Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Benin Abomey

Letenka Benin Abomey


Benin je západoafrická krajina, ktorá ponúka množstvo atrakcií, od exotických pláží po historické pamiatky. Abomey je mesto v západnej časti Beninu, ktoré bolo kedysi hlavným mestom kráľovstva Dahomey. Ak chcete navštíviť toto fascinujúce miesto, musíte kúpiť letenku do Beninu.

Letenky do Beninu sú k dispozícii z mnohých miest na celom svete a môžete si vybrať z rôznych spoločností, ako sú Ethiopian Airlines, Air France alebo Turkish Airlines. Let trvá zhruba 12 hodín z Európy alebo Ázie.

Po prílete do letiska v meste Cotonou, mohli by ste prenajať vozidlo a vydať sa na cestu do Abomey, ktoré je vzdialené asi 150 km. Cesta trvá zhruba tri hodiny, ale stojí za to, pretože Benin ponúka nádhernú krajinu, ktorá vám učaruje.

Abomey je známe pre svoje krásne paláce a múzeá, ktoré ukazujú históriu kráľovstva Dahomey a jeho kultúru. Kráľovský palác, kde zomrel posledný kráľ Dahomey, je jedným z hlavných turistických atrakcií v Abomey.

Mesto Abomey má aj niekoľko trhov, na ktorých môžete nájsť miestnu keramiku, textilné výrobky a iné suveníry. K dispozícii sú aj autentické reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne špeciality ako yovo-doko, co je korenená jedlá s ryžou a rybami, alebo poulet bicyclette, čo je grilované kurča.

Abomey má niekoľko ubytovacích možností, od luxusných hotelov po jednoduché penzióny a apartmány. Na výber máte tiež kempovanie, ak si chcete užiť pohľad na hviezdy a prírodu.

Celá Benin je bezpečným a priateľským miestom pre turistov, a tak by ste nemali mať žiadne obavy z cestovania do tohto fascinujúceho miesta. Ak ste zvedavý a radi preskúmavate nové miesta s bohatou históriou a kultúrou, potom by ste si určite mali kúpiť letenku do Beninu a navštíviť Abomey.


Počasie Benin Abomey


Benin Abomey je krajina plná zaujímavých miest a úžasnej prírody. Avšak, keď sa chystáte na cestu do Abomey, je dôležité pochopiť klimatické podmienky, aby ste sa mohli pripraviť na vhodné oblečenie a nakoniec si užiť cestu naplno.

Benin Abomey má tropické podnebie s dvoma základnými obdobiami - obdobím sucha a obdobím dažďov. Leto v Abomey je od júna do septembra a je to obdobie dažďov. Počas tohto obdobia býva Abomey veľmi vlhké a teploty sa pohybujú medzi 23 - 32 °C. Býva tu veľa búrok a záplav, čo môže byť problémom pre cestovateľov. Príroda v Abomey sa tento čas rozkvitá na najvyššom leveli, s nádhernými kvetmi a prekrásnymi farebnými stromami.

Obdobie sucha v Abomey trvá od októbra do mája, keď môžete očakávať suché a horúce počasie. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí 29 - 42 °C, čo sa nám môže zdať extrémne vzhľadom na náš klimatický pás, avšak pre miestnych je to bežný zjav. V tomto období prichádzajú aj prachové búrky, ktoré sú zvláštne pre africké krajiny. Vyhľadávanou atrakciou v tomto období je návšteva vodopádu Kota-Kota, ktorý počas suchého obdobia získava na kráse a môžete ho vidieť bez záťaže dažďom.

Pri návšteve Abomey je dôležité ísť po iživote miestnych a krajiny Roho, môžete tak spoznať ich kultúru a zvyky, dokonca navštívte niektoré z množstva trhov v Abomey, kde si môžete zakúpiť výrobky miestnej remeselníckej výroby.

Všeobecne platí, že najlepší čas cestovať do Abomey budú mesiace pred začiatkom dažďov, teda medzi januárom a marcom. V tomto období počasie je prevažne suché a teploty sú príjemne teplé.

Snáď vám tento článok pomohol zorientovať sa v klimatických podmienkach v Abomey, takže teraz môžete naplánovať príjemnú cestu s potrebnými prípravami a vychutnávať si prírodu a kultúru tejto úžasnej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Benin Abomey


Je mi ľúto, ale nie som schopný zodpovedať vašu otázku, pretože neviem, aké sú najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa miesta Abomey v Benine. Mohol by ste zasunúť konkrétne otázky, ktoré potrebujete zodpovedať? Potom vám môžem poskytnúť odpovede.


Dovolenka Benin Abomey


Benin je krajina ležiaca na západnom pobreží Afriky s bohatou históriou a kultúrou. Jedným z najvýznamnejších miest v Benine je historické mesto Abomey. Abomey bol niekdajší hlavné mesto kráľovstva Dahomey (cca 1625-1900), ktoré sa prezentovalo svojou silnou armádou. Preto si aj navštíviť Abomey znamená vrátiť sa do minulosti.

Prečo by ste mali navštíviť Abomey:

1. Kráľovský palác a múzeum
Jedným z najzaujímavejších miest v Abomey je kráľovský palác, ktorý bol postavený v 17. storočí. Dnes je táto budova múzeom a je záujmavé sa pozrieť na kráľovské chodby plné historických predmetov, fresiek a fotografii kráľov. Okrem toho sa môžete pozrieť aj na záhradu s rastlinným pokryvom, ktorý slúžil ako miesto pre obety a tresty.

2. Unikátna architektúra
Abomey je plné klasickej západoafrickej architektúry, ako sú hlinené domy poskladané, aby vytvárali uzavreté dvory. Tieto budovy pokrývajú celé mesto a majú veľký význam v histórii krajiny.

3. Miestna kultúra a tradície
Benin je známy svojou bohatou a rozmanitou kultúrou a Abomey nie je výnimkou. Počas návštevy Abomey môžete vidieť tradičnú hudbu, tance a tiež si môžete vypočuť príbehy starovekého kráľovstva,

4. Prírodné dokonalosti
Okrem svojich historických pamiatok, Abomey má aj vynikajúcu prírodnú krásu. V okolí mesta sa nachádza obrovský tropický les a bývalé jazero Toho-Tchouta, ktorému sa v miestnych legendách pripisujú nadprirodzené vlastnosti.

5. Výborná gastronómia
Benin má vynikajúcu kuchyňu, ktorá zahŕňa množstvo čerstvých rýb, plodov mora, mäsa a zeleniny. Hlavnou potravinou je pritom korení Cassava, ktoré sa používa na množstvo jedál.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, mali by ste určite zvážiť Abomey v Benine, Prežite nezabudnuteľnú dovolenku a okúsťte kúsok východnej Afriky.


Ubytovanie Benin Abomey


Benin je malá krajina na západnom pobreží Afriky, ktorá ponúka množstvo miest plných histórie a kultúry. Jedným z týchto miest je aj mesto Abomey.

Abomey je bývalé hlavné mesto Kráľovstva Da homey, ktoré bolo zničené v 19. storočí francúzskymi kolonistami. Dnes je Abomey uvedené v UNESCO zozname svetového dedičstva a poskytuje turistom úžasný pohľad na históriu a kultúru tohto kráľovstva.

Ak hľadáte ubytovanie v Abomey, existuje niekoľko možností. Jednou z najlepších možností je hotel Casa Del Papa, ktorý sa nachádza na okraji mesta a ponúka luxusné ubytovanie pre tých, ktorí majú radi pohodlie a pohodlie. Hotel má klimatizované izby a súkromné balkóny alebo terasy s výhľadom do záhrady.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete zvážiť pobyt v hoteli Le Patio. Tento hotel ponúka jednoduché, ale pohodlné izby, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí chcú byť blízko pamiatok v meste.

Iným možným miestom na ubytovanie je penzión Abomey Guesthouse. Ponúka podobné pohodlie ako hotel Le Patio, ale súkromné izby sú menej luxusné. Vhodné je to pre tých, ktorí hľadajú útulný a lacný pobyt.

Pre ľudí, ktorí hľadajú úplnú miestnu atmosféru, môže byť zaujímavou voľbou ubytovanie s miestnym obyvateľom v meste Abomey. Niektoré rodiny ponúkajú ubytovanie a stravovanie v ich domoch, čo dáva cestovateľom možnosť zažiť miestne hospodárenie a kultúru.

Celkovo, bez ohľadu na to, aké ubytovanie si zvolíte, Abomey ponúka množstvo aktivít, ktoré vás zabavia a zaujmú. Môžete navštíviť múzeum kráľovstva Da homey, prechádzať sa po úzkych uličkách husto osídlených domami alebo navštíviť tradičné miestne trhy. Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Afriky, no chcú sa tiež pohodlne ubytovať počas svojho pobytu.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky