Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bahamy Harbour Island

Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Harbour Island


Otázky a odpovede týkajúce sa Bahamov a ostrova Harbour Island by mohli znieť takto:

1. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Harbour Island?
- Najlepším spôsobom je letieť do medzinárodného letiska v Nassau a potom vziať vodný taxi alebo trajekt do Harbour Island.

2. Musím mať vízum na návštevu Bahamov?
- Občania väčšiny krajín, vrátane USA a Kanady, nepotrebujú víza na návštevu Bahamov na dobu kratšiu ako 90 dní.

3. Aké sú najlepšie pláže na Harbour Island?
- Harbour Island je domovom jednej z najkrajších pláží na svete - Pink Sands Beach. Existujú však aj ďalšie pláže, ako napríklad North Eleuthera Beach a Tippy's Beach.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Harbour Island?
- Na ostrove si môžete užiť rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie, kajakovanie a rybolov. Môžete tiež prejsť historickým mestom Dunmore Town alebo si vychutnať miestnu kuchyňu.

5. Ako sa ubytovať na Harbour Island?
- Na ostrove je niekoľko hotelov a rezortov, ako aj súkromné vily a apartmány, ktoré si môžete prenajať. Odporúčame si však rezervovať ubytovanie v predstihu, pretože sa môže stať, že je plne obsadené.

6. V akom období je ideálne navštíviť Harbour Island?
- Ideálne obdobie na návštevu Bahamov a Harbour Islandu je od decembra do apríla, keď sú teploty najpríjemnejšie a minimálne množstvo zrážok. V lete sú teploty vysoké a môže prísť k búrkam.

7. Je bezpečné cestovať na Bahamy?
- Bahamy sú relatívne bezpečnou krajinou, ale ako všade inde aj tu môže prísť k drobným zločinom. Odporúčame dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia a nechávať cennosti v hoteli alebo v bezpečnom mieste.

8. Aké sú miestne zvyky a kultúra na Bahamách?
- Bahamy majú bohatú kultúru a zvyky, vrátane hudby, tancov, obľúbených športov a miestnej kuchyne. Miestni majú radi spoločenské podujatia, ako sú karnevaly a festivale. Taktiež dodržiavajú zvyky, ako napríklad jedlo z ruky.

9. Ako je to s platobnými kartami a miestnou menou?
- Väčšina prevádzok a hotelov prijíma medzinárodné platobné karty, ako sú Visa a Mastercard. Miestna mena je bahamský dolár, ale doláre US sú tiež bežne prijímané. Existujú tiež bankomaty a zmenárne na nájom miestnej meny.

10. Aké sú miestne počasie a teploty?
- Bahamy majú celoročne teplé a vlhké podnebie s teplotami od 20°C do 32°C. Najteplejšie obdobie je od júna do augusta, a najchladnejšie od decembra do marca. Odporúčame mať so sebou opaľovací krém a ochranné oblečenie pred slnkom.


Počasie Bahamy Harbour Island


Bahamy Harbour Island je ostrov v Karibiku, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne. Tento ostrov je známy pre svoje krásne pláže a pre svoje teplé a tropické počasie počas celého roka.

Väčšina ľudí sa vydáva na Bahamy Harbour Island v zime, keď v severnej Amerike prevláda chladnejšie počasie. Zimné mesiace od decembra do februára sú najvyhľadávanejšie obdobie na návštevu tohto ostrova. Počas týchto mesiacov sa teplota pohybuje medzi 22 °C a 28 °C a teplota vody v mori dosahuje až 26 °C.

Od marca do mája sú teploty ešte vyššie ako v zime, dosahujú sa teploty okolo 29 °C a teplota vody v mori sa pohybuje medzi 26-28 °C. Tieto mesiace sú vhodné na aktivity na pláži, pretože nedochádza k zvýšenej vlhkosti vzduchu.

V letných mesiacoch od júna do augusta sa teploty pohybujú v rozmedzí 30-33 °C, a to aj v noci. V týchto mesiacoch býva veľmi vlhko, čo zvyšuje funkciu Indexu tepla. Preto sa neodporúča príliš aktivita na slnku, akurát relaxácia u vody. Teplota vody v mori sa dosahuje až 29 °C, čo môže byť veľmi príjemné pre turistov, ktorí sa chcú spríjemniť v horúcich letných dňoch.

V záverečných mesiacoch roka od septembra do novembra sa Bahamy Harbour Island býva postihnutá hurikánmi. Je to obdobie s výrazne vyššou rizikovosťou pre turistov. Teplota počas tohto obdobia klesá na približne 27-29 °C a teplota vody sa pohybuje medzi 25-28 °C.

Celkovo môžeme konštatovať, že počasie na Bahamách Harbour Island je celoročne teplé a tropické, s teplotou, ktorá zvyšuje možnosti vypracovať sa na slnku. Niektorí môžu uprednostniť zimné mesiace, ak ide o najvhodnejší čas na návštevu ostrova kvôli nižšej vlhkosti a kryštálovo čistým vodám v mori. Iným sa môže zdať príjemnejšie cestovať v lete, ak sa oplatí dreť sa dehydratovať a potuť sa vychádzkami po ostrove alebo na pikniky na pláži. Avšak treba si dávať pozor na vysoke Index tepla a z neho vyplývajúce komplikácie - zagorania, ohrozenie úpalom alebo úderu tepla. Nezabudnite si počas pobytu na Bahamách Harbour Island priniesť základné ochranné opatrenia a zdržiavať sa hlavne v chlade.


Dovolenka Bahamy Harbour Island


Bahamské ostrovy jsou mezi turisty po celém světě velmi oblíbené. Patří k nim i nádherný ostrov Harbour Island, který se nachází v severní části Bahamských ostrovů. Jeho nejvýraznějším rysem je nádherná, růžová pláž, kterou můžete najít jen zde. Pokud tedy hledáte prázdninový ráj na zemi, Harbour Island je vaše volba.

Jako návštěvník ostrova si můžete užít řadu aktivit, od plavání a potápění po rybaření a jízdu na koni. Zakládá se zde na kvalitním kadeřníkovi a salonech krásy, takže pokud se chcete pobavit a poznat nové přátele, vydajte se na večírek.

Pokud nespadáte mezi ty, kteří tráví svou dovolenou pouze na pláži nebo aktivně, Harbour Island nabízí také řadu kulturních zážitků. Jsou zde například muzea či galerie umění, kde se můžete dozvědět o historii Bahamských ostrovů nebo shlédnout díla místních umělců.

Ostrůvek je proslulý také svými restauracemi a barem. Nabízí se zde široká škála lokálních specialit, ale i jídla z celého světa. Zde můžete ochutnat také speciální koktejly, které se připravují pouze na Bahamách.

Co se týče ubytování, Harbour Island nabízí řady luxusních hotelů, ale i cenově dostupnějších ubytování. Nejvýhodnější je využít ubytování u majitelů místních domů - tzv. Bed and breakfast.

Závěrem lze říci, že ostrov Harbour Island je nádherným místem na dovolenou pro každého. Pokud hledáte prázdninovou destinaci s nádhernými plážemi, skvělým jídlem, spoustou zábavy a kulturních aktivit, pak by vás Harbour Island neměl zklamat. Určitě stojí za to, vydajte se sem a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na Bahamách.


Letenka Bahamy Harbour Island


Bahamy sú miestom, kde mnoho ľudí sníva o dovolenke. V rámci tejto krajiny existuje mnoho nádherných ostrovov, z ktorých Harbour Island patrí medzi jedny z najkrajších. Tento ostrov je obľúbený hlavne kvôli svojim nebeským plážam a úžasnému prostrediu.

Ak sa chcete dostať na Harbour Island, musíte si zakúpiť letenku. Našťastie, nie je to nijaká nevykompenzovateľná suma. Letenky na Bahamy sa dajú zohnať za rozumné ceny, ktoré stoja za to investovať. Ak si vyberiete správny čas, môžete dokonca získať zľavy, čo môže byť pre vašu peňaženku oveľa lepšie.

Pri hľadaní leteniek na Bahamy na Harbour Island by ste mali mať na pamäti, že existuje niekoľko spôsobov, ako si na ne pozrieť. Môžete si ich pozrieť priamo od spoločností, ktoré ponúkajú lety na Bahamy, alebo môžete využiť služby cestovných kancelárií. Väčšina z týchto kancelárií ponúka balíčky, ktoré zahŕňajú lety a ubytovanie v hoteli. Táto možnosť môže byť oveľa výhodnejšia, a najmä ak si nedokážete sami zabezpečiť ubytovanie.

Ak už máte zabezpečenú letenku na Bahamy, mali by ste vedieť, že je na ostrove len niektorých miest kde sa dá ubytovať. Väčšina turistov si preto ubytovanie zabezpečí v blízkosti prístavu a následne sa prepravuje po ostrove taxíkom. Cesty na takýchto ostrovoch sú plné nových dobrodružstiev a nečakaných miest a zážitkov, takže určite nestačí len sa tam dostať a ešte pred odletom by ste si mali premyslieť, čo tieto nádherné a živé miesta ponúkajú a počas pobytu sa vyhliadnite po miestnych turistických atrakciách.

Keď už máte letenku na Bahamy, vaša dovolenka môže začať. Ostrov Harbour Island vás určite nezklame. Jeho pláže, ktoré sa považujú za niektoré z najkrajších na svete, vás prekvapia svojou čistotou a niekoľkými druhmi korálových útesov vo vode. Okrem pláží tu nájdete aj mnoho historických miest, ako staré drevené domy Farby atď. Navyše, na ostrove si môžete vyskúšať vodné športy, ako je potápanie, kajakovanie a mnoho ďalších.

V záverečnej reči, letenka na Bahamy na Harbour Island je krásnym začiatkom dokonalého dobrodružstva. Popri nádherných plážach a úžasnom prostredí si užijete i starobylých pamiatok a nádherných miest. Urobte si sami radosť a preboha, uvoľnite sa a prežite toto nádherné miesto tak, akoby ste tam boli doma.


Ubytovanie Bahamy Harbour Island


Bahamy sú jednou z najkrajších krajín na svete, kde sa môžete tešiť z bledých piesočných pláží, jasne modrého mora a fantastického podnebia. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj Harbour Island, ktorý je známy svojou nezameniteľnou atmosférou a nekonečnými možnosťami pre turistov. Ak sa chystáte na dovolenku na Bahamách, Harbour Island by sa nemal stať útek a prečítajte si o možnostiach vašich ubytovania.

Harbour Island ponúka množstvo rôznych hotelov a súkromných ubytovacích možností, kde si môžete oddýchnuť a užiť si dokonalú dovolenku. Od menších domovov a opravdových koloniálnych obydlí, kde môžete zažiť tradičný bahamský štýl života, až po luxusné apartmány a hotely, ktoré sú vybavené všetkými možnými prvokmi, ktoré si môžete predstaviť.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie, sú k dispozícii apartmány a vily, ktoré ponúkajú vlastné stravovanie. Tieto ubytovacie jednotky sú vybavené plne vybavenou kuchyňou, kde si môžete pripraviť jedlo podľa vlastného vkusu a časového plánu. Takisto, ak sa vám nechce variť, môžete navštíviť niektoré z miestnych reštaurácií, ktoré ponúkajú najlepšie z bahamskej kuchyne.

Ak chcete byť na dovolenke o vyše krokov ďalej, môžete si prenajať jeden z luxusných hotelovách rezortov, ktoré sú vybavené všetkými prvokmi premyslenej koncepcie ubytovania. Tieto hotely sú zväčša vybavené bazénmi, športovými možnosťami, spa a celkovou relaxačnou atmosférou. Samozrejme, tieto hotely sú väčšinou drahšie, ale ak hľadáte pravý luxus, určite stojí za to zaplatiť.

Iné výhody, ktoré ponúka Harbour Island okrem ubytovania, sú prístup k množstvu prekrásnych piesočných pláží, jasne modremu moru a rôznym zaujímavým aktivitám v okolí. Môžete plávať s delfínmi, potápať sa, cvičiť jogy na pláži alebo len jednoducho relaxovať pri mori. Istým bonusom môže byť aj návšteva miestneho trhu, kde nájdete všetko z domácej produkcie a miestneho remesla.

V závere vám odporúčame, aby ste pred tým, ako sa rozhodnete pre ubytovanie v Harbour Island, premysleli naletieku vašich očakávaní a preferencií. Venujte pozornosť vzdialenostiam k plážam, restauráciám a miestnym atrakciám a naplánujte si svoju dovolenku tak, aby ste získali maximum zo spôsobu akým viete!


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky