Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Malmedy

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Malmedy


Otázky:
1. Kde sa nachádza Malmedy v Belgicku?
2. Aké je rozloženie obyvateľov v Malmedy?
3. Aké sú turistické atrakcie v Malmedy?
4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Malmedy?
5. Aké festivaly sa konajú v Malmedy?

Odpovede:
1. Malmedy sa nachádza východnej časti Belgicka, v provincii Liège.
2. V Malmedy žije približne 12 000 obyvateľov.
3. Turistickými atrakciami v Malmedy sú napr. kostol sv. Petra a Pavla, námestie Place Albert Ier, múzeum Baugnez 44 Historical Center a Fairon Naturama.
4. V Malmedy sa nachádza niekoľko pamiatok, ako napríklad kaplnka sv. Kataríny, zvonica sv. Kataríny, kaplnka sv. Barbory a Stará radnica.
5. V letných mesiacoch sa v Malmedy koná niekoľko festivalov, vrátane Festivalu utrpenia a umenia, Medzinárodného festivalu filmovej hudby, Festivalu belgických orechov a Festivalu piva.


Ubytovanie Belgicko Malmedy


Belgicko je krajina, ktorá ponúka množstvo možností na cestovanie a objavovanie. Jedným z týchto turistických destinácií je aj mesto Malmedy.

Malmedy sa nachádza v oblasti Valónsko, ktoré tvorí francúzsky jazykový región Belgicka, na východe krajiny, v blízkosti nemeckej hranice. Mesto ponúka krásne historické budovy, tradičnú belgickú kuchyňu a tiež možnosti na turistiku a zimné športy.

Ak hľadáte ubytovanie v Malmedy, máte na výber z rôznych možností. Môžete si vybrať medzi hotely, apartmánmi alebo zážitkovými ubytovaniami.

Hotely v Malmedy sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus. Niektoré hotely sú vybavené vlastným wellness centrom, ktoré ponúka množstvo služieb, ako sú masáže, sauna alebo vírivka. Medzi najpopulárnejšie hotely v Malmedy patrí Hotel des Bains & Wellness Spa.

Apartmány sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. V Malmedy nájdete mnoho apartmánov, ktoré sú vybavené kuchyňami, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá. Navyše, apartmány sú väčšinou lacnejšie ako hotely. Najpopulárnejšie apartmány v Malmedy sú Holiday Home Avenue de la Gare a Apartment A. Les Petits Gilets.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môžu skúsiť zážitkové ubytovania ako napríklad Glamping (luxusný camping) alebo Yurt (tradičné mongolské bývanie). V Malmedy môžete stráviť noc v luxusnom stane s plne vybaveným interiérom v poprednej lokácii. Najpopulárnejšie zážitkové ubytovania v Malmedy sú Camp Cabin by La Ferme de la Bourgade a La Villa des Fleurs.

V každom prípade, Malmedy ponúka množstvo možností na ubytovanie, ktoré zodpovedajú každému rozpočtu a predstavám. Mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nádhernú prírodu, kultúrne dedičstvo a umenie. Nech už ste tu pre oddych, romantickú dovolenku alebo aktívny zážitok, Malmedy vám určite nezostane dlžný.


Počasie Belgicko Malmedy


Belgické mesto Malmedy sa nachádza v provincii Liège a približne 30 km od nemeckej hranice. Malmedy je krajinou tišia a miernejšia ako väčšina Belgicka, s kopcovitým terénom a jedinečnou kultúrou, ktorú tvoria väčšinou Frankofóni. Ak hľadáte destináciu pre Vašu nasledujúcu dovolenku, Malmedy bude tou pravou voľbou.

Malmedy má oceňované počasie po celý rok. Letá sú teplé s miernym chladným vetrom, ktorý Vám príjemne osvieži. Teploty sa priemerně pohybujú okolo 23 °C. Pre prechádzky po meste a okolí je toto obdobie perfektné. Letné večery sú prijemne chladné a ponúkajú ideálnu atmosféru pre vonkajšie aktivity.

Jeseň v Malmedy prináša s sebou listy strmých zelených stromov, ktoré sa postupne menia na jazernaté vyobrazenia oranžovej, žltej a červenej. Teploty drasticky klesajú, ale stále máte možnosť si vychutnať krásnu krajinu a zapojiť sa do rôznych aktivít. Treba si však dať pozor na zimné búrky, ktoré môžu byť príliš silné.

V zime sa Malmedy zmení na kráľovstvo snehu. So snežením zvykne klesnúť teplota na -5 °C, ale pohľad na zasnežený kraj je úžasný. Mesto prevzdušní svoje lyžiarske trate a turistické oblasti ponúkajú širokú škálu zimných aktivít. Pre tých, ktorí sú skôr inak zameraní, existujú aj kaviarne a reštaurácie dole kopcom.

Na jar sa Malmedy začína prebúdzať zo zimnej spánku. Teploty sa pomaly zvyšujú, kvety a stromy sa začínajú rozkvitať. Jarné dažde by vás nemali nijak prekvapiť, ale stále to nebráni vychutnať si krásnu znovuzrodenú krajinu Malmedy.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Malmedy ponúka krásne a pohodové obdobie po celý rok. Od teplých letných dní až po zimné športové aktivity, Malmedy má čo ponúknuť. Ak plánujete návštevu tohto krásneho miesta, uistite sa, že si navštívite rôzne webové stránky, na ktorých budú aktualizované predpovede počasia. Tešíme sa na Vás v Malmedy, Belgie.


Letenka Belgicko Malmedy


Belgicko má v súčasnosti veľa kultúrnych a historických miest, ktoré sú navštívené mnohými turistami z celého sveta. Jedným z týchto miest je Malmedy, ktoré leží v provincii Lutych. Pre cestovateľov, ktorí plánujú navštíviť Belgicko a Malmedy, najlepšou voľbou bude zabezpečiť si letenky s príletom na letisko v Bruseli, ktoré je vzdialené asi 150 kilometrov od Malmedy.

Malmedy ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je stredoveký kostol svätého Petra, ktorý bol postavený v 12. storočí. Tento kostol je ukážkou fantastického románskeho dizajnu a zdobení. Popri kostole sa nachádza aj múzeum s názvom “Musee de Malmedy”, kde si návštevníci môžu pozrieť rôzne artefakty z obdobia druhej svetovej vojny a histórie regiónu.

Okrem toho, návštevníci si môžu užiť krásne prírodné scenérie v okolí Malmedy. Región je obklopený nádhernými vrchmi a zalesnenými oblasťami, ktoré sú skvelé pre prechádzky či cykloturistiku. Pokiaľ máte radi adrenalín, môžete navštíviť aj Mountain Bike Park, ktorý ponúka rôzne prekážky a trate pre cyklistov.

Malmedy je známe aj svojou kulináriou. Región je domovom mnohých tradičných pokrmov, ktoré sú zvyčajne prípravou jednoduché a chutné. Medzi tie najznámejšie patria “Stoemp”, zemiaková kaša s klobásou, a “Boulets à la Liegeoise”, jednoduché mäsové guľky v omáčke.

Celkom odlišným zážitkom je tzv. vianočné mestečko v Malmedy počas vianočných sviatkov. Mesto sa premieňa do malého veľkomesta vyzdobeného rôznymi svetielkami a stánkami s tradičnými vianočnými dekoráciami. Návštevníci sa môžu rozhliadnuť po rôznych stánkoch s tradičnými artiklami, akými sú ručne maľované keramické figuríny, alebo ochutnať belgické sladkosti a miestne jedlá.

Belgicko a Malmedy patria k tým najkrajším a najzaujímavejším miestam na svete, ktoré pohltia každého návštevníka svojou atmosférou a kultúrou. Odporúčame si naplánovať dovolenku v tomto regióne, aby ste si mohli užiť všetky jeho zaujímavosti.


Dovolenka Belgicko Malmedy


Belgicko Malmedy – skrytý klenot Ardén

Belgicko Malmedy sú prekrásne mesto, ktoré sa nachádza na Malmedi v severovýchodnom Španielsku a sú známe svojou jedinečnosťou a krásou. Malmedy je miesto s bohatou históriou, ktorá sa datuje až do 8. storočia, keď bolo založené benediktínske opátstvo svätého Pavla. Odvtedy prešlo Malmedy mnohými zmenami až do dnešnej podoby, ktorá je fascinujúca pre turistov z celého sveta.

Ako sa tam dostať?

Belgicko Malmedy je jednoduché a pohodlné miesto na návštevu. Môžete sa tam dostať vlakom alebo autobusom z mnohých miest v Belgicku a v okolí. Najbližšie letiská sú v Bruseli a dokonca aj v Luxemburgu, takže sú možnosti pre ľahký prístup do Malmedy z rôznych častí sveta.

Čo vidieť?

Malmedy je krásne a fascinujúce mesto plné zaujímavých turistických miest. Prejdite sa po úzkych uličkách mesta, ktoré sú obklopené pozoruhodnými kamennými stavbami a navštívte Námestie svätého Petra, ktoré je jedným z najkrajších miest Malmedy. Nájdete tam aj námestie, ktoré sa nachádza vedľa katedrály Notre-Dame, ktorá má nádhernú gotickú architektúru a ukrýva v sebe mnoho maliarskych diel a krásnych soch.

Ak sa radi prechádzate parkami a záhradami, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu národného parku Hautes Fagnes - Eifel a skvelé výhľady z jeho vrchov. Ďalšie zaujímavé miesta zahrnujú pamätník vojny v Malmedy a múzeum v meste, ktoré vám ukáže históriu mesta a jeho kultúru.

Kde zájsť na nákupy?

Belgicko Malmedy má veľa zaujímavých obchodov, kde môžete nakupovať rôzne suveníry alebo si kúpiť originálny darček. Môžete navštíviť obchody s módou a bielym tovarom alebo obchody s potravinami a regionálnymi produktmi.

Kde sa zastaviť na jedlo?

Belgicko Malmedy je dobre známe svojou múdrostou a má mnoho príležitostí na ochutnávanie skvelých jedál a miestnych špecialít. Užite si skvelé kávy v malých kaviarňach, alebo ochutnajte miestne sladkosti a pochutiny v pekárňach a cukrárňach. Môžete si vychutnať miestne koňakové špeciality a pivo. Ľudové jedlá a špeciality môžete ochutnať v mnohých malých reštauráciách a pivárňach v centre mesta.

Kde zostanete?

Belgicko Malmedy má mnoho jedinečných hotelov a ubytovní pre turistov a návštevníkov. Môžete si vybrať niekoľko destinácií, ktoré sú elegantne zariadené a ponúkajú najvyšší komfort pre svojich hostí, alebo môžete zostať v miestnych trojhviezdičkových hoteloch či ubytovniach.

Belgicko Malmedy je nezabudnuteľná destinácia, kde sa môžeš skutočne úplne pozrieť, čo má Belgicko pre turistov ponúknuť. Bohatá históriou a fascinujúcou kultúrou, Malmedy má mnoho atrakcií a turistických miest, ktoré si rozhodne zaslúžia návštevu!


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky