Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Primošten

Počasie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko Primošten je nádherné turistické letovisko na pobreží Jadranského mora. Jeho poloha v Strednej Dalmácii a mediteránske podnebie robia z tohto miesta ideálne miesto pre letné dovolenky.

Počasie v Chorvátsku Primošten je ovplyvnené Stredomorským podnebím, ktoré charakterizuje veľmi teplé a suché leto a mierne a vlhké zimy. Letné mesiace, od júna do septembra sú horúce, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30°C. Voda v Jadranskom mori má teplotu okolo 24-26°C, čo je ideálne pre kúpanie a ďalšie vodné aktivity.

V zime sa teploty pohybujú okolo 10-15°C, ale môžu spadnúť aj pod 0°C. Zimy sú zvyčajne miernych, s nepríliš veľkým množstvom zrážok. V období jari a jesene sú teploty v priemere okolo 20°C, s možnými zrážkami.

Návštevníci môžu očakávať teplo a slnečné dni väčšinou počas letných mesiacov. Doporučuje sa, aby si turisti priniesli so sebou chrániče pred slnkom a nezabudli si dostatok tekutín, aby sa vyhli prehriatiu. Zimné mesiace sú obvykle chladnejšie s menej turistami, ale stále ponúkajú nádherné príležitosti na prechádzky a outdoorové aktivity.

Celkom rok je Primošten krásnym miestom, kde si môžete vychutnať slnko, more a krajiny, ale pre väčšinu turistov sme odporúčame navštíviť v letných mesiacoch, keď má slnko zhruba 12 hodín denne a teplo, aby ste mohli plávať a iné aktivity na pláži. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Primošten, určite si užijete dovolenku v tomto skvelom turistickom letovisku.


Ubytovanie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a určite to nie je prekvapenie. Táto krajina, ktorá sa rozprestiera po celej dĺžke Jadranského mora, ponúka návštevníkom nádherné pláže, úchvatné krajiny a bohatú kultúru. Medzi najkrajšie miesta určite patrí mesto Primošten. Tento malý prímorský klenot je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a uvoľnenie od rušného mesta.

Ubytovanie v Primoštene je veľmi rozmanité, od súkromných apartmánov a penziónov až po luxusné hotely a apartmánové komplexy, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Súkromné apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné miesto na prespatie. Tieto apartmány sú zvyčajne plne vybavené so všetkými modernými zariadeniami, ktoré zaručia pohodlný pobyt pre celú rodinu. Mnoho súkromných apartmánov ponúka krásne výhľady na more a Primošten.

Pre tých, ktorí hľadajú viac komfortu a luxusu, sú tu hotely a apartmánové komplexy. Tieto sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú nádherný výhľad na more. Hotely v Primoštene sú vo všeobecnosti menej vysoko hodnotené ako niektoré z najluxusnejších lokalít v Chorvátsku, ale stále ponúkajú prvotriedne služby. Veľa hotelov má vlastnú reštauráciu a bar priamo v hoteli, čo znamená, že hostia sa môžu vychutnať grilovanú rybu a miestne víno bez toho, aby museli opustiť hotel.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi týmito dvoma možnosťami, sú k dispozícii tiež penzióny a apartmánové hotely. Tieto ponúkajú viac privátnej atmosféry ako hotely, avšak nie sú tak drahé ako súkromné apartmány.

V neposlednom rade, je tu aj možnosť kempovania. Primošten má dva kempy, a to jeden na južnej a jeden na severnej strane mesta. Tieto kempy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pobyt v prírode a rovnako aj pre tých, ktorí radi cestujú na dovolenku s karavanom či stanom.

Ako je možné vidieť, ubytovanie v Primoštene je veľmi rozmanité a každý si tu nájde to svoje, či už ide o romantický pobyt pre dve osoby alebo pobyt s celou rodinou. Vyskúšajte Primošten a nechte sa okúzliť jedným z najkrajších miest Chorvátska.


Dovolenka Chorvátsko Primošten


Dovolenka na Chorvátsku nie je ničím novým. Pre mnohých južanov a stredoeurópanov je to tradičná destinácia. Jedným z týchto miest, ktoré návštevníci určite nevynechajú, je Primošten. Táto čarovná oblasť nachádzajúca sa priamo pri jadranskom mori predstavuje ideálny cieľ pre všetkých milovníkov dovolenky.

Primošten charakterizuje kombinácia brehového mesta a romantického prístavu. V noci zanecháva stopy prítomnosti obyvateľov, turistov a reštauračných zariadení, ktoré sa dajú nájsť v blízkosti pláže. Mesto je skutočne malebné s kamennými uličkami, rozbrkanými budovami a nádherným trhom, kde môžete nájsť všetko, od čerstvého ovocia a zeleniny až po rôzne výrobky domáceho výrobcu.

Pláže Primošten sú jemné a piesočnaté, s veľmi čistou vodou. Jedným dôležitým faktorom, ktorý vám umožní prežiť príjemný relaxačný deň na slagróne, je jemné pozadie v prekrásnom horskom prostredí. Ďalšie veľké zážitky ponúka chorvátsky národný park Krka. Park zahŕňa susedné, vodopády zaplavené zelenými tropickými lesmi.

Jednou z obľúbených aktivít pre návštevníkov Primošten je jazda na lodi po Jadranu. Mnohé z týchto lodí sú súkromné pre väčšie skupiny, ale pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu menej nákladné, k dispozícii sú verejné plavby, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na pobrežie.

Primošten je okrem toho známe aj svojou gastronómiou. Toto mesto je domovom mnohých reštaurácií, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu v kulinárskych plánoch návštevníkov. Medzi najznámejšie pokrmy, ktoré musíte ochutnať, patrí na prvom mieste „pašticada“, špecialita z hovädzieho mäsa, ktorá sa podáva s kruhovými haluškami.

Takže aké sú dôvody, prečo by ste si mali zvoliť Primošten ako cieľ dovolenky v Chorvátsku? Môžete prežiť fantastické dobrodružstvo plné zážitkov, zároveň si dopriať odpočinok na pláži a užívať si nefalšovanú krásu Jadranu. Aby ste zachovali svoju cestovateľskú chuť, mali by ste tiež poznať miestnu kultúru, gastronómiu a architektúru. Primošten, nezávisle na tom, či ste tu prvýkrát alebo už ste tu boli, prinesie vždy novú fascináciu a nadšenie. Je to miesto, ktoré si nesmiete nechať ujsť!


Letenka Chorvátsko Primošten


Letenka Chorvátsko Primošten - Výhodná cesta k slnečným plážam a kultúre

Ak plánujete návštevu Chorvátska a hľadáte ideálne miesto, kde si užijete slnečné pláže a zároveň spoznáte novú kultúru a históriu, mali by ste zvážiť destináciu Primošten.

Letenka z Bratislavy alebo Viedne do Splitu, ktorý sa nachádza v blízkosti Primoštenu, je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do vašej dovolenky. Z Splitu je možné sa dopraviť do Primoštenu cestou alebo trajektom z prístavu v Trogire.

Primošten je typické dalmátske mestečko, ktoré sa rozprestiera na útese a ponúka krásne výhľady na Jadranské more. Štrkové pláže s jemným pieskom sú ideálne pre kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Okrem toho sa v Primoštene nachádza hodnotný historický a kultúrny dedičina, ktorý očarí každého návštevníka.

V centre mesta sa nachádza prístav, ktorý ponúka možnosti pre jachty a lodky. Vedľa neho je stará časť mesta s úzkymi uličkami a kamennými domami s vysokými múrmi. Na konci polostrova na ktorom sa nachádza mesto sa nachádza kostol sv. Juraja, ktorý ponúka úchvatný výhľad na more a okolitú krajinu.

Primošten ponúka aj niekoľko kaviarní a reštaurácií, kde sa môžete ochutnať chorvátske špeciality, ako sú rôzne ryby a morské plody. Okrem toho organizuje mesto mnoho kultúrnych akcií počas leta ako je napríklad Primošten džez festival.

Ak hľadáte ideálne miesto pre vášu dovolenku, Primošten je dobrá voľba a pomocou letenky z Bratislavy alebo Viedne, sa tam môžete dostať rýchlo a jednoducho. Vychutnajte si krásy chorvátskeho pobrežia, slnečné pláže a kultúru v Primoštene.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Primošten


1. Kde sa nachádza Primošten v Chorvátsku?
Primošten sa nachádza na pobreží Dalmácie, v strednej časti Chorvátska, medzi mestami Šibenik a Split.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Primoštenu?
Na návštevu Primoštenu odporúčame prísť medzi májom a septembrom, keď sú teploty príjemné a more je teplé na kúpanie.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Primoštene?
V Primoštene nájdete rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov až po apartmány a kempingy.

4. Ako ďaleko je letisko od Primoštenu?
Letisko Split je vzdialené asi 40 kilometrov od Primoštenu.

5. Kde najlepšie jesť v Primoštene?
V Primoštene nájdete množstvo skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, ako napríklad reštaurácia Konoba Toni alebo restaurácia Riva.

6. Aké sú hlavné atrakcie Primoštenu?
Medzi hlavné atrakcie Primoštenu patrí krásna stará časť mesta, nádherné pláže a prírodné pamiatky, ako napríklad národný park Krka.

7. Ako sa môžem dostať z Primoštenu do iných častí Chorvátska?
Z Primoštenu je možné cestovať autobusom, vlakom alebo najímaným autom. Najbližšie väčšie mestá sú Šibenik a Split.

8. Je v Primoštene možné scuba diving alebo snorkeling?
Áno, v Primoštene je možné scuba diving a snorkeling. Existuje niekoľko miest, kde môžete vidieť podmorský svet Chorvátska.

9. Kde sa dá kúpať v Primoštene?
Primošten má niekoľko krásnych pláží s čistou vodou. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí Raduča, Mala Raduča a Loža.

10. Aké sú miestne sviatky v Primoštene?
V Primoštene sa oslavujú rôzne sviatky a podujatia počas celého roku, vrátane svetkovín svätého Roka v auguste a Podvečera v septembri.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky