Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bhután Gangtey

Počasie Bhután Gangtey


Bhután je krajina posiatu krásnymi horami, zelenými lesoch a panenskou prírodou, ktorá úplne oslní každého, kto sa tam ocitne. Jeho jedinečná poloha a nadmorská výška dávajú Bhutánu rôzne klimatické podmienky v rôznych oblastiach, vrátane oblasti Gangtey.

Gangtey, tiež známe ako Phobjikha, sa nachádza v západnej časti Bhutánu a je známe svojou krásnou údolím Phobjikha, ktoré sa tiahne od hrebeňa Gangtey po rieku Mo Chhu. Gangtey sa nachádza v nadmorskej výške 3 000 metrov až 3 500 metrov, čím sa stáva jedným z najchladnejších regiónov Bhutánu.

Počasie v Gangteyi

Počasie v Gangtey sa každým rokom líši v závislosti na ročných obdobiach. Zimy sú extrémne chladné s teplotami padajúcimi pod nulu. V lete sa teploty príjemne ochladia a môžu sa pohybovať od 10 ° C do 20 ° C. Jesenné počasie je obvykle suché a slnečné s niekoľkými dažďovými dňami, kým jarné počasie je menej teplé a často sú tu mračné dni.

Gangtey sa nachádza v oblasti, kde sa stretávajú dva monzóny: juhovýchodný monzón a horský monzón. Juhozápadný monzón prináša značné množstvo dážďov až do konca septembra. Na druhej strane horský monzón prináša miernejšie dažďové obdobie až do apríla s menšími zrážkami.

Najlepší čas na návštevu Gangtey

Najlepší čas na návštevu Gangtey je v období od septembra do novembra, keď je počasie suché a mierne teplé. Toto je tiež obdobie medového týždňa pre Bhután, keď turistické atrakcie sú otvorené a je k dispozícii množstvo turistických aktivít.

Ak sa chystáte navštíviť Gangtey v lete, mali by ste sa pripraviť na riziko dažďových dní a fiebach spôsobených zrážkami. Zimné mesiace sú najkrajšie v Gangtey, ale prichádzajú s extrémne nízkymi teplotami a hrozbou snehových metelíc, takže sa pripravte na tieto podmienky, ak sa rozhodnete navštíviť počas týchto mesiacov.

Sprievodcovia odporúčajú, aby ste na seba mali vrstvené oblečenie, pretože počasie v Gangtey môže byť nevyzpytateľné. Aj keď sa môže zdať, že slnko svieti, môže sa rýchlo zmeniť na závan vetra a zostrihnutie teplôt.

V každom prípade, ak navštívite Gangtey nezávisle na ročnom období, budete sa môcť tešiť z jedinečnej krásy regiónu a uvidieť zvieratá ako sú jelene, medvede a ozajstné poklady: čučoriedky. Takže sa neváhajte vybrať sa do tohto kúzelného miesta a užite si krásy Bhutánu!


Ubytovanie Bhután Gangtey


Bhután Gangtey je malá horská dedinka s krásnymi výhľadmi na okolité zasněžené vrcholky v Bhutáne. Toto miesto je vynikajúcou voľbou, ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka jedinečnú skúsenosť v starom tradičnom bhutánskom dome, ktorý bol zrekonštruovaný a prispôsobený pre moderný životný štýl.

Jeden z najlepších hotelov v Bhutáne sa nachádza práve v dedinke Gangtey. Tento hotel ponúka ubytovanie ako žiadne iné. Je to starobylý bhutánsky palác, ktorý bol zrekonštruovaný a prispôsobený pre luxusné ubytovanie. Palác je obklopený nádherným trvalým prírodným prostredím a ponúka návštevníkom úplný pokoj a súkromie.

V paláci nájdete priestorné izby s kúpeľňami, ktoré sú elegantne zariadené a vybavené prvotriednymi zariadeniami. Pre tých, ktorí radi trávia svoj čas v prírode, hotel ponúka veľké záhrady, kde si môžete vychutnať čerstvý vzduch a prechádzky v okolí.

Okrem prémiového ubytovania ponúka Bhután Gangtey aj širokú škálu zábavy a relaxu ako spa, bazén, reštaurácie a ďalšie zariadenia. Tieto zariadenia zaručujú, že sa budete cítiť ako doma v tejto krásnej dedinke. Hotelovej reštaurácii ponúka rôzne chutné jedlá inspirujúce sa tradíciou bhutánskej kuchyne. Hostia si môžu vychutnať rôzne pokrmy a nápoje a pozerať sa na nádherný výhľad z hotelu.

Bhután Gangtey je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú niečo trochu iné a jedinečné. Jeho poloha uprostred krásnej prírody vás navždy zanechá nepredstaviteľné zážitky a spomienky. Jeho starobylé a tradíciami sa ladené zariadenia vám umožnia cítiť sa ako doma a zároveň vychutnať si zážitok z tohto neuveriteľného miesta.

V Bhutáne je ešte veľa iných krásnych miest, ale ak hľadáte niektoré, kde si môžete vychutnať skutočnú luxusnú skúsenosť, potom Bhután Gangtey je pre vás to správne miesto. Pripomeňte si, že tento malý raj musíte navštíviť nielen preto, že ponúka jedného z najlepších ubytovania v Bhutáne, ale aj pre jeho historickú, kultúrnu a prírodnú krásu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey


1. Aké miesto si návštevník Bhutánu nesmie nechať ujsť?

Najčastejšou odpoveďou je Gangtey. Tento krásny údolí známe aj ako Phobjikha je kultúrnym a prírodným bohatstvom krajiny.

2. Ako sa tam dostanem?

Gangtey sa nachádza v údolí Phobjikha na západnom konci Bhutánskeho údolia. Cesta sem nie je veľmi jednoduchá a trvá zhruba 6 hodín jazdy z Thimphu.

3. Aké sú najlepšie časy návštevy?

Najlepším časom návštevy Gangtey je obdobie od októbra do marca, keď je suché a mierne počasie.

4. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie?

Existuje niekoľko hotelov a guesthousov v Phobjikha, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania. Najľubovoľnejšie sú Gangtey Palace Hotel a Dewachen Hotel & Spa.

5. Čo môžem vidieť a robiť v Gangtey?

V prvej rade stojí za návštevu Gangteyho kláštor, ktorý sa nachádza v údolí Phobjikha. Okrem toho môžete navštíviť miestnych dedinčanov, sledovať vtáctvo, turistické trasy a mnoho ďalších aktivít.

6. Potrebujem vízum na návštevu Bhutánu?

Áno, pre návštevníkov všetkých krajín je potrebné pred vstupom do Bhutánu získať vízum. Víza sa vydávajú cez cestovné kancelárie, ktoré vás navedú na cestu po Bhutáne.

7. Aké aktivity sa odporúčajú v Bhutáni?

Bhután ponúka rôzne aktivity vrátane turistiky, návštevy kláštorov a historických miest, festivalov, rybolovu, raftingu, jazdy na koni a mnoho ďalších aktivít.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhutánu?

Najlepšou dobu na návštevu Bhutánu je od októbra do decembra a od marca do mája, keď je suché a mierne počasie.

9. Aké miesta sa odporúčajú navštíviť v Bhutáne okrem Gangtey?

Okrem Gangtey sa odporúčajú aj návštevy Thimphu, Punakha, Paro, Jakar, Bumthang a ďalších miest v Bhutáne.

10. Aké sú náklady na návštevu Bhutánu?

Náklady na jednodňovú návštevu Bhutánu sa pohybujú od 200 do 250 dolárov na deň. Tieto náklady zahŕňajú ubytovanie, stravu, dopravu a vstupné poplatky.


Letenka Bhután Gangtey


Letenka Bhután Gangtey - objavte krásy Bhutánu v srdci Himalájí

Ak hľadáte miesto, kde si užijete prírodu, získate nové zážitky a spoznáte inú kultúru, Bhután je tou správnou destináciou pre vás. Bhután je malá krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a súhrnne pre neho platí heslo "Brutto národné šťastie", čo znamená, že sa zaoberá nielen ekonomickým rastom, ale aj celkovým blahobytom obyvateľstva. Bhután ponúka horské krajiny, nádhernú prírodu a bohatú kultúru, ktorá robí z tejto krajiny jedinečné miesto na svete. Ak chcete cestovať do Bhutánu a navštíviť miesto s menom Gangtey, potrebujete letenku Bhután Gangtey.

Letenky Bhután Gangtey vám otvoria cestu do srdca Himalájí a do nádherného miesta Gangtey. Gangtey je nádherná dedina nachádzajúca sa v údolí, ktoré je obkolesené strmými horami. Dedina leží na západnom úpätí pohoria Black Mountain a má pomerne subtropické klima. Pre svoju unikátnu prírodu je táto oblasť známa aj ako Gangtey Valley. Gangtey nie je len krásne miesto na fotenie, ale je tu aj veľa aktivít a zážitkov ponúkaných turistom.

Jednou z najpopulárnejších aktivít v okolí Gangtey je prechádzka na tzv. "horský vrchol". Cestou na vrchol si môžete vychutnať nádherný výhľad na celé údolie. Ak máte radi rieky, určite neváhajte s návštevou živého športu. Môžete sa tu tiež pripojiť k tradičným tibeťským tanciam a ritualistickým obradom. Okrem toho sú tu aj rôzne kultúrne atrakcie, ako sú chrámy a mešity, ktoré sú dokonalým miestom na spoznávanie kultúry Bhutánu. Určite by ste si nemali nechať ujsť úžasnú príležitosť ochutnať miestne jedlá a pokochajte sa živými farbami a kultúrnym bohatstvom obyvateľov Bhutánu.

Ak si chcete užiť svoju cestu do Bhutánu a návštevu miesta s menom Gangtey, budete potrebovať letenku Bhután Gangtey. Aby ste si mohli vychutnať tieto úžasné miesta, mali by ste si zabezpečiť letenku vopred. Existuje viacero spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Bhutánu a konkrétne do Gangtey. Táto destinácia je populárna medzi turistami a preto vás odporúčame, aby ste si letenku a ubytovanie zabezpečili vopred.

Cesta do Bhutánu a miesta s menom Gangtey je zážitok, ktorý nezabudnete. Nepremeškajte príležitosť navštíviť toto krásne miesto a získať nové skúsenosti. Letenka Bhután Gangtey vám otvorí cestu do tohto úžasného miesta a umožní vám objaviť jeho krásy. Veríme, že tieto cestovateľské tipy vám pomôžu zariadiť si svoju cestu do Bhutánu a návštevu miesta s menom Gangtey.


Dovolenka Bhután Gangtey


Bhután, často označovaný ako posledné kráľovstvo Himalájí, je krásna krajina v Ázii, ktorá si zachovala svoju autentickú kultúru a tradície. A jedným z najkrajších miest v Bhutáne je miesto Gangtey. Gangtey je oblasť v centrálnej časti Bhutánu, ktorá sa nachádza na pohorí Gangtey. Je to prírodný raj, kde sa stretávajú čisté rybníky, okolité hory a zelené pasienky.

Gangtey je ideálnym miestom na oddych a relax. Pokoj a krása, ktoré nájdete v tejto oblasti, vám umožnia znovu načerpať energiu a pokoj. V oblasti Gangtey sa nachádza malebná dedina Phobjikha, ktorá je známa ako jedno z najdôležitejších migračných miest čiernoškrabošového tučňáka v Ázii. Mimo sezóny tu žije iba niekoľko desiatok rodín, a tak sú tu vôkol zver a vtáctvo, ktoré si môžete pozrieť.

V oblasti Gangtey tiež môžete navštíviť Gangteyho kláštor, ktorý sa nachádza v blízkosti dediny. Je to tradičné budhistické miesto kultu, ktoré bolo postavené pre Panditu Rinchen Palomu, ktorý bol prevzatý na toto miesto ako Lumen v 17-storočí. Je to miesto, kde sa môžete pohybovať v pokoji a všade Vás obklopuje nádherná krajina.

Ak hľadáte niečo netradičné, v oblasti Gangtey môžete vyskúšať aj tradičné športy. Jedným z nich je lukostreľba, ktorú praktikujú miestni obyvatelia už stáročia. Počas dovolenky v Gangtey môžete absolvovať aj krátky výlet na lanovke, kde uvidíte nádherný výhľad na okolitú krajinu. Táto atrakcia je určená hlavne pre turistov, ktorí sa sem vyberú v lete.

Miestni neveria v rýchly tempovaný svet a tak sa vám tu zdá ako čas tu plynie vlastne pomalšie. Človiek si tu konečne môže oddýchnúť od každodennej rýchlosti.

Celkovo, Gangtey je miesto, kde nájdete všetko, čo očakávate od krajiny, ktorá sa môže pochváliť jednou z najkrajších krajín na svete. Od nádherných výhľadov po tradičnú kultúru a dokonca aj netradičné zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey, nebudete sklamaní. Tak poďme objavovať krásy Bhutánu!


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky