Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Azerbajdžan Národný park Shirvan

Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan, krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Jedným z najkrajších miest Azerbajdžanu je Národný park Shirvan. Tento park je jedným zo symbolov krajiny a ponúka mnoho príležitostí na turistiku, oddych a spoznávanie nových kultúr. Ak plánujete navštíviť Národný park Shirvan, radi by sme vám predstavili možnosti ubytovania.

V Národnom parku Shirvan nájdete mnoho ubytovacích možností rôznej kategórie. Od luxusných hotelov s nádherným výhľadom na prírodu až po skromné ubytovania s jednoduchým vybavením. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v Národnom parku Shirvan je hotel "Gala". Tento hotel sa nachádza v blízkosti historických pamiatok a ponúka krásny výhľad na prírodu. Hotel má dva druhy izieb: štandardné izby a apartmány. Štandardné izby sú vybavené nábytkom, kúpeľňou a TV. Apartmány majú oddelenú spálňu a obývaciu izbu, kuchyňu, kúpeľňu a TV. Okrem toho má hotel "Gala" aj reštauráciu, bazén, fitnescentrum a kúpeľné zariadenia.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, potom sa môžete ubytovať v niektorom z penziónov alebo hostinách v Národnom parku Shirvan. Napríklad penzión "Həşim" sa nachádza v blízkosti jednej z najkrajších pláží v Národnom parku Shirvan. Penzión ponúka štandardné izby s kúpeľňou a TV. Okrem toho má penzión aj reštauráciu s tradičnou azerbajdžanskou kuchyňou.

Ak hľadáte niečo ešte lacnejšie, potom sa môžete ubytovať v jednom z kempov v Národnom parku Shirvan. Kempy sú ideálnym miestom pre rodiny alebo skupiny priateľov. Môžete si vybrať z rôznych kempov s rôznymi službami a vybavením.

Pokiaľ ide o ceny, závisia od kategórie a kvality ubytovania. Najlacnejšie ubytovanie nájdete v kempoch a hosťovských domoch, kde sa ceny pohybujú okolo 10 eur na noc. Priemerne stredné triedy hotely sa začínajú na 50 eur za noc, zatiaľ čo luxusné hotely môžu stáť až 200 eur za noc.

V každom prípade, ak plánujete navštíviť Národný park Shirvan, určite si môžete vybrať ubytovanie podľa svojich potrieb a rozpočtu. Ubytovanie v Národnom parku Shirvan vám umožní preskúmať krásu tohto miesta a objaviť jeho kultúru a históriu. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Národného parku Shirvan ešte dnes!


Dovolenka Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá ponúka mnohé možnosti pre turistov. Ak hľadáte nezapomenuteľnú dovolenku, ktorá zahrnie nielen kultúrnu, ale aj prírodnú stránku Azerbajdžanu, návšteva Národného parku Shirvan je tou správnou voľbou.

Národný park Shirvan sa nachádza v západnej časti Azerbajdžanu, pri pobreží Kaspického mora. Zaujímavé je, že park je jedným z najstarších chránených území na svete, bol vyhlásený už v roku 1948. Zaberá rozlohu takmer 50 000 hektárov a ponúka návštevníkom neobyčajnú škálu prírodných krás.

Jednou z najväčších atrakcií Národného parku Shirvan je jazero Göygöl. Je to krasové jazero, ktoré vzniklo po zemných pohyboch v tejto oblasti. Je obklopené zelenými lesmi a kopcovitým terénom. Voda je v jazere úplne čistá, čo umožňuje návštevníkom vidieť dno jazera aj z väčšej hĺbky. Okrem príjemného kúpania v jazere môžete v národnom parku Shirvan stráviť čas aj tým, že sa prejdete po pešej trase, ktorá vedie pozdĺž jazera a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu.

Ďalšou zaujímavosťou parku je skalnatý lom Pirkuli, ktorý bol vytvorený prirodzenými procesmi približne pred 2,5 miliónmi rokov. Nachádza sa na vrchole kopca a ponúka úchvatné výhľady na okolie. Turisti môžu prejsť cez skalnatý most, ktorý vedie cez lom, a tak sa dostať na opačnú stranu kopca.

Park je tiež domovom mnohým druhom rastlín a zvierat. Môžete tu vidieť vzácne druhy ako je leopard, srnec kaspický a mnohé druhy vtákov. Okrem zvierat nájdete v parku aj množstvo rastlín, z ktorých niektoré sú endemické pre túto oblasť, teda sa v niektorých iných častiach sveta nenachádzajú.

Národný park Shirvan ponúka návštevníkom skvelú možnosť prežiť príjemný čas v prírode a spoznať zaujímavé miesta Azerbajdžanu. Čisté jazero, skalnaté vrchy, zaujímavé rastlinstvo a zvieratá – to všetko budete môcť vidieť a zažiť v tomto parku. Ak hľadáte miesto pre dovolenku, ktorá vás obohatí nielen esteticky, ale aj poznávacími skúsenosťami, Národný park Shirvan určite stojí za návštevu.


Počasie Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan je známy svojou pestrou kultúrou, no má tiež nádhernú prírodu, ktorá láka každého milovníka prírody. Jedným z najkrajších národných parkov v krajine je Národný park Shirvan, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Tento park je nádherným miestom, kde sa stretávajú horské pobrežia s púšťou a priesmykom.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vypočítať od rušného mesta a načerpať nové sily v náručí prírody, Národný park Shirvan je pre vás tou správnou voľbou. Letné obdobie v parku Shirvan býva extrémne horúce, a tak by ste si mali dávať na seba pozor a dbať o dostatočný príjem tekutín. Teploty sa tu v lete obvykle pohybujú okolo 35 °C, avšak sa môžu vystúpiť aj nad túto hranicu.

Na druhej strane, zima v parku Shirvan je mierna a suchá so strednými teplotami okolo 10 °C. Každý ročný obdobie má svoje výhody a nevýhody, a tak záleží na vašich osobných preferenciách.

Vrátite sa do čias, kedy sa táto oblasť stala ochranným územím, aby sa ochránila príroda a zvieratá, ktoré v nej bývali. Teraz je tento park domovom pre mnoho rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú chránené a chránené aby uistili prekrásnu krajinu pre budúce generácie.

Pre milovníkov turistiky a prírody je Národný park Shirvan odokvzďaľovanou destináciou, kde sú k dispozícii rôzne turistické atrakcie. Medzi najznámejšie atrakcie patrí vodopád Aghti a púšť Gobustan, ktoré sú jedinečné v celom svete. Národný park Shirvan je skutočne jedným z najkrajších miest v Azerbajdžánu, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Shirvan


1. Čo je národný park Shirvan?
Národný park Shirvan je chránená oblasť v Azerbajdžane, ktorá sa nachádza na pobreží Kaspického mora.

2. Aké druhy zvierat sa v národnom parku Shirvan vyskytujú?
V parku sa nachádzajú napríklad divé kozy, srnky, hyeny, vlky a rôzne druhy vtákov a plazov.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Shirvan?
Najlepší čas na návštevu parku je v období jari a jesene, keď sú teploty príjemné a zvieratá sú aktívnejšie.

4. Aké sú náklady na vstup do národného parku Shirvan?
Vstup do parku je bezplatný.

5. Sú v parku k dispozícii služby turistov, ako sú napríklad ubytovacie zariadenia?
V parku nie sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, ale v okolí je niekoľko miest, kde si môžete nájsť ubytovanie.

6. Je v parku povolené táboriť?
Táboriť v parku nie je povolené.

7. Existujú príležitosti na turistiku a jazdenie na bicykli v národnom parku Shirvan?
V parku sú značené turistické trasy a je povolené jazdenie na bicykli.

8. Aké sú najlepšie atrakcie v národnom parku Shirvan?
Medzi najlepšie atrakcie patrí napríklad skalnaté útesy, kde môžete vidieť divé kozy a krásne výhľady na Kaspické more.


Letenka Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan je krajina plná kontrastov, kde staroveká históriu sa pretavuje do moderného a dynamického mesta s množstvom možností pre turistov. A jedným z najkrajších a najlepších miest navštívenia v Azerbajdžane je Národný park Shirvan.

Letenka do Azerbajdžanu

Ak sa chystáte navštíviť Národný park Shirvan v Azerbajdžane, musíte si najskôr zakúpiť letenku. Aerolinky ako Qatar Airways, Turkish Airlines, či Emirates ponúkajú letenky z Bratislavy či Viedne do Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu, a to za výhodné ceny. Po prílete na letisko v Baku si môžete prenajať auto alebo využiť množstvo autobusov či taxíkov služieb, ktoré vás zavedú priamo do Národného parku Shirvan.

Národný park Shirvan

Národný park Shirvan sa nachádza v severozápadnom Azerbajdžane a zaberá plochu viac ako 54 000 hektárov. Park bol založený v roku 2003 s cieľom ochrany prírodnej a kultúrnej dedičiny regiónu a je domovom mnohým druhom rastlín a zvierat.

Národný park Shirvan sa môže pochváliť rôznorodou faunou a flórou, ktorá zaručuje nezabudnuteľné zážitky všetkým návštevníkom parku. Medzi najzaujímavejšie vidiecke miesta patrí množstvo sov, sovakov, ale aj rýb, kŕdeľov hriešnikov a mnohých iných druhov vtákov.

Okrem toho, Národný park Shirvan ponúka aj príležitosť objavovať divoké zvieratá, ako sú medveď hnedý, srnec a pes divý či dravce, vrátane orlov poľných, sokolov a jastrabov.

Pre milovníkov rastlín, park ponúka veľa druhov, ako sú dub, jesen, gaštan, ušľachtilý cyprus a mnoho ďalších.

Historické miesta v Národnom parku Shirvan

Okrem jedinečných druhov zvierat a rastlín, Národný park Shirvan ponúka aj mnoho historických miest, ako sú staroveké hroby, hrady a iné archeologické miesta, ktoré dokazujú bohatú históriu regiónu. Najdôležitejšou pamiatkou v parku je hrobka sultána Daniyara, ktorý bol uznávaným vodcom a vládcom niekoľkých regiónov.

V parku sa nachádza aj malá dedinka, kde návštevníci môžu zažiť miestne tradície a poznať kultúru obyvateľov regiónu.

Národný park Shirvan je miestom plným krás a možností pre turistov. Ak máte radi prírodu, história a chcete sa ponoriť do miestnych kultúr, potom určite vezmite letenku do Azerbajdžanu a navštívte tento skvelý park.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky