Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Rožmberk nad Vltavou

Dovolenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko je plné krásnych krajov a miest. Ak hľadáte relaxačnú dovolenku v prírode a zároveň sa chcete ponoriť do histórie, Rožmberk nad Vltavou môže byť ideálnou destináciou.

Rožmberk nad Vltavou sa nachádza v južnej časti Čiech. Toto malebné mestečko, ktoré leží na brehu rieky Vltava, je plné historických pamiatok a zachovanej architektúry.

Jednou z najznámejších pamiatok v meste je Rožmberský zámok, ktorý sa nachádza na mieste bývalého hradu. Zámok bol postavený v 16. storočí a odvtedy prešiel mnohými rekonštrukciami a úpravami. Dnes ponúka návštevníkom prehliadku zámockých miestností a expozíciu z histórie rodu Rožmberkovcov.

Okrem zámku si môžete vychutnať aj prekrásne námestie s dominantou ihriskovou kaštieľovou vežou, alebo sa prechádzať uličkami mestečka s typickými českými domami a obchodmi.

Rožmberk nad Vltavou je tiež obklopený krásnou prírodou. Na rieke Vltava si môžete prenajať kanoe alebo loď a preplaviť sa po rieke s nádhernými výhľadmi. Ak máte radi pešiu turistiku, môžete sa vydať na niektorú z turistických trás v okolí mestečka.

Ďalšou výhodou Rožmberka nad Vltavou je jeho poloha. Od hlavného mesta Praha je vzdialený iba pár hodín jazdy autom, takže si môžete ľahko naplánovať výlet na deň alebo skrátiť cestu k moru na pár dní oddychu.

V mestečku a jeho okolí je tiež množstvo ubytovacích možností, takže si môžete vybrať podľa toho, či preferujete ubytovanie v historickej budove, alebo radšej modernú chatu priamo v prírode.

Rožmberk nad Vltavou je teda určite jedným z najkrajších miest v Česku, ktoré stojí za návštevu. Ponúka množstvo zábavy, pamiatok a prírodných krás. Preto ak plánujete dovolenku v Česku, neváhajte a rovno zahrňte Rožmberk nad Vltavou do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Rožmberk nad Vltavou


Otázky:
1. Kde sa nachádza Rožmberk nad Vltavou?
2. Čo vidieť v Rožmberku nad Vltavou?
3. Je v Rožmberku nad Vltavou možnosť ubytovania?
4. Ako sa dostanem do Rožmberka nad Vltavou?
5. Je v Rožmberku nad Vltavou možnosť stravovania?

Odpovede:
1. Rožmberk nad Vltavou sa nachádza na juhu Čiech, v Juhočeskom kraji.
2. V Rožmberku nad Vltavou môžete navštíviť hrad Rožmberk, kostol sv. Mikuláša, múzeum a pamätník Adalberta Stiftera.
3. V Rožmberku nad Vltavou je veľa možností, ako sa ubytovať. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, súkromnými apartmánmi alebo kempom.
4. Rožmberk nad Vltavou je dostupný autom, autobusom alebo vlakom z Prahy alebo ďalších miest v Česku.
5. V Rožmberku nad Vltavou je veľa reštaurácií, kaviarní a bistier, kde si môžete pochutnať na tradičnej českej kuchyni.


Letenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou je krásne a historické mesto v južnom Česku, ktoré stojí na brehoch rieky Vltavy. Ak hľadáte miesto, ktoré je plné histórie, kultúry a prírody, toto mesto je tou správnou voľbou pre vás.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rožmberk nad Vltavou, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letenka. Existujú rôzne možnosti letov, v závislosti od vašej polohy a preferencie ako dlho chcete cestovať.

Pre lety z Českej republiky, je najlepšie vybrať možnosti letov z Prahy, pretože to je najbližšie veľké letisko. Sú rôzne možnosti letov z Prahy do mesta Linz v Rakúsku, ktoré je najbližšie letisko k Rožmberku nad Vltavou. Od letiska Linz sa môžete dostať do Rožmberku nad Vltavou taxíkom alebo autobusom, ktoré sú k dispozícii priamo na letisku.

Ak nie ste z Českej republiky a chcete sa dostať do Rožmberku nad Vltavou, môžete zvážiť lety do iných blízkych letísk, ako sú Viedeň alebo Salzburg, a potom si prenajať auto alebo si objednať taxík, ktorý vás dovedie priamo do Rožmberku nad Vltavou. Môžete tiež využiť autobusové alebo železničné spojenia, ktoré sú v okolí veľmi dobre vyvinuté.

Po príchode do Rožmberku nad Vltavou môžete využiť množstvo príležitostí, ktoré má toto nádherné mesto ponúknuť. Medzi najzaujímavejšie atrakcie patria historický zámok Rožmberk, kostol sv. Jána Nepomuckého, múzeum Rožmberk a mnoho ďalších užasných pamiatok. Okrem toho môžete prechádzať po doline rieky Vltavy, navštíviť okolité dediny a mesto Český Krumlov, ktorý patrí medzi najkrajšie miesta v Česku.

Celkovo, Rožmberk nad Vltavou je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Česku. Ak máte radi históriu, kultúru a prírodu, toto mesto určite stojí za návštevu. Pretože existuje veľa možností letov, určite nájdete ideálny spôsob, ako sa tam dostať a vychutnať si všetky krásy, ktoré tento kúsok Čiech ponúka.


Počasie Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko Rožmberk nad Vltavou je malebné mestečko, ktoré leží v jižních Čechách na Českomoravskej vrchovine, na okraji Šumavy. Jeho poloha blízko rieky Vltavy a v prírodnom parku Šumava robia z Rožmberka nad Vltavou obľúbené miesto pre turistov. Nielen kvôli zaujímavým pamiatkám ako stredoveký hrad Rožmberk, ale aj kvôli krásnym panorámam okolitej krajiny.

Počasie v Rožmberku nad Vltavou zvyčajne zodpovedá teplému kontinentálnemu podnebiu, s miernymi zimami a teplými letami. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 22 °C, avšak môže sa vystupovať až na 30 °C. Teploty v zime sú pod nulou, zvyčajne okolo -2 °C. Počas mesiacov júl a august sú zaznamenané najmenej zrážok, zatiaľ čo v decembri a januári zvykne byť viac snehu.

Vzhľadom k faktu, že Rožmberk nad Vltavou leží v pohorí Šumava, môže počasie byť niekedy nestabilné, so zmenčlivými frontami a rýchlymi zmenami poveternostných podmienok. Občas môže byť aj zamračené a daždivé, obzvlášť počas jari a jesene.

Keďže Rožmberk nad Vltavou má takú výnimočnú polohu v okolitom kopcovitom teréne a v blízkosti rieky Vltavy, môže počasie ovplyvniť aj výška nadmorskej výšky. Krajina môže byť mokrá a klzká v nížinách, ale svieža a chladná na vyšších vrchoch.

V každom prípade, Česko Rožmberk nad Vltavou ponúka návštevníkom krásnu krajinu, historické pamiatky a príjemné podnebie. Ak navštívite toto idylické miesto, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie a obuv, ktoré zodpovedajú aktuálnej sezóne a teplotám, a užite si nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko Rožmberk nad Vltavou je krásne a malebné mestečko v jižních Čechách, nedaleko od města Český Krumlov. Jeho malebná poloha na břehu řeky Vltavy a vzdálenost od rušných turistických center činí z Rožmberka ideální místo pro odpočinek a relaxaci.

Pokud hledáte ubytování v Rožmberku, máte na výběr z několika penzionů a hotelů. Všechny ubytování jsou zde většinou v tradičním stylu a nabízejí útulné pokoje a apartmány, některé dokonce s výhledem na řeku. Vilu Barbara u řeky nabízí luxusní ubytování s wellness centrem, bazénem, a možností vodních sportů v přilehlé řece.

Pro ty, kteří hledají něco jednoduššího, jsou zde také levnější možnosti ubytování. Například Ubytování Na Vyhlídce nabízí soukromé pokoje s koupelnou a společnou kuchyní. Toto ubytování má krásný výhled na celé město a zároveň vám umožní snadný přístup k historickému centru.

Rožmberk nad Vltavou má mnoho zajímavých památek, jako jsou hrad a zámek Rožmberk, kostel sv. Mikuláše a klášter Zlatá Koruna. Navzdory turistickému ruchu v blízkém Českém Krumlově, Rožmberk nad Vltavou zůstává malebným, klidným místem, ideálním pro procházky po malebných uličkách nebo do okolní přírody s mnoha cyklistickými a pěšími trasami.

V okolí Rožmberku nad Vltavou najdete také vynikající možnosti koupání a rybolov. Řeka Vltava je ideálním místem pro vodácké vyžití. Několik místních penzionů nabízí také kázání rybolovu a v případě, že máte vlastní rybářskou výbavu, můžete si přijít na své.

Celkově lze říci, že Rožmberk nad Vltavou je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Jeho krásná poloha vám umožní prožít klidnou, pohodovou dovolenou, daleko od rušných turistických center. Pokud tedy hledáte zážitky v jedinečném prostředí, je Rožmberk nad Vltavou tou správnou volbou pro vás.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky