Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Q: Aké je hlavné mesto Antigua a Barbuda?
A: Hlavným mestom Antigua a Barbuda je St. John's.

Q: Aké valuty sa používajú v Antigua a Barbuda?
A: V Antigua a Barbuda sa používa východokaribský dolár (XCD).

Q: Aké je počasie v Antigua a Barbuda?
A: Počasie v Antigua a Barbuda je väčšinou tropické, s teplotami od 25 do 30 stupňov Celzia počas celého roka.

Q: Potrebujem vízum na návštevu Antigua a Barbuda?
A: Pre väčšinu krajín nie je vyžadované vízum na pobyt do 90 dní. Všetky podrobnosti nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí.

Q: Aké sú najznámejšie pláže v Antigua a Barbuda?
A: Najznámejšie pláže v Antigua a Barbuda zahŕňajú Dickenson Bay, Half Moon Bay, Pigeon Point Beach a Jolly Beach.

Q: Čo je najlepší spôsob, ako sa presunúť po Antigua a Barbuda?
A: Najlepší spôsob, ako sa presunúť po Antigua a Barbuda, je taxík, autobus alebo prenájom automobilu. Tiež si môžete prenajať bicykel alebo skúter.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Antigua a Barbuda?
A: Najlepším časom na návštevu Antigua a Barbuda je od decembra do apríla, kedy sú príjemné teploty a málo dažďa.

Q: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Antigua a Barbuda?
A: Najlepšie miesta na nákupy v Antigua a Barbuda zahŕňajú Heritage Quay, Redcliffe Quay a Vendor's Market v St. John's.

Q: Aké sú najlepšie miesta na jedlo v Antigua a Barbuda?
A: Najlepšie miesta na jedlo v Antigua a Barbuda zahŕňajú The Admiral's Inn v Nelson's Dockyard, Sheer Rocks v Ffryes Beach a Papa Zouk's na Dickenson Bay Road.


Letenka Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda sú krásne Karibské ostrovy, ktoré sú obľúbenými letoviskami pre turistov z celého sveta. Ak sa chystáte navštíviť tieto ostrovy, nezabudnite si zabezpečiť letenku do hlavného mesta, ktoré sa nazýva St. John's.

Letenky do St. John's sa dajú zohnať v mnohých letoviskách po celom svete, ale najlepšie miesto na nákup letenky sú online cestovné agentúry. Výhodou nakupovania letenky online je jednoduchá a pohodlná rezervácia, výber z rôznych leteckých spoločností a samozrejme aj konkurencieschopné ceny. Výhodou je aj otváracie hodiny, tak môžete nakupovať letenky odkiaľkoľvek, či už z pohodlia vášho domova alebo z kaviarne priamo na dovolenke.

Po zakúpení letenky do St. John's je dobré mať na pamäti aj niektoré praktické veci, ktoré vám pomôžu ušetriť čas a peniaze. Pri príchode na letisko v St. John's môžete využiť mestskú dopravu, taxíky alebo si samozrejme môžete požičať auto. Pre tých, ktorí by radi videli viac z ostrova, si môžete prenajať skúter alebo bicykel. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú zdarma alebo za poplatok prevoz, takže sa spýtajte na recepcii vo vašom hotely.

St. John's je krásne mesto s viacerými histórickými pamiatkami a plážami. Najznámejšou pamiatkou mesta je katedrála svätého Jána Krstiteľa, ktorá pochádza z 19. storočia. Jej majestátne kamenné schodiská, ktoré vedú k vchodu, sú jednou z najfotogenickejších atrakcií v meste. Staré mesto s úzkymi uličkami a pastelovými domami je tiež určite návštevu hodné.

St. John's má tiež niekoľko prekrásnych pláží ako Jolly Beach alebo Dickenson Bay, kde si môžete užiť pekné biele piesky a kristálovo čistú vodu. Pláže sú obľúbenými miestami pre vodné aktivity, ako sú šnorchlovanie, potápanie, rybolov alebo plávanie.

Antigua a Barbuda sú tiež známe svojou exotickou gastronómiou. Z kuchyne si určite ochutnajte morské plody alebo grilované kurča, alebo si vyskúšajte miestne ovocie. Nezabudnite si ochutnať aj rôzne druhy karibskej kávy a rumu.

St. John's a celé Antigua a Barbuda sú jednými z najobľúbenejších destinácií v Karibiku. Letenky do St. John's si môžete zakúpiť kedykoľvek a za dobrú cenu. Ak hľadáte exotické miesto na dovolenku, nemusíte hľadať ďaleko!


Počasie Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda, dva ostrovy Karibiku, sú známe pre svoju tropickú klímu, s teplotami počas celého roka zvyčajne medzi 23 a 30 stupňami Celzia. Hlavné mesto Antiguy a Barbudy, St. John’s, sa nachádza na Antigue a ponúka návštevníkom nádherné pláže a slnečné počasie.

Počas zimných mesiacov, od decembra do februára, sú teploty o niečo nižšie, okolo 23 - 27 stupňov Celzia. Dáždové zrážky sú však vzácne a turistika je stále úplne možná. Od marca do júla stúpajú teploty na maximum a dáždové zrážky sú zvyčajne kratšie, ale silnejšie. To však neznamená, že by to počasie nebolo skvelé na plážové aktivity - veď kto by nechcel pobyt na bielej pláži a vychutnať si Karibik naplno.

Od augusta do novembra je sezóna hurikánov a najlepšie je sa vyhnúť tejto časti roka. Ak sa však rozhodnete navštíviť Antiguu a Barbudu počas tejto sezóny, nezabudnite sledovať počasie a inštrukcie miestnych úradov a zachovať si maximálnu opatrnosť.

Celkovo povedané, Antigua a Barbuda ponúkajú návštevníkom ročne konzistentne krásne počasie, aké je vhodné pre letný oddych a plážové aktivity. St. John's, s jeho krásnymi plážami a skvostnou prírodou, je perfektným miestom pre relaxáciu a oddych počas celého roka.


Dovolenka Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda - dvojica karibských ostrovov, ktoré sú synonymom pre raj na zemi. Obliehané vlnami tyrkysových ťažkých lístkov, svieže ružovkasté pláže a pohostené zlatou fialovou západmi slnka, sú tieto ostrovy západoindických, svojimi krajinnými krásami, jedním z najlepších míst na svete na strávenie dovolenky.

Antigua a Barbuda sa skladajú z niekoľkých ostrovov a sú najsevernejším štátom Východokaribskej súostrovia. Ich hlavným mestom je St. John's, ktoré sa nachádza na ostrove Antigua. St. John's je považovaný za kultúrny, hospodársky a kultúrny centrum ostrova.

Pláže na ostrove Antigua sú nezameniteľné. Po celom ostrove sú roztrúsené úchvatné pláže, ktoré okúzlia každého. Jednou z najkrajších pláží je Half Moon Bay, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti ostrova. Táto pláž je známa svojou nezvyčajnou farbou piesku a tyrkysovým morom. Ďalšou fantastickou plážou je Maple Beach, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova - pokojná pláž v sýto zelenej oáze s ružovkasto-hnedým pieskom a hladkým tiche zátoku.

Jednou z top atrakcií v St. John's je nákupné centrum Heritage Quay. Toto miesto ponúka všetko, od obchodov s módnou a značkovou bielizňou, galérií a darčekových predajní až po reštaurácie. Ďalšími miestami, ktoré by si určite mali pozrieť sú St. John's katedrálne námestie, Antiguánska národná galeria a Fort James.

Ak chcete zažiť niečo mimoriadne, navštívte sa North Sound na Barbuda. Jedná sa o chránený záliv s dvomi ostrovečkami. Tu si môžete vyskúšať kajakovanie alebo potápanie s prírodou. Alebo sa skúste vydať na lov koralových rýb na neobyčajnom piedestale. Dokonalá príležitosť pre každého, kto hľadá dobrodružstvo a zároveň pozorovať prekrásne ostrovy.

Antigua a Barbuda ponúkajú mnoho možností, ako si užiť krásy karibika. Dajte si dovolenku v St. John's a nezabudnite si pozrieť parádny výhľad z výhľadu Shirley Heights a kaviarne s romantickými výhľadmi. Čakajú na vás pláže a prírodná krása, ktoré vymažú všetky starosti nadvlády, čo ste si priniesli na dovolenku s sebou. Takže už začnite plánovanie a nechajte sa lákať karibskými plážami, tykrysovo hladkými vodami a spevom miestnych vtákov.


Ubytovanie Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda sú dve karibské ostrovy, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a plážami. Hlavné mesto týchto ostrovov, St. John's, ponúka širokú škálu ubytovania pre turistov, ktorí sem prichádzajú na dovolenku.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné hotely a plné vybavenie, existuje niekoľko možností. Napríklad, Sandals Grande Antigua je all-inclusive hotelový rezort, ktorý ponúka 373 izieb, päť reštaurácií, bazény a centrum pre wellness. The Verandah Resort & Spa je tiež luxusným hotelom sústredeným hlavne na udržateľnosť a ochranu prírody. Okrem toho ponúka aj množstvo aktívnych aktivít, vrátane vodných športov, tenisu a golfu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný hotel v centre mesta, hľadajúce osobitnú atmosféru a kultúrne zážitky môžu vyskúšať lokalitu Siboney Beach Club. Hotel ponúka len 12 izieb, takže je to ideálne pre tých, ktorí hľadajú kombináciu nádherného výhľadu a útulnosti. Hostia sú srdečne privítaní k zúčastneniu sa čajových ceremónií a výletov po ostrove.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti pláže, môžete sa pozrieť na South Coast Horizon, kde ponúkajú vily a chatky s výhľadom na Karibské more. Tento rezort ponúka aj súkromné šnorchlovanie a ponorenie vo farbách Janthina a mušliach.

Pre tých, ktorí si radi užijú kúzlo svojej dovolenky s využitím čo najlepšieho výhľadu na more, je tu Pineapple Beach Club. Tento výhľad ponúka aj bazén, ktorý sa z jednej strany ohraničuje skalnatým útesom. Pineapple Beach Club ponúka aj solárne nabíjacie stanice pre elektromobily.

Pomer ceny a kvality platí aj pre Jolly Beach Resort & Spa, štyri hviezdičkový hotel na západnej strane Antigua, kde sa nachádza jeden z najväčších all-inclusive rezortov Karibiku s viac ako 460 izbami.

Skrátka, St. John's na Antigue a Barbuda ponúka širokú paletu možností pre ubytovanie od luxe po malú turistickú chatku. Hostia si môžu zvoliť podľa svojich predstáv a záujmov, a užiť si niekoľko dní kúzla Karibiku na maximum.


99 percent uspokojených klientov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Garancia najlepšej ceny

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky