Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Brazília Foz do Iguaçu

Letenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je jedným z najnavštevovanejších miest Brazílie vďaka svojmu dychberúcemu parku vodopádov, zvaného Iguazú. Väčšina turistov prichádza sem práve kvôli tomuto parku, no mesto ponúka aj mnoho ďalších zaujímavostí.

Ak hľadáte letenky do Brazílie Foz do Iguaçu, najlepšie je plánovať vopred, najmä počas hlavnej sezóny v lete a počas Vianoc a Nového roka. Lety z Európy sú obvykle odchádzajú z Lisabonu, Paríža alebo Frankfurdu a trvajú niekoľko hodín.

Po príchode do Foz do Iguaçu sa určite nevyhnete návšteve národného parku Iguazú. V parku môžete obdivovať niektoré z najkrásnejších a najmohutnejších vodopádov na svete. Najväčší z nich, podľa ktorého je celý park pomenovaný, má výšku 82 metrov a nachádza sa na rieke Iguazú.

Okrem vodopádov stojí za návštevu aj pohľadnica hodná mesta Foz do Iguaçu. Tu môžete obdivovať rieku Paraná, ktorá je široká až 5 kilometrov a z ktorej sa otvára panoramatický výhľad na Brazíliu, Argentínu a Paraguaj.

Pre tých, ktorí sú zástancom zvierat, ponúka mesto aj návštevu prevádzok so zachránenými divými zvieratami, ako napríklad opice, tukany a papagáje. Táto aktivita sa odporúča v ranných hodinách, kedy sú zvieratá najaktívnejšie.

Počas pobytu v Foz do Iguaçu nevynechajte ani návštevu niektorého z miestnych trhov a ochutnajte typicky brazílske delikatesy, ako napríklad feijoada, ktorú tvoria fazuľa, kuracie mäso a ryža. K tomu si môžete objednať aj tradičný drink caipirinhu, ktorý je vyrobený z cukrovej trstiny a lihoviny.

Celkovo je Brazília Foz do Iguaçu zaujímavou destináciou pre tých, ktorí si chcú užiť krásy prírody a spoznať miestnu kultúru. A s letenkou máte k tomu naozaj jednoduchú cestu.


Dovolenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu - Zážitok nezabudnuteľný ako samotné vodopády

Ak hľadáte destináciu, ktorá vám ponúkne naozaj nezabudnuteľné zážitky, rozhodne sa vyberte do Brazílie a navštívte miesto, kde sa nachádza jeden z najúchvatnejších prírodných krás sveta - vodopády Foz do Iguaçu.

Foz do Iguaçu je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Brazílie, v blízkosti trojkrajiny Brazília-Argentina-Paraguaj. Okrem vodopádov ponúkajú Foz do Iguaçu aj množstvo ďalších zaujímavostí - archeologické náleziská, národné parky, múzeá a exteriérové hory z guľatých kameňov.

Vodopády Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu je známe hlavne preto, že sa nachádza tu jeden z najviac rozľahlých a dojemných systémov vodopádov sveta. Vodopády sú výsledkom čohosi okolo 275 jazeriek, riek a malých prameňov, všetky majú svoj pôvod v pohorí Serra do Mar. Väčšina vodopádov sa nachádza na rieke Iguaçu, ktorá preteká Brazíliou a Argentínou.

Na návštevu vodopádov si určite nezabudnite zabezpečiť celodennú vstupenku, vďaka nej si budete môcť vychutnať úžasný pohľad na vodopády počas celého dňa. Či už sa rozhodnete pre plavbu na člne pod vodopády, alebo radšej zostanete pešo v blízkosti samotných vodopádov, zážitok bude nezabudnuteľný.

Okrem toho, že si môžete vychutnať úžasný pohľad na vodopády, v okolí sa nachádza mnoho turistických trás, kde si užijete prechádzku aj prehliadku prírodných krás.

Národný park Iguazú

Po návšteve vodopádov Foz do Iguaçu, sa určite vyberte do Národného parku Iguazú, ktorý sa nachádza v Argentíne. Park s rozlohou okolo 670 km2 ponúka okrem nádhernej prírody aj zaujímavosti ako sú vodopády San Martin a Victoria, ktoré sú výnimočné svojou veľkosťou a nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

K zaujímavým atrakciám patria aj prehliadky života rastlín a zvierat nachádzajúcich sa v okolí parku, kde máte možnosť vidieť vzácne druhy vtákov, divé zvieratá a rastlinstvo.

Archeologické náleziská a múzeá

Pre tých, ktorí majú radi história a kultúru, môže byť zaujímavý aj návšteva archeologických nálezisk v okolí Foz do Iguaçu. Tu môžete vidieť aj rôzne pohrebiská, vykopávky a celé osady, ktoré pre vás predstavia históriu krajiny a jej obyvateľov.

Ak si radi pozriete múzeá, môžete navštíviť aj múzeum Hernána Ramíreza Vilanova, múzeum Trojičnej cirkvi alebo múzeum reštaurovania vozidiel.

Pri návšteve Brazílie a mesta Foz do Iguaçu sa rozhodne nudit nebudete. Okrem vodopádov a parkov, môžete si vychutnať aj kultúru a históriu tohto úžasného miesta. Vynikajúca strava, starostlivosť obyvateľov a skvosty prírody stanovia túto destináciu ako perfektné miesto na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Foz do Iguaçu


1. Aké miesto v Brazílii je najlepšie na návštevu?
Odpoveď: Foz do Iguaçu je jedno z najlepších miest v Brazílii na návštevu, hlavne kvôli vodopádom Iguazu.

2. Ako sa dostať z letiska v Foz do Iguaçu do hotela?
Odpoveď: Je dosť možností. Môžete si zabezpečiť transfer s hotelom, alebo využiť miestne taxi služby, autobus či prenajať si auto.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Okrem vodopádov Iguazu, odporúčame navštíviť tiež Parque das Aves, kde nájdete veľké množstvo ohrozených druhov vtákov a zoologickú záhradu Itaipu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Najlepším časom sú mesiace máj až september, kedy je v Brazílii chladnejšie počasie a menšie množstvo turistov.

5. Potrebujem si brať lieky proti malárii pri návšteve Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Nie, Foz do Iguaçu sa nenachádza v oblasti s rizikom malárie. Avšak, poznejte si informácie o aktuálnych rizikách a nezabudnite sa nechať odporučiť očkovanie pred cestou.

6. Aká je miestna meny v Brazílii a kde si môžem zmeniť peniaze?
Odpoveď: Miestna mena v Brazílii je Brazílsky real a môžete si ju zmeniť v bankách, menových zmenárnach alebo v hoteloch.

7. Aké sú miestne kulinárske špeciality?
Odpoveď: Miestne špeciality zahŕňajú churrasco, feijoada a brigadeiro – čokoládové gule.

8. Ako dlho by som mal pobudnúť v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Na pobyt v Foz do Iguaçu by ste si mali zarátať aspoň tri dni, aby ste mali dostatočný čas na návštevu vodopádov, zoologických záhrad a ďalších atrakcií.

9. Môžem si zakúpiť vstupenky na vodopády Iguazu vopred online?
Odpoveď: Áno, vstupenky na vodopády Iguazu je možné zakúpiť vopred online, aby ste sa vyhli rade na mieste.

10. Je možné prísť do Foz do Iguaçu autom z iných krajín?
Odpoveď: Áno, je možné prísť autom do Foz do Iguaçu z iných krajín, avšak odporúča sa zapožičať si auto a neriskovať s vlastným vozidlom kvôli rôznym obmedzeniam.


Počasie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu leží na juhu Brazílie a patrí k najteplejším a najmokrejším regiónom krajiny. Toto mesto je známe predovšetkým vďaka vodopádom Iguaçu, ktoré sú jednými z najimpozantnejších prírodných záznamov sveta.

Ak plánujete návštevu Foz do Iguaçu, mali by ste si uvedomiť, že jeho podnebie je tropické a vlhké, s vysokými teplotami po celý rok.

Leto v Foz do Iguaçu trvá od decembra do marca, pričom priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 30 °C. V noci sa teploty zvyčajne neklesnú pod 20 °C a vlhkosť vzduchu je vysoká. Počas leta prichádzajú aj občasné dažde a búrky, ktoré sú však v tomto období riedke.

Zima v Brazílii Foz do Iguaçuna trvá od júna do augusta, a prináša mierny pokles teplôt na približne 20 °C cez deň a 10 °C v noci. V tomto období sa pravidelne vyskytujú ranné hmly a dažde, ktoré môžu trvať niekoľko dní.

Najlepším obdobím pre návštevu Foz do Iguaçu je obdobie medzi aprílom a májom, keď sú teploty prijateľnejšie a daždivé obdobie sa ešte nezačalo. Vďaka nižšej vlhkosti vzduchu a vyšším vodopádom zväčša navštíviteľ dostane krásny výhľad na vodopády.

Okrem extrémne horúcich dní a pravidelných dažďov je typické, že počasie v Brazílii Foz do Iguaçu je celkovo veľmi príjemné a priaznivé pre turistickú činnosť. Nech sa rozhodnete navštíviť túto oblasť kedykoľvek, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a obuv a samozrejme, nezabudnite na fotoaparát, aby ste si mohli odfotiť úchvatné vodopády a ďalšie nádherné krajiny, ktoré Brazília Foz do Iguaçu ponúka.


Ubytovanie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je populárna turistická destinácia v Brazílii vďaka svojmu nezabudnuteľnému panoramatickému výhľadu na známe vodopády Iguazú, ktoré sú na hranici s Argentínou. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, budete mať množstvo možností, aby ste si vybrali to, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, existuje množstvo vybraných hotelov, ktoré ponúkajú luxusné izby s krásnymi panoramatickými výhľadmi na okolité zelené krajiny a na vodopády Iguazú. Niektoré z najlepších luxusných ubytovacích zariadení sú Grand Mercure Foz do Iguaçu,hotel Belmond das Cataratas a hotel Mabu Thermas Grand Resort Foz do Iguaçu.

Pre tých, ktorí sú na cestách s menším rozpočtom a hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, Foz do Iguaçu má radu lacných hotelov, motellov a hostálov k dispozícii. Medzi najpopulárnejšie lacné ubytovanie v Brazília Foz do Iguaçu patria Hot Sauce Hostel a Iguassu Guest House.

Okrem tradičných formátov ubytovania, mnoho turistov cudzincov sa rozhodne pre ubytovanie u miestnych obyvateľov, vhodnou možnosťou pre tých, ktorí chcú mať pravé miestne skúsenosti. Airbnb a Couchsurfing sú preto skvelou volbou pre tých, ktorí hľadajú toto typy ubytovania.

Foz do Iguaçu tiež ponúka širokú škálu súkromných chát a apartmánov, ktoré sú vyhľadávané najmä rodinami alebo skupinami priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a pohodlia počas pobytu. Tento typ ubytovania je tiež vhodný pre tých, ktorí hľadajú väčšiu flexibilitu v dobe a čase príchodu / odchodu. Medzi tými, ktoré by ste mali skúsiť, patrí Bello Apart Hotel a Nadai Confort Hotel.

Súčasne, mesto však má aj niekoľko kempingov a karavanových stojísk, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí si radi stretávajú s prírodou a chcú využiť výhody športov a aktívnych aktivít v priebehu dňa.

Bez ohľadu na typ ubytovania, ktorý si zvolíte, Brazília Foz do Iguaçu určite ponúka unikátne a nezabudnuteľné zážitky. Od návštevy známych vodopádov po objavovanie typických miestnych jedál a tradičnej kultúry, toto mesto na vás čaká vo svojej plnej kráse.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky