Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália The Twelve Apostles (Victoria)

Dovolenka Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália je jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov z celého sveta. Krajina sa môže pochváliť krásnymi plážami, úchvatnými vrchmi a prekrásnou prírodou. Medzi najkrajšie miesta patrí The Twelve Apostles, ktoré sa nachádzajú v štáte Victoria.

The Twelve Apostles sú súčasťou národného parku Port Campbell, ktorý sa nachádza na pobreží Južnej Austrálie. Sú to sedimentárne skalné útvary, ktoré sa nachádzajú v Indickom oceáne a sú jednou z najikonickejších atrakcií Austrálie. Tieto útvary sú vysoké až 45 metrov a tvoria ich oceánu odolné vápencové útesy a skalné veže.

The Twelve Apostles boli vytvorené eroznými procesmi počas mnohých tisíc rokov. Odkedy sa stal mohutný útes, prírodné sily vetra a vody menili jeho tvar a formu. V dnešnej dobe sú The Twelve Apostles známe ako jeden z najkrajších západov slnka na svete.

Okrem nádhernej prírody ponúka The Twelve Apostles aj množstvo turistických aktivít. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať skok padáka alebo vyraziť na prechádzky po pláži. K dispozícii sú aj iné druhy zábavy, napríklad surfovanie a kajakárske vyhliadkové túry.

Ak sa rozhodnete navštíviť The Twelve Apostles, určite nezabudnite na fotoaparát. Okrem krásnych fotografií si tu môžete užiť aj nádherné západy a východy slnka, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.

Celkovo je The Twelve Apostles jednou z najkrajších a najobľúbenejších turistických atrakcií Austrálie. Ak sa chystáte na dovolenku v Austrálii, nezabudnite si zájsť na túto nádhernú lokalitu, ktorá vám prináša neopakovateľné zážitky a krásne okamihy!


Letenka Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália je plná nádherných turistických středisek, ale pokud hledáte něco skutečně jedinečného, podívejte se na The Twelve Apostles. Tento přírodní zázrak se nachází na jihu Austrálie v oblasti Victoria a jde o řetězec skalních útesů dominujících východnímu pobřeží. Tyto útesy byly vytvořeny erozí mořské vody a trvá na nich již miliony let. Návštěvníci se mohou těšit na dech beroucí výhledy na útesy a na okolní krajinu, což z tohoto místa činí skvělou destinaci pro milovníky přírody.

Pro návštěvu The Twelve Apostles, turisté musí nejprve dorazit do města Melbourne, které je vzdálené 200 kilometrů východně od této turistické atrakce. V Melbourne si mohou turisté pronajmout auto a jet po krásné Great Ocean Road, která může být kritickým místem pro návštěvu těchto útesů. Při cestě po Great Ocean Road se návštěvníci ocitnou v úžasných krajinách, které odrážejí nádhernou australskou přírodu.

The Twelve Apostles, nebo O dvanácti apoštolech, se mohou chlubit nádhernými scenériemi, které se vám dostanou pod kůži. Pokud máte chuť na odvážnou výzvu, můžete se vydat na turistickou stezku, která vás provede celou oblastí a nabídne vám pohledy, které vás ohromí. Jeho návštěva však vyžaduje vigilanci protože nebezpečí tvrdých větrů, rychlých vln a špatné viditelnosti vždy těhne s sebou potenciální rizika.

The Twelve Apostles jsou vynikajícím příkladem krásy australského pobřeží a přírodního prostředí jako takového. Pokud uvažujete o návštěvě Austrálie, určitě nevynechejte tuto skvělou turistickou atrakci. Ať už se rozhodnete navštívit The Twelve Apostles s rodinou nebo s přáteli, určitě se zde budete cítit jako v místech, kde příroda opravdu kraluje.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


1. Čo sú The Twelve Apostles?
- The Twelve Apostles sú ikonické skalné útvary nachádzajúce sa na pobreží Victorie, v Austrálii.

2. Koľko je The Twelve Apostles v skutočnosti?
- Dnes je už len osem skalných útvarov, z pôvodných dvanástich, ktoré vyrástli z oceánu.

3. Ako sa dostanem k The Twelve Apostles?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať k The Twelve Apostles, je autom. Z Melbourne to trvá približne 3 hodiny jazdy.

4. Odkiaľ môžem vidieť The Twelve Apostles?
- Najlepšie miesta na pozorovanie The Twelve Apostles sú veľké pohľadové platformy, ktoré sú situované priamo pri pobreží.

5. Aké iné miesta sa dajú vidieť v okolí The Twelve Apostles?
- Okolie The Twelve Apostles má mnoho nádherných miest na návštevu vrátane zátoky Loch Ard, ostrova Bay of Islands a skalných útvarov v oblasti Port Campbell.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu The Twelve Apostles?
- Najlepšia doba na návštevu The Twelve Apostles je v lete, kedy sú dni dlhé a počasie je teplé a jasné.

7. Musím zvládnuť nejaké túry na návštevu The Twelve Apostles?
- Nie, nie je nutné podstúpiť žiadne túry na návštevu The Twelve Apostles. Väčšina miest na pohľadové platformy sú ľahko dostupné.

8. Je nutné zaplatiť nejaký poplatok za vstup do oblasti The Twelve Apostles?
- Nie, nie je nutné platiť poplatok za vstup do oblasti The Twelve Apostles. Všetky miesta sú voľne prístupné.


Ubytovanie Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


The Twelve Apostles sú jedným z najkrajších prírodných divov sveta, ktoré sa nachádzajú v austrálskom mestečku Port Campbell, v štáte Victoria.

Ak plánujete svoju dovolenku v Austrálii a chcete si vychutnať úžasný výhľad na The Twelve Apostles, zaručene budete potrebovať ubytovanie v okolí.

V blízkosti The Twelve Apostles sa nachádza množstvo štýlových hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú svojim hosťom širokú škálu ubytovacích možností. Pre tých, ktorí milujú luxusné priestory, existuje niekoľko 5-hviezdičkových hotelov, ktoré sú vybavené každým možným moderným zariadením a prostredím.

Pre tých, ktorí radšej strávia noc v útulnejšom prostredí, môže byť lepšou voľbou možnosť prenájmu rekreačného automobilu alebo stanu a stravovať sa pod hviezdami.

Hľadáte ubytovanie pre rodiny s deťmi? Niektoré hotely ponúkajú špeciálne služby pre deti, ako sú detské ihriská a okruhy pre cyklistov pre celú rodinu.

Celkovo je ubytovanie blízko The Twelve Apostles rozmanité a ponúka pre každého niečo vhodné.

Okrem krásneho ubytovania, môžete navyše vychutnať samotné The Twelve Apostles. Tieto kamenné stĺpy dosahujú výšku až 45 metrov a sú odliatiny stoviek miliónov rokov starých pieskovcových vrstiev, ktoré sa zmenili na kameň v dôsledku prírodných klimatických zmien.

Mimo samotnej krajiny The Twelve Apostles je tiež možné prevádzkovať rôzne aktivít pre návštevníkov, vrátane skvelých prechádzok po pobreží a západu slnka medzi kameňovými stĺpami.

Nakoniec, ak hľadáte skutočný zážitok z Austrálie, ubytovanie v blízkosti The Twelve Apostles je skvelou voľbou pre každého, kto si chce vychutnať kúzlo tohto nádherného miesta a niektoré z najkrajších výhľadov na svete.


Počasie Austrália The Twelve Apostles (Victoria)


Austrália, známa svojimi krásnymi plážami a prirodzenými scenériami, ako sú hornaté pozadie a divoká príroda, ponúka aj fenomenálne prírodné atrakcie, ktoré vás privítajú v celej svojej sláve. Jednou z takýchto fascinujúcich miest je The Twelve Apostles, pobrežná formácia v austrálskom štáte Victoria.

The Twelve Apostles sú nezvyčajným prírodným zjavením. Sú to obrovské skalné výtvarné diela, ktoré sa vynárajú z vody na južnom pobreží Austrálie. Tieto 12 skalných útesov, ktoré sa vypínajú z hladiny mora, sú však nazývané podľa biblických apoštolov, hoci ich dnes je iba deväť. Nazývajú sa Tiež Sibírsky počasie, lebo počasie tu má tendenciu rýchlo meniť a môže byť náročné.

Väčšina z útesov je vytesaných zo vapencovca a sú umiestnené v priepastiach, ktoré sú zaradené do radu ostrovov, ktoré sa tiahnu cez 2 kilometre na juhozápade od letoviska Port Campbell. Tieto nezvyčajné geologické útvary sú vytvorené tisíce rokov abrazívnymi silami vodných zdrojov a našli sa tam v dvadsiatom storočí.

Meniace sa počasie, búrlivé vlny a bulvárne brázdy, ktoré svojho času spôsobili hlavný útok, znamenajú, že tieto útesy sú neustále vystavené nebezpečenstvu zníženia. Preto sa špeciálna starostlivosť vykonáva, aby sa zabránilo poškodeniu skalnatých útesov, ktoré sú teraz chránené ako národný park.

Národný park, ktorý sa nachádza v okolí The Twelve Apostles, ponúka aj mnoho ďalších prírodných krás, ktoré si môžete vychutnať. Môžete si prezrieť na blízkom pláži, veľký rozsah krásnych lodí a nádherné scenérie, viac ako by ste kdekoľvek inde na svete videli.

Napriek tomu, že The Twelve Apostles sú omamné z každého uhla pohľadu, odporúča sa, aby ste sa na tomto mieste navštívili v neskorom letnom období alebo najlepšie na jar, pretože zimou môže byť počasie na mieste veľmi nepriaznivé.

Takže, ak hľadáte prírodné zázraky alebo ste fascinovaní geologickými útvarmi, potom musíte navštíviť The Twelve Apostles. Je to určite jeden z najkrajších klenotov Austrálie, ktoré by malo byť v zozname návštev každého cestovateľa, ktorý by chcel objavovať a obdivovať krásu prírody.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky