blízkosti letiska v Dubrovníku.

8. Ktoré sú najlepšie miesta na nakupovanie v Stoni?
- V Stoni si môžete nakúpiť suveníry a domáce výrobky na trhu alebo v miestnych obchodíkoch. Odporúčame navštíviť aj miestne rybárske trhy.

9. Potrebujem mezinárodný pas na cestu do Stonu?
- Ak cestujete z krajiny mimo Európskej únie, budete potrebovať platný mezinárodný pas. Pre občanov EÚ stačí občiansky preukaz alebo pas.

10. Ktoré aktivity je možné v Stoni vyskúšať?
- V Stoni môžete vyskúšať rôzne aktivity, ako napríklad potápanie, jazdenie na kanoisti, windsurfing alebo turistiku.


Počasie Chorvátsko Ston


Chorvátsko je obľúbený turistický cieľ pre milovníkov slnka, mora a dovolenkových zážitkov. Ston, ktorý sa nachádza na juhu Chorvátska, nie je výnimkou. Toto mestečko je známe svojou morskou solou a opevnením z 14. storočia, ktoré bolo postavené na ochranu mesta. Ak plánujete navštíviť Ston, môže byť pre vás užitočné vedieť, aké je tam počasie.

Chorvátsko Ston má mediteránsky typ klimatu, čo znamená, že je tu veľa slnečných dní a teploty sú príjemné. Letá sú teplé a suché a zimy sú miernymi a mokrými. V lete teploty dosahujú priemerne 30°C. Toto teplé a slnečné počasie je ideálne na plávanie, slnenie sa a vodné športy. V zimných mesiacoch je počasie oveľa chladnejšie, s priemernou teplotou okolo 10°C, a môže byť aj zamračené a daždivé. Aj keď Ston nie je typický zimný cieľ, môžete tu prežiť pekné dni, ak si zoberiete oblečenie na menej teplé počasie.

Na jar a v jeseni je počasie Stonu prevažne slnečné a miernymi teplotami, čo z nich robí obľúbené obdobie pre turistov. Toto obdobie nie je také horúce ako leto, ale je stále dosť teplo na to, aby ste si mohli užiť plážové aktivity, ako je plávanie a opaľovanie. Jesenné mesiace sú tiež ideálne na prechádzky a vychutnávanie si miestnych delikates.

Ak plánujete letnú dovolenku v Stonu, nezabudnite si zobrať dostatočné množstvo ochrany pred slnkom, ako sú krémy a klobúky, aby ste sa vyhli slnečným úpalom. Ak plánujete návštevu mimo letnej sezóny, mali by ste si zobrať abríg, oblečenie na menej teplé počasie a plášť proti dažďu.

Celkovo vzaté, Ston má počasie, ktoré umožňuje turistom užiť si svoju dovolenku počas celého roka. Nech sa rozhodnete kedykoľvek prísť, budete mať príležitosť užiť si krásy tejto malebnej obce s pohľadom na Jadranské more.


Letenka Chorvátsko Ston


Letenka do Chorvátska je v poslednej dobe veľmi obľúbená medzi turistami z celého sveta. Zvlášť oblúbeným miestom sa stalo mestečko Ston, ktoré sa nachádza v regióne Dubrovník-Neretva v južnej časti Chorvátska. Ston je známy svojimi historickými múrmi, ktoré sú najväčšie v celej Európe a pozvoľna vedú k zálivu Mali Ston.

Medzi najlepšie spôsoby, ako si zakúpiť letenku, patrí návšteva cestovnej kancelárie. Túto kanceláriu si môžete vybrať podľa vlastných preferencií a podmienok. Môžete sa rozhodnúť medzi známymi spoločnosťami alebo menšími, ktoré sú často omnoho lacnejšie a majú rovnaké služby.

Najmä počas letnej sezóny je potrebné zaregistrovať sa na letisko vopred, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu. Po príchode na letisko by ste nemali zabudnúť na kontrolu svojho batožiny, pretože v letiskových priestoroch je mnoho kontrolných bodov, ktoré kontrolujú nebezpečné predmety. Takisto by ste si mali skontrolovať letový rozvrh, aby ste sa uistili, že máte dostatok času na pohodlné presunutie na vaše miesto určenia.

Ak sa rozhodnete cestovať do Stonu, musíte si uvedomiť, že budete musieť absolvovať cestu z letiska do mesta. Odporúčame si preto prenajať si auto alebo využiť iné dostupné dopravné prostriedky, ktoré sú v tomto regióne veľmi dobré. Popri Stonu je viacero obcí, ktoré sú určite zaujímavou návštevou.

Napriek tomu, že Ston nie je dvaka známe turistické centrum, ponúka pohodlné a príjemné ubytovanie. Jeho malebné ulice, úzkych, kamenné domy a malé reštaurácie ponúkajú tradičné jedlá a vynikajúce víno. Okolie je plné možnosti na prechádzky, trekking a výlety, ktoré zabezpečujú nezabudnuteľné zážitky.

Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky a chcete objaviť miesta mimo hlavných turistických ciest, navštívte Ston v Chorvátsku. Letenku si môžete zakúpiť v každej cestovnej kancelárii alebo cez online platformy. Spojenie s mnohými mestami je celkové dostupné, a preto nie je problém získať presné lety a ceny. Ston výbornou príležitosťou pre milovníkov prírody a histórie, ktorí hľadajú pohodlie a odpočinok.


Ubytovanie Chorvátsko Ston


Ston je malebné mestečko na juhu Chorvátska, ktoré sa nachádza na polostrove Pelješac. Toto krásne miesto je obklopené krištáľovo čistým Jadranom a pripomína malý rybársky prístav plný tradičnej chorvátskej kultúry.

Ak hľadáte miesto pre oddych a relaxáciu, Ston je tou správnou voľbou. Miestne pláže sú nenápadné, ale to im vôbec neuberá na kráse a kvalite. Útulné a moderné hotely a apartmány, ktoré sú súčasťou ubytovania Ston, sú situované v blízkosti pláží a ponúkajú perfektné miesto na dovolenku pre celú rodinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ston, nezabudnite navštíviť jeho historické mestské hradby. Dlhé, 5-kilometrové hradby sú jedným z najdôležitejších pamiatok okolia a boli postavené ešte v stredovekom období. Ston bol už od pradávna významným obchodným centrom, ktoré sa zaoberalo produkciami soli a v betóne sú výrazne prezentované aj stredoveké kamenné múry.

Ston tiež ponúka širokú škálu gastronomických zážitkov, vrátane čerstvého morského ovocia, tiež populárneho mäsa s olivovým olejom a žiarivého zelenej zeleniny. Pre správny pocit, môžete ochutnať miestne vína a z pohľadu kultúry, zaujímavé je aj pekné a veľkolepé Stonské Maratón – tunelový beh.

Po skvelej večeri sa môžete vrátiť do vašej letnej rezidencie a užiť si odpočinkovú noc v útulnom prostredí, ktoré sa dokonale zlúči s prírodou a nádherným obalom Jadranského mora.

Vymeňte každodenné starosti za moderné ubytovanie v Stoni a uistite sa, že sa to stane miestom, kde si nájde každý svoje miesto na slnku. Navštívte Ston a užívajte si dokonalú dovolenku plnú nádherných pohľadov, skvelých aktivít a kulinárskych zážitkov.


Dovolenka Chorvátsko Ston


Dovolenka na Chorvátskom polostrove je vždy skvelou voľbou pre každého, kto sa chce pomaly vyzliecť zo stresov a ponoriť sa do krásnej prírody plnej mora, slnka a bohato sa členitej krajiny. V týchto krásach nájdete aj jedno z malých ale veľmi zaujímavých miest na Chorvátskom pobreží - mestečko Ston.

Ston sa nachádza priamo na polostrove Pelješac, ktorý je známy svojimi vinicami, rybárskymi osadami a krásnymi plážami. Mesto samo o sebe je ako z pohľadu histórie, tak i prírodnej krásy zaujímavé. Ston bol vybudovaný kvôli špeciálnej úlohe, na ktorej sa podieľala aj jeho vzácna poloha. Ston bol vybudovaný hlavnou funkciou ochrany Dubrovníka a súčasne mal zabezpečiť kontrolovaný prístup k čerstvej vode.

Veľkým klenotom Stonu je najväčší kamenný múr v Európe, ktorý bol postavený v 14. storočí. Jeho dĺžka je viac ako 5 kilometrov. Inou zaujímavou pamiatkou je útesovitý polostrov Pelješac, ktorý je pokrytý borovicovými a cyprešovými hajmi s prekrásnymi plážami, ktoré sú veľkým lákadlom pre turistov.

Ston ponúka aj ďalšie turistické a vodné aktivity, ako napríklad potápanie, rybolov, jazdenie na koni, turistiku do okolitých miest a návštevu známej obce Orebic.

Tento maličký kúsok chorvátskeho pobrežia má návštevníkovi veľa ponúknuť a je ideálnym cieľom pre tých, ktorí si želajú trochu oddychu a návrat k prírode. Rovnako je ale skvelou voľbou aj pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru.

Ak ešte neviete, kde sa chcete túto dovolenku vydať, dajte Stonu šancu a nezabudnite ochutnať skvelé domáce víno a morské plody, ktoré sú všade omnipresentné. Ak hľadáte dokonalý mix histórie, kultúry a prírody, Ston bude pre vás tou správnou voľbou.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky