Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Botswana Baines Baobabs

Počasie Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina v južnej Afrike, ktorá slávi svoju krásu a jedinečnosť prírodných krás. Jednou z týchto krás sú Bainesove baobaby, ktoré sú jednými z najkrajších prírodných krás Botswany. Veľa návštevníkov prichádza vidieť tieto mohutné stromy na tradičnú farmu Baines.

Bainesove baobaby sú deväť stromov, ktoré boli pomenované po významnom umelcovi a cestovateľovi Thomasovi Bainesovi, ktorý sa navždy vyryl do histórie Botswany. Tieto stromy sú absolútne ohromujúce a mohutné a sú približne 3000 rokov staré.

Počasie v Botswane a v oblasti Bainesových baobabov je v podstate suché a slnečné. Krajina je známa pre svoje subtropické podnebie, ktoré je hotové pre návštevy v prírode. Väčšina dní v Botswane je slnečných a tieto baobaby pritom nezapadajú. Teploty v Botswane sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia. V letných mesiacoch môže teplota dosahovať až 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zimných mesiacoch sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia.

Bainesove baobaby sa nachádzajú v oblasti Makgadikgadi Pans v Botswane. Tieto baobaby sú hlavnou atrakciou v oblasti a môžu byť viditeľné počas dňa aj v noci. Okrem toho, že sú prirodzene ohromujúce stromy, tak sú aj ukážkou toho, ako dôležitá je ochrana a uchovanie prírodných krás.

Zhrnutie

Botswana je krajina, ktorá sa môže pochváliť svojou krásou a jedinečnosťou prírodných krás. Bainesove baobaby sú jednými z najkrajších prírodných krás Botswany. Teploty v Botswane sa môžu líšiť, ale sú zvyčajne suché a slnečné. Zažite toto úchvatné prírodné divadlo sami a navštívte Botswanu!


Letenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa svojou obrovskou divočinou a jedinečnými prírodnými krásami. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu v Botswane sú Baines Baobabs, rad starých baobabov, ktoré sú roztrúsené v prostredí slonoviny. Pre cestovateľov ponúkajú úžasný zážitok, pretože sa vám naskytne možnosť vidieť tieto úžasné tvory a okúsiť jedinečnú atmosféru Afriky.

Aby ste sa dostali na miesto, môžete cestovať do mesta Maun, ktoré sa nachádza na severe Botswany. V Maune nájdete prístav, odkiaľ môžete pokračovať po rieke Okavango na lodnej plavbe. Po niekoľkých hodinách sa dostanete k Baines Baobabs, cez radicačné pobrežie plné krokodílov a nespočetné množstvo dravých vtákov.

Okrem krásy okolia vás čaká aj nostalgický pohľad na historické znamenie. Baines Baobabs sú pomenované po Thomasovi Bainesovi, ktorý bol britským umeleckým maliarom a prírodovedcom. Baines tu zanechal svoj grafický podpis na stromoch, čo robí z tohto miesta aj národný klenot Botswany.

Baines Baobabs sú úžasné miniatúry, ktoré sú ohradené kompaktnými kmeňmi, sú to niekoľko stromov, ktoré tvoria oázu uprostred obrovských púští. Jeden z nich je dokonca 24 metrov široký a určite vás ohromí svojou veľkosťou a jedineným tvarom.

Pre tých, ktorí si naplánujú svoju cestu správne, si môžu užiť krásny západ slnka v innom svete na spodku koži a so slonovou formáciou v západnej Afrike. Dokonca si môžete zaplávať so slonmi v ich prirodzenom prostredí a s šťastím uvidia megafaunu, ako je žirafa, leoparde, hyenu alebo krokodily na rieke Okavango.

Spomienková fotografia pred baobabmi vám navždy utkvia v pamäti. Ak chcete zažiť tento úžasný zážitok, neváhajte si naplánovať svoju návštevu Baines Baobabs. Letenky do Botswany nebudú lacné, ale pre unikátnu skúsenosť za to stojí. Vstup do Baines Baobab je bezplatný, takže pre vás ostáva už len naplánovať svoju cestu a využiť svoju príležitosť stretnúť sa s touto legendárnou formáziou, ktorá je súčasťou krásy Afriky.


Ubytovanie Botswana Baines Baobabs


Botswana je krásna krajina plná nekonečných saván a obrovských baobabov. Jedným z miest, ktoré by si určite nemal nechať ujsť, je Baines Baobabs. Je to akási oáza medzi savanami, ktorá vám ponúkne jedinečné zážitky a nezabudnuteľný pobyt.

Baines Baobabs sa nachádzajú v južnej časti Botswany v oblasti Makgadikgadi Pans. Sú to tri obrovské baobaby s veľkosťou ako uhorské katedrály, ktoré boli preslávene zábermi z diela misionára a výtvarníka Thomasa Bainesa. Tieto stromy sú v porovnaní s inými baobabmi v okolí nepochybne výnimočné a každý rok ich navštívia tisíce turistov.

Okolie Baines Baobabs je ako z rozprávky. Veľké žirafy, antilopy a slony sa pasú na savanách okolo týchto stromoch. Ako sa noc blíži, začína obloha žiariť hviezdami a v oblasti nastáva úplná tma. Toto miesto je určené na oddych a úplné zrelaxovanie.

Ubytovanie v Baines Baobabs sa nachádza priamo pod hviezdami. Táto destinácia bude pre každého turistu nezabudnuteľným zážitkom. Najlepší čas na návštevu Baines Baobabs je v suchých mesiacoch, kedy tie najväčšie zvieratá prichádzajú k vodným zdrojom. Na mieste je pre návštevníkov k dispozícii aj kemperovanie, takže si môžete vychutnať krásu prírody aj zúčastniť sa rôznych aktivít.

Bolo by však naivné si myslieť, že sa v tejto oblasti vždy pasú len zvieratá. V minulosti sa na tomto mieste vyskytovalo mnoho kmeňov obývajúcich blízke oblasti. Dnes sú to prevažne pastieri z kmene San, ktorí sem prichádzajú s ovcami a kozami. Svojou prítomnosťou predstavujú jeden z najvýznamnejších kultúrnych aspektov tejto oblasti.

Výlet do Botswany alebo návšteva Baines Baobabs je úžasným zážitkom a pocitom súladu s prírodou. Pre ľudí, ktorí túžia po klude a oddychu v plnom rozsahu, je táto destinácia ideálna voľbou. Ubytovanie priamo pod hviezdami a zábery nekonečnej savany na prechádzke okolo Baobabov urobia z tejto cesty nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina, ktorá môže vzbudzovať obavy z týkajúce sa bezpečnosti a ochrany zdravia, ale to neznamená, že by ste nemali navštíviť jedno z najkrajších miest v Afrike - Baines Baobabs. Táto krajina sa stala populárnou turistickou destináciou v súvislosti s jediným stromom, ktorý je jedným z najvýznamnejších symbolov Botswany.

Speciálne na tejto lokalite je to, že je vnímaná ako “stačí len premávať, v ktorom by sa medzi skalami nevyškrábala žiadna rastlina alebo by nebolo poznamenané žiadne storočie bojovania s mimoúrovňovým odtieňovaním”, čo vyzeralo zvláštne, avšak majúc na zreteli odváhu takmer všetkých turistov aby zlatila sa práve táto celá krajina. Aj keď sú turisti zvyčajne najviac prekvapení vysokými teplotami a suchom tou krajinou, po niekoľkých dňoch strávených v Botswane, jej krása bude dokonale odmenená.

Čo sú Baines Baobabs?

Baines Baobabs sú konkrétnym druhom veľkých stromov, ktoré sú charakteristické veľkými kmeňmi a charakteristickými listami. Tieto stromy nájdete v mnohých častiach Afriky, ale Baines Baobabs sú jediné, ktoré sú známe po celom svete. Boli prvýkrát objavené a fotografované cestovateľom a umelcom Thomasom Bainesom v roku 1862 a zostali v jeho pamäti kvôli ich malebnosti a kráse.

Tieto stromy stoja samotné uprostred piesku a tvoria nezvyčajné scenérie spolu s okolitou krajinou. V súčasnosti sú na mieste, kde sa Baines Baobabs nachádzajú, umiestnené informačné tabule o tom, ako sa stromy vyvíjajú a odkiaľ pochádzajú. Keďže sa jedná o krehký a chránený ekosystém, návštevníci sa môžu dostať k stromom iba s dovolením a za prísnych podmienok, ktoré zabezpečujú zachovanie miestnej fauny a flóry.

Ako sa tam dostať?

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať k Baines Baobabs, je pozrieť si túto časť Botswany hodnú prekrásnych živých obrazov popredia najmä zvláštnym újom a jeho lokality v spolupráci s miestnym sprievodcom. Vyplnený pobyt sa zabezpečí najlepšie prostredníctvom miestnej cestovnej kancelárie, ktorá poskytuje miestnu dopravu a prehliadky okolie.

Máte možnosť pozrieť si aj okolie miesta, na ktorom sú Baines Baobabs umiestnené. Napríklad, ak by ste sa chceli dostať k tomuto miestu z letiska, tak to môže byť celkom náročné a budete potrebovať miestneho sprievodcu, ktorý pozná cestu a bude vám vedieť poradiť, ako sa k stromom dostať.

Aké je miesto Baines Baobabs?

Miesto, kde sa Baines Baobabs nachádzajú, je takmer bezvegetačnou púštnou krajinou, ktorej najvýznamnejším prvkom sú práve tieto stromy. Táto oblasti Botswany bola najskôr železničným uzlom, ktorý bol predurčený pre obchod a dodávky z iných oblastí. Tento vývoj sa zmenil v priebehu histórie, a tak dostala krajina medzinárodné povedomie a s tým aj svoju turistickú parádny kúsok.

Čo robiť, ak navštívite miesto Baines Baobabs?

Keď navštívite Baines Baobabs, samozrejme, môžete sa opýtajte miestnych fotografov a iných cestovateľov, ktorí tam boli, ako získať najlepšie zábery lokality. Samozrejme, získanie perfektných mým vlastným autorom nezaručuje niečo a oprehliadnutie miestnych zaujímavostí krajiny rovnako tak.

Botswana je krajina s dlhými kočovnými cestami a úchvatnou prírodou. Ak máte šancu, navštívte niektoré z jej národných parkov, ktoré sú domovom mnohých divokých zvierat, ako sú napr. slony, nosorožce, zebry, hyeny a obrovské paviány predstavujúce národný záujem a klenot prírody.

Výlet k Baines Baobabs sa môže zdať ako malá záležitosť, ale je to jedno z miest, ktoré nesmú chýbať v zozname miest na navštívenie v Afrike.
Stromy sa používajú aj pri príprave niektorých obľúbených miestnych jedál, v kuchyni Botswany.
Ak sa chystáte navštíviť Botswanu, navštívte aj Baines Baobabs, ktoré sú zaujímavým a jedinečným prírodným fenoménom, ktorý rozhodne nezostane nezapísaný v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Baines Baobabs


1. Čo sú Baines Baobabs?
- Baines Baobabs sú skupinou siedmich obrovských baobabov (Adansonia digitata) v Botswane.

2. Kde sa nachádzajú Baines Baobabs?
- Baines Baobabs sa nachádzajú v Makgadikgadi panvici v Botswane.

3. Ako sa dostanem k Baines Baobabs?
- Cesta k Baines Baobabs vedie cez mesto Gweta, kde sa nachádza parkovisko. Odtiaľ je potrebné ísť pešo alebo na motorkách asi 1,5 km.

4. Aká je históriu Baines Baobabs?
- Baines Baobabs získali svoje meno podľa angl. cestovateľa a umelca Thomasa Bainsa, ktorý ich v roku 1862 kreslil.

5. Sú Baines Baobabs chránené?
- Áno, Baines Baobabs sú chránené pod názvom Botswana National Monument.

6. Aká je veľkosť Baines Baobabs?
- Baines Baobabs sú približne 1000 rokov staré a dosahujú výšku až 20 metrov a obvod až 25 metrov.

7. Sú Baines Baobabs unikátnou atrakciou pre turistov?
- Áno, Baines Baobabs sú populárnou turistickou atrakciou v Botswane a majú veľký kultúrny význam pre obyvateľov miestnych dedín.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky